Müslüman olmak istiyorum ne yapabilirim?

müslünan olamk istiyorum yapabilirim kac abdest nasıl alıcam mesela bakire değilim ve boşaldığımda abdest almam inanacsızımdır ama son günlerde inanamaya başladım bana yol gösterin önce şu abdestle başlıyalım sonra duğa ezberlemek falan istiyorum.

0|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi bulamazsın cevap yemek yiyoruz :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Aramıza hoş geldin :)

1|0
    0|0
  • müslüman olmak istiyorsan ilk önce kelime-i şehadet getirmen lazım ondan sonrasını yavaş yavaş öğrenmelisin imanın şartlarını islamın şartlarını öğrenmelisin.

0|0
    0|0
    • sana bu konuda gerçekden yardım edebilecek insanlarda var aynı zamanda seni bundan soğutacak insanlar da var bu ks de. bu konular çok hassas konular o yüzden işi alaya alanları sen dikkate alma gerçekden yardım etmek isteyen kişilerle konuş.

• Önce gusül abdesti alman lazım. Ardından imanın ve İslam'ın şartlarını kalben kabul etmen gerekir. Bunları da kabul edince Müslüman oldun demektir inşaallah.

1|0
    0|0
  • Süvarim'le konuş, sana yardımcı olsun, adamı cennetlik yap..

0|0
    0|0
  • link önce bu linki incele, anlamadığın yer olursa orada araştırabilirsin

0|0
    0|0
  • Takma insanlarin söylediklerine , saygilari bile yok :) Herseyi bir anda ögrenmek zorunda degilsin. Zamanla herşeyi cok rahat ögrenirsin. İlk once Kelime-i şehadet getirmen gerekiyor. İnsallah yolun acik olur :) Sevindim kararina.

0|0
    0|0
  • gerçekden müslüman olmak istiyorsanız dogru bir kişi ile evlenmelisniz size herşeyi ögeretcekdik.

mesela ben

0|0
    1|0
  • Duğa değil canım DUA

0|0
    0|0
  • link sununla basla

0|0
    2|1
  • Sitede suvarim adli kullaniciyi bul

0|0
    0|0
  • Evet, müslüman ol. Allah senin tüm günahlarını sıfırlayacak!

0|0
    0|0
  • Türkçe dua ezberle kolay olur bir kez şehadet getir tamamdır :D

0|0
    0|0
  • Gelin lan müslümanlıktan çıkanlar.. ben ifrara giriyom Ganka başkası yardım etsin

0|0
    0|0
  • siz böyle bir şey isteseniz elbet buradan daha net bilgi alabilecek

kitaplar veya kişiler bulabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Öncelikle kutlarım seni , Allah istikametten ayırmasın , önce güzel bir gusül abdesti al yani gusle niyet et Şu şekilde niyet ettim Allah ım senn rızan için gusul abdesti almaya ve pislikten arınmaya diye , sonra bütün vucudunu yıka iğne ucu kadar su deymemiş yer kalmayacak kadar , ağız ve burun da dahil bu yıkamaya , tabii ki kelime i şehadette şart o da Eşhedü enlee ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhü ve rasuluhü , bu şehadeti getrdikten sonra Muslüman olmuş oluyorsun ..

0|0
    0|0
  • Ne gördüysen bize de söyle, bari bizde müslüman olalım.

0|0
    0|0
  • Yaşasın Deizm !

1|0
    1|3
  • beni ekleyin size herşeyi anlatayım ilahiyat okuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• hadi hayırlı olsun inşallah :) kalbini ferah tut, seni yanlış yönlendirebilecek insanlardan uzak dur. öyle insanlar var ki inananları bile inancından soğutur. ayrıntıya takılıp özü kaybetme.. yaşantısıyla örnek olabilenlere takıl sen onu yap bunu yap diyenlere, işi zora sokanlara, o günah bu haram yok cehennem yok huri yok nuri diyenlere pek kulak asma. o kadar güzel bir dinimiz var ki ama insanlar niyeyse kolaylık dini olan islamiyeti hep zora koşma peşinde. öcü gibi tanıtıyorlar. ve sana cemalnur sargutu dinlemeni öneririm

0|1
    0|0
  • once islamin sartlarini bilmen gerek: şahadet getirmek, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek, ve hacca gitmek

0|0
    0|0
  • İlk once kendi dinini tekrar tanimaya calis ve muslumanligi arastir, hemen karar verme.

0|0
    0|0
  • r "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü"

Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka hiçbir İlâh yoktur, ve yine şahitlik ederim ki Muhammed, O'nun kulu ve elçisidir." kelime-i şehadet getir ilk olarak

0|0
    0|0
  • Ne güzel. Senin adına sevindim.

0|0
    0|0
  • Önce bir camiye gidin..hocalara danışın onlar anlatırlar her şeyi..

0|0
    0|0
  • Önce hazırlık oku

0|0
    0|0
  • camiye git ,müslim yaparlar seni .

0|0
    1|0
  • önce gusul abdesti al tepeden tırnağa yıkan , sonra yarın en yakın müftülğüe b git sana yardımcı olurlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...