Sevişti bir bakir ile bakire, erkeğe milli dediler, kadına fahişe..." Cemal Süreya "

arkadaşlar dikkat ettimde biri diyorki şeriat gelsin kadınlar taşlansın bir idiyorki şeriat istemiyoruz diyen dinden çıkar biri diyorki kadınlar maldır hizmete yararlar şimdi buradan yola çıkıyorum bütün dini konularda bir kaç kendi bilmez çıkıyor hadsiz hadsiz konuşuyor pekala anlamdığım şudur sitenin adı kızlarsoruyor.com bu kadar dindar dininre düşkün şeriat düşkünü bir insan neden bu siteyi tercih etmiş olablir? tamam hadi etti bunda hiçbir suç yok diyelim sabahtan akşama kadar burada karı kız peşinde dolaşıp dini sorularda aslan kesilenlere ne demeli adeta günah bizim elimizin kiri ama kadınlar kapansın kadınlar şöyle olsun böyle olsun diyenler neyin peşindeler? neyi paylaşamıyorlar? başı açık bir kadın neden sürekli oro*spu damgası yiyor. şu sözlede sonlandırmak istiyorum Sevişti bir bakir ile bakire, erkeğe milli dediler, kadına fahişe..." Cemal Süreya " sorumun içinde bir çok soru var zaten ama birde bu konu hakkında ki görüşlerinizi alayım :)

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınlara bu kadar hor gözle bakan erkek müsvetteleri acaba annelerine karşı hiç mi anlayışlı değil. Bütün kadınlar maldır diyen bir erkek mukaddes annesini de mi aynı kefeye koyma cürretini gösteriyor. Bekaret konusuna bu kadar kafa yoran bir toplum, ergenliğinden bu yana bekaretlerini aldıkları kızları hiçe sayarken, arkadaş ortamlarında mahremiyetleri meze diye ortaya saçarken, iğrenç insanların ağzında sakız gibi çiğnenmesine göz yumarken ne oluyor da evlenecekleri kızda bir zar parçasının delikanlılığına yatıyorlar. Kızlık zarı dedikleri şey için köpürüp dururken hiç mi geçmişlerine bakmıyorlar. Doğru ya unuttum. Milli olmak,kız tavlamak,ayarlamak,yatağa atmak, kalp için değil et için sevmek isteyen bir topluma sahibiz...

Yazıklar olsun diyorum başka da bir şey demiyorum :)

2|2
    1|2

Erkekler Ne Diyor 15

• harfiyen katılıyorum. yobaz o.çocukları nın kadını ikinci sınıf gören beyin yoksunu davranışları. Bu ülkede şeriat yerine iç savaş çıksın istiyorum. Ne kadar şeriatçi ve iktidar yalakası iktidar seçmeni varsa kurşuna dizmek istiyorum. Atatürk'ün getirdiği herkesin eşit ve özgür olduğu sistemi yıkmaya çalışan din üzerinden nemalanan insan kurularının bu ülkede olmaması gerekiyor. Kadın kapanacağına kadın hamile gezmeyeceğine kadına orspu deneceğine, erkek milleti nefsine hakim olmalıdır. hamile kadından tahrik olan yobazların siyaset yaptığı ülkemizde sabrımız gitgide taşıyor. Bilmiyorum sonu ne olacak. Koyun sürüsü beynini çalıştırana kadar iş işten geçecek.

2|1
    1|1
  • ben de dinimi savunuyorum çok yerde ne yani girmemelimiyim bu siteye bu sitede dolanmam yasak mı? ben seviyeli konuşdukça kimsenin bana karışmaya hakkı yok hani ben elin kızına sulanırım yavşarım o zaman dersin hani sen böyleydin de böyle yapıyorsun.

şimdi sen demişsin ki bu kadar dindar dininre düşkün bir insan neden bu siteyi tercih etmiş olablir? demişsin ben bu yüzden üstüme alınıyorum.

ikincisi soruna gelecek olursak bana göre bir kıza bu laf dendiği kadar bu işi yapan erkek de bir o kadar o... dur. çünkü o kişide namusunu kaybediyor. ve ayrıca kur-an da da deniyor bu işi yapan kişiye yüz sopa vurulsun diye çünkü bu dinimizce çok kötü birşeydir. ve şöyle diyor her kim bir kadına iftira atarsa bu konu hakkında 4 şahit getirsin eğer kanıtlayamazsa 80 sopa da onlara vurun ve onlara inanmayın diyor şu linki aç ve oku sana yardımcı olacağına inanıyorum nur suresi 10. ayete kadar oku en azından ki birşeyler anla ama hepsini okuman senin için daha hayırlıdır. ve ben her kim olursa olsun bu işi her nerede olursa olsun aynen kur-an da yazdığı gibi düşünüp savunuyorum.

