Türkiye'de yaşayan Yahudiler hakkında bilgisi olan var mı?

Türkiyede yaşayan Yahudiler hakkında bilgisi olan var mı? Genellikle nerede takılırlar?

Bir Yahudi ile ilişki kurmak istediğim doğru. Hem dinen bakılacak olursa bebekleri sekiz günlük iken sünnet edip, ibrahimi soysal geleneklerini sürdürüyor, hem de evliliklerinde cinselliğin kadın tarafından domine edilmesi sağlanıyor yani şöyle.

Bir kadın istemediği sürece, eş, onunla cinsel ilişkiye giremez, ancak izin isteyebilir, verildiği takdirde cinsellik yaşarlar.

Ayrıca kadın her istediğinde erkek ilişkiye girmek zorundadır, ve kadın zevk almayana dek, daha doğrusu kadına zevk vermediği, kadını orgazma ulaştıramadığı bir cinsel ilişkiyi sonlandıramaz.

Bu da onların dinine göre günahtır.

Açıkçası hoşuma gidiyor.

0|0
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• çok güzelmiş bilmiyordum

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Museviler kolay kolay yabancı kız almazlar ve kendi dininden olan kızlarla evlenildiğinde kız tarafı damada iş ya da ev ya da para vs verir. Bence iyi araştır adam gibi öğren öyle tercih yap. Ben 4 yıl musevilerle çalıştım. Benden iyi biliyorsan onların geleneklerini bayramlarını kurallarını buyur git evlen bakalım kim seninle evlenecek? Boş beyinler burada ne kadar çoğalmaya başlamış. Sırf cinsellik için düşündüğüne bak yahu! Sevip evlenmek istesen amenna ama tercihe bak. Yazık sana sen desene onlar aynı zamanda zengin olurlar rahata düşkünüm istediğimde yatar istediğimde paramla gezer sürterim diye. .

0|1
    1|0
    • Hiç para olayı aklıma gelmemişti, ben Hasidic Yahudilerden bahsediyordum, Secularist olanlardan değil. Hasidicler çalışmıyor biliyorsun ki.

• Cinsellik evliliğin ana temasıdır. :) Onun dışında yaşam tarzları bana çok olağan üstü geliyor.

• Evet de sen adam gibi birini bulursan zaten bunu onunlada yaşarsın. köyden erkek alma sende :P

tak çıkar yapanlarla ne işin var

• mükemmel seviyede saygısızsın. bir fikri ideolojiyi veya herhangibi bir şeyi savunuyosun ve insanlara bunu yaparken saygı duymuyosun ve saygısızlık yaptığın bireyi o düşünceden dahada uzaklaştırıyosun. ve buda savundugun şeye saygısızlık yaptığın anlamına geliyor.yani sonuç olarak egon yüzünden fikrini lekeliyosun. daha sakin olmanı öneririm stres yapmana gerek yok kimse fikrini benimsemek zorunda değil açıklarsın geçersin gösterdiğin erdemden etkinenen karşıdaki kişide bir bakayım arastırıyım der. neyse kal sağlıcakla.

0|1
    1|0
    • Saygısız değilim, beni saygısızlıkla itham edecek kadar saygısız olan sensin. Fikirlerini savunmaya çalışırken bile, bunu birilerini bir sıfatın altına sokarak yapacak kadar saygısızsın evet.

• bu gizli kullanıcı herkesle kavgalı..sadece yahudi manita yapmanın peşinde..

• +1 vereyimde verdiği eksiler düzelsin..evet arkadaşlar herkes diğer arkadaşı artılasın..

