Eşcinsel olan kişilerle dalga geçer misiniz?

Eşcinsel birini tanıyorum. Onun hakkında hep kötü şeyler duydum.. Eh tabi yaklaşmadım ben de manyak gibi ona. Ama şimdi mecburen bir proje için beraber çalışıyoruz ve o insanı tanıdığıma çoooook mutluyum. Tanrım böyle komik bir erkeği insan nasıl sevmez ki :-)) Ama kendisi maalesef biraz saf.. Etrafındakiler onunla eşcinselliği yüzünden dalga geçiyor fakat o anlamıyor... Açıkçası sınır oldum insanların laflarına :@ Kime ne sanki ya

0|0
42|49

En İyi Erkek Görüşü

• ... Eşcinsellerle dalga geçenler gizli eşcinseldir.

5|2
    2|3
    • ...(ne demekse)artılıyorum, şimdi bunu eksileyen de gizli eşcinseldir dersin :D ya gerçekçi olmayan saptamalarla tespitte bulunmak kimseyi eşcinsel yapmadığı için sizi de otorite yapmaz.:D nerden buluyorsunuz bu lafları :D

• @oMeuAmor, nedir bu, eşcinsellik sıfatını bu seferde, bu şekilde düşünmeyen bir insana ceza olarak uygulama ve desteğimi. Şimdi bu durumda eşcinsellerle dalga geçeni, eşcinsel diyerek aşağılamış oluyorsunuz.Yani eşcinsellik kavramını aşağılama için kullanıyorsunuz, kuzum siz neyi savunuyorsunuz.(dalga geçilmesi kesinlikle yanlış, insani saygıyı kaybetmemek gerekir.)

Erkekler Ne Diyor 48

• ...Ze Orocoo adlı üye der ki:

''... Eşcinsellerle dalga geçenler gizli eşcinseldir.''

ve buna @oMeuAmor nickli arkadaşımız +1 veriyor.

Bu durumda olan şu, sen eşcinsel olmayan ve (kesinlikle yanlış) eşcinsel birisiyle dalga geçen insana 'eşcinsel' diyerek aşağılama yoluna gidiyorsun. Bu durumda 'eşcinsellik' kavramını aşağılama ve hakaret unsuru olarak kullanıyorsun.Kendinle çelişiyorsun.

@orjinal046 nickli arkadaşımız diyor ki:

''Dalga geçmek iyi bir davranış değil. Hastalık ve dış gorunusle dalga gecilmesinden nefret ederim''

Şİmdi sen ne yaptın, eşcinselliği bir hastalık ve dış görünüşlerini çarpıklık olarak değerlendirdin, bunu birinin özrü,engeli gibi sınıflandırdın. Haklı olarak engelli bir vatandaşın engeliyle dalga geçmek ayıptır.Ama 'eşcinsel' birey bunu hastalık olarak görmez. Görünüşünü de kendi zevki doğrultusunda şekillendirir, dalga geçilmesinden öte o yakıştığını düşünür.

Baki olan insani olarak saygı duymak, vatandaşlık ve temel insan haklarına ve aitliklerini hürmet göstermektir. Ama heteroseksüel insana madalya verilmediği gibi, eşcinsel insanında bir desteğe ya da toplumda acıma duygusu uyandırmaya ihtiyaç duymaması gerekir.Saygılar.

2|0
    4|4
    • kinadim.

merhaba.

• Eksiledim... De anlamadığım senin neye bu kadar tepki verdiğin? Sen de dalga geçenlerden misin? O yüzden mi bu kadar tepkin?

Gözlük takanla dalga geçen biri düşün. Burda gözlük takanla dalga geçen ne kadar aşağılıksa; gözlük takmakla dalga geçtiği için gözlük takan da mı aşağılık oluyor?

Ya da yere kapaklanıp düşen birine güldüğünüz de siz aşağılık oluyorsunuz da düşen de mi aşağılık oluyor güldüğünüz için?

• sezen 275 , 'Baki olan insani olarak saygı duymak, vatandaşlık ve temel insan haklarına ve aitliklerine hürmet göstermektir' cümlesinden sonra böyle bir yorum yaptığın için seni kutlarım.

