Neden bu kadar homofobiksiniz?

Dün bir soru sorulmuş ve bazı cevapları inanılmaz derecede homofobik... Bazıları da kavramların anlamını bilmeden konuşmuş ve ulaşmak istediği amacın ne olduğunu anlamak imkansız :) Yapılan yorumlardan bazıları şunlar...

Demişim ki: "İnsan homofobik olmasın yeter ki... Zararından çok faydasını görmek elinizdeyken kendiniz kaybediyorsunuz..."

Verilen cevap: "Mis gibi kızlar dururken ne faydasını görücez Allah aşkına? =D "

Yahu adamın kafası sadece bacak arasına çalışıyor sanki... Bizden faydalanın derken gelin bizi becerin demedik ki... Size bir arkadaşınız yardım ettiğinde siz onu ve o sizi becermiş mi oluyor :D

Bir başkası da benzer zihniyette demiş ki, "ayrıca gerçekten çok hoş hatunlar varken bir insan neden gay olur, hala anlamış değilim =D"

Yahu arkadaş, Gay olan birisi zaten kızlara ilgi duymuyordur ki :) Duysa zaten Gay olmaz Biseksüel olur... Lütfen bilmediğimiz konu hakkında bu şekilde önyargıyla yaklaşmayalım birbirimize... Ben bile sizinle ilgili bilgi sahibi olmadığım konu veya sorularda görüşümü belirtmiyorum...

Bizler insanız ve neredeyse hepimiz, heteroseksüel yani sizin tabirinizle normal olarak adlandırdığınız kişilerin çocuklarıyız... Siz de olabilirdiniz, belki sizin çocuğunuz da olabilir... Ve bir söz var, kınadığınızı yaşamadan ölmezsiniz, diye... Aklınızda olsun :)

Benim demek istediğim birbirimizden faydalanmaktan kasıt, insani olarak birbirimize yardımcı olalım, anlayışlı olalım... Birilerini üzerek, kırarak bu hayat denilen acımasızlıkla nasıl baş edebiliriz ki... Özel kimliklerimizle değil, genel kimliğimiz olan "İnsan" gözüyle bakalım birbirimize...

Ve gelelim sorumuza... Bu açıklamalardan sonra bizleri kabullenip bağrınıza basmanızda, bizlere karşı hakaretvari veya dışlayıcı bir yaklaşım içinde bulunur musunuz yoksa insani bir yaklaşım içinde mi yaklaşırsınız ya da tepkisiz kalırsınız?

Soruyu sormama sebep olan son soru: link

Not: Soru gizli cevaplara kapalıdır... Konu hayat gibi gerçek, siz de gerçek olun lütfen :)

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• çok yerinde ve doğru bir başlık olmuş sevgili bicenk..eminim bu tür yorumları okuduğunda kalbin kırılıyor ya da inciniyorsun. şu ana dek sorduğun hemen her soruya gizliden yanıt yazdım seçtiğin en iyi cevaplardan bir çoğu da bana aitti. ama sende ilk kez bu kadar ciddi ve sitemkarsın bu anlamda farkındaysan...

insanları cinsel tercihleriyle ilgili olarak asla suçlamam yargılamam. toplumca "normal" kabul edilen tercihlerim olsa da senin ve tercihi bu yönde olan diğer insanların ruhen yaşadıklarına da saygım sonsuz...

hayatın kime ne getireceği belli olmaz...çocuk sahibi olan biri olarak aynı şeyin bir şekilde çocuklarımın da başına gelebileceğini düşünürüm önce. bazı şeyleri bile isteye tercih etmiyoruz. bende çocuğum söz konusu olduğunda "aman allah korusun" derim. ama olduysa ve başa geldiyse en makul olan onu olduğu gibi kabul etmek, toplumdan dışlanmasına izin verrmeden arkadasında dimdik durmak olurdu. şimdi senin içinde ya da senin gibi yaşayıp hisseden herkes içinde "ötekileştirme" ya da tercihinden dolayı "kategorize etme, dışlama, aşğıığlama" insanlık dışıdır

0|1
    0|0
    • Desteğin için teşekkür ederim :) Diğer sorularımda gizli cevabı açık bırakmıştım ama bu sefer düzgün bir soru ve cevap şeklinde olması gerektiğini düşündüğüm için gizliye kapattım... Eğer kapatmasaydım şimdi bu konuda 6 değil 60 cevap olurdu ve nerden baksan 50'ye yakını küfür ve hakaret içerirdi... Herkes bir maske altına saklanıp istediğini başkalarını düşünmeden yapabiliyor... Ben bile bu ülkede gizli yaşıyorum ama burada bu kadar gizlenmeye ne gerek var... Böyle düşündüğüm için şimdiye >>>

• herkes önce insan olduğunu ve yaşanabilecek her şeyin insan için olduğunu hatırlamalı... ben normalim diyenlerde gelecekte çocukları olduğunda neler yaşabileceğini düşünmeli. sevgiler soruna benden 5 yıldız :)

• Teşekkürlerimi arz ediyorum efendim :) Saygılar :))

