Vajinismus ne türlü bir beladır?

sağlıkçı bir arkadaşım anlatmıştı. acil ambulans ekibinde çalışıyordu. bir gece bir acil durum için evli bir çiftin evine gitmişler. erkek eşinin içinde sıkışıp kalmış kadın vajinismus olmuş. ayırmak için epey bir uğraşmışlar :)

kızlardan bu rahatsızlığı yaşayan var mı? erkekler böyle bir durumla hiç karşılaştı mı?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettin olay kilitlenme durumu kadının vajinası kasılır ve ereksiyon halindeki penisi sıkıştırır bu durumda dışarı çıkmak mümkün değildir, vajinanın kasılması penisi sıkıştırdığı için dolaşımdaki kanda geri gidemediği için peniste ufalma olmaz ve kala kalırsın ;)

sorduğun konu ise kadınlar için tam bir felakettir...

0|1
    0|0
    • hah belki de o bunu demeye çalışmıştır :)) herkes üstüme geldi.

Kızlar Ne Diyor 5

• arkadasına söyle usturuplu sallasın. Vajinismus ilişkiye girme korkusuna bağlı bir hastalktır ve bu tedavisi olana kadar kadın iliişki yasayamaz.

1|1
    1|0
  • Oha o nasıl bir şey lan :O

0|0
    2|0
  • Bende de var erkek arkadasimla beraber olmayı denedik fakat sanki orada bir duvar var, yani penis giris yapamıyor

0|0
    0|0
  • bende ambulans hemşiresiyim :D o kitlenme olayı köpeklerde oluyo :D :D vajinismusta birleşme hirbir şekilde olmaz..imkansızdır.kasılır pc kasları bunu engeller .. ya senn hayal gücün çok geniş ya da o arkadaşın. kendinizi korkutcak yer aramayın

0|0
    0|0
  • doğrudur olabilir bende duymuştum öyle bir durum ama vajinusmus hiç ilişkiye giremez ilişki sırasından kadın kendini kasarsa kitlenme olabilme ihtimali yüksek bir tanıdığın tanıdığı vardı battaniyelerle o şekilde hastaneye götürmüşlerdi çifti ilk gece

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• arkadaşın yalan söylemiş üzgünüm. sırf hikaye anlatıp eğlence yapmış

vajinusmuz içine girince olmaz. öncesinde kilitlenir hiç giremez. çünkü kadının heyecan ve korkudan istem dışı kilitlenmesidir. bu korku içine girdikten sonra değil yılların birikimi olduğundan öncesinden etkiler kilitlenir.

olmasa da olduğunu farzedelim içinde oluştu varsayalım. ayrılmama diye bir şey olamaz. bu köpeklerde olur. bunu arkadaşınız benzetmeye çalışmış. köpekler neden ayrılamaz? köpeğin penisi insan gibi değil. köpeğin penisinin baş kısmı büyük dip kısmı incedir. orgazma yakın bu baş iyice şişer. boşalım anında dişi kasılınca içerde büyümüş baş dışarı çıkamaz. erekte durumu bitince ve dişi gevşeyince ayrılırlar.

insanlarda böyle şey yaşanmaz. sallamış arkadaşın. vajinusmus rahatsızlığı olan kadına asla içine giremezsin

0|3
    1|0
  • ya arkadaşın seni baya keklemiş ya da sen bizi keklemeye çalışıyorsun

o dediğin ilişkiye girme fobisidir

zaten içine girmişse korkularını yenmiş normale dönmüş demektir sıkışıp kalmak ne demek

benim bildiğim sadece köpeklerede olur o sıkışma ve bir süre ayrılamama

0|0
    1|0
  • Hikaye yanlış ve fantezi barındırıyor. Vajinismusta giriş olmaz. Kadın iterse çocuk doğurmuş olsa bile vajinismus olabilir. Tanıdığım iki bayan var birisi evli ve halen bakire, diğer, çocuk doğurmuş, evli ve ilişkide içine alamıyor. Her ikisi de 45 yaşlarında olmasına rağmen.

0|0
    2|0
    • bunu anlatan arkadaşım erkek değil. niye yalan söylesin bilemedim. ama hepiniz aynı şeyi söylediğinize göre var bir bir yeniği.

• Sana heyecan ve merak yaratmak içindir. Mesala bazı kadınlar vajinismus olmadıkları halde eğer vajinasını sıksun veya kassın asla giriş yapamazsın. Bıraktığı anda giriş yapabilirsin ancak. Ben bunu bir arkadaşımda yaşamıştım. Vajinayı sıktığı anda giremezdim.

• vajinamus kadının korkusundan dolayı erkekle ilişkiye girememesidir. arkadaşın sallamış öyle birşey fiziksel olarak imkansızdır.

0|0
    1|0
  • yok olm öyle şey mi olur ya :)

ama bu olay köpeklerde oluyor kitlenip kalma, insanda hiç duymadım, mümkün değil zaten

sallamış senin arkadaş

0|0
    0|0
  • Vajinismus o değil. Arkadaşına söyle okul okuyup o mesleğe geldiyse bir daha gitsin okula

0|0
    1|0
  • olmaz bence öyle şey , sadece ilişkiye giremez ilişki yaşarsa zaten vajinismus değildir

0|0
    0|0
  • su dökselermiş :)) Ne kadar saçma yaa

0|0
    0|0
  • benim tanıdığım bir çift var. Tam 2 yıl gerdeğe giremediler.

0|0
    0|0
  • Arkadaşın her gördüğünü millete anlatmasın, akıllı olsun

0|0
    0|0
  • Vajinusmus ilişki anında oluşabilecek bir durum değildir. Varsa zaten ilişkiye hiç müsade etmez, bir çok bayan bu durumdan muzdarip, çoğunluğu psikolojik etmenlerden kaynaklanıyor. Yetişme tarzı, toplum baskısı vs.

0|0
    0|0
Yükleniyor...