Hayır dalga geçmiyorum, üslubunuz sorunlu, neden insanlara kaşı kullandığınız sıfatlara dikkat etmiyorsunuz?

Ya da yere kapaklanıp düşen birine güldüğünüz de siz aşağılık oluyorsunuz da düşen de mi aşağılık oluyor güldüğünüz için? bu nasıl bir mantıksız cümledir.:D

• heee geçeriz, teneke bağlayıp koştururuz.

ya işin özü hazedersin ya da hazetmezsin, ama saygı duyarsın, en fazla bana ne? bana giren çıkan bişey yok durumu.

2|1
    2|2
    • merhaba.

neden böyle yapiyorsun arkadaism .peh.

• yavaş mı? gayette tadında bıraktım, TASVİP etmiyorum ve zorunda değilim, arkalarından dalga geçmiyorum, hayatı onlar için daha zor hale getirecek bir yaklaşımda da bulunmuyorum ama kırıtık kırıtık yürüyen bir erkeği afedersin ciddiye alamıyorum.

• Yahu et ya da etme bundan bana ne :-))) Saygi duyman yeterli.. Ben ayrica onun icin yavas ol demedim sadece nereye baksam her yerde senin yazilarin var hahaha :-DDD Ondan yavas dedim baby ;-)

• Eşcinsellerle ne dalga geçerim ne de bazılarının yaptığı gibi bu eşcinselleri asmak lazım kesmek lazım tarzı söylemlerin içine girerim ama kişi olarak değil de eşcinsellik denen şeyin kendisine karşıyım onu söyleyim.inançlı bir insan olarak kişiye ait bir cinsel tercih hakkı olduğuna inanmıyorum.cinsel tercihi Allah yapar.kişiye düşen sadece Allah kendisine hangi cinsiyeti uygun görmüşse onun hakkını vermektir.bu da benim bakış açım.

1|1
    2|2
    • Cinsel tercih diye bir şey yok . Sen heteroseksüelliği ne zaman tercih ettin? Var mı böyle bir karar anı? Çoğu insan içgüdüsel olarak karşı cinsten hoşlanır. Ama yüzde 10 gibi bir azınlıkta hemcinsinden hoşlanıyor. Bu insanların bilinçli yaptığı bir şey değil. "Ben bundan sonra hiç kızlara aşık olmuycam, ne kadar güzel bir kız görürsem göreyim hiç bir cinsel dürtü hissetmiycem" diyebilirmisin? İstesende yapamassın. Aynısı eşcinseller içinde geçerli. O yüzden zaten CİNSEL YÖNELİM deniyor.

• o halde hem vajina hemde penisle doğan insanlarda mı günahkar?ayrıca hayvanlarda bile eşcinsellik varken insanlarda neden olmasın?

• hem vajina hem de penis ile doğanların başımızın üstünde yeri var.Allah yaratmış onun dışındaki eşcinseller günahkar evet.ben demiyorum kuran-ı kerim diyor.ayet istiyorsan ayetler de vereyim.inanmıyorsan o başka inanıyorsan adam gibi inan

• "Erkeğin halinden erkek, kadının halinden kadın anlar"

Şaka lan hicbirsey anlamaz. Belki anlar... Yok yok anlamaz. Ya anlarsa... Hepimiz gayız, hepimiz guyuz.

Dalga geçmem, dalga geçenin inceden bu konuya ilgili oldugunu gizli eşcinsel oldugunu dusunurum.

Ha sevip bagrima mi basarim? Basmam.

Pek çok gay insanla taniştim taskin hareketleri yuzunden su an hayatimda degiller. Bir gay insan tanidim yillar once hala arkadasimizdir keske "insan" olan boyle olabilse dediğim.

"İnsan" olarak bakmak lazim, cinsiyetsiz, tercihsiz bir sekilde. Böyle bakarsak ve iyi bir insan olursak belki sirinleri de gorebiliriz. Amin. Sübhaneke.

