İnsanlar niçin birbirinin cinsel tercihlerine saygı göstermiyor?

arkadaşlar, genelleme yapmıyorum ama toplumuzun büyük bir bölümünde cinsellik sanki bir öcüymüş gibi algılanıyor. çoğu insan birbirinin cinsel seçimine.saygı göstermiyor. travesti gördükleri anda hemen farklı şeyler düşünülüyor onlar.küçük düşürülüyor. belki sıkıntı çekiyorlardı, hayatlarından memnun değillerdi, kendi özel bir tercihleriydi... oturduğu yerden ahkam kesmen çok mu kolay? aynı şekilde lezbiyen eşcinsel görüyorlar hemen hayasızca dalga geçmeye, pislik atmaya yer arıyorlar. i·nsanların kendine özgü cinsel seçimlerine niçin saygı gösterilmiyor? burası lâik ve modern bir türkiye değil mi arkadaşlar? (not: seviyeli cevaplar istiyorum, dalga geçip laf kalabaliği yapacaklar uzak dursun)

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar sadece bu konuda böyle değil ki! Her konuda aynı., çünkü çocukluk çağında deli ile dalga gecmeyi öğretiyorlar... Cinsellikte standart bir yetiştirme tarzımız var. Cinsellik bir erkek bir kadın olacak diye tabular yaratıyoruz. Bekaret çok aşırı önemli bir konu gibi aktarılıyor. Yani özetle çocuk yaşta beyne işlenen düşünceler sebep oluyor bunlara.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Konunu laiklik, modernlik veya medeniyet göstergesi ile hiç bir alakası yoktur.

Bu gün buna benzer bir konu daha olmuştu, oraya yazdığım cevabı ve karşılıklı görüşmeyi aynen aktarmak istiyorum, umarım senin sorun hakkında yardımcı olur :

Tembeler

Gay veya lezbiyenlere karşı değilim, ön yargılı da değilim. Ancak şu bir gerçek ki; gay veya lezbiyenlik doğal bir şey değildir. Doğanın hiç bir noktasında böyle bir şey yoktur. Ben bunları psikolojik rahatsızlık olarak görüyorum. Bu yüzden yargılamam, aşağılamam. Ancak Şöyle de bir gerçek var, toplumda o*lara ve hovardalara karşı genel bir tutum ve görüş vardır. Her ne kadar bu tip insanlara da bazı konularda hak vermeme rağmen, içlerinde kötü niyet ve amaçlı bir çok insan olduğu gerçek. Bu yüzden de toplumdan dışlanırlar. Bu tip insanlar gay ve lezbiyen ortamlarında da aşırı miktarda! Hani her zaman deriz ya "her toplumda iyi ve kötü insan vardır," ama iyilik çoğunlukta olduğundan, kötüler arada kaynar ve görünmez, bunun aksine, hayat kadını, çapkın, gay, lezbiyenliği benimsemiş insanlarda kötü insan oranı normal bir topluluğa görece %80 ler düzeyinde çoğunluktadır. Dolayısı ile toplum içinde bu topluluklar dışlanır.

Birde şu iki konu var;

ilk olarak; "güzel kadınlar varken neden gay olmak ister ki? " Bu sorunun cevabı, psikolojik rahatsızlık saydığımdan dolayı, bir insan zaten gay doğmaz, hayat içinde yaşadıkları v.b. etkenler sebebi ile gay olmayı benimser. Bunun istemek ile ilgisi yoktur.

ikinci olarak ta; "o kadar güzel kadınlar varken neden gay ile birlikte olacağım ki?" Bu da seksüel açıdan tercihinize bağlıdır. eskilerin "oğlancılık" diye tabir ettikleri günümüzde "gaycilik"

olarak karşımıza çıkan bu tercih, bu güne has bir durum değil, tarih içerisinde her zaman var olan bir gerçekliktir.

