Önüne gelen her kızla gönül eğlendiren bir erkeğin tecrübesiz bir kızla evlenmek istemesi hakkında?

" 'Kız dediğin İstanbul gibi olmalı fethi zor Fatih'i tek.' derler. Vesselam... Kız da der ki: 'Erkek dediğin de her gördüğü kaleyi düşürme derdinde değil de İstanbul aşkıyla yanıp tutuşan Fatih gibi olmalı... Fatih gibi aşık olacaksın ki İstanbul gibi maşuk düşsün bahtına..' '' diye bir söz var. Önüne gelen her kızla gönül eğlendiren, yatıp kalkan bir erkeğin daha önce hiç aşk ve cinsellik yaşamamış bir kızla evlenme isteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kızlar ve erkekler?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• güzel bir söz ama anlayısın yanlıs (erkek dediğin her gördüğü kaleyi düsürme derdinde değilde istabul askıyla yanıp tutusan fatih gibi olmalı demissin) birden istanbula kimse ulasamaz kücük kalede tecrübe edemiyen büyüğü alamaz ayrıca her kızla gönül eğlendiren erkek sonunda tecrübesiz kızı ister cünkü gönül eğlendirdiği insanların iç yüzünü bilir girdiği ortamları bilir o ortamdan olmayanla evlenir bende sonun istanbulu feth ettim ama öncesinde az kücük kale surlarında gedik açmadık

1|0
    2|0
    • "Tecrübesiz kız karakterlidir." "Tecrübeli kız karaktersizdir." diye bir yargı mı var?

• :) Umarım olur, istediğim de yararlı olabilmek zaten. Evet sahiden konu tamamen farklı bir yöne sürüklendi :)

• yorumları bastan okuyim dedim sabah olmus :))))

Erkekler Ne Diyor 11

• öyle bir erkek nasıl sever oda meçhul.zaten öyle bir erkek herkesle yatıp kalktığı için evleneceği eşinede hep şüpheyle bakar.çünkü görmüş geçirmiştir.ama işte bu görüp geçirme kendi başına bela olacaktır farkında değildir.kıskançlıktan huzur bulamaz evinde eşinide yattıkları kalktıkları gibi düşünmekten alıkoyamaz kendini.bu cezada ona müstehaktır

3|0
    0|0
  • Her tencere kendi kapağına uygun olmalı bence. Bakireye bakir, sevişkene sevişken yakışır.

2|1
    0|0
  • Tecrübeli kıza yetemeyebileceği gerçeği var ama tecrübesiz kızı kendisine hayran bırakabilir her konuda.

2|0
    0|0
    • Özgüvensizliklerini ve aşağılık komplekslerini öyle örtmeye çalışıyorlar yani.

• nasıl bır mantık bu,adamın pavyondanmı bırını cıkartması gerek, sızın bakıs acısı ıle:S

0|0
    0|0
  • Açıklama kısmında çok güzel yazmışsın işte bize laf bırakmamışsın.Öyle kızlar da öyle erkeklere yüz vermesin o zaman

0|0
    0|0
  • Çok uzun olduğundan yazamayacağım ama Can Yücel Kadın Dediğin var onu oku mutlaka. Kendileri yapınca elinin kiri kadın yapınca O** diye düşünenler o bahsettiklerin.

0|0
    0|0
    • O tür kişilerden bahsediyorum zaten, diğerlerinden değil. Bir erkeğin "Kadın Dediğin" şiirindeki gibi bir kadına sahip olmayı hak etmesi için de "Erkek Dediğin" şiirindeki gibi olması gerek.

• Boşuna dememiş seçmesini bileceksin diye.

• tecrübesiz olacak tabi bakireyim deyipte ona buna elletiren sürtüneni napalım adı sadece bakire ruhu opu :S

0|0
    0|0
  • biz buna aramızda erkeğin oro-spusu diyoruz...

0|0
    0|0

• amma yücelttiniz kendinizi haa:))

0|0
    0|0
    • Herhangi bir yüceltme yok.

• Ben "İstanbul gibiyim" demedim. Her kızla beraber olup gönül eğlendirip sonunda evleneceği kızın tamamen tecrübesiz olmasını isteyen erkeklerle ilgili bir soru sordum.

• Böyle bir hakka sahip değil.Kızın aptallığı.

0|0
    0|0
    • Kızlar yanaşınca geri çekilecek irade yok yani?

• Tabi ki öyle. Ben sadece o tür erkekleri ve onları savunanları yanlış bulduğumu ifade etmek ve herkesin görüşünü almak istedim.

• Öyleleri o tür kızları hak etmiyorlar

Çünkü çabuk bıkarlar ve o kız ile evlendikten sonra yine aynı şekilde devam ederler, erkeğin o*sundan korkucan çünkü ihanet ederler ihanete uğramak istemezler işlerini kapatırlar ve istediklerigibi yaşarlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Farklı isimlerle gizlemeye çalışsalar da bu sadece "iki yüzlülük."

3|0
    0|0
    • Aynen öyle. Ama maalesef onları haklı bulan ve savunan çok.

• Gerçeği değiştirmiyor haklı buluşları.

• Tabi ki ama toplum yargıları "gerçek"e değil "tabu"lara göre oluşuyor ne yazık ki.

Yine de gerçeği gören görüyor.

• Haksızlık,adaletsizlik olur. Yani şöyle mesela,benimle evlendikten sonra geçmişini sorgulamam ama hadi diyelim ki geçmişte oynadığı kızların hala akıllarında duruyorsa bir sızı olarak onların içlerine oturmuşsa bunun azabını ben kaldıramam. O kızlar acısını çekerken ben bu acı çektiren adamla mutlu olamam.

0|0
    0|0
  • pek çok sıfata nail olabiliyorlar böylesi yaratıklar.

0|0
    0|0
  • Erkeğin fahişesi diyoruz biz bunlara. Bir de bunların her kıza 'Sen benim ilk sevgilimsin' diyen modelleri var. Allah kurtarmış kardeş.

0|0
    0|0
    • Ben kendim yaşamadım. Bu tarz fikirde erkeklerin ikiyüzlü olduklarını ve çelişkili hareket ettiklerini düşündüğümü söylemek ve herkesin görüşünü almak istedim.

• Öyle olsun bakalım..

• Hoca hoca vaaz veriğr kendı gıder döt verir sözünün yerini buldugunu dusunuorm

1|0
    0|0
Yükleniyor...