• Yahudilikte öyle bişi yok ve senı asla kabul etmezler yahudı olman için Yahudi olarak doğman gerekir ve sana asla ınsan muamelesinde bulunmazlar Yahudi olmayana birer akılı hayvan olarak bakarlar dinlerinde bu böyledir

Yahudi olmayanın ırzına geçmek onlarca helal sayılır ancak Yahudi bırıne zına yapmazlar haram sayılır

mahkemelik bı durum senın söledıklerın asla ve asla kabul edılemez yahudı ne derse o kabul görülür

yanı Yahudi biriyle evlenırsen senı ancak köle gibi kulanır asla değer vermez hizmetçi olarak kabul eder ve sana asla ınsan gözüyle bakmaz

0|2
    1|0
    • Kim bunlarla doldurdu seni?

Yahudilere göre yapılmaması gereken şeyler arasında, başlıca isteyerek de olsa yabancı biri ile ilişkiye girmemek vardır. Ne tecavüzü? Zaten ilişkiye yabancı ile girmediği takdirde, yatağını paylaştığı kişiyi tatmin edecektir ve bu kişi doğal olarak yahudi olacaktır.

• ne Tevrat okurum ne hahama gıderım ne yahudıyle arkadaş olurum

haa okumaya gelınce onalrın hakkında okudum tabi herkesın dını kendıne onların onlara benım bana SELAMETLE

• ha bu ara linke gerek yok hiç bakmadım bile...

• Sen biraz daha araştır bu dediklerin zaten İslamda asıl var olan şeyler, ama sendeki Yahudi hayranlığı, sanırım sende öylesin ?

1|2
    1|1
    • İslam'da eşini tatmin etme olayının olduğu doğru ama, bir erkek isterse ne olursa olsun kadın ilişkiye girmek zorundadır gibi bir zorunluluk da var. Yahudilikte tam tersi. Karısı ile ilişki yaşamak için eşinden izin ister, verdiği takdirde ilişkiye girer, zorlayamaz, ve kadın her istediğinde ilişkiye girme yükümlülüğü vardır.

• sen bu zorunluluğu nerden biliyorsun neye dayanarak söylüyorsun, kadının rızası olmadan erkek hiç bir şey yapamaz, bu arada yahudi olduğunu itiraf et

• Bunlar saptırılmış bilgiler Hadisik yahudilerin asıl Ortodoks Yahudilerin cinselliğe bakışını az çok biliyorum yanlışın var

0|1
    1|0
    • Orjinal kaynaklarından okudum canım benim internet üzerinden konuştuğum bir sürü yahudi arkadaşım var, onlar da teyit ettiler, tastiklediler.

• Tek amaç çocuk yapmak değildir.

Tevratta cinsellik, şeytani bir duygu olarak tasvir edilir, bu duygu aç olduğumuz zaman hissettiğimiz, ya da susuz olduğumuz zaman hissettiğimiz duygudan farksızdır. Nefistir.

Bunun yanı sıra evli erkek ve kadının ilişkiye girmesi sevaptır, İslamdaki gibi. Ben Musevi değilim.

• Madem musevi değilsiniz o zaman niyemböylwmbir soru sordunuz Museviler genellikle kendi aralarında evlilik yaparlar zor yani Ayrıca bu dediklerinizin daha fazlası İslamda var bunları bilseydiniz bu seferde Müslüman bir kocamı arayacaktınız

• ah ah hepsi bu kadar mı sanıyorsun...

gelin olan kadın aynı evde yaşadığı başka bekar erkekler de varsa onları da mutlu etmek zorundadır..

daha başka neler var..

kaynak ve sayfa vermemi istermisin?

0|1
    1|0
    • Terbiyesizleşme. Televizyon bile izlemez bu insanlar, kadınları başlarını örter yabancı erkeğe karşı. Bilgisizlik cehalet, pis ve kötü yorumları getirir. Bu alt düzeyde iftiralarını kendine sakla.

• Ben Türkiye'de yaşayan Yahudiler ile ilgili bilgi almak için sordum bu soruyu. Ek olarak istediğimi yazabilirim, bu benim nemfomanik olduğumu göstermez. Gel gelelim, benim bacak aram senin üzerinde söz hakkı olduğun bir alan değil.

