Bekaret bekaret gene bekaret :-(((((((

yaklaşık 4 aylık çok iyi giden bir ilişkim var.. kız arkadaşımla çok iyi anlaşıyoruz ortak noktalarımız çok fazla.. onu çok seviyorum.. birbirimizi tamamladığımızı düşünüyorum.. ama bakire olmadığını biliyorum anlattı bir hata olduğunu pişman olduğunu keşke yapmaması gerektiğini vs vs.. eski erkek arkadaşına aldandığını inandığını kandırıldığını ve buna benzer herseyi ayrıntılı anlattı.. canım sıkıldı moralim bozuldu ama bir hatadır dedim ben o zamanlar yoktum dedim ve olduğu gibi kabullenmeye çalıştım.. sonra araştırdım ve eski erkek arkadaşıyla üniversitede yaklaşık 2 sene aynı evi paylaştıklarını öğrendim.. beynimde şimşekler çaktı gözlerimden süzülen yaşların hesabını ben bile bilmiyorum.. hata 1 olur hadi saflık derecesi olsun 2 olsun ama aynı evde 2 sene beraber yasama.. aklım almıyor herkesin biraz hesap yeteneği vardır bu süre zarfında her gece beraber uyumama ihtimali yok kaç defa birlikte olduklarını düşünmek bile istemiyorum.. bunu söylemedim kız arkadaşıma ama söylesem de ne değişecek ki.. kendimi boşlukta gibi hissediyorum hala seviyorum ama bu artık hata değil.. tamam eski erkek arkadaşını sevmiştir ve inandığı içinde normal sekilde devam etmişlerdir diyeceksiniz ama bu kabul edilebilir mi 3 gündür ben ben değilim lütfen empati yaparak cevap verin..

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Edindiğin bilgilerden emin misin?

Senin bir aile kültürün vardır mutlaka. Bu ailenin bir de ahlak yapısı vardır muhtemelen. Aile içinde her olay bu kültür ve ahlak çerçevesinde konuşulur ve yorumlanır; yeri geldiğinde yadırganır öyle değil mi? Evlilik çok ciddi ve geleceğe yönelik bütün bir kavram. Herşeyden önce evlendiğim kızı mevcut yapısı ve geçmişi ile bu aile ortamına yerleştirebilecek misin onu yorumlaman gerek. Bizim kültürümüzün kız isteme ve alma adetlerinde yapılanlar, alınanlar ve verilenler hep ''kız'' almaya dayalıdır... ''kadın'' almaya değil. Bunları göz önünde bulundurmalısın.

Bunların dışında senin sahip olduğun bir karakter, bir ahlak yapın da muhakkak vardır? Şimdi seviyorum ayaklarına birçok şeye göz yumabilirsin ancak ileride herşey olağanlaştığında da aynı şeyi yapabilecek misin?

İnsanların neden kültürleri yıkmaya çalıştığı neden adetleri küçümsediği neden aile kavram ve önemlerinden uzaklaştığını şimdi daha iyi anlayabilirsiniz. Yoksa bu yapılan işleri olağanlaştıramazsınız...

Empatiye gelince ben herzaman gerçekçilikten yanayım. Maden bu işleri yapacak cesareti ve ''çağdaş(!)'' görüşleri vardı niye söylececek görüş ve cesareti yok? Dürüstlük önemlidir. Yoksa ben bu durumda yamanmış saf delikanlı konumunda olacağım. Sonuç olarak 2 yıllık beraber yaşam az bir süre değil. Bu süre zarfında birçok duygusal bağ kurulup alışkanlıklar edinilmiştir. Ve bunlar da insanda ya kaybolmaz ya da çok uzun sürer. Bu da ilişkinin sürekliliğini ve ilişkideki güven pirensibini tehlikeye sokar. Yarın öbürgün unutulamamış anıların ve bastırılmış duyguların tesadüf eseri bir buluşma ile birden patlayıp beni aldatabileceği ihtimalini düşünürüm. Ben böyle bir durumda kızdan kurtulmayı tercih ederdim.

Eğer edindiğin bilgiler sağlam ve gerçekse çok iyi düşünmelisin. En basiti annenin babanın ağzını dolaylı bir örnek ile arayabilrsin. Bakalım tepkileri ne olacaktır... Popüler ve içinde ahlak barındırmayan kültürü boşver ailenin onay vermeyeceği ve mevcut aile ahlak-kültür yapısına aykırı bir kişiyi aranıza almamalısın. Tabi senin durumun nedir onu da bilmiyorum :) Ben bu yazıları seni zinaya bulaşmamış biri olarak değerlendirip de yazıyorum :)

Ve şuna da sakın aldanma: İnsanlar yapmış oldukları geri dönüşümsüz hataları, onu hata kapsamında değerlendirmeyip normalleştirerek düzeltmeye çalışırlar. Çağdaş ve medeni ayakları ile konuşurlar ama olaya gerçekçi yaklaştığında olayın zina-haram-çirkin bir iş olduğu gayet nettir. Atalarımızın bir sözü vardır: karla bok örtülmez.

