Meğer beklenti ilişkileri mafeden bir olgu imiş... Sizce de öyle değil mi?

Şu anki ilişkim tamamen cinsellik üzerine kurulu şekilde başladı. Onun da benimde birbirimizden hiç bir beklentisi yoktu hala da yok. Önce arkadaştık, sonra partner olduk, şimdi önce birlikte film izliyor , yemek yapıyor, gece sarılarak uyuyoruz, ondan geleceğe dair beklediğim ve talep ettiğim hiç bir şey yok onunda benden yok. Ve birbirimizi sıkıp germediğimiz için zaman bizi acayıp şekilde birbirimize bağlıyor. Şu an gerçek bir sevgiliden tek farkımız kurallarımızın olmaması, bensiz uyuduğunda yatağı boş hissettiğini ama bunu bana söyleyemediğini biliyorum, sarılarak uyumayı sevmeyen adam, gecenın bir vakti yatağın ucunda olduğumu farkedince kocaman kollarıyla beni kendisine çekip başımı göğsüne koyup öyle uyuyor. Buradan anladım ki, beklentiler ve kurallar ilişkilerde huzuru ve spontene gidişatı mafediyor, özellikle erkekleri korkutuyor.

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Sıkmamak biraz özgür bırakmak

çok kuralcı olmamak iyide bu kişi birine asık filan olsa

aynı seyi onla yasayamazsa onla evlenir

daha kıymetli oluyo öyleleri

ha ama kesin böyle olcak diye bir kural da yok

beklentileri minimum tutup akısına birakmak mantikli geldi bna

sadece cinsel iliski yasamak cok da dogru degil

klasik.insan mantigi, benle yapiyosa herkesle yapiyodur

ya da iste en inancsizi bile yollu filan..

AnlDn mi, ne kadar inkar etselerde bu gercek

biraz mesafeli olucaksin ama ayni zamnda bazen srvgi sozcukleri

iltifatlar ve zor zamanlarnda destek olmalar filan dhA bir duygusal bag plur

0|0
    0|0
    • Tabi canım duyguları beklentileri kısıtla cinselliği yaşa demiyorum. İçinden geldiği gibi diyorum, beklentisi kuralsız, sıkmadan, sıkılmadan. Bizimki istisnaydı cinsellikle başladı sadece. Fakat arkadaşlıkla başlayıp paylaşımlarlada çoğalıp büyüyebilirdi.

Erkekler Ne Diyor 4

• kendiliğinden gelisecek hedrr şey beklenti olmadan

0|0
    0|0
  • Vay be böyle ilişkiler de mi var ?

0|0
    0|0
    • Yani neden olmasın. Aramızda ten uyumu var. İkimizde sorumluluk ve bağlılık istemiyoruz. Birbirimize de güveniyoruz. Ben dengesiz bir insan değilim onun hayatına saygı duyuyorum, sınırlarını görüyorum,oda bana müdahale etmiyor,sürekli öğütler vererek güzele yönlendirmeye çalışıyor, bana karşı koruma iç güdüsü var ve kesinlikle beni afiş etmez.

• yaş kaç?

• Yani sündürüp mundar etmeye gerek yok yok önce flirt sonra sevgili olalım gibi şeyler saçma tabi bunlar ülke sorunu oluyo nedense zaren bî tek türkiyede böyle bu senin gibişer nadir

0|0
    0|0
    • tabi önce seviş sonra sevgili olda demiyorum, buda kural buda yönlendirme ve beklenti olur :D kural yok mantık yok nasıl gelişiyorsa öyle. Yönlendirmeler hata katıyor.

