Sevgilinizin Mezhebi ve Etnik kökeni sizin için engel mi?

İyi akşamlar bayanlar sorum şu;

Fikir ve düşünce yapısı, bakış açısı, saygı,sevgi ve sadakat üçlemesine duyduğu derin bağlılık. Riyakarlıktan nefret eden ve yalan söylemeyen bir yapıda olan. Sizi geçmişinizle sorgulamayan ve bekaret konusunu kafaya takmayan bir sevgiliniz olsa ama etnik köken ve mezhebi farklı tavrınız ve ilerisi için düşünceleriniz ne olurdu? İlişkiye tam gaz devam mı ederdiniz, yoksa bu bana uymaz ayrılalım mı derdiniz? (DÜRÜST OLUN) :)

0|0
18|17

En İyi Kız Görüşü

• Alevisin ve Sünni bir kızı mı seviyorsun ya da tam tersi. benim için hiç sorun değil önemli olan sevgi bağları insanlık ama aileler sorun oluşturabiliyo

0|2
    0|0
    • Kürt Alevisim, yukarıda saydığım tüm özelliklere sahibim akabinde sigaradan nefret ettiğimi de ekleyeyim. Ancak bugüne dek ilişkilerimde Alevilik hep bir engel olarak göründü. Bir bakıma insanda burukluk yaratsa da yine de mazide kalanların hiçbirisine kötü gözle bakmadım. Umarım daha mutlu olurlar diye temenni de bulundum :)

• en iyisi :) madem kız arkadaşların sorun ediyor Alevi bir kız bulmaya çalış sende :) ahh yapma diyebilirsin ama ne yani Alevi kızlarda candır :D

• Geriye dönük bakıldığında bizim sülalede bir kaç akrabamızın eşleri sünni ancak evliliklerinde hiç bir sorun olmadı hala mutlular. İlk başta ailelerin tutumu farklı olsa da yavaş yavaş değişti.

Kızlar Ne Diyor 17

• ben insanları kişiliğiyle değerlendiririm ve saydığın özellikler kaybedilemeyecek bir insanın özellikleri. bu konuları o da sorun etmiyorsa ben asla etmem.

0|1
    0|0
  • islamın gerektirdiği ibadetleri yapıyrsa hangi mezhebe ait olduğu sorun değil

0|2
    1|0
  • Çok seviyorsam şu an için mezhebi sorun olmaz fakat ilerde muhakkak ailesiyle ilgili sorun olacaktır. Bu konuyu beraber çözebilirsek tam gaz devam ederim.

0|1
    0|0
  • Eski sevgilim pek sevilmeyen siyasi bir kuruluşun sempatizanı idi..umursamadan, sevdim.

0|1
    0|0
  • benim için önemli olana saygı duyabileceğim ve güvenebileceğim biri olması, gerisi boş

0|1
    0|0
  • O iliskiye baslamazdim. Ama diyelimki birlikteyim güzelce dinimi ve dinimin gerektirdiği şeyleri anlatirdim belki degisir asla zorakice olmaz. Ama büyük konusmayayim eğer müslüman olmazsa olmaz. Bir zamandan sonra illaki sorunlar baslayacaktir çünkü ben inancli biriyim

0|0
    0|0
  • zamanında ataist biriyle çıkmıştım.daha sonra hristiyanlığa kendini yakın görmeye başlamıştı filan.bende müslümanım tabi onunda olmasını istemiştim fakat bunu asla zor koşmadım.insanlar birbirine saygı gösterdiği sürece sorun olmuyor.

0|1
    0|0
  • Yok sorun etmem sonucda o da insan.. anlasabilmek onemli

0|1
    0|0
  • bu özellikler çok güzel.. ama ailelerinde uyuşması şart. evet önemli olan biziz ama çevreyi uyumlu kılacak çok güçlü ekstra bir bağ gerek.

0|0
    0|0
    • Ne gibi bir bağ?

• Bunlar zaten vardı, soruyu bir kez daha okursan bunları görebileceksin. Aşk,güven ve uyum yukarıda saydığım özelliklerin ortak kimyası olarak zaten çıkar. :)

• en üst düzeyde diye bahsettim.aileler için. ne yani sorunu tekrarlayamazmıyım

• eğer mezheplerin farklı düşünce yapısında ileri derecede sorun yaratacaksa ayrılalım derdim.

0|0
    0|1
  • yoo ayrılmazdım ama ciddi de düşünmezdim

0|0
    0|1
  • Engeldir. Türk kökenli olmayan biriyle işim olmaz. Onun ailesi benim ailem olacak çünkü.

0|0
    1|2
  • En iyisi sapsız üzüm olması :)

0|0
    0|0
  • onemli sevgilide pek olmasada evlilikte cok cok onemli evliyken herseyine karisir ailelerde catisir ortam lar olmaz hicc olmaz onemli

1|0
    0|0
  • kesinlikle önemli

0|0
    0|0
  • offfff offff sırf bu yüzden ayrıldım :((((

0|0
    0|0
  • seviyorsam değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• İslamda ayrımcılık olmaz diyen, hemen akabinde şu mezhepten değilse olmaz diyen kaç inanç var Dünya'da merak ediyorum doğrusu.

1|1
    0|0
  • kimseyi dinine göre yargılamam. insan olsun kafi. öyle birini bulursam da evlenirim budistte olsa ateistte olsa :)

0|1
    1|0
  • Yaradılanı hoş gör yaratandan ötürü...

0|1
    0|0
  • HAYIR,asla engel olamaz.

0|1
    0|0
  • Sewersem kralını tanımam

0|1
    0|0
  • Bence değil, hiç de olmamalı da.

0|1
    0|0
  • Öyle bir ilişkiye başlamam, bence eşlerin yetiştiği ortamın, ailelerinin çok zıt olmaması gerekiyor, en başta herşey güzel olur ancak sonradan işler değişir, en azından eşler yakın frekansta olmalı ki birşeyler zamanla kafaya takılmasın, çevrenin etkisine girmesinler..

0|0
    0|0
  • Hiç önemli değil... Ama ateist olmasın...

Ben ateist, o ateist... Tartışma yok, fikir yürütme yok... Sıkılırdım. :D

0|0
    1|1
  • tabıkı engel yaa hıc yorumları okumadım ama emınm asağıda ask su bu yorumları var hepsı sacma engeldır kardesım kesınlıkle

0|0
    0|0
  • benim için çok farkedecek bir şey değil, zaten dinimizde de gayri-müslim eş seçimi konusunda erkeklere bir sıkıntı yok, dinim izin vermiş ben hiç takılmam o halde dine, mezhebe. :)

0|0
    0|0
  • İnsan insan olduktan sonra renk, ırk, köken pek farketmez.

0|0
    0|0
  • değil ama siyasi görüşü, yaşam bilinci önemli

1|1
    0|1
  • Komunist'e söyleyeceğim bana zerdüşt ve Kürt bulsun. :))) Cevap oldu sanırım :)

0|1
    0|0
  • asırya kaçarsa sorun olur herseyi Allah la ilişkilendirecekse yürümez.her dinin asırısı kotu

0|0
    0|0
  • engel değil farketmez bilimsel bir insanım ztn :)

0|0
    0|0
  • Belki etkili olmaya bilir ama önemli unsurlardan birisidir...

0|0
    0|0
  • Genellikle engel olur sanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...