Ve burada önemli olan bekaret değildir. Cinsel ilişki herkesin hakkıdır. Önemli olan cinsel ilişkinin duyurulmuş bir nikah sonucu eşi ile yapmış olmasıdır. Bunu meşru yapan nikahtır. Bekaret ise daha farklı bir konu ile alakalıdır. Bu alan için karakter sayısı çok azaldı sanırım yetmeyecek.

Konunun özü kardeşim. Bu işler yapboz gibidir iyi düşün taşın onu yapbozun bir parçası olarak düşün hayatında bir eşe ayrılmış boşluğa tam olarak cuk diye giriyor mu girmiyor mu ona bak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• empatiyi biz değil sen yapacaksın..Kız arkadaşının yerinde sen olsaydın, sana nasıl davranılmasını istiyorsan ona göre davran kızcağıza da ..

0|0
    0|0
  • Ya varya arkadaşım ne diyim sana ben ona saygısızlıkda ediyorsun senin buna hakkın yok kimse sana geçmişinin hesabını vermek zorunda değil seni de olmadığın gibi yani ben çok sevdiğim için kıskandım bundan dolayıda çok üzgünüm desen anlarız sendeki aşk falan değil üzüntüsünü paylaşmış deriz boş ver arkadaşım sen bu zihniyetle çok üzersin kızcagazı ama unutmaki aslında kendini üzersin en çokk

0|0
    0|1
  • bence hata derken kastettiği güvenmemesi gereken birine güvenmekmiş. bunu da sana anlatmış zaten. ayrıntılarla seni üzmek istememesi, ya da seni kaybetmekten korkması doğal değil mi? kız arkadaşın düzgün bir ilişki sürdürmüş en azından, önüne gelenle yaşamamış bunu. tek gecelik olsaydı bence durum çok daha kötü olurdu :/

0|0
    0|0
  • bu devırde hangı kız bozulmamıskııı aynı evde kaldıysa elbet beraber olmustur boyle kabul et ya da ayrıl

0|0
    0|1
  • Boş yere kendinide kız arkadaşını da uzuyorsun vede çok ayıp ediyorsun böyle yanlış bakışlarla düşüncelerle her zaman mutsuz olan sen olursun

0|0
    0|0
  • yalan söylememiş anladığım kadarıyla. geçmiş geçmiştir.. haa yok ben istemiyorum kabul edemiyorum diyorsan ayrıl fakat değer mi bekaret için mutluluğundan vazgeçmek okadar mı önemli.

0|0
    0|0
  • o buyuk asklar bir zarami bagli artik

1|0
    0|0
    • evet zara bağlı... bakın çevrenize mutsuz olanların ortak nedeni çok fazla deformasyon (yıpranma kullanılma) yasadıklarındandır..

• seven innsan sorun etmemeli bunlari ama nasil hissettiklerini anliyorum tek benim olsun tek ben dokunuyum istiyosun ama ama olmuyor iste

• insan sevince maziyi görmezden gelir bence ne bileyim bekaret önemsiz bir konu zaten.

0|0
    0|0
  • Bence burda takılman gereken şey sana yalan söylemesiydi ama şu an ona hak veriyorum çünkü seni tanıyormuş tepkini anlamış..Beraber yaşadıgını söyleseydi belkide onu terkedecegini dşündü..sana gelince bekaret konusuna neden bu kadar takıntılısın ki..sen korudun mu bekaretini? önemli olan kişilik karakter değil midir? bence once kendinle konuş bunu kabullenebileceksen devam et kabullenemiceksin kendine uygun bir köylü kızı bul evlen..

0|0
    0|0
  • zor mus yaa ama bak şu yonden düşün ben evlıydım ayrıldım vede hayatmda benı bu denlı kabul edecek hıc evlenmemıs bırı var vede ılişkımız cok guzell gıdıyo :\ hımm olmadı dmeı tamam unut gıtsın :Syalan solemıs:s

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ne diyceğini zannediyodun eski erkek arkadşımla evleneceğimi zannediyodum onla yattım bekaretimi verdim onamı dicekti sanki. pişmanım bir hataydı keşke yapmasaydım vs kardeş zor bişey bu ama eğer evlenmeyi düşünüyosan sen bilirsin ama ilk gecenizde şu hiç aklından çıkmaz bu bacaklar benden önce başka bir erkeğe açıldı...

