Toplumun dilediği şekilde yaşamak zorunuza gitmiyor mu?

Şimdi bekaret konusu bizim toplumda kalıplaşmış bir olgu

merak ettiğim konu bayanların toplumun dayatması yüzünden bekareti koruma çabası ve kendini bu yüzden kısıtlaması zoruna gitmyor mu? Resmen birey olmanı, dilediğin gibi yaşamana engel. Toplumun dilediği şekilde yaşamak zorunuza gitmiyor mu?

0|0
53

En İyi Kız Görüşü

• maalesef bu durumda sanırım kader devereye gırıyor çünkü içinde yaşadığın toplum ailen dinin senin isteklerın doğrultusunda değil doğuştan geliyor. bunlar vazgeçilebılınr mı orası mechul çünkü kolay kolay hiçe sayılamayacak şeyler ve hayat deyip katlanıp yaşamaya devam ediyorsun. çünkü zaten sana da fikrini sormuyolar toplmundan uzaklaşmak aılenı reddetmek dinini değiştirmek istıyor musun diye .

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben namusumu toplum için değil kendim için taşırım .

0|1
    0|0
  • Genelleme yapmayalım lütfen bekaretini kendi isteğiyle koruyanlarda var :)

0|0
    0|0
  • Gitmiyor erkekde olsam bakir kalırdım

0|0
    0|0
    • O biraz zor işte :) heheh

Neler cekiyoz bir bilsen :)

• Cemaatten bir ton ark im vardı gördük de soyluyoz. Ne safsin yaa :)

• Temiz erkek onlar aaa :D kuduruyor garipler.

• gece gece bu mevzuyu nerden geldi aklına be git uyu :))

0|0
    0|1
    • akılla sorulan mevzu değil :)

• bu cevap için gizli olmanın anlamı ne :)))

• sana ne kunteper34?

Erkekler Ne Diyor 3

• Bekaret kişinin kendisine duyduğu saygıdan dolayı da korunur toplumsal namus anlayışından dolayıda ya da dini inanışa yönelik de koruyabilir hayatında beklediği kişiye armağan etmek içinde sebebi ne olursa olsun hepsinde temel etken bu bakire değil altımıza almak kolay olur nede olsa bakire değil kolay lokma diye düşünen baskıcı namuslu ve dindar görünen kesimin erkeklerinin bu zihniyetinin de büyük payı var ayrıca şu bacak arasında namus aramaya devam edildiği sürece bekaret unsuru daha çok tartışılır

0|0
    0|0
  • İsteyen istediği gibi yaşıyor

O...puyu mezara koymuşlar

- eee ben yanlızmı gircem içine?... demiş :)

0|0
    0|0
  • ne bekaretmiş anasını satayım. bitsin artık bu kavga Suriye gibi olmasın nolur

0|0
    0|0
Yükleniyor...