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Gay veya lezbiyenlere karşı değilim, ön yargılı da değilim. Ancak şu bir gerçek ki; gay veya lezbiyenlik doğal bir şey değildir. Doğanın hiç bir noktasında böyle bir şey yoktur. Ben bunları psikolojik rahatsızlık olarak görüyorum. Bu yüzden yargılamam, aşağılamam. Ancak Şöyle de bir gerçek var, toplumda o*lara ve çapkınlara karşı genel bir tutum ve görüş vardır. Her ne kadar bu tip insanlara da bazı konularda hak vermeme rağmen, içlerinde kötü niyet ve amaçlı bir çok insan olduğu gerçek. Bu yüzden de toplumdan dışlanırlar. Bu tip insanlar gay ve lezbiyen ortamlarında da aşırı miktarda! Hani her zaman deriz ya "her toplumda iyi ve kötü insan vardır," ama iyilik çoğunlukta olduğundan, kötüler arada kaynar ve görünmez, bunun aksine, hayat kadını, çapkın, gay, lezbiyenliği benimsemiş insanlarda kötü insan oranı normal bir topluluğa görece %80 ler düzeyinde çoğunluktadır. Dolayısı ile toplum içinde bu topluluklar dışlanır.

Birde şu iki konu var;

ilk olarak; "güzel kadınlar varken neden gay olmak ister ki? " Bu sorunun cevabı, psikolojik rahatsızlık saydığımdan dolayı, bir insan zaten gay doğmaz, hayat içinde yaşadıkları v.b. etkenler sebebi ile gay olmayı benimser. Bunun istemek ile ilgisi yoktur.

ikinci olarak ta; "o kadar güzel kadınlar varken neden gay ile birlikte olacağım ki?" Bu da seksüel açıdan tercihinize bağlıdır. eskilerin "oğlancılık" diye tabir ettikleri günümüzde "gaycilik"

olarak karşımıza çıkan bu tercih, bu güne has bir durum değil, tarih içerisinde her zaman var olan bir gerçekliktir.

0|0
    1|0
    • Yorumun için teşekkürler ama bilgi olarak senin de benimde eksiklerimiz var... En basiti, Dünya Sağlık Örgütü, bunu bir hastalık veya rahatsızlık olarak tanımlamıyor... Ve bazı kaynaklar dediğin gibi doğaya aykırı olmadığını da söylüyor... Bunlar kişisel görüş farklarımızdan ve omasını istediklerimizin dışındakileri çokta benimsememekten kaynaklanıyor sanki...

• Bilimsel makaleler ortaya tez atmak ve belli bir konuda tecrübeleri aktarmak amaçlıdır. Ve kabul gördükleri ölçüde güvenilirlikleri artar. Bu yüzden "bazı kaynaklar" cümlesi bu konuda hafif kalır.

• Şu an sana sunabileceğim bir kaynak olmadığı için öyle söyledim :) Kaynak var ama şuan benim sana sunma imkanım yok yani :)

• gayler, lezbiyenler candır en kanka adamlardır kişinin eğilimi bu yönde olabilir neden suçlayayım ki? seksüel anlamda hoşlanmıyorum sadece

dip not: güzel noktaya parmak basmışsın tebrik ettim

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim :) Bende seni tebrik ediyorum düşüncelerin için... Bazıları gay, biseksüel veya travesti dendiği zaman illaki ortada bir cinsel ilişki arıyor, düşünüyor... Ki son zamanlarda hamile kadınlara bile "dışarı çıkmayın, seks yaptığınızı beyan ediyorsunuz" tarzı yaklaşımları bile gördük :) Burada ters cevap yazanların eminim ki çevresinde bizden birileri vardır, en yakın arkadaşları bile olabilir ama farkında değiller olayın... Hayalimiz senin gibi düşünen arkadaşların çoğalması :)

• Evet ben de bir gayim :) yazın içinde tebrik ederim. :) En iyi şekilde anlatmışsın :) Bana " bir arkadaşım" söyledi bu sorunun sorulduğunu. :) Ben de onu kırmamak için aşırıya kaçmıyorum :) yalnız cinsellik yerine kişilik yapsaydın daha iyi olurdu :)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim :) Kişilikte açmayı bende düşündüm ancak milletimiz daha çok cinsellik kategorisinde takıldığı ve bu tepkileri daha çok bu tür sorularda verdikleri için burayı tercih ettim :) Ve gizli cevaplara kapattığım için şuan sinirden çatlıyorlardır :) Ama ne diyoruz, kişilere ve düşüncelerine saygı :)

• Sırf gay mi dostum?

Adamlar hala ''Camilerde seviştiniz,oh iyi ki öldüler Hüloğğ'' deyip bir de mısır için zırlıyorlar.Ya mantık aramasana :)

1|1
    0|1
    • Haklısın :) Ama durum mantık aramaktan ziyade bu düşünceleri ortadan kaldırmak... Çoğu konuda bu tarz yaklaşımlar hep var elbette ama insanlar genelde canını sıkan en yakın konudan başlıyor yakınmaya, isyana... Benimkisi de biraz bundan oldu sanırım :)

• o değilde hüloğğğ diyen kadın buınu derken bu kadar fenomen olacağını tahmin edebişmişmiydi acaba :D :D

• Ahahaha hiç sanmıyorum :)

• hiçbir zaman dışlamadım .hakaret vari ya da dışlayıcı yaklaşım içinde bulunmam .her zaman insana insan gibi yaklaşırım .insanların tercihlerine müdahake etmek bana yakışmaz .

0|0
    0|0
Yükleniyor...