0|0
    0|0
  • Bunu şimdi hazmedemiyorsan sonra hiç hazmedemezsin.Bilmem ne kadar beraber olmuşlar hesabı sevimsiz bir hesap.Sen kimle kaç sefer beraber oldun?O bir kişiyle olmuş ya da 2 veya 3...Sen?Kızların bekaretleri kendine aittir.Burada senin altında ezildiğin şey bekaret değil bence...Bir adama 2 sene beraber yaşayacak kadar değer vermiş sevmiş olması.Hep buna takılacaksın..Kriz ya da sorun anında onu benden dahamı çok sevdi diyeceksin kimbilir yatakta onu nasıl mutlu etti diye kendi kendini yeyip bitireceksin.Gözünde sahneler belirecek...

Bence yanlış bir şeyler var.Yanlış zaman yanlış yer veya yanlış kişi...Zor bir durum.Bence devam etmemelisin..Bol şans...

0|0
    0|0
  • Kız arkadaşın sana gerçekleri anlatırken saptırmış bu senin onu bırakman korkusundan da olabilir. 2 yıl gönüllü yaşamış sonra bakmış olmuyor ayrılmıştır. Sen bunu gerçekten seviyorsan ve o şekilde kabul edebileceksen kabul et. ama gerçekleri konuş olayın aslını öğrendiğini bir daha yalan duymak istemediğini söyle. Ben olsam seviyorsam onu bunu bahane etmezdim o haliyle kabul ederdim ama bana niye yalan söylediğini öğrenir bir daha yalan söylemeyeceğine emin olmak isterdim.

1|0
    0|0
  • valla kardeşim aynı eşy ben yaşadım...kız arkadaşım vardı hatta erkke kardeşi de delikanlı 17-18 yaşında kardeş dedim ben ablanla evlenecem haberin olsun kimseden duyma diye...sonra bı kız biriyle birlikte olmuş bana anlattı bende yıkıldım ama seviyordum devam ettim ...ama 1 ay zor dayandım aklıma o adamla yaptığı geldi neler yapmıştır buna dedim neresine boşalmıştır...ne fantaziler geçmiştir...yapamadım sonunda..ayrıldım kaldırmadı midem...kıza da eziyet ettim ..resmen soruyordum kaö kere oldu nasıl oldu diye... baktım dedim yarın evlensek ilişkide gözlerini falan kapasa o adamımı hayal ediyor diye düşünürüm arkamı öndüm ve kaçtım...bitti tabi haklıydım birşey demedi...

0|0
    0|0
  • şu ülkede zar ticareti yapsam ne köşeyi dönerim be herkesin derdi zar olmuş bu devirde

0|0
    0|0
  • Dostum hata olması için 2 yıl aynı evde yaşamışlar o zaman ...bu bir hata değil ve olmaması imkansız bişey ..yani bunun olması çok normal eğer sana 2 yıl aynı evi paylaştıklarını söyleseydi baştan ..belki durum değişirdi derdim de onu da sanmıyorum bişey değişmezdi ..senin öğrenmenden daha farklı olacağını sanmıyorum..Ben olsaydım kabul edemezdim...Kafanı rahatlaştıracak işlerle uğraş ve ondan uzaklaş bence..

0|0
    0|0
  • seni kaybetmemek için öyle bir hikaye uydurmuştur bence arkadaşım. neden edilmesin ? sen daha önce ilişkiye girmedin mi ? o seni kabul edicekte sen onu neden kabul etmeyeceksin ?

0|0
    1|1
  • pişman olan için her zaman bir şans daha vardır derim ben

0|0
    0|0
  • Arkadasim bu yazdiklarim sana ve pek cok kisiye ters gelebilir. Esimle 2 yildir evliyiz, oncesinde de 3 yillik beraberligimiz oldu. Esimin benden once defslarcacerkek arkadasi olmus. 2 sevgilisi ile beraber yasamis. Tek gecelik deneyimleri olmus. Ama hepsi benden onceydi. Bende bahsettigim seyleri baska kizlarla yasadim. Ama ne mutlu ki birbirimize futust daveandik. Sende ne sanslisin ki sevdigin sana deger vermis ve durust davranmis. Varsin bakire olmasin. Benim esimin cinsel tecrubesi benden fazla. Ne mutlu ki bazi seyleri benden once tecrube etmis. Ben benden itibaren olana bakarim. Sevgilini durust davrandigibicin cezalandiracagina ona sukretmelisin. Demekki sana saygi duyuyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...