• Sor
  • Bence

Namus iki bacak arasında mıdır?

Bazı erkekler neden kendileri daha önce birileriyle birlikte olmuş olmalarına rağmen evlenecekleri kişilerin bakire olmasını isterler? Sütten çıkmış... Daha Fazla

En İyi Görüş

• iki bacak arasında değildir..Ahlakta davranışta sadakatte ve inançta gizlidir.İslamı ögelere ters düşer kadının bu yaşantısı ahlaksız olur kirli olur diğer namuslu insanlara göre bilmezki et parçası değldir insan bir bütündür inancıyla sevgisiyle saygısıyla ama böyle yargılayanlar islamın hangi şartını yada yaşamsal ögelerini yerine getirir.Evlilik olayına bu şartı koyanların ne kadar namuslu olduklarını tartışırım.Sırf bu yüzden evlenmeyeceğim.

• teşekkür ederim.

• Rica ederim. Böyle düşünenler olduğunu bilmek güzel..

• Çok haklısın +1

Erkekler Ne Diyor 17

• Takanların sorunu , çok önemsemek gerekmez .

• namussuz gözüyle bakmam ama sevdiğim kişiyi çok sahiplenirim çok kıskandığım için sorun olur!

• kesinlikleiki bacak arasında degildir.

• namus beyınde baslar

• Zaten beynini kullanamayan insan vazgeçiyor bacak arasındakinden =S

• Bacak arasına bu kadar takılıyorsunda evlendiğin kişinin oral yapıp yapmadığını asla bilemeyeceksin. Bunu unutma Gideon Asc

• benim söyledıgım bir tek bacak arası degıl ( GENEL ) olarak

• benim bakire bi kız istemeye hakkım yok, okadar yaramazlıktan sonra hiçbişey olmamış gibi nası böyle birşey ister insan şahsen bi acaip oluyorum, haksızlık gibi görüyorum.

• İşte aynen bizde öyle görüyoruz.

• eyv

• evlenecek kişilerin şartları eşit olmalıdır yoksa bir erkek çocuklarının anası olacak kişiyi başka biriyle birlikte olmasını kabullenemez.

• namus bacak degılse asıl o*luk ruhtamı oluyor ? sag sola ver sonra namus ıkı bacaktamı dıye ? sor sorunlar var gıbı

• Namus tabiki bacak arasında değildir. Ayrıca namusun cinsiyeti de olmaz. Erkek de bayan da aynı namus şartlarına tabidir. Eş olmayı düşünmediği biriyle birlikte olunca erkeğin namussuzluğu ona inanan bayandan kat kat fazla değilmidir. Sadece vücutta hiçbir fonksiyonu olmayan hymen annulare (kızlık zarı) bayanlara verilmiş bir özelliktir. Tıbben neden bunun yaratılmış olduğuna bunca alimler cevap bulamamıştır.Bazılarınca çocukluk çağında vagina florası oluşmadığı için onu korumak amaçlanır denir.Ancak buna ilerde de ihtiyaç vardır. Öyle olsa daha kalıcı bir çözüm yaratılmazmıydı, Bu tamamen takdiri ilahidir. Ama bu sadece bayanları sınırlamaz, Yaradan insanların tek eşli olmasını sağlamak için yaratmış olabilir.

• Merak etme, evleneceğim kişinin oral yapıp yapmayacak türde bir insan olduğunu anlayabiliyorum.

• aslında kız bakireliği sadece ilişki ile bozulmaz. Bu nedenle siz namusu bakireliğe bağlarsanız ve bunu bir tabu haline getirirseniz. Hergün gazetelere manşet olan intihar vakalarını görürsünüz. Yani kız ömründe kocadan başka adam tanımamış ama koca bu bakire değil değip yaygara çıkarmış. daha bu kız intihar etmeyip te ne yapsın?sonra evlenince insan namussuzsa bacaklarının arasında da bişey kalmadğına göre herşeyi yapmaz mı? ne de olsa yırtılacak delinecek bişey de kalmamıştır. demekki neymiş iki namus bacak arasında değilmiş.

• tabiki egoistlikten...ben daha çokda mahalle baskısından korktukları için diyorum...oysaki namus kafanın içindedir..

• Bıktım artık bu bakirelik sorularından.Anladık. Sen biriyle beraber olmuşsun. Neticesinde kızlığını yitirmişsin. İçin içini kemiriyor. Burada bu şekilde açıklamalar yapıp olumlu yorum alma çabası güdüyorsun. Aldığın olumlu sonuçları okuyup vicdanını rahatlatıyorsun.Bana "Kolay gelsin." demek düşer. Soruna cevap niteliğinde bir yorum yapmıyorum. İyi akşamlar.