2|1
    0|1
  • Hep öyledir zaten ama tanıyınca da o artık tiksinme mi çekince mi derler bilemiyorum atarsın üstünden.Çok iyilerdir,temiz kalplilerdir ve bazı ''erkeklerden'' belki de çok daha dürüst,çok daha cesaretli davranırlar ama gel gör ki içlerinde biraz da erkeklik kalması lazım mesela bu dalga geçenlere karşı koyabilmesi gerekir çünkü başkası ''kızlar hariç'' nedense onları kolay kolay korumaz bende bunu anlamam ve hep aciz duruma düşerler.Sonuçta kızlar bile ne adamların ağzına sı.ar (noktalı yeri doldurun siz) yeri gelince çok dolarsa,erkekte mal gibi kalır öyle orada yalan mı? :)

0|0
    0|0
  • yok anlıyordurda, anlamıyor gibi yapmak daha çok işine geliyordur..

düşünsene herkese ne diyerek kızacak ki? herkesle bu yüzden kötümü olacak? ayrıca tepki göstermesi olayı dahada içinden çıkılmaz hale getirir...

şahsen ben kimse ile dalga geçmem..herkesin özeli kendisini ilgilendirir...

1|0
    0|0
  • iyi niyetli ve kendiyle barisik tercih onun tarif ettigin kisi bnce yurekli ama etrafindakiler ankamaz

2|0
    0|0
  • Ben eşcinselim

4|2
    5|0
  • Dalga geççek bir şey yok Allah vergisi bir şey

2|2
    0|1
  • geçmem. dalga geçilecek bir durum mu var? hem hemen hemen hepsi ince ruhlu insanlar. severiz kendilerini.

2|0
    0|0
  • Eşcinsel bir kaç arkadaşım var ve her zaman da dalga geçilmesine kızarım

3|0
    0|0
  • Eşcinsellik bence bir kişilik hastalığıdır.Tabiki dalga geçmek hiç hoş bişey değil.Toplumdaki insanlarımız çok yanlış yaklaşıyor.Ama emin ol en güzeli insana sadece insan gibi yaklaşmaktır.Kim ne derse desin

1|1
    0|1
    • ilk cümle hariç artıladım. Çünkü ilk cümlenle aynı fikirdeyim ve onun için farklı birşey katmıyorsun, ama insana insan gibi davranmak ve saygı duymak gerekliliğini bende savunuyorum.

• Saygı duyoyorum düşüncelerinize.Hastalıktır diye irdelemiyorum.Bu konuda hemfikir olacağımıza dair bir kural yok.Ben saygı duyuyorum sizde benim düşüncelerime saygı duyun.Ben hastalık derken bunu eşcinselliği kötü bir niyetle şekillendirmek için söylemiyorum.Benim için böyle sizin için sizin düşündüğünüz gibi.

• homoseksüalite ilk kez 19. yüzyılda bi hastalık olarak tıbbın konusu olmuştur

• ruhsal bir yapı oldugu için ve allah vergisi oldugu için o kişiyi degiştiremiycegin içinde bencede saçma düşünceler.. bırak sana ne zararı var gibi düşünmeliler

1|0
    0|0
  • eşcinselleri hor görenler sapık gözüyle bakanalr malesef belden aşağısına çıkamayan insanlardır fakat homofobi tedavi edilebilir, homofobiklerde tespit ettiğim diğer şey ise genellikle kadın düşmanı olmaları, bunlar kürtaja falan da karşı çıkıyorlar din üzerinden küstahlık yapıyorlar, homofobi çağımızın hastalığı

0|2
    0|0
  • öyle insanlara insanlarmş gözüyle bakamıyorum maalesef... 1500 yı öncesinin köle satıcısı insanlarını şimdi nasıl lanetliyorsak bi o kadar yıl sonrada şimdiki homofobikleri oyle lanetliyecez...

1|3
    0|0
  • nerdeyse eşcinsellik haktır demediğin kalmıs yazında... eşcinseller benim icin hepsi lanetlenmiş öbür tarafta bolca acı cekecek güruh kişilerdir

2|1
    6|1
    • O insanin arkasindan atip tutanlar da cennete gidecek demi

• nerde rahatsız var beni buluyor. olmuyan aklını kendine sakla Allahın malı.

