Sacma olabilir ama bir cok kisiden duydum bu dogru mu ?

Benim adet dönemimde cok sancım olur doktora gidiyorum ilacta kar etmiyor bir cok kiside kızlık zarın kalındır o yüzden bu kadar cok agrin olur dediler bunu doktora sormak aklimada gelmedi bilen var mi dogru mu

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

• Regl döneminde ağrı duyulmasını ikiye ayırıyoruz. 'Primer dismenore' dediğimiz durumda, altta yatan organik bir neden belirlenemez. Bu durumda ağrı kesiciler, destek tedavileri, spor gibi daha çok ağrıyı azaltıcı önlemler ile yetinmek zorundayız. Bu kadınlar 25 yaşından sonra daha az oranda ağrılı regl görürler. Bu, 40'lı yaşlara kadar azalarak devam eder. İkinci grup ise 'Sekonder dismenore'dir. Yani ağrıların altında organik bir neden yatar. O nedenin tedavisi ile sorun çözülür. Bu nedenler arasında; regl ile dökülen rahim içi dokunun rahim kasları arasına ya da dışına yerleşmesi, miyom, rahim ağzı darlığı ve o bölgede tekrarlayan iltihap sayılabilir.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• bazı bayanların adet zamanı çok ağır geçer yorgan döşek yatar, mosmor kesilir, hatta bayılan olur , bazısı hiçbirşey olmamış gibi geçirir.. tamamen yapısaldır. kızlık zarıyla ne alakası var onu çözemedim :))) doktor ilaç yazar daha hafif geçirmen için.. kızlık zarı kalın, ince , yok elastik yok çift taraflı.. bununla onun alakası yok !

0|0
    0|0
  • alakası yok kızlık zarı olmayunalarda da yoğun sancı oluyor ama doğum sonrası sancısı azalanlar varmış diye duydum ama duyum işte :)

0|0
    0|0
  • Kızlık zarıyla ne alakası var yahu bunun?

Bu senin dediğin neye benziyor biliyor musun?

...

Ah, ben de bilmiyorum.

Öyle bir saçma birşey dedin ki, buna benzer uyduracak bir şey bulamadım.

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • etrafında duyduklarına pek ınanma derım :) doktora git

0|0
    0|0
  • gerdek gecesi yandın o zaman.

0|0
    0|0
  • Akıntınızda sorun var mıkan rahatlıkla tahliye oluyor mu? Veya günlük olağan akıntınız muntazam geliyor mu?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• taşa falan oturuyosan ayaklarını sıcak tutmuyosan veya stresliysen olabilir zarla alakası yok.

0|0
    0|0
  • o zman bakire olmayanların ağrılarını nasıl açıklayacaksın ki :)

0|0
    0|0
  • Bir ayayklarını sıcak tutmakla ilgili. İkincisi de ben de polikistikover vardı. Rahimime doktor ultrason ile bakmıştı ve baktığında sorusu adet olduğunda sancın oluyor mu oldu. Evet dedi, kaynağı rahim tersliğindenmiş. Normal doğum değil sezaryan ile doğum yapabilirsin dedi. Bu durum zaman içinde kendiliğinden düzebiliyormuş. Ama benim ağrı nedenim rahim tersliğindendi ve ağrı kesici verdi. Her dönem eskiden alıyordum şimdi ise ağrıdığı dönemlerde alıyorum. Çok şiddetli oluyorsa ağrıların kadın doğum uzmanına gitmelisin.

0|0
    0|0
  • evet cok dogru

0|0
    0|0
Yükleniyor...