Kızlarla konuşurken çok çekingen ve utangaç oluyorum bunu nasıl yenebilirim?

Ben 18 yaşında 1.79 boyunda 70 kilo ve övünmek gibi olmasın yakışıklı bir delikanlıyım.Bu zamana kadar hiç flörtüm olmadı.Çünkü karakterim gereği utangaç ve çekingeç bir kişiliğe sahibim.Hani bazı erkekler vardır ya hep kızlara dakika başı yazar yavşar ya o tip yılışık hem cinslerimden acayip nefret ediyorum.Yan yana bulunmak bile midemi bulandırıyor.Ayrıca yeri geldiği zaman bir haksızlığa uğradığımda gerektiğinde sinirli,gerektiğinde cesur,bir kişiliğe sahibim.Mesela sınıfta sohbet ederken bizim sınıftan bir kız arkadaşıma bir çocuk ağza alınmıyacak hakaret ettiğinde,hiç kızla samimiyetim olmadığı halde çocuğa özür dile demiştim ve burayı terket demiştim.Oda ters yapınca üstüne atlamış ve kaşını patlatmıştım,sonra disiplinlik olmuştuk tabi her neyse konuyu dağıtmayayım.Böyle gelipte bir kızla konuşmayı bilmeyen ağzı küfür dolu hem cinslerimden de nefret ediyorum.Vel hasılı kelam baya konu dağıldı her neyse.Ben kızlarla konuşurken hiç rahat ve cool olamıyorum ve bir konu hakkında uzun süre konuşamıyorum .Hemen susup kalıyorum.Göz göze gelince bile utanıyorum bilmiyorum karakterim gereğidir heralde.Ama gerçekten dış görünüşüm dikkat çekici övünmek gibi olmasın.Sınıftaki kız arkadaşlarım çoğunlukla bana gerçekten yakışıklısın neden hiç biriyle çıkmıyorsun ya da flört etmiyorsun diye söylemişlerdir.Bunu sorduklarında bile kızarıyordum.Her zaman ya dışarı çıktığımda ya da otobüste kızların beni kestiğini çok rahat görebiliyorum.Ama nedense hiç bir kızla konuşurken rahat olamıyorum.Bu utangaçlığımı ve çekingenliğimi nasıl yenebilirim.Bu sene üniversiteye başlayacağım.İletişim fakültesi radyo tv sinema bölümü okuyacagım.Bölümüm gereği kızlarla iç içe olacağız.Bu utangaçlığımı ve çekingenliğimi nasıl bertaraf edebilirim ve içimden söküp atabilirim.Yani kızlarla daha rahat nasıl konuşabilirim.Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle hiç tanımadığın bir kız için kavga etmemeyi öğrenmelisin.kadınlar sorun çıkaran erkekleri en başta eler.ikincisi bu iş yapa yapa öğrenilir.düzinelrce kişisel gelişim kitabı da okusan bizzat çaba sarfetmeden olmaz.mutlaka hayatında hiç çekinmeden konuştuğun kadınlar vardır.ablan ,annen,teyzen vs.onlarla konuşarak başlayabilirsin.yakışıklılık sadece kızla konuşana kadar işine yarar.konuşma başladığı anda konuşabilmeli,en azından kendini karşındakine tanıtabilmelisin.tıpkı bu soruda tanıttığın gibi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yerim seni

0|0
    0|0
  • dış görünüşünü merak ettim açıkçası:)) bence çekingen olmamak için önce güvenebileceğin normal bi' kız arkadaş edin dostun olsun yani, onun çevresindeki kızlarla ve onunla konuşa konuşa zamanla kızlara olan çekingenliğin kaybolur daha rahat olursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bak şimdi
    kızlar deniz gibidir
    denizi ilk gören insan hayatında kız görmüş gibi davranır
    nasıl denizde yuzmeyi bilmiyorsan ki
    yüzmek cesaret ister
    kızlarla konuşmakta buna benzer
    rahat ol bir kıza yaklaştığında direk odaklan
    kelime ya da cümleler kurma
    doğaçlama yap
    ayna karşısına geçip kendinle konuşursan bir süre sonra kendine aşık olursun
    KURAL
    1 . teklif etme çümlesi
    merhaba musaitseniz biraz konuşa bilirmiyiz
    2 . ortam çok önemli
    yanlız olması gerekir ve onun tanıdığı birisinin çıkacağını hesap et
    3 . ısrarcı olma
    hayır mı dedi
    2 hafta geçsin tekrar dene
    4 . peşinden asla koşma
    belli bir süre sonra alay eder ve
    onun maskarası olursun

0|0
    0|0
  • Tıpatıp aynıyız biliyor musun :D . Ama ben daha da çekingenim, kendimi de yadırgarım. Kendimi tipsiz görürüm .. Bir çözüm bulursan iletişime geçelim :D

0|1
    0|0
  • daha az cümle kur panpa..(satırlara bak karı gibi dırdır yazmışın..)

1|1
    0|0
    • panpa yorumda adam akıllı ciddi ciddi düşün yani kadınlar çok konuşan adamları sevmez mız mızlayanlarıda sevmez..

• burda mızmızlanma yok kardeşim sizin gibi yavşak gi karaktere sahip değilim ben cesarete adamlığa gelince onun en iyisini yaparım.Ben burda sadece masumane bir durumdan bahsediyorum.Çıkıp gerizekalıca konuşuyosun ya yorum yapma ya da sus defol git.normalde hiç böyle tepki vermem ama.Böyle arada bozuk çıkıyor sizin gibileri o yüzden neyse allah çarşına pazar versin bir daha da yorum atma kardeş.

• en dibe vurman lazım. git en tripli götü havada hatuna teklif et :D sonra gerisinde kasılmazsın artık. bu şuna benzer, bir kere atom fiziği problemi çözersen, temel fizik konuları çocuk oyuncağı gelir :D

0|0
    0|0
    • bide kız kabul edermiş al sana dibe vurdu.daha çok utanır :D

• kabul etse de farketmezki sonuçta korkusunu yenmiş olur en zoruna teklif edeceği için :D

• Her erkeklerde oluyor :)

0|0
    0|0
  • seni heyecanlandırmayacak kadar çirkin bir kızla çık önce

0|0
    0|0
  • Önceden konuşacaklarını kafandan düşün. Ve "Ne kadar zor olabilir ki!" diye kendine gaz ver.

0|0
    0|0
  • Hmm bak ne dicem yazının hepsini okumadım dürüst olmak gerek neyse sosyal fobi olabilir ilaç tedavisi alabilirsin ama tavsiye etmem bende senin gibiyim bunu kendin aşmalısın böyle yaşanmaz. Hayata bir kere geliyorum de neyden çekinicem de :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...