Eşcinsellik günah mı ?

Ben eşcinsel değilim ama merak ediyorum eşcinsellik günah mı ? Günahsa neden günah bir suc degil sonusta doğuştan gelen bir dürtü degil mı bu ?

Kabaca ve hakaret içeren yorumlar yapmayın lütfen.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• 0|0
    0|0
  • Herkes Ayrı ağızdan konuşuyor kimse doğru yanlış bilemez Bilmiyorum ama bence Kur-an da yazan daha farklı kavimde herkes birbiri ile yaşıyormuş devamlı bence bir karı koca nasıl yaşıyor ise eşcinsellerde öyle yaşar ise günah olmaz diye düşünüyorum Allah bilir inşallah günah olmaz Allhın affı sonsuzdur inşallah affeder bence sevdiği kişiye sadık olan ile herkesin altında olanı bir görmemeliyiz

0|1
    0|0
  • Bence günah değildir ama o duyguları yerine getirip ilişkilere girmek günahtır . Bence kişi içinde tutmalı o hisleri , dışa vurmamalı .

0|0
    1|0
  • Bir insanın davranışları başkasına zarar vermiyorsa suç, kabahat vs. ilan edilmesinin anlamı yoktur.

Asıl suç olması gereken bunu yasak eden zihniyetin baskısı olmalıdır.

2|0
    1|2
  • ya yorumları okudumda :D ulan adam öyle yaratılmış hissettiği o napsın neyi günah adam istesede zorlasada hissedemiyor ne yapsın yani adam öyle yaratılmış sizin adamı suçlamaya çalışmanız yaratıcıyı suçlamaya girer allaha şirk koşuyorsunuz içi boş yorumlar yapmayın

1|0
    1|0
  • günah neden diyeceksin eşcinsellik her insanın içinden gelen bir dürtü şu anda sendede var olduğu gibi o dürtü olmasa bu soruyuda sormazdın eşcinsel olanlar ise bu dürtüye yenik düşenlerdir nefsine hakim olamayanlardır.

1|0
    2|0
    • Benim eşcinsellik dürtüm yok ama yabancı dizilerde kizlar erkekler oluyor eşcinseller ve herkes kotu bakıyor buna ama ben bir farklılık göremiyorum onların aşklarında mesela evlenmeleri yasak e günah degilse neden yasak gunahsa neden günah merak ettim sadece

• gülüm gözlerini kapat ve düşün hiç farklı etkilenme hemcinsinden etkilenme yaşamadınmı hayatında burda itiraf etmene gerek yok kendine itiraf et yeter :)

• günah tabi yatcak yerleri yok o tiplerin lanetlenmıslerdır onlar Kuranı Kerımde ..

0|0
    1|0
  • allahın verdiği beden emanettir ve geri alınacaktır.emanet olan bedeni değiştirmek günahtır. doğuştan gelen bir dürtü değildir.yaşanılan ortamla bağdaşıktır. yaşadığın ortamı seçmek nefisle alakalı bir durumdur

1|0
    0|1
    • Transeksuellik demiyorum lezbiyen ya da gaylik bunda vücudu değiştirmiyor ki yurt dışında gay çiftler cocuk evlat ediniyor ama o cocuklar gay olmuyor ya ortamla alakası yok

• Bir gay'in neresi değişiyor Allah askına göğüslerini çıkıyor seyi mı düşüyor sadece kıyafetleri değişiyor o da kadın gibi degil daha sık bakımlı olmayı tercih ediyor bazilariysa cogu erkekden daha erkek ya da kadınlar sakal bırakmıyor vücut degisimi transeksuellik de olur

• o zaman sana salih hadislerden bir hadis örneği vereyim. kıyametin ne zaman geleceği sorulur hz muhammede cevaplar arasında şu da vardır " kadınların erkek gibi olduğu ve erkeklerin kadın gibi olduğu zamanda kıyamet yakındır"

• Allah onu belki öyle sınıyor nerden bilelim :)

0|1
    2|0
  • eş cinsel doguştan gelen bir dürtü degil sonrada gelişen oluşan birşey ayrıca fazla merak etme bu işler sakat :D

0|0
    0|0
  • günah tabiki..,

yani babanın bir erkekle,

veya anneni bir bayanla düşün öyle karar verirsin,

yanlış anlama insan kendinden bir parca olunca çözer ne olduğunu o anlamda

0|0
    1|1
  • link

izle

0|0
    1|1
  • rvrt günahtır nedeni yasaklanmış olmasıdır

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama bu bir tercih benim mantığıma göre olmaması gerek

1|0
    2|1
  • Günah olduğuna inanmıyorum çünkü bu hormonal bir hastalık.

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bana göre bu bir sapkınlıktır. sadece hormonal sebepleri olanı anlayışla karşılarım çünkü vücudun değerlerini insan müdahale edemez her zaman. onun dışında gerisi tercihtir. al bu da sana örnek.

bu benim cevabım .herkesin cevabı kendine. link

0|0
    1|2
  • Bebeğim lut kavmi eşcinsel ilişkilerden dolayı helak olmuş bir kavimdir. Öyle hissetmenin günah olduğunu sanmıyorum; ama birşeyler yaşamak günah.

0|0
    1|0
  • Yakında nefes almak günah mı diyen olursa hiç şaşmam.

1|1
    1|2
  • bir hastalık sonuçta hormon bozukluğu gibi. sorunun cevabını bilemiyorum ama hastalık olduğu için rabbim affeder gibi geliyo

1|0
    0|2
  • dinen günah evet istedikleri kadar kabul etmesinler bu böyle ama bana sorarsan isteyen istedigini yapsin ...

0|0
    1|1
  • bence değil,olmaması gerekir.

1|0
    1|2
  • Bir kavim helak olmuştu eşcinsel oldukları için tam hatırlayamıyorum =\

0|0
    1|1
Yükleniyor...