Doğum kontrol hapları ve adetle ilgili...

Yaklaşık 3 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. İlk kutu bittikten sonra bir haftalık ara verip ikinciye başladım. O bir hafta içinde adet kanaması oldu. İkinci kutu bittikten sonra hiç ara vermeden üçüncüye başladım,üçüncüye başlayalı 4-5 gün oldu adet kanaması gerçekleşmedi. Bu normal mi acaba? (Bu arada kutularda 21 tablet var. Adet kanaması 28 günde bir olur,yani üçüncüye başlayalı henüz bir hafta olmadı.)

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ara vermen gerekmiyor mu?Neden üçüncüye direkt başladın?

0|0
    0|0
    • eczacıya sorduğumda "ara verilmese de olur" demişti

• evet

• Ara vermen gerekir o arada adet olursun.Ssen yarın doktora danış ne yapacğaınla ilgili.Eczacıya danışma bu konuları bence.21 gün kullanıp 7 gün ara vermek gerek.Şimdi bırakıp tekrar mı içeceksi onu öğren hemen yarın.

Erkekler Ne Diyor 2

• doğum kontrol hapı ile adet kanamasının bir bağlantısı yoktur sadece aşırı doğum kontrol hapı kullanmak adet bozukluğuna sebep olabilir

0|0
    0|0
  • neden kullanıyorsun bu hapı bu kadar sık

0|0
    0|0
    • istenmeyen gebelikleri önlüyor,rahim ve yumurtalık kanserinden koruyor,adet döneminde mikroplardan koruyor,tüylenmeyi azaltıyor... envayi çeşit faydası var bu hapların.

• bence en iyisi uzman bir doktora sorupta kullanmakta fayda var diye düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• Başta kural hatası var. Adetin ilk günü başlanır,21 adettir zaten. Haplar bitince ara verirsin,tekrar kullanmak için adet olmayı beklersin. Yeni başladıysan eğer,bu boşluk sırasında koruyucu etkisi olmaz,en az 9 ay kullanımdan sonra ara donemde hap kullanmadığın donemde koruyucu etki devam eder.

0|0
    0|0
  • normal çünkü o ilaç 1 kutu içilip 1 hafta ara verilecek kullanılır o verilen arada regl olursun

0|0
    0|0
  • Doktor kontrolundemi kullanıyosun

0|0
    0|0
  • ilacı kullanıyor iken adet olmazsın seni bilgilendirmeleri gerekirdi bu konuda

0|0
    0|0
  • ben de geciktirici kullanmıştım ve adet düzenim bozuldu doktora gitmeni öneririm hormon bozukluğu yapabiliyor da

0|0
    0|0
Yükleniyor...