link

0|0
    0|0
    • yarası olan gocunur diye bir laf vardır bilmem bilirmisinz. benim sizin gibi seviyeli bir şekild edinini savunanlara bir lafım olmuş mu bir bakınız. yazımın başında neler yazmışım nereden yola çıkıyorum diyip te bu siteye giriyolar diye yazmışım onu da bir kez daha okuyun derim

• evet bazen insnalr kendilerini iyi ifade edemiyor ya da yeterince iyi nalayamıyor dalgınlığa geliyor çoğu zaman ama tatlıya bağlamamız iyi oldu ben teşekkür ederim sizede iyi geceler :)

• Cemal Süreya çok doğru söylemiş Ummadığımız her şeyi yapan hacı hoca tayfası ne yazık ki hayatımda sevmediğim bir şey varsa kendi çok iyi bir bokmuş gibi sanki bir başkasını karalayandır. Şeriat gelsin diyenler şeriatın olduğu yerlere baksınlar hallerine şükür etsinler. Kadınlar maldır hizmete yararlar diyenlere söylüyorum kadınların erkek için yani kocası için yaptığı hizmet kocasına yaptığı bir sadakadır çünkü bunları yapmak zorunda değildir...

1|0
    1|1
    • çok güzel özetlediniz teşekkürler :)

• teşekkür ederim bu konularda çok kötü oluyorum ya kadınlar diyoruz o bu şu değil annen bacın karın var mı? ötesi namus namus diye bağıranların çoğu namussuz ...

• Bilmiyorum birden aklıma şu Ünzile şarkısı geli verdi çok anlamlı dokunaklı..

"Ünzile insan dölü

On kardeş beşi ölü

Büyüdükçe un ufak

Ve gelir de görücü

İnci gibi dişi

Görücü bilir işi

Söğüdüm ağlar gider

Olur hatun kişi

Varmadan sekizine

Ergin oldu Ünzile

Hem çocuk hem de kadın

Onikisinde ana

Bir gül gibi al ve narin

Bir su gibi saydam ve sakin

Susar kadın Ünzile

Yağmuru kim döküyor

Ünzile kaç koyun ediyor

Dayaktan uslanalı

Hiçbir şey sormuyor"

""başı açık bir kadın neden sürekli oro*spu damgası yiyor"" BİRAZ sert olmuş sen fazla sinirlenmişsin yok öyle bir şey..

1|0
    0|0
    • hı hı haklısınız canım hiç bir damga yemiyor evet evet. sinirlendim tabiikiş sürekli bunlarla karşılaşmaktan bıktım usandım artık kadınların yoka sayılmasından

• ya bir gün çığ gibi büyürlerse? :)

• Gereksiz insanlar çığ gibi büyüse ne olur hiç bir anlam ifade etmiyorlar..

• Sıkıntılı bir yazı.Birkaç doğruyu yan yana koyarak farklı bir konu yanlış gibi gösterilmiş.Her meselenin ucundan tutularak geri kalanı silkelenmiş.Uzun uzun yazardım ama kör döğüşüne döneceğini bildiğim için vazgeçtim...Müslümanların o kadar fazla derdi varken bu tarz konuları ısıtıp ısıtıp milletin önüne koymakda başka bir lüzumsuzluk.

1|0
    0|0
    • efendim ben gördüklerimi fazlada uzatmayarak bir soruda toplamak istedim bu soru benim gördüklerim ve merak ettiklerim başka konulara girmedim

• "aşı açık bir kadın neden sürekli oro*spu damgası yiyor" Bu nedir ya! Başı açıkları kökten çöpe atmakdır bu.Nice başı açıklar var bilirim çok takvalıyım diyenler eline su dökemez.Çok genellemeli bir yazı...Bu memleketin insanının hassas olduğu konularda fütursuzca yazılmış ve hiçbri faydası olmayan bir yazı...Onun için yazma arkadaş.İSlama adamın ağzından çıkan söze bakar biri ben inandım demişse bitmiştir.Günahını imanını sorgulamaya kimsenin hakkı yok.Müslümanlar günahkar mı sadece..

• 1|0
    0|0
  • yazmaya başlarsam 3000 karakter yetmez bana. söylenecekler söylenmiş, ben sadece 5 yıldızımı basar ve en iyi cevabın imzamı atarım.

0|0
    0|0
    • teşekkürler :)

• ee fazla takıntılısınız sanırım ama bu kadar sorun edecek bir durum yok bence :) sizede iyi geceler efendim :)

• evet fazla takıntılıyım fakat sizin de benden geri kalır yanınız yok kurallara uyma konusunda :) bildirimlerle daha fazla boğmayayım sizi tekrar iyi geceler :)

• G*t kılları yerlerini şaşırmışlar işte...

