Metni gezi parkı eyleminde aç kaldıktan, bi nebze de olsun sonuç aldıktan sonra yazdım. Fikirleriniz?

Sen kazandın köle. Bana boyun eğmediğin ve sana bahşettiğim sefil hayatına başkaldırdığın için sen kazandın.Ben zümrütler içerken bu koca sarayda ,o küçük fare deliğinde bir testi suyla hayatta kaldığın ve biran olsun o keskin hırsından vazgeçmediğin için sen kazandın.Bunu hazmetmemi bekleme köle.Sen ki tahtadan kaşıklarla taşta yedin azığını , ben ,Frenche usulü saf söğütten masamda gümüşten kaşıklarla sundum sofralarımı. Sen ki 5 salkım üzümü zar zor aldın inine , ben kımızdan şaraplarımla şölen verdim mideme.yamalı elbiselerinle benden aldın halkımı,onlar şimdi senin yırtık ayakkabılarının izinde!Sakın benden bunu hazmetmemi bekleme. Dünya benim sahip olduğum öküzün boynuzları üstünde.hayır alamazsın ipleri elimden, bu insanlar benim emrimde.ipekten kaftanlarım var benim,öpüp başına koyar saray ulemalarım.ben kalk demeden kalkan kelleleri kılıçtan geçirir cellatlarım.payitahtın şanlı döşeklerinde kuş tüyünde yatar evlatlarım.şimdi bana kaldırmış o dik başını şehrimi benden alacağını söylüyorsun. Kana susamış halkımla bir olmuş bana adaleti emrediyorsun.’Padişahım az yaşa ,kahrolsun mutlak monarşi!’Izdırap içinde sızlıyor ceddimin kemikleri. Biliyorum gökyüzünden bana dikilmiş gözleri.yapma köle çekil yolumdan.yıllardır zulümle baskıyla yönetildi bu sürü.yeni yeni adetlerle karşıma gelme.Hem gelemez bu halk çok fazla refaha,mutluluğa özgürlüğe.verdin mi taze yulaflarını başları eğilir öne.ne verirsem onunla yetinirler fazlasını istemeye dilleri varır mı hele?yapma köle.biliyorum korkmuyorsun benden .nasıl korkacaksın tüm askerlerim senin emrinde.vezirim sağında sipahilerim önünde.sırtımdan vurdunuz bre hainler! İtaatiniz nerede? Ben idim daha dün cihanın padişahı , binlerce düşkünün biranda tutmuş ahı! Ne istediniz de vermedim söyleyin gafiller, bulgur mu dersiniz en kurtlusundan? peynir mi dersiniz en küflüsünden? Sularınızı arıttım foseptik kuyusundan.ziyafet çektirdim yemeğin buğusundan.durun dinleyin beni bir çift lafım daha var.daha dün kapımda sıra olan onlarca acemi,şimdi bana cephe almış ,olmuş birer yeniçeri.dinlemeyin evlatlarım bu adam bir zırdeli.iki kolumdan tutmuş nereye götürüyorsunuz beni. Anlıyorum…kaçınılmaz son geldi.özgürlük hükmediyor damarlarınıza.bunca zulüm bunca çile yetti artık canınıza.pekala gidiyorum asın beni halata..elveda kulelerim elveda şehr-i Galata..arkamdan yakıp türküler eşlik edin balata.Sen kazandın köle sen kazandın.Bana boyun eğmediğin ve sana bahşettiğim sefil hayatına başkaldırdığın için sen kazandın ,Elveda.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Gözlerim yaşardı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ellerine sağlık. Çok güzel bir yazı olmuş. Devamını bekliyoruz.

0|0
    0|1
  • Tam gerizekalısın arkadaşım sen :D Ergen olduğun belli 60 ve 80 darbeleri görsen emin ol sizin gibi komünistlerin yaptıklarına şahit olursun :) Bölücü şerefsizler

0|1
    1|0
  • Güzel Metin yazıyosun Ama Yanlış Cümleler.

0|0
    0|1
  • Beğenmiyosan*git bu ülkeden amk bu ülke yılar boyu monarşi ile avrupaya diz çöktürmüş keşke şimdide öyle olsa !

0|1
    1|1
    • Aradaki fark bu . Sen Müslüman halkını korurken 'küfredersin' . Bense özgürlük için aç kalırım. Ha buarada Türkiyede yaşamıyorum babamın işi nedeniyle. Çok isterdim kendi ülkemde yaşamayı.Senin gibi dar kafalı beyinlerin neden böyle düşündüklerini sorgulamayı. Ama yurt dışında büyüdüm. Çok şükür ki uzaktan da olsa Ülkem için birşeyler yapmaya çalışıyorum.

• Ülken için ne yapıyorsun sen ? Ülkede asi olarak mı yönetime asi olarak mı ülken için birşey yapıyorsun? Ulan gel bir gör burdaki insanları ne insanlar var ama şükretmeyi bilen sizin aksinize . İstediğin olmıyınca millet yozlaştı oluyor zaten.Ama sendede suç yok anan baban böyle yetiştirmiş .Evet gerekirse küfrederim sizin gibilere ! Özgürlük diyorsun nerde gördün özür olmayan ulan sizin sözde laik devlet adamlarınız yıllarca türbanlı kardeşlerimize kan ağlattı! Ne özgürlüğünden bahsediyorsun?

• Hepiniz yanacaksınız.

• İyi uçuşlar.

0|1
    0|0
  • Kelimeleri kullanma gücünü beğendim.

1|0
    0|1
  • Ağladım :(

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...