• anlamadım :D

• Boşver tamam

• dikkat et :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ve sizde herşeyi sevgiye bağlıyorsunuz adam yolunu yapıyor yatağın

0|0
    0|0
    • yolu var zaten hayatım cinsellikle başladı bu ilişki sonuçta. Ve aksine duygular ve beklentiler ilişkinin gidişatını riske atabileceğini aramızdaki bağı zedeleyebileceğini ikimizde biliyoruz. Aksine duygularımızı saklamak daha yerinde geliyor. Çünkü ikimizde bağlanmak istemiyoruz ve sorumluluktan kaçıyoruz.

• senin gibi dusunmuyorum.boyle iliskilerde kisi kendini ozgur hisseder ve seni istedigi zaman terkeder.vicdan sorunu falan da olmaz.ayrica baska bir kiza cok cabuk asik olabilir.bende yasadim boyle bir iliski hatta beni kiskanirdi ama soylemezdi.tavirlarindan belli ederdi.sonuc ayrildik cunku daha fazla yurutemezdim boyle bir iliskiyi.her an elimden kayip gidecekti.bir gun hic bir sey demeden gittim.cunku boyle iliskilerde konusacak pek bir sey de olmuyor.

0|0
    0|0
    • Elbette kurallar zamanla oluşturulur, hiç kural olmadanda olmaz. Ama daha ilişkinin başından sözleşme çıkartılması bana saçma geliyor ve ilişkinin huzurunu bozuyor. farketmeden yavaşça nüfüs etmek daha iyi. Bizim ilişkimiz spontene olmasına rağmen tutup da başka bir kızla olamaz, bundan rahatsız olucağımı bilir. Tamamen domuz iştahlı değiliz... Bunu söyleyerek değil haraketlerle yavaş yavaş belli etmek en iyisi...

• ister kabul et ister etme ama bence sadece cinsel ihtiyacini karsiladigin icin yanindasin.sende mutluysan sorun yok ama duygusal olarak kendini fazla kaptirma sonra cok fena bunalima girersin.madem sizi tek baglayan sey cinsellik degil,bi sure girme iliskiye sadece yaninda uyu bakalim.bak canim erkekler bizim gibi dusunmuyor,simdi sen cok saf duygularla yaklasyorsun olaya ama o da ayni seyi dusunyor mu acaba?en sonunda gidip hic bir sey yasamamis bir kizla evlenecek.uzgunum ama gercekler bu.

• yok bende ilk etapta sadece cinsellik için yaklaşıyordum, hatta hala yoğun olarak cinsellik. Uzağındayken pek bir anlam ifade etmiyor, aklıma bile gelmiyor ama yanında huzurluyum ve birlikte zaman geçirdikçe birbirimizi huzur evimiz gibi görmeye başladık. Onun içinde aynısı geçerli. Beni sadece sarılıp uyumak için çağırdığı zamanlarda oldu, süpriz yapıp çat kapı gelmemi umut ettiği anlarda... -ki bir anlaşmamız var "aşk" yok diye.

• benimde bole bir iliskim oldu .bebegi gibi davranirdi bana.agzima lokmami bile yedirirdi.aramizda cinsellik yoktu ama ufakda olsa birseyler yasiyorduk .bana beni sıkma derdi .akisina birak dedi.bole bole gitti sonra ayrıldık baskasinlaa evlendi .ben guvenmiyorum bu tur ilişkilere

0|0
    0|0
    • Bilemezsin! yüzde yüz sevgili olsa senle evlenecekmiydi ki?! Benim kastım, beklentilerin, yönlendirmelerin ve kuralların ilişkiyi zedelediği, huzuru kaybettiği yönünde...

• Bende savaştığım hiç bir ilişkiyi kazanamadım. Zaten savaşması gereken biz değiliz. Savaşçılık erkeklere özel bir olgudur, biz kadınlar olarak her zaman ancak ödül olabiliriz. Ne kadar değerli olduğumuzu görmekten vazgeçtiğimiz için onları uzaklaştırıyoruz.

• pesinden giden kazaniyo ama neyi kazaniyor oda ayri konu.erkegin üstüne dusmeme konudunda sana katiliyorum

Yükleniyor...