Gerdek gecesi hakkında korkularım var, ne yapmalıyım?

Eylülde evlenicem ve gerdek gecesinden ilşkiye girmekten korkuyorum.Bu konuda eşimide hüsrana uğratmak istemiyorum.Ne yapmam gerekiyor.

Birde hemen hamile kalmak istemiyorum.Doktora gidip hap kullanmaya ne kadar zaman önce başlamalıyım

Güncellemeler:
evli bayan arkadaşlarım gizliden konu hakkında bana yardımcı olursa sevinirim

0|0
3|16

En İyi Kız Görüşü

• niaşnlılık boyunca hiç mi temas etmediniz? öpüşme sevişme vs... korkulacak bir şey yok kendi kendinin pskilojisini bozma lütfen. o kadar korkunç bir şey olsa herkes bakire yaşardı. eşin sana yardım edecektir bu konuda. ona güven ve kendini ona bırak. acıya değil de zevke odaklan...

yeni evli bir çift için en iyi korunma yöntemi geri çekilme ya da kondomdur. ilaç kullanmanı tavsiye etmem. illa da kullanacaksan hap bir ay kadar önce başlanır. ancak yolun bu kadar başındayken hormonlarınla oynama

1|1
    0|0
    • öpüşme sevişme vs oldu tabi nişanlımada korktuğumu söyledim ama o ilk gece onu hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.kafamdan korkuyu atamıyorum ne yapmalıym bilmiyorum

• ekledim

• bakıyorum hemen

Erkekler Ne Diyor 16

• bu konuda nette epeyce bilgi var. ayrıca şimdiden konusmanız gerek bazı seyleri detayları. videolar vs izleyebilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Hapa en az bir ayn önceden başlaman gerekli.Gerdek gecesi korkun varsa ona ilgili biraz terapi alabilrisin cinsel terapi uzmanından.

0|0
    0|0
  • aman bende korkuyorum olur gider ya zamanla sende takma kafana ya eninde sonunda olmayacakmı :)

0|0
    0|0
  • kizlar soruyor da bu başlığın aynısı 20 tane var aratırsanız rahatça bulabilirsiniz. artık yazmakdan yorulduk korkmak anlamsız diye, doğanın bir döngüsüdür bu , herşeyin ilkini yaşayacak olan elbet çekingen olur ama alışır...

1|0
    0|0
    • acıdan dolayı korkuyorum

• makattan ilşki olunca daha mı acılı oluyo vajinaya göre

• eh haliyle biraz olur alışana kadar.

• ilk önce her sağlık ocağında doğum kontrol konuusnda bir uzaman vardır

regl öncesi sağlık ocağına gidip düzenli bir korunma yöntemi hakkında bilgi alın.

eşinizle ilk geceyi konusmaktan cekinmeyin

ilk önce ılık bir duş sıcak bir çay iyi gelir kas gevsetici içerseniz rahatlarsınız

eşiniz ön sevişmeyi uzun tutusun siz iyice ıslanın ıslandıktan sonta zaten nasıl oldu anlamazsın

1|0
    0|0
  • Güvenli seks denilen bir olgu var. Hamile kalmak istemiyorsan korun!

0|0
    0|0
    • işte nasıl ne kadar zamn önce doktora gidip doğum kontrol hapına başlamam lazım

• Hastaneye gitmene gerek yok sağlık ocakları ya da aile hekimliklerinde ki kadın doğum ve ebe hizmeti veren kişilerden bilgi alabilirsin. Zaten bildiğim kadarıyla onlar belirli bir rotasyonda sürekli arayıp bilgi vermekteler :)

• kocan anlayıslımıdır bılmıyorumama oncelıkle bırbırınıze bedenen de guvenmenız gerekıyor ve sevmenız gerekıyor. bu yuzen uzun uzun sevısın.. , hamıle kalmak ıstemedıgını dıle getırebılıyorsan condom kullandır.

1|0
    0|1
  • hap kullanma bence eşin geri çekilme yöntemini kullansn ilaçlar da sonuçta hormonlarını etkıler .ilk gce içinde korkulacak bişey yok ki ilk ilşkınde sadce senn sakin olman eşinin de sabırlı olması gerek ilşkı öncesi uzun süreli bir önsevişmeyle kendinizi rahat hissedeceksınız

0|0
    0|0
    • kısa sürelimi girmesi gerekiyor kızlık zarı yırtılana kadar mı yoksa eşimin boşalmasımı gerekiyor ilk gecede

• o zaman o gece eşim boşalmicak sadece kanama olmasınısağlayıp bırakıcak.peki bir kaç gün ara vermek gerekirmi

• bir iki gün ara vermeniz yetrli olur

• korkmana gerek yok, öncelikle vajina iyice ıslanmalı ve eşin anlayışlı ve sabırlı olmalı

0|0
    0|0
  • hap kullanmana gerek yok boşalma anında dışarı çıktımı sorun olmaz,eşini hüsarana uğratacak bir durum yok herşeyi akışına bırakın herşey güzel olur

0|0
    0|0
    • şimdiden bile söylüyorum nişanlıma korktuğumu elimde değil o an yaşamaktan korkuyorum. korkumu yenmek için o gece içti içip şarhoşmu olsam

• asla sarhoş olmaz,o gecenin tadı başka olur diye düşünüyorum,nişanlın herşeyi ayarlar seni zevke getirir anlamasın bile

• eylulde evleneceksen bunları dusunup dert yapmaşu anki yasadıgın seylere mutsuzluk ve huzun bulastırma

evlendiğin gun bunu dusunursun.

korkacak birsey yok

bu korkuları herkez yasıyor

0|0
    0|0
  • Sakin ol hersey guzel gecer.korkma sakın snede tadını alınca hosuna gıdecek

0|0
    0|0
  • aç bacaklarını kocana bırak kendini o ne yapacağını iyi bilir merak etme

0|1
    0|0
  • hiç sorma acıdan ölebilirsin bence vazgeç:D

0|0
    0|0
  • Akışına bırak :D

0|0
    0|0
  • Ozel gununun 3.gunu basliyorsun kullanmaya ;) korkma tecrubeli ise sen hazir olmadan yapmiyacaktir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İlişkiden en az 10 gün önce hapı kullanmaya başlaman gerek..şimdi tam zamanı..

0|3
    0|0
  • hiç konuşmadın mı eşinle-sevgilinle? öncesinde konuşulabilir.bir zararı yok..o gün kendini eşine bırak, artık kavuşmuşluğun verdiği bir rahatlık olsun.ben de yaşamadım ama acılı bir şey değil.zaten öncesinde gerek o gerek sen epey bir hazırlık yaşıyorsunuz.ön sevişmeyi uzun tutun.hem senin ıslanıp vajinal bölgenin ıslanmasını sağlar, hem psikolojik olarak rahatlamanı.sonrasında anlamazsınız bile o istekle..öncesinde bir jinekolog ile görüş.muayneni ol.o sana gerekli yöntemleri haberdar edecektir.

0|1
    0|0
    • bu şekilde mantıklı cevap yazan çok az kişi var ama soran mantıklı cevaplara bakmıyor bence başka sey arıyor

• dediklerinizi yapmaya çalışıcam teşekkürler

• rica ederim.

Yükleniyor...