• Bana hakaret etme hakkına sahip değilsin! Eşcinselliğin büyük ölçüde doğuştan gelen bir yönelim olduğu zaten ispatlanmış bir şeydir.

• bana düşmez. ama bazı arkadaşlar Allah vergisi diyor. o yanlış bişey.

Allah vergisi birşey olsaydı Lut kavminin başına bunlar gelmezdi. hiçmi aklınız yok.

0|2
    2|5
    • Lut kavminde anlatılmak istenen Ensest ilişkilerdir!Surede geçen 'Biz size eş verdik siz onları bırakıp erkeklere gittiniz' tarzı birşeydir.Hadi diyelim eşcinsellere yönelik.O zaman lezbiyenler değilde sadece gayler mi günahkar?Belki orda söylenen (EŞ) kelimesi bir bayanı temsil ediyor ve bayanların kendi erkeğinizi bırakıp başka erkeklere gittiniz aldattınız tarzında bir anlam çıkabilir.Ucu açık kelimeler bunlar.Ayrıca eşcinsellerin helak olduğunu görmedim bir eşcinsel olarak gayet güzel yaşıyo

• Bencede insanın kişisel tercihi onun iyi yada kötü biri olduğunu göstermez. Bu tercih meselesi. Benimde öyle bi arkadaşım var bende mesela onla çok iyi anlaşırım hatta yakın bi sırdaşımdırda. Ben şahsen karşımdaki eşcinsel olsun ister satanist olsun vs hepsine saygı duyarım sonuçta onun seçimi beni kasan bi durum yok

0|0
    0|0
  • Dalga geçilmez tabiki de ama hoş da karlılanmıyor. aslında o kişinin kendi elinde olan birşey değil hormonel denge bozukluğundan kaynaklanıyo ve sonucunda o da allah vergisi kötü görmemek lazım.

0|0
    0|0
  • dalga geçmem..

homofobikim yaklaşmam bilem.. :D

0|0
    0|0
  • neden dalga geceyim ki?

2|0
    0|1
    • Etrafimdaki hiyartolar arkadasimla dalga geciyorlar ama

• takmamayi ogrenmistir o da . bosvermeli.

• Eşcinsel değil ilk önce insan olmak gerek.cinsel tercihlere değil insaniyete önem vermek gerek.

2|2
    0|1
  • valla bende dalgamı geçerim ama içimden.Kimseyi eleştirecek rezil etmeye çalışacak şeyler söylemek haddime değil kimseninde haddi olamaz.

0|1
    1|0
  • dalga geçmem, aşağılamam fakat çevremde de bulundururum. ne yani? bana ne şekilde zararı olabilir ki? hem kadınlar açısından iyi bir yönü var. hiç bir şekilde aynı odada da bulunsanız size zarar vermez. bir kız arkadaş, bir eşcinselin evinde uzun süre kaldı. hiç yanlışını da görmedi. kısa ve öz, zararsızdır be. sadece cinsel tercihleri farklıdır işte.

0|0
    0|0
  • Normal duranla dalga geçmem . Ama yerinde duramayıp abuk subuk hareket edenlerle geçerim arkadaş ! Aşağıda ben Eşcinselim diye yorum yapanla da geçerim bize ne ki eşcinselliğinden soru o muydu ? HAYIR

0|0
    0|0
  • Etrafindakileri anladiginda mutsuzlugu artacak diye kafasina takmamaya çalisiyordur..fakat yanliz kaldiginda kafasinda bunlarin hepsinin muhasebesini yapiyordur..hayat boyle birsey iste kariyer yaparsin escinselsindir herkes senin gibi olmak ister ozenecek insan olursun..halkin icindedirsin escinsel diye alay konusu olursun dıslanirsin...

İnsan olmak ve yaşamak çok zor iş...dalga gecilecek bir mevzu yok..

0|0
    0|0
  • Yaşam seçimleri hakkında yorum yapamam . kendi seçimleri der geçerim ama muhabbetleri gerçekten kalitelidir. yadırgarak yaklaşmam çevremde var tanışıklığım olanlar saygılarını hiç kaybetmediler bana karşı ve çok eğlenceli insanlar oluyorlar genelde ..

