Doğum kontrol hapını nasıl alabiliriz?

arkadaşlar 15 gün sonra düğünüm var malum daha ilk zamanlarda benim gibi kimse anne veya baba olmak istemez bende istemeyenlerdenim onun için eşimin kontrol hapı kullanmasını istiyorum bu hapları nereden nasıl alabiliriz bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim abuk subuk yorum yapacaklar yapmasın...

0|0
12|16

En İyi Kız Görüşü

• Ginera isminde doğum kontrol hapı var bunu kullanabilir eczaneden alabilirsiniz hapı her aksam aynı saatte alsın hap bitince 7 gün ara versin bu arada regl olacak 7. Gün tekrar başlasın bu düzen böyle devam edecek. Mesela pazartesi hapı bittiyse öbür pazartesi tekrar başlayacak ve aynı saatte hapı almaya dikkat etsin mesela her akşam saat 10'da içebilir hapı.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• düğünden 1 ay önce flan kadın hastalıkları bölümüne görünse iyi olurdu, doğum kontrol hapı ilk kutuda korumaz malesef, o yüzden düğünden 1 ay önce başlaması sizin avantajınızaydı, ama düğüne 15 gün kalmış... Yasmin isminde bir ilaç var bütün doktorlar genelde bunu yazıyo, ilk adet günü ne zaman ise o gün başlıycak 21 gün aksatmadan içiyo sonra 1 hafta ara veriyo yeni bir kutuya başlıyo 21 gün yine içiyo bu döngü korunmak istedği sürece devam etmeli...

0|0
    0|0
  • eczaneden isteme sonucta kiz ilk defa dogum kontrol hapi alicak hafif ya da fazla gelebilir bunun yan etkileride olabilir siz en iyisi konusun ve ginekologa gidin en dogrusu ;)

0|0
    0|0
  • saglık ocagına ya da toplum saglıgı merkezıne gıdın, bır cok korunma yontemı var, onlar anlatır kendısıne, eger hap ısterse ellerınde varsa ucretsız verırler.

0|0
    0|0
  • sağlık ocağına gidin ayda kadın doğuma gidin burdan demeyle olmaz.bnde katılıyorumilk ayda olan var hamile korunun

0|0
    0|1
  • Doktordan tavsiye alsa daha iyi ama dogum kntrol hapi yumurtaliklara zarar verio die blyrm. Tam emin degilim ama gecen gun bir arkadasim bahsetti 3 aylik bir igne varmis oda iyi mis. Ertesi gun hapida her zaman kullanilmaz.

0|0
    0|1
  • Şunun da belirtilmesi gerektiğini düşünüyorum, eğer reglin 2. gününde kullanılmaya başlamazsa o ay koruma sağlanmaz. Haberiniz olsun, kazalara mahal vermeyelim. :)) Benim tavsiyem de yasmin.

0|0
    0|1
  • Sağlık ocağından beleşe alınabiliyor diye biliyorum ben

0|0
    0|1
  • bırınız korunun yeter.

0|0
    0|1
  • eczaneden reçetesiz şartsız kuralsız en az yan etkisi olan yasmin dir 15 tl dir

0|0
    0|0
  • öncelikle jinekologa sorun daha o size uygun olan bir doğum kontrol hapı yazcatır

0|0
    0|0
  • doğum kontrol hapları kesinlikle doktora danışılmadan alınmaması gereken haplardır. çünkü her bünyeye uygun değildir. bana doktor verdiği halde migren ataklarından başımı kaldıramadığım olmuştu. ayrıca 15 gün sonradan söz ediyorsun bu haplara adetin ilk günü başlanırsa koruma sağlar. yoksa düğünden önce başlarsa faydası olacağını sanmam. ayrıca hergün aynı saatte alınması koruma özelliğini arttırır. size tavsiyem hap olayını düğünden sonraya bırakıp daha kolay ve geçici bir yöntem tercih etmeniz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Öncelikle jinekoloğa gidip hap kullanmaya ugun mu ona bakılması gerekli.Zaten uygunsa jinekolog hangi hapı kullanacağını söyler.İlk bir ay korumaz zaten bu haplar.

