Bu konu hepimizi ilgilendiriyor sanırım!

Namus denilen sey bacak arasında değildir benim için, yanlış anlamayın.

Ama su bir gercek, beraber olacagınız insanı cok iyi tanımalısınız, güvenmelisiniz(evlilik vaadi anlamında değil bu güven) Yaşadıkalrınızın iki kişi arasında kalması, size saygı duyması anlamında söylüyorum.

Kendinize güvenmelisiniz, birey olarak ilerde bekaret ile ilgili karsılasacagınız sorunları göze almalısınız, duygusal yaklaşmayın lütfen sonunu düşünün. Ailenizi, yasadıgınız cevreyi, gelenek göreneklerinizi... Göze alabiliyorsanız eger yasayın cinselliği. Bu da yaratılış gereği bir ihtiyaç en nihayetinde. Fakat toplum maalesef bunun bilincinde değil, sadece erkekler için pozitif ayrımcılık mevcut..

Sizlerin de fikirlerini merak ediyorum

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• dinle bu sarkıyı ;)

Düştüm maphus damlarına

Öğüt veren çok olur

Toplasam o öğütleri

Burdan köye yol olur

Ana baba bacı gardaş

Dar gönlüme el olur

Namus belasına gardaş

Döktüğümüz kan bizim

Biz hepimiz turhalıyız

Biz bize benzeriz

Yüz bin kere tövme eder

Gene şarap içeriz

At bizim avrat bizim

Silah bizim şan bizim

Namus belasına gardaş

Yattığımız dam bizim

Kız gelinim suna boylum

Doyamadan biz bize

Besmeleyle yüzün açıp

Oturmadan diz dize

Almış kaçırmışlar seni

Çökertmişler ıssıza

Namus belasına gardaş

Verdiğimiz can bizim

Ağam kurban beğim kurban

Hallarımı neyleyim

Ne bir eksik ne bir fazla

Hepsi tamam söyledim

Kır kalemi kes cezamı

Yaşamayı neyleyim

Namus belasına gardaş

Yattığımız dam bizim

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Yazının sonuna kadar okurken hemfikir olduğum yazı yazmışsın ama merak ettiğin o sondaki

"""sadece erkekler için pozitif ayrımcılık mevcut..""" yazımını ne açıdan yazdığın?

Eğer sadece bu bekaret olayı hakkında ise ok ama yok genel diyorsan sana kafayla uçarım :))

Sende biliyorsun ki erkeklere tanınmış tek pozitif ayrımcılık bekaret konusudur. Bunun dışında bu ülkede her konuda pozitif ayrımcılık siz bayanlara yapılmaktadır ne yazık ki! örneğin:

Yolda ya da toplu taşıma araçlarında bir kız bağırsa "sapığa bak ya rahat dursana" gibi kızdığı kişi kim ise onu orada sormadan linç ederler.

0|0
    1|0
    • bekaret konusunda yazmıştım bu biiirrrr...

ikincisi son paragraftaki örneğin ; Tacize ugrayan kadın olunca bize yapılmış pozitif ayrımcılık olarak mı algılayalım?

• Sen oturanı çıkarmaya bak aklın sıra minik beyninle laf sokmayı bırak. Yada en iyisi sus daha fazla batırma kendini. Sende zeka olsa bana salak soruyu sormaz sonra kaldıramadığın cevaba bu tepkileri vermezdin. Yaşında ufak zekanda. Geliştir kendini. Hazmetmeyi öğren. Bolca kitap oku.