0|0
    0|0
  • Alıyoruz ortaya arkadaşlarla bir ona bir buna parça pinçik edip çamura yatırıyoruz. Eğlencemiz bu.

1|0
    2|2
  • herkes kendi hayatını yaşar

1|0
    0|1
  • Dalga geçmek iyi bir davranış değil. Hastalık ve dış gorunusle dalga gecilmesinden nefret ederim

0|1
    3|1
    • hastalık, dış görünüşle dalga geçmek...:D:D artıladım.

• Evet orası da var konu eşcinsellik ve hastalık dış görünüş kelimesi kullanmışsın.Seninki biraz çevir gazı yanmasın hesabı olmuş.

• Neden isinize gelen kısmı kullanıyorsunuz dalga geçmek iyi bir davranış değil yazdım bu konuyla ilgili. Hastalığın ve dış gorunusle ilgili dalga geçilmesinin bende ki hassasiyetini belirttim.

• Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 42

• Dalga geçmem neden geçeyim ki herkesin kendi cinsel tercihi herkesin kendi seçimi , hayata bakış açısı.. Saygı duyarım bunda ne var ki benımde gay tanıdıgım var hatta... Liseden bir arkadasım erkekti ama kendısını kız gibi hissediyordu sonra hormon alıp kız oldu :)) Gayette sevim li ve iyi biri hiçte dalga geçilcek bir tarafı yok sonuc ıtıbarıyle kendi seçimi... Saygı duyarım dalga gecmem kımsenın seçimiyle.

1|0
    0|0
    • Uff cok zor bir durum :@ Arkadasin cesurmus ama :-))

• :) hemde ne cesur. Beraber alısverıse bıle gıttıgımız oldu rahatca 43 numara platform topuk ayakkabı varmı dıye sorabilicek kadar hemde :) Erkek gibi görünen karakterı bozuk şeref problemi yaşayanlardan bin kat daha iyi =) Kız gibi görünen aslında farklı olan tiplerden de :)

• eğer etrafındakilerin düşüncelerine kulak verseler veya anlamayacak kadar saf olmasalar hayat onlar için çekilmez olurdu türkiyede.

benim eşcinsel arkadasımda çok sıcakkanlı, iyi kalpli, sevgi dolu

kimse başkasının hayatını onaylamak zorunda değil ama başkasının hayatına saygı duymak zorunda

2|1
    1|0
  • Doğru bir durum değil eşcinsellik elbette ama değiştiremeyeceğin bir durumun lafı edilmez. İnsan fayda sağlayabileceği ölçüde çenesini çalıştırmalı. Dalgayla gırgırla olacak şeyler değil, insanlığa yakışmaz. Yanlışından dönmen güzel ;)

1|0
    0|0
  • Tabii ki hayır. Ne demek dalga geçmek. Heteroseksüellik kadar homoseksüellik de doğal bana göre. Onlar da toplumun bir bireyi ve her insan gibi yaşama hakları var bu ülkede. He dalga geçen var mı var. Onlar ise insanlıktan henüz nasibini alamamış müsveddeler. Kimse kusura bakmasın.

2|0
    1|1
  • Asla. Böyle bir durumla dalga geçmek insanlığa yakışmaz. Okulda vardı efemine bir arkadaşımız. Okulun delikanlıları! hemen hergün dalga geçerlerdi ve üzüntüden bayılırdı çocuk :( Eşcinsel bir arkadaşım var ve onun kadar candan, iyi birini daha tanımadım desem yeridir.

0|0
    0|0
  • iclerindeki korkularla dalga gecşyor aslında onlar.. arkadasında alay edilecek bi durum yok

1|1
    1|0
  • Geçmem.Dalga geçenlere de sinir olurum.Ayrıca gaylar çok sempatik oluyor gerçekten.

