Aslında soruyu ''Sadece Zeki Müren desem?'' Diye sormuştum.

Enver Aysever -Aykırı Sorular proğramı.

link

You tube açıp link

dinleyince.Sormadan edemiyeceğim.

Zeki Müren gibi birini sindirmişken, kabul etmişken neden hala LGBT'lere önyargı var?

Keza Seyfi Dursunoğlu,Bülent Ersoy,Fatih Ürek ...gibi

Fikirleriniz,

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• toplumun yapısına ters, ama yok demek saçma vardır elbet ama toplum aile yapısı üzerine kuruludur. düşünsene herkes gay olsa herkes lezbiyen... sonuçlarını düşün üremeyide heralde tüplerde yapardık... insanlık düzenine ters bunlar. saygı tamam ama kabul etmek hata olur.

1|1
    0|1
    • Escinsellik tercih degildir ...

• Linki aldım teşekkür.

• aman burada silmek yoktu unuttum :/ neyse yapacak bir şey yok pek bakmazlar nasılsa erkeklerin yazdıklarına :D ... kısmet böyleymiş... pek kimliğimi açık etmek istemiyordum ama neyse

Erkekler Ne Diyor 4

• Artık yavaş yavaş aşacağız ön yargıları lezbiyen,gay,biseksüel ve transeküsel benden bir farkı yok onlarında ve hepsini seviyorum...ilk zamanlar inanılmaz derecede homofobik bir insanken tanıdıkça sevmeye ve onlarsız bir dünya olmayacağına karar verdim...

2|0
    0|1
  • İnsan ucu açık bir değer içinde. En ala da o olabilir, belhum adelehum(sefillerin en sefili) de. E düşüklüğü seçenlere, vicdanımız izin vermediği için bakamıyoruz. Çünkü tedavi edilmesi gereken bir hastalığı bir yaşam tarzı olarak görmek kimseye yarar sağlamaz, aksine zarar üstüne zarar verir.

0|1
    1|0
    • Hastalık olduğunu mu düşünüyorsun?

• Yazdıklarımla kafan çok karışmış belli:D:D

Dını konuya sen gırdın dıye ben gırdım.Doksandokuz ısmı tasavvufta böyle der.Demekki sen sadece okudugun şeylere inanıyorsun ,başka turlusu sana ters senin gibileride ben anlamıyorum lakin kafam karışmadı..Dediklerimin hiçbirini bile anlamamışsın,sana iyi günler,iyi bayramlar:)

• hayır söylediklerimin hiçbirinin cevabını almadım. aksine savunma mekanizmalarından "yön değiştirme" mekanizmasını kullanıyorsun. Malesef bu mekanizma, denecek başka bir söz olmadığında söylenen birşey. Bu da bilgiye bilgiyle karşılık verememe durumlarında oluşan konuyu saptırma durumudur. Anlıyorum seni. İyi günler.

• Çünkü Zeki Müren hiç bir zaman toplum karşısına cinsel kimliği ile çıkmadı bu konudaki tercihini bile bilmiyoruz sadece abartılı sahne kıyafetleri var onun haricinde cinsel yaşamı ile bir bilgimiz var mı? Zeki Müren sanatçı kimliği ile sevildi cinsel tercihleri nedeniyle değil o yıllar radyo yıllarıydı belki de bir çok insan onu görmeden sadece eserleri için sevdi

Ayrıca bu toplumun büyük bir kesimi Zeki Müreni de sindirmedi hala eleştiren insanlar var sadece bu topluma kabul ettirilmeye çalışıldı

0|0
    0|0
    • Kabul ettirilmeye mi çalışıldı?

Hetero bir insanda kalkıp cinsel yaşamını direk ifşa etmiyor.Bartılı kıyafet dediğin bayan kıyafetleri,uzun tırnaklar,ojeli parmaklar ,topuklu ayakkabılar..Sence bunlar yeterince anlatmıyor mu ?Bugün sokakta öyle giyinen birini görsen yok ya hetero bu diyemezsin..

• Kimse çıkıp heterolara sen heterosun demiyor ondan olabilir mi acaba?

• Eğer eşcinsel insanlarda cinsel tercihlerini toplumun gözüne söküp herkes tarafından kabul görünmemin de ötesinde takdir görmeyi beklemezlerse kimse onlarda bu soruyu soramaz.her insan istediğini yapabilir zaten buna istesek de karışmayız ama eşcinselliğin bütün toplum tarafından normal bir yönelimmiş gibi algılanmasını beklemek saçma

• Linkleri takip edip vardığım sonuçları açıklıyorum ; Bazı erkekler aşırı bakımlıdır tırnaklarından saçlarına kadar ve kadınsı eşyaları kullanmayı kabullenebilirler bkz: Zeki Müren.

Sonrasında Seyfi Dursunoğlunun sadece sahne kostümünün huysuz virjin olduğunu belirtmek isterim. Fatih Ürek 'in erkek olduğunu ancak yüksek sosyeteye kadın pazarlığı içinde olduğunu belirtmek ister bu işi yapan kişilerin karakterinin hafif olması gereğince öyle olduğunu belirtmek isterim.

Bülent Ersoy için tamamiyle kendi seçimi yargılanması imkansız fikrindeyim.

LGBT konusuna gelince ise bu kişilerin ciddi davranış bozuklukları ve toplum kurallarını hiçe saymalarına birçok kez şahit oldum.Toplumdan ayıklanıyor olmalarının bir sebebi bu olsa gerek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ön yargılı değilim hatta herhangi bi' yargım yok.

Toplumun bi' parçası olarak görüyorum ve böyle arkadaşlarım da var.

1|0
    0|1
  • Çünkü onlar ünlü, çünkü onlar satıyor, para kazandırıyor. Maddi anlamda getirisi olmayan hiçbir şeyi kabul edip bağrına basamayan bir toplumuz malesef.

2|0
    0|0
  • Lakin şöyle bir ayrıntı var ki Zeki Müren hiçbir zaman ne cinsel seçimiyle, ne de buna yönelik yaptıklarıyla gündem oldu. kendisinin durumunu mesela ben hala bilmem, kimse bilmedi zamanlar tam olarak. öyle yaratılmıştı, öyle yaşamak zorunda kaldı. Ama bir Bülent Ersoy kalktı önce cinsiyet değişti (bunu yargılamıyorum fakat o sanatından önce bununla meşhur oldu) sonra saçma sapan boyandı kendini görenler korkar hale geldi. bir de bunu öne süren şeyler yaptı. yaratılış olarak Zeki müren nasılsa öyle yaşadı, şerefiyle, yalnız sanatçı kimliğiyle

0|0
    0|0
  • insanlar onu bunu eleştireceklerine kendilerine bir dönüp baksalar hiçbir problem kalmaz, kardeşim öyle olsak ne böyle olsak ne?

0|0
    0|0
Yükleniyor...