• aaaooovvvvv tamam abi :)

• Erkekler için de bir ayrım yapılamaz bu konuda.Ben erkek olduğum halde ve 21 yaşında olduğum halde nasıl kendimi bakir olarak evleneceğim kadına saklıyorsam oda bana kendini saklayacak

1|0
    1|0
    • Öyle erkeklere onlar gibi kız yaraşır,öyle erkeğin öyle kız aramak hiçbir şekilde hakkı değil tabi ki

• Bakire olan ya da olmayan adama saygım vardır ama benim onlarla işim olmaz

• her iki taraftada eşit olunması gerekli.kadın yaptımı o*,erkek yaptımı ooo aferin derler.yok öyle bişey bence.iki tarafta haddini bilecek

1|0
    0|0
  • Doğru ve yanlış yanları var. Hem haklısın hemde haksızsın tamamen tartışmaya açık bir konu ve senin söylediğinin içinde bunun cevabı da ortam çevre aile vs. vs. vs. yani kısacası herkes kendi çevresinin gerektirdiği şekilde yaşamalı ileride sorun olmaması açısından.

0|0
    0|0
  • Erkek içinde kadın içinde benim gözümde namus iki bacak arasındadır.Sadece zina etme anlamında değil bu, zaten size her türlü şeyi yaptıran o iki bacak arasındaki şey değil mi? Ellemek, öpmek, sevişmek, ilişkiye girmek...Benim için namus odur işte, eğer helalinle yapmıyorsan onları erkek kadın fark etmez namussuz, iffetsizdir benim gözümde...

0|0
    5|1
    • Merak ettiğim birsey var, bu zihniyette birinin bu siteden özellikle cinsellik kategorisinden uzak durması gerekir, kanımca günah olmalı senin için, burda bunları okuman bile. Peki neden burdasın İFFETSİZ MİSİN? NAMUSSUZ MUSUN?

• Evet gidiyorum, utanılacak bir şey de değil.

• bende olmadıgını söyledim

• Evet katılıyorum tabii ki önüne gelene verenler var onlar bir garip geliyor bana. :D

0|0
    0|0
  • bence doğru söylersen aile yapına göre davran

0|0
    0|0
  • nabus denilen şey tabiki bacak arası değildir sadece. oraya gelene kadar birçok konu var ama orası işte son noktadır. namussuzluğun tescillenmesidir. Macak arasına sahip çıkmayıp da ben namusşuyum demek abes olur sanırım dğilmi.? Söylediklerim KADIN İÇİNDE GEÇERLİ ERKEK İÇİNDE

0|0
    0|1
  • Dini hesaba katmadan yaşayamazsın...ihtiyaç nihayetinde diyerek kestiripde atamazsın..

1|0
    0|1
  • çıkma döneminde birlikte olduk sonra nişanlandık bundan sonra rahat rahat sex yapar olduk evliliğe 3 ay kala başkası için terketti beni..rezillik diz boyu ailesine akrabalarına arkadaşlarına benle yattığınıda söyledim ,sonra nemi oldu o kişide evlenmedi

1|0
    3|1
  • link haklısın :) +5

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• a'dan z'ye katılıyorum. 5 yıldız.

1|0
    0|0
  • dini boyutundan söz etmiş bir arkadaş bende katılıyorum ona. senin dediklerin düşündüklerin de doğru ama önce elalem ne der demeden Kuran ne diyor diye düşünüyorum ben

0|0
    0|1
  • Aynen katılıyorum soruya.

Ve alttaki gizlinin cevabına da katılıyorum bir zarla değil benimle ilgilenen seven evlenecek olan bir erkek isterim.

0|0
    0|0
  • İlk yaşadığımda 18 imdeydim sevgilimle yasadım sonra ayrıldık fuckbuddy oldu tek gcelik oldu her seyi yasadım sonra sevgilimle 24 yasındayken evlendim her seyi anlattım pişman olmadığımı söyledim. Oda yasadıklarını anlattı onunda bir cok ilişkisi olmuştu. Suan harika bir evliliğimiz var geçmiş gecmişte kaldı. Pisman mıyım yaşadıklarımdn ? Hayır çünkü eşim bakir değildi o yüzden kendimi saklamam gerekmezdi. Abimde evlenicek bu sene nişanlısı bakire değil abimde sorun etmiyo çünkü bir zarla değil bir kadınla evleniyo.

3|1
    1|0
    • Bende bunu anlatmaya çalışıyorum . tesekkürler paylaşımın için

• ++++++++++++

Yükleniyor...