Hpv hakkında bildiklerinizi paylaşır mısınız?

Nereden nasıl anlatmaya başlanır bilmiyorum, eminim bu cümleleri daha önceden başkaları kullandı. 4 aydır bir birlikteliğim var ve erkek arkadaşım ilk cinsellik, birliktelik yaşadığım kişi. Nisan ayından beri beraberdik. Ancak temmuz ayında erkek arkadaşım ailesinde kanserden vefat eden amcası olduğu için, erken yaşında tüm vücudu için genel check up yaptırmak istedi. Sonuçların hepsi gayet güzel çıkarken temmuz ortasında gelen en son test sonucunda hpv olduğunu öğrendi. 3 tane çok küçük siğili olduğunu söyledi ayreten ve daha önce farketmemişti. Şu an tedavisini oluyor siğillerini aldırdı ve krem kullanıyor. Sahip olduğu virüs tehlikeli değilmiş. Buraya kadar her şey normal gözükebilir ama iş bana gelince durum ne peki ? Ağustos ayı başında yurtdışına çıkmak zorundaydım ve şu an yurtdışındayım. Durumu öğrendiğim anda doktora gidemedim. Eylül başı Türkiye ye dönüceğim. HPV belirtileri hakkında türlü çeşit şeyler okudum internetten. Şu an ben de herhangi bir belirti yok. Bu cümleleri kurmak o kadar zor ki Şu an bana, elimde ayna sürekli kontrol ediyorum. Sizden isteğim, henüz ortada belirti yokken neler yapmalıyım önlem için? Bu genel durumda bana söyleyebileceğiniz tavsiyeler neler? HPV nin genelinde siğiller çıkar mı yani taşıyan herkeste muhakkak siğil çıkar mı? Başlarda çok korkuyordum ama Şu an periyodik kontrollerle, beslenme alışkanlığıyla bir çok kişinin bu hastalıkla yaşabildiğini kiminin yendiğinin okudum. Ciddi anlamda tavsiyelerinize ihtiyacım var. İlk birlikteliğimde bunları yaşamamı bir kenara bırakıyorum, ve pisikolojik olarak kötü durumda değilim. Çoğu kişi eminim bu durumu çok fena olarak nitelendirebilir, kimileri erkek arkadaşlarından ayrılıyor. Kısacası her anlamda tavsiyeye ihtiyacım var.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncesinde, erkek arkadaşın gerekli tedaviyi olmuş ve de barındırdığı virüs tipi zararsız olduğundan zamanla bağışıklık sistemi de bunu atlatmayı başarmış olabilir.

Sana gelince... Bilmiyorum, daha önce hiç birlikte oldunuz mu ama eğer cinsel birleşiminiz olmadıysa HPV aşısı olabilirsin. Bu seni koruyacaktır genel olarak tüm HPV tiplerinden. Erkek arkadaşına dönecek olursak... Muhtemelen daha önceki birlikteliklerinden virüs kapmıştır. Erkek, bu virüste taşıyıcı gruptandır. Sana önerim, düzenli olarak dermatolog kontrolüne gitmesini sağla, keza kendin de git. Human Papilloma Virus günümüzde artık nereden bakarsan her insanın vücudunda barındırdığı bir virüs tipi. Özellikle de 18-30 yaşları arasında seyreklik gösterir. Bunun için kişinin bağışıklık sisteminin kesinlikle çok güçlü olması gerekmekte.

Tedavi, virüsü tamamen vücuttan atmaz. Fakat barındırılan virüsün çoğalmasını ve yaygınlaşmasını engeller. Eğer ki tedaviden sonra ilk 6 ay ve 1 yıl içerisinde periyodik olarak herhangi bir etki, belirti göstermiyorsa, bağışıklık sistemi kişinin vücudundan virüsü sıfırlamış demektir. Tedavi sonrası ilk 1 yıl çok önemli. Bu noktaya önem verirseniz, ilişkinizde de herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fakat düzenli kontroller esas.

Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur...

1|0
    0|0
    • Pek çok teşekkür ediyorum ayrıntılı cevabınız için.

Erkekler Ne Diyor 3

• ilk önce hpv'nin tedavisi olmadığını söyleyeyim ama hemen moralin bozulmasın. hpv aslında çok yaygın bir uçuk türü, genital bölgelerde uçuk ve virüslere neden olan virüsün adı. oldukça yaygın. amerika ve avrupa ülkelerinde nüfusun yüzde yirmisi bu virüsü taşıyor. hastalık belirtisi genital bölgede siğiller ve uçuklar. belirtileri genelde erkeklerde görülür fakat risk grubu kadınlardır. simir testi uygulamyan kadınlarda rahim ağzı kanserine yakalanma riski yüksektir. o yüzden sık aralıklarla simir testi yaptırmanız gerekiyor. erkek arkadaşınızın yaptırdığı şey ise tedavi değil, semptonların giderilmesidir. siğilleri yakmak ya da kremlerle yok etmek bu virüsü taşımadığınız anlamına gelmiyor. yalnızca cinsel yolla değil bir çok yolla bulaşabilir. oldukça bulaşıcı bir virüstür. sürekli kontrollerinizi yaptırdığınızda herhangi bir tehlikesi yoktur.

0|0
    0|0
    • Bu kadar uzun bir paragrafı okuyup bu kadar ayrıntılı bir cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• hiç önemli değil. umarım içiniz rahatlamıştır ve size bir faydası olur.

• ne de olsa oyle ya da boyle bır sekılde bır gun oleceksın s*ktır et...

0|0
    0|0
  • Vah vah, çok ta gençmişsin :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...