Soran

Yorumun için teşekkürler ama bilgi olarak senin de benimde eksiklerimiz var... En basiti, Dünya Sağlık Örgütü, bunu bir hastalık veya rahatsızlık olarak tanımlamıyor... Ve bazı kaynaklar dediğin gibi doğaya aykırı olmadığını da söylüyor... Bunlar kişisel görüş farklarımızdan ve omasını istediklerimizin dışındakileri çokta benimsememekten kaynaklanıyor sanki...

Cevaplayan

1- Dünya ... örgütü / kurumu : Bunların hepsi siyasi oluşumlardır. İnsanların dini / ahlaki / örf adetlerine yönelik ters gelebilecek hiç bir açıklama yapmazlar. AIDS in duyurulması bile yanlış hatırlamıyorsam 4 yıl almıştır.

2- Bazı kaynaklar, doğanın içinde bu günün teknolojisi ile açıklanamayan bazı şeyleri, kendi fikirleri ile yorumladıkları açıdan, her bilimsel makaleye de bu konuda güvenilmemesi gerekmektedir.

Bilimsel makaleler ortaya tez atmak ve belli bir konuda tecrübeleri aktarmak amaçlıdır. Ve kabul gördükleri ölçüde güvenilirlikleri artar. Bu yüzden "bazı kaynaklar" cümlesi bu konuda hafif kalır.

Soran

Şu an sana sunabileceğim bir kaynak olmadığı için öyle söyledim :) Kaynak var ama şuan benim sana sunma imkanım yok yani :)

0|0
    0|0
  • Kimse kendine uymayana iyi bakmıyor. Yatak odalarında yaptıkları beni ilgilendirmez, fakat belli saatten sonra insanların gezme özgürlüklerini elinden alanlara da göz yummak doğru olmaz. Özgürlükler, başkalarının özgürlüklerine zarar verilmediği müddetçe vardır.

0|0
    0|0
  • benim bu dünyada örnek aldığım insan Atatürk burası laik bir ülke olacak herkes özgürce yaşayacak demişti ama cinselliği saklı yaşar olmuş insanlarımız sex olmazsa olmaz ama insanların tercih açısınada saygı duymaz hale gelinmiş artık bu böyle gelmiş böyle gider diye düşünüyorum sex hayatımızda olmazsa olmaz ama gizli saklı

0|0
    0|0
  • Bence bir erkeğin erkekle ilişkiye girmesi çok saçma(kişisel fikrim) ama şu da var benim gay arkadaşlarım var mesela ve hiç bana ya da başka bir arkadşaıma o gözle bakmadılar nasıl desem çok komik oluyorlar espritüel eğlenceli oluyolar! ama erkek olduğum için sanıyroum erkek erkeğe ilişki çok yalnış geliyor bana!

0|1
    0|0
  • link burası islam ülkesi

0|1
    0|1
  • Tahammül gösteriyorum ama saygı duymuyorm

0|1
    0|0
  • herkez aynı yerden baslamıyor ya da aynı seyleri yasamıyor saygı duymuyorum yaptıkları duyguları ve davranısları ama hoşgöruluyum. bircok travesti ile sigara içmişligim var taksimde.

ama karekter bozuklugundan gelen birseyide görmemezlikten gelemem

0|0
    0|0
  • len İstanbul merterde onları görüp 3.5 atınca anlarsın neden bu durum böyle diye...

0|1
    0|0
  • evet cinsellik çok ayıp ve günah olduğu için öcü gibi algılanıyor

cinsellik sadece eşler arasında günah değildir ama eşlerin kalkıpta birbirlerinin cinselliklerini başkalarıyla konuşması günahtır

0|0
    0|1
  • bildiğim kadarıyla islamda hoşgörü çok önemli..ama eşcinsellerle dalga geçenler dinciyiz diye geçinen insanlar.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• bende şunu anlamıyorum. herkes kendi içinde yaşamalı bunu. kalkıp bana ben eşcinselim ne düşünüyorsun derse sapkınsın derim. ama bana bunu söylemezse ben onun ne olduğundan haberdar bile olmam. içlerinde yaşamak yerine ilan edenlere , tepki vermediğim halde tepki bekleyenlere tepki gösteririm.

0|1
    1|0
Yükleniyor...