• Anladım sende o zihniyettensin. Benim pişman olduğum falan yok. Ne vicdanım sızlıyor ne de içimi rahatlatıyorum. Sadece olaya nası bu kadar dar açıdan bakabildiğinize anlam vermeye çalışıyorum.

• Öncekileri Göster
    • Amacın ne ki bu soruyu sormakta ? Mantıklı bir cevap verir misin ?

• Bunun cevabını zaten verdim. Anlaşılır bir dille konuştuğumu düşünüyorum.

• namus iki bacak arasında değildir. öyle olsa tecavüze uğramış hayatı boyunca kimseyle yakınlaşmamış birisi namussuz olurken, herkesle sürtüşmüş öpüşmüş yalanmış birisi namuslu olamaz bence

• insan istediğini değil hak ettiğini alır zaten kim derse desin ben bozuk kız almam diye iyide senin bozduğun kızı kim alacak yada kzı her türlü kullan sonra sen kullanılmamış kız ara bu işler türk filmleri gibi olmuyor yani sütten çıkmış ak kaşık bulamazlar ne yazıldıysa o gerisi boş tamam biriyle birlikte olmuş bir kız ama ne sebepten oldu yada hangi nedenden oldu belki tecavüz belki çocukluk bilinmez o yüzden sen kime ne yaptıysan sana da bir yapan bulunur...

• ben kendimi bu tür şeylerden uzak tutuyorsam karşımdaki kişininde öyle olmasını istemem doğal bir şey..

• Benden sana +1 ömerçip.

• ömerçip değil hüdaverdiii :))

• onemlı olan kalbının ruhun bakıre olması

• Bu muhafazakarlık ile alakalı bir konu yani o yüzden öyle düşünüor onlar.

Kızlar Ne Diyor 5

• evet iki bacak arasında oraya koymuşlar biz nabalım

• erkeklerin bencillikleri her yerdeolduğu gibi burdada ortaya çıkıyor maalesef.erkek yapınca çapkınlık oluyor bayan yapınca o... oluyor.sonrada eşitlikten bahsediliyor.

• Benden (+1)

• bencede cok haklisin. sadece belli olmuyor diye istedigi sekilde istedigi gibi bütün zevki cesit cesit insanlarla yasiyor sonrada ben evlencem temiz kiz bulun bana diyor. Sunu kimse unutmasin: Her zaman kendine layik birisine düsersin. hak etmedigini alamazsin. hele birde kendisi onu bunu yapmis ama kiz bi kere bi yanlis yapmis diye onu kinayan gerzek insan. Yok ama bi erkek cidden 26-27 yasina kadar hicbisey yapmamissa ozaman tamam derim öyle birisini istedigi icin kendide okadar beklemis.ama varmi öyle. ayrica evet bi kizin böyle bisey yasamis olmasi onun sadece bi yanlis yaptigini gösterir ama onu yalanci iki yüzlü veya pis yapmaz. ayrica. ayrica bakirelik kizlik zarinda degil bi insanin güzel ahlaki bile bakirelik sayilir. yani oturmasi kalkmasi yabancilarla konusmasi kibarligi nezaketi kisaca sergiledigi davranis. ama farkli yöntemlerle sadece kizlik zarini bozmamis adi bakire nice fahiseleri gecmis kizlar var. ben erkek degilim bilemem ama bence bir "yanlis" yapmis ama karakteri düzgün olan bi insanla evlenmek fahise gibi davranan bi cok kisiyle cinsel deneyimi olan sadece kizlik zari var diye bakireyim diye gecinen kizlardan cok daha hayirlidir.ayrica bu sadece bi düsünce ama, ahlaki bozuk olan bi cok insani tatmis tanimis kizlarda aldatmaya meyilli olabilirler.sonucta birde sunu düsünmek gerek evlenecegim kiz ileride iyi bi anne iyi bi es olabilirmi? karakterle ilgili bisey bu

• Kesinlikle öyle. Hatta ben kızın yapmış olmasını hata olarakta görmüyorum. O hislere sadece erkekler sahip değil yanlış tek şey var oda düşünce şekilleri.

• cevap için bkz: örf,adet, anane, töre, müslüman toplum yapısı, türk aile yapısı, muhatab alınan kişinin düşünce yapısı vs vs diye devam ederken bunlardan en önemlisi islamın gerektirdiği şeylerin toplum tarafından işine geldiği şekilde anlaşılmasının sonucu oluşan mantık. böyle düşünenlere soruyorum:" bre zındık, sen islamın farz kıldığı herşeye noktasına virgülüne kadar uyuyo musun da bu konuda illaki uyma gereği duyuyorsun?"

• evet soralım bunu cevabını biliyoruz gerçi.

• Her ne kadar yok olmaz orada olur mu deselerde Evet Namus iki bacak arasındadır toplumda

Yükleniyor...