3|1
    2|1
  • Asla dalga geçmem.. Neden insanların tercihleri yüzünden insanlarla dalga geçeyim ki, escinsel olmak bir hastalık değil tercihtir ve eminim o kisi saf falan da degildir. Zira bir insanın escinsel kimligini algılaması ve kabul etmesi biraz akıl ister gibi..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle dalga geçilecek bir durum değil bence. Bazıları buna hastalık veya piskolojik bir durum olarak bakıyor fakat bence tamamiyle insanın kendi özgürlüğüne kalmış bir durum ki yaşadığımız 21. yüzyılda herkezin düşünce ve hareket özgürlüğü yasalarının da günden güne arttığı bir toplumda yaşıyoruz. Kimin ne yapacağı veya nasıl davranacağı benim görüşümle kimseyi ilgilendirmez. Tabiki ülkerin zihniyeti ve geçmişden gelen kültürel yapılarına olan bağlılıkları günden güne işin içinden çıkılmaz hale getirsede tekrardan söylüyorum 21. yüzyıl dünyasında bu olağan bir olay olarak görülmeye başlanmalı olarak düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yoo niye geçeyim ki.

0|0
    0|0
  • o onun bileceği iş iyi biriyse onla ne dalga geçecem ?

0|0
    0|0
  • Herkesin günahıda sevabıda tercihleride kendinedir, kimseyle sen böylesin şöylesin diye dalga geçmemek lazım bence, ve o tercihteki insanlar gerçekten çok eğlenceli ve iyi niyetli insanlar benimde bir iki tane tanıdığım olmuştu, kimseyi tanımadan yargılamamak lazım, buna hakkımız yok bence :)

0|0
    0|0
  • eşcinseller neden bilmem beni mutlu ederler. hem karşı cinsiyetim hem değiller ya sanırım o yüzden.

0|2
    0|0
  • Hayır tabii ki bu kesinlikle onun suçu değil bu bir suç değil.Zaten kuzenim gay tamam belki ailesi biraz sert çıkıyor fakat asla dalga falan olmaz ayıp bir kere.

0|2
    0|0
  • Asla dalga geçmem hatta normal erkeklerden daha çok severim daha iyi anlaşırım onlarla. Sonuçta çok fazla ortak noktamız var :D

2|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • kesinlikle dalga geçmem.insanlar birbirleri ile insan oldukları için konuşur yaşarlar.cinsel tercihlerine göre değil.kimseyi ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • 16 yaşındayken lisede yapıyorduk bunu, dalga geçip eğleniyorduk aklımızca. şimdi aklıma gelince çok utanıyorum ama çocukluk işte.

şimdilerde ise, umrumda olmaz, beni rahatsız filan etmez yani, düşünmem bile, anormal gelmez bana, kime ne zaten

0|0
    0|0
  • dalga gecmem herkes kendine yasiyor bu dünyada öyleysede herkes nasil istiyorsa öyle yasasin..

0|0
    0|0
  • Hayır dalga geçmem.

0|1
    0|0
  • ben dalga geçmem.benı karsımda kısının ınsanlıgı ılgılendırır.insalıgın cınsıyetı yada cınsel tercıhlerlerle alakası yoktur.

1|0
    0|0
  • gecmem ..cnku bnde olablrdm ..

1|0
    1|0
  • çevremde lise ve ünide çoktu eşcinsel kız erkek. en can en ciğer dostlarımdır. özelleri hiç ilgimi çekmedi. gerek de yok.

0|0
    0|0
  • Dalga gecmem tabiki, ben amsterdamda yasiyorum ve duymusunuz belki burda es cinseller evleniyorlar bile... bence onlarla dalga gecenler biraz cahil. Onlarin secimi sonucta. Saygi duymak gerek.

1|0
    1|0
  • Hayır dalga geçmem

0|0
    0|0
  • neden dalga geçeyim ki saçma .

1|1
    0|0
  • Eşcinseller candır.

2|1
    1|2
  • Tabii ki de hayır. Benim de eşcinsel arkadaşım var okuldan. Genelde o bizle dalga geçer, ''bıyıkların çıkmış git al'' diye :D. Her neyse, evet dalga geçen ve uğraşan çok onunla da maalesef. Ve anlıyor, biliyor.

0|0
    0|0
  • Dalga geçmem benim için insanlığı önemlidir herseyden önce. Bı insanı bununla yargılamak çok yanlış

0|0
    0|0
  • Asla dalga geçmem..Ne haddime..İnsanların tercihleriyle dalga geçmek kimseye hak değil..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    12
Yükleniyor...