Konuşma bitmiştir. Bu tarz bir yobaz zihniyete kesinlikle cevap veremem, seni kendi fantastik kurgularınla baş başa bırakıyorum.

• bütün bu konuşmaları ve sapık kadını bu sayfanın adminlerine armağan ediyorum..ha bir de gizli olduğunu düşündüğü için rahat rahat atıp tutan bu ... kadına uygun bir de yol göstermenizi adminlerden rica ediyorum..

• sen eğer cinsellikte mükemmellik arıyorsan bunu yahudilerde değil seni gerçekten arzulayan seninde gerçekten arzuladığın mükemmel erkekte ara ..inan daha mutlu olursun... şahsım adına ben kadınımın mutluluğu için yapmayacağım şey yoktur...

0|0
    0|1
  • ne sapkın dinmiş ameko

0|1
    2|2
  • cinselliğin insanla alakası var dinde yapılmaması gerekenler vardır.İslamiyet yahudilik hristiyanlıkla alakası yok bu dediklerinin

0|0
    0|0
  • hiç bir fikrim yok

0|0
    0|1
  • peki erkeğin kuşu ötmezse kadını orgazme ulaştıramazsa afaroz mu edilecek yahudilikten?

böyle din / mezhep mi olur yahu :D

kadın orgazm olsun dıye kendımı parçalayamam ! :D

0|0
    0|0
  • ters olan da çok olay var ama

0|0
    0|2
  • şuna dominantım yani baskın karakterimi ve otoritemi kabul edecek biri olmalı diyelim mi ;)

0|0
    0|1
    • Hayır, işini bitirip götünü dönecek kadar bencil bir hayvan olmalı bir erkek diyelim.

• yazın güney sahillerind eçok var

0|0
    0|1
  • istanbul istiklal caddesi, bursa kapalı çarşı diye duydum

0|0
    0|1
    • istiklal caddesi insan yığınının içinde yahudi ile karşılaşmak buğday tarlasının arasında iğne aramak kadar zor.

• Sinegoglar var. evet.

• İyi de bunun için Yahudi olmak gerekmiyor ki...Dur len yoksa ben Yahudimiyim :)

0|0
    0|1
  • kadındaki çazgıra bak..

kimin altına yatacağının mücadelesini yapıyor..

hoş sen herkese yetersin be aşkım..

0|0
    0|0
    • Gizlemiş kendini bir de.

Vah aptal. Yürü hadi.

• pislik...

• Keşke gizli sormasaydın! bizde ammı için dinini dinsizlere satanı bilirdık.

1|0
    1|0
    • Anneciğine babacığınla tanışma hikayelerini sor .

• O zaman sorunun cevabını da biliyorsundur.

• Sen önce yaşadığın çağı bir gör sonra onları düşün? onların kı aşk sevgi sadakat çağıydı, Şimdi ise zevk çağı.. ama senın kı baya değerliymiş yahudilere sakladığına göre :)

• bence kadın-erkek eşit olmalı. İslamda kadın aşağılanıyor resmen.. erkeği üstün tutmak, 4 kişiyle evlendirmek vs. vs. bu yazdıklarını bilmiyordum ama gerçekten mantıklı, akla uygun şeyler. Soruna cevap vermek gerekirse "bilmiyorum". +5

1|1
    0|1
    • Bir Müslüman olarak niyetim kesinlikle İslamın kadını aşağıladığını öne sürmek değildi.

Hatta kadının da ön planda olduğu bir çok yer var. Bizlerde de günah kadınını tatmin etmeden olayı noktalamak ama bizimkiler bunun bilincinde bile değil, kaldı ki uygulasınlar.

• peki cinsel istek sadece erkeklerde mi var ? ben kadına baktığımda etkileniyorum da kadın erkeğe baktığında etkilenmiyor mu ? ben sadece eşitlik istiyorum.