Hülooğ! burada ne işiniz var, hadi kalkın yerinize yatın... :D

0|0
    0|0
  • ata erkıl bı mılletız aslına bakarsan tum dunyada buna boyle bakılıyor kımısınde bıraz fazla alenı kotu bırsey namus bı uydurma tabır ıyı ye kullanılınca guzel erkekler baskı uretmek ıcın kullanınca bok gıbı olan bı tabır

ıyıye kullanımını su sekılde bahsedıyım sahıplenme

0|0
    0|0
  • bizim Cumhuriyet kültürümüzdede islam dinindede kadin ve erkek esittir. bu tarz algilayislar geri kalmis toplumlarin geri kalmis insanlarinin beyninden baska yerde tutunamaz.

1|0
    0|0
  • Demek ki neymiş:

Dini konuları üyelere değil Diyanet İşleri Başkanlığı'na sormak lazımmış her şeyden önce.

Elimde dindar geçinenlerin gizliden veya özel mesaj ile bazı kızlara yaptığı serenatların bilgileri var.Duysan yıkılırsın gülmekten :))

0|0
    0|0
  • Bir ateist yazıyor.

Uygunsuz birliktelik yaşıyan erkek millidir.

Uygunsuz birliktelik yaşıyan kadın mendildir.

0|0
    1|2
  • en kazıkçı esnaflar sakallı olanlardır :((

0|0
    1|0
  • Dediğin gibi konuşanlar nerde kafanda ürettiğin diyalogları buraya yansıtma varsa dediğin gibi yazanlar link ver şiyaket edelim

Ayrıca burası ateist platform değil dindar insanlarda girer karı kızda kovalar bunda aykırı bir durum yok kendinize gelince özgürlük olarak nitelendirdiğiniz şeyleri başkası yapınca neden rahatsız oluyorsunuz hangi mesajda başı açık birisine o* denmiş fantezi üretip buraya yazma sonra

0|0
    0|0
    • ya bırakın allah aşkına ya sizlerin gözleri kör ya da bizleri uyutmaya çalışıyrosunuz. tartışmıycam sizinle

• link kızları ne şekilde betimlemiş birde siz okuyun kadınları mal olarak gören insan sıfatı

• sanıyorsunuz ki uğraşıp bulamaycaktım sizde haklı çıkacaktınız daha niceleri var fakat sizin için uğraşmaya değmez

• sevişme banane ben hala bakireyim boşunamı evleneceğim karıma saklıyorum kendimi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bu islamla değil ataerkil yapı ile alakalı . her şeyi dine bağlamayın .

islam kadına değer verir , ayrıca ayıp varsa yayılmamasını örtüp unutmamaızı öğütler.

bu söylediğin çelişkilere düşen insanların sadece ağızlarında müslğmanım lafı dolaşıyordur. yoksa gerçek müslüman ne böyle şeylerle nefsini harcar ne de kadını değersiz görür

2|0
    0|0
  • Bu sözü çok severim çok doğru yazılmış gerçekten. Umarım Allah bu düşüncedeki insanlarla karşılaştırmaz bizive bir an önce bu düşüncelerinden arınır insanlar. Günah günahtır insanın kendi vicdanındadır ve bu günahı sorgulayabilecek tek varlık Allahtır. Erkeğin kadına kendi yaptığında elinin kiri olarak gördüğü ama kadın yapınca en büyük suç olarak gördüğü şey yüzünden ceza vermesi hiçbir dine sığmaz ki benim inandığım Allah'ın kuralları da böyledir. 5 vakit namaz kılarken hamile kadını görünce aklına kocasıyla ne yaptığını aklına getiren, sırf başı açık diye ondan etkilenen ama sonucunda din adamı olan dini kendince yorumlayan ve insanlara böyle tanıtan insanlar da eğer cennete gidecekse ben cehennemi tercih ederim.

1|0
    0|0
  • agzına saglık dyorum :) kımse kendını görmüyor

1|0
    0|0
  • Yorumum:

Kadinin kafasindaki kildan tahrik olanlarla konusulmasi dahi gereksiz.

2|0
    2|2
  • cemal süreya'nın sözü değil

0|0
    0|0
  • aslında herkes başı açıklar hakkında o kadar takıntılı değil bence. ama kadının hep kendini geri çekmesi bekleniyor. ama ondan önce erkekler kendini bilmeli aslında. hepsi yetiştirilme tarzı.

0|1
    1|1
  • cevap bile veremedim super.

0|0
    0|1
  • Cok güzel bir konuya deginmissin ama böyle düşünen insanlarfan bıktım cidden bıktım bizim ülkemizde kadinlara yapılan bu eziyettende o imrendigimiz ülkelerde hiç böyle değil ya tamam belki onlarda biraz fazla rahatlar cok rahat olmayalimda yeterki şöyle düşünen insanlar da olmasin ya yok hacisi hocasi kadinlarla tokalasmaz bu me bizde tokalassin diye ölmuyoduk yani nasıl bir zihniyet varsa demekki içlerinde tokalastiklarinda bile düşünün yani :) ya biz napalım hem açığız hemde dindariz ya uff cok karışık bir ülkeyiz ebet sicak insanlariz ama biz bayanlar icin maalesef giderek zorlaşan ülkedeyiz içim sıkıldı yaa :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...