0|0
    0|0
  • yeni yasaya göre artık reçeteli alınabiliyor bu ilaçlar. bir kadın doğum uzmanına giderseniz yardımcı olur. ilacın adı norlevo, ilk cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içinde bir hap, sonraki 12 saat içinde de ikinci hapı kullansın eşiniz. yalnız yoğun bulantı ve kusma yapar, uyarayım. kusarsa benzer şekilde dozları yenilemek zorunda.

0|1
    1|1
    • Senin bahsettigin hap ertesi gün hapı galiba sürekli bir dogum kontrol yöntemi değil istenmeyen durumlarda kullanılması öneriler sürekli önlem için dogum kontrol hapı önerilir

• arkadaş zaten ilk gece için istemiş, ben ona göre bir öneride bulundum. uzun süreli doğum kontrol hapı kullanımı kontrasepsiyonda tercih edilmez, hormonal dengeyi alt üst eder. bunun için kondom veya RİA daha kullanışlıdır fakat RİA da kronik bir süreç olduğundan ileride çocuk isteyen bireylerde pek önerilmez.

• acıkca doğum kontol haplarını sürekli korunmak için hiç bir doktor önermez, yeni evleniyorsunuz ileride çocuk sahibi olmak istediğinizde eşinizin zamanında kullandığı bu haplar ileride size sorun yaratabiliyor. bundan dolayı prezarvatif veya benim gibi boşalacağını anladığın an çıkartıp üzerine boşalmanızı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Eczanelerde satılıyo norlevo, eğer kazayla bişey olmuşsa 72 saat içinde alınması lazım ama 24 saat içinde alınması %99 luk bir sonuç veriyodu. Ama bu hapı ben 20 tl ye yakın bir fiyata alıyodum. O yüzden dikkatli olmaya çalış uygun bişey değil sonuçta pek

0|0
    0|0
  • Nerden alacan abi tabi ki kasaplarda satılıyor ordan kap iki kutu
    soruya gel ya aile hekiminize gidin o size yardımcı olur

0|0
    0|2
    • çok kabasın biliyormusun ben bakkalda satılıyo diye düşünmüştüm eczanede satıldığını bende biliyorum ama daha kolay olarak internetten alma şansımız yokmu ya da direk eczaneden alsak diye düşünüyorum

• Aile hekiminize gidin dogum kontrol hapları ücretsiz veriliyor

• akıl vermek gibi olmasın ama ilaç yerine spiral ve kondom tercih etmek daha sağlıklı olmaz mı sence de ?

0|1
    0|0
  • ne hapından bahsediyorsun kardeş. haplarla eşini hasta etmene gerek yok. spiral diye bir şey var. jinekoloğa gidip eşin spiral taktırsın. evli kadınlar genelde spiral kullanıyor. uzun süreli kesin çözüm.

0|0
    0|0
  • Allah mesud etsin abi

Kontrol hapı yerine, spiral taktırın derim ben... hem sağlıklı, hem güvenli.

0|0
    0|0
  • spermisd kremler var spermleri öldürerek doğum kontrol ağlıyor.

incelemeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Eczane'lerde bulabilirsin. internetten araştır hangi ilaç daha etkili die git eczaneye al...

0|0
    0|0
  • Genelde manavlar'da olur ama sen kasaba falanda sor.

1|0
    0|3
  • Dostum yeni evlilerde kadın korunması kısırlığa sebep olabiliyor hiç deneme. doktora başvur.

0|0
    0|0
  • Arkadaşım eczane diye yerler var onlara sor derim doktoruna danış

0|0
    0|2
  • git ezcaneye ertesi gün hapı verin de bana anlar onlar

0|0
    0|2
  • yenge spiral taksın

0|1
    0|0
  • Yeni evlilerde ilk kadın korunması iyi değilmiş sen korun