• Hasidic erkekler de bu yüzden özel kıyafetlerini giyerler buradaki bazı hocalar gibi.

• Öyle bir enayi bulursan banada haber ver kız kardeşinide bana yapalım fazla isteyim yok sadece yatakta başım ağrıyor demesin yeter :D

0|1
    1|0
    • Yahudiler yahudi olmayanlarla evlenmez, ilişkiye de girmez. Bu enayilik değil saygınlıktır. Tabii bizim hayvan oğlu hayvanlar bundan nasibini alamamışlardır.

• Okumuyorum,beyni boş budala okumuyorum. Git ötede bayıl, boşuna yazıp soru bildirim verme.

• Bi git ya saftirispor

• Evet ama pratikte bu böyle işlemiyor. Gözünüzde büyütmeyin derim. Bu arada ben kendimi ateist olarak tanımlıyorum.

0|0
    0|1
    • Hasidiclerin kendilerine has olan tarzları o kadar göz alıcı ki. Bence bir Yahudi ben buradayım diyecek kadar ultra orthodox olmalı.

• Türkiye'de diğer azınlıklar gibi kendilerini ifşa etmeyi pek sevmezler. Bunun haklı, anlaşılır nedenleri de var. Başkaları tarafından çok sevilmeyen kendileride kendilerinden başkasını çok sevmeyen bir anlayıştadırlar.

Epey bilgi toplamışsınız ancak işin gerçek yüzü bambaşka. Yahudilerle tanıştığınızda sizi çok hoş karşılamayacaklardır. Keşke bir İsrail gezisi yapsanız.

Dediğim gibi ben kendimi herhangi bir din ve milliyet kimliğiyle tanımlamıyorum.

• hoşuna gitmeyecek çokkkk şeyleride var bilmezsin.. onlar o sölediğini sadece yahudi kadınlar için yaparlar yahudi olmayan kadınları onlar için hiç bir önemi yoktur..

0|0
    0|1
    • Yahudi olmayan kadınla ilişkiye girmek Yahudi erkeklere yasaklanmıştır Tevratta.

• bi cümle eksik oldu ...bizim kızlara erkek çıkmaz olcaktı orası

• bu arada sölemeyi unuttum.. onların başkalarıyla evlenmediğini biliyorsun... bizim kızlarında müslüman omayan hiç bir erkekle evlenemeyeceğinide biliyorsundur sanırım...

Kızlar Ne Diyor 3

• genel olarak bu tarz düşünen bir erkek te bulabilirsin. sırf bunun için şerefsiz bir ırkı seçmek zorunda değilsin bence. YAŞASIN HİTLER! :DDDD

0|2
    1|0
    • Senden daha şerefli olduklarını sana garanti edebilirim. Görsellere Jewish genicode yaz, ve gördüğün şeyi onaylıyorsan sen gerçekten şerefsiz antisemitik, aptal bir mahlukatsındır!

• +1 benden..iyi cevap

• Kusura bakma da çok değil daha 70-80 sene önce doğuda türk köylerini yağmayalan, masum bebekleri öldüren, insanları katleden yahudilerdi. Kendi ırkına karşı bu şerefsizleri savunan biri olarak kendinde şeref ara biraz güzelim tamam mı? Bu konuda fazlasıyla katıyım, Hitler başarısız olmasaydı da kökünü kurutsaydı keşke bütün yahudilerin.

• bunları yapacak erkekde bulabilirsin yahudiye gerek yok

0|0
    0|1
    • İdeoloji farkı, yetiştiriliş tarzları, ata erkil olmamaları gibi bir çok ayrım varken, bir şeyleri bir biri ile mukayese etmek çok gülünç.

• bunların dinle alakası yok insanla alakalı ona bakarsan islam dininde anal ilişki günah ama yapmayan yok

0|0
    0|1
    • Hasidic Yahudiler Tevrat kuralları ile büyüyor. Onların temel prensibi.

Yükleniyor...