Kadınlara sataşan erkekler, Allah görmüyor mu sanıyorsunuz?

Müslümanlıkta, zina denilen olgu, bir erkeğin ya da bir kadının nikahsız olmadan, beraber olmasıdır, birliktelik yaşamasıdır, cinsellik kurmasıdır.

Günümüzdeki (çoğu müslüman olduğunu iddia eden ) erkekler, karısının zina yapmamış olmasını tercih ederler, ki doğru olan budur.

Lakin yanlış olan , erkeklerin kendilerine Allahın yasak ettiği zina yapmayı , hak vermiş olmalarıdır. bir çok erkek zina yapar, ve bunu da övüne övüne anlatır. bunu özellikle müslümanım diyen kısım yapıyor, çok çelişki, çok büyük tezat. yani sizlere demem o ki, namusunu koruması gereken tek varlık kadın değil, erkektir de. toplumumuz bundan neden habersiz?

Ayrıca Kuran-ı Kerim'de iktidarsız bir erkeğin, ya da yarım iktidarsız(erken boşalma gibi) evlenmesi de yasak edilmiştir. Hatta kadınların bu sebeple boşanmaları da kadınlara hak görülmüştür.

Şimdi bir çok erkek, namustan ahlaktan bahsediyor ya burada, Kuran'ı Kerim'de anal seks kesin ve kesin bir şekilde yasak edilmiş, hatta bunu kadına yapan kişiye lanetler etmiştir.

Siz erkekler burnunuz bir karış havada laf ediyorsunuz, namus diye, siz namuslu musunuz? siz sadık mısınız Allaha? Allah görmüyor mu sanıyorsunuz?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef öyle bi zamandayız ki, kimin eli kimin cebinde belli değil, şimdiki sevgiler aşklar yatakta bitiyor.. Ben şunu anlamıyorum, tamam Allah erkekleri bu konuda biraz aciz yaratmış, nefslerine bayan kadar hakim olamıyolar, ( gerçi şimdi bayanlarında çok fenaları var ) ama neden bu olayı kendi çıkarlarına çeviriyolar, işi zevke dönüştürüyolar, tamamen inanç eksikliği bence, o insan gerçekten inançlı olsa kendi iradesine hakim olsa böyle bir şeye kalkışmaz, kendi yöntemiyle halleder.. Benimde hiç deneyimim olmadı, ve bende açıkcası deneyimsiz biriyle evlenmek isterim.. Şu zamanda harbiden deneyimsiz erkeklere helal diyorum ben :)) çünkü çok fena hatunlar var, işte o hatunlar yüzünden erkekler sanıyo ki her kuşun eti yenir, yenir mi yenmeeezzzz :)

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• "Ayrıca Kuran-ı Kerim'de iktidarsız bir erkeğin, ya da yarım iktidarsız(erken boşalma gibi) evlenmesi de yasak edilmiştir. Hatta kadınların bu sebeple boşanmaları da kadınlara hak görülmüştür." demişsin. Bunu lütfen ayet ile kanıtla da biz de bilelim. Benim bildiğim bu şekilde bir ayet bulunmadığı yönünde.

Ayrıca bunun dışında söylediklerine de katılıyorum. Zira günümüz sözde bakire ve müslüman bayanlar, nedense daha önce deneyimi olmuş erkek istiyorlar. Onlar bile bunu böyle iyi güzel bişey olarak görüyor. Ne yapacağını bilmeyen erkek istemiyorlarmış o sözde bakire kaşarlar... Sokaktaki it-köpek bile bilebiliyor ise zor bişey olmamalı diye düşünmüyorlar...

Yani işin başı kızlarda bitiyor. Daha önce cinsel ilişki yaşamış erkekleri toplum dışına itse bayanlarımız, bak bakalım erkekler bu kadar elinde sallaya sallaya dolaşabiliyorlar mı... Ama sizin ağzınızın suyu akarsa, yapacak bişey yok... O yüzden önce kendi hemcinslerinin düzelmesi lazım... Erkekleri düzeltmek, yola koymak kolay sonrasında...

2|3
    1|1
    • Ayet değil sahi hadistir, hadisleri inkar edemezsin, edersen dinden çıkarsın kafir olursun.

biraz din bilgisi için sen araştır lütfen

• Öncelikle sorunda "hadis" i "Kuran'da yazıyor" diye söyledin. Hadislerin Kur'anda yazdığını görmedim. Peygamberin sözleri "kesin" değildir. Onun için istediğine inan - istediğine inanma. Bir günahı yoktur. Zira Kur'an kendisi için "o uydurma bir hadis değildir" buyurur bu bir.

İkincisi, ben tüm kızlar böyle demedim. Ama günümüzde bu tipler epey bir çoğunlukta. Burada da var hatta.

Ha bir de 7 günahtan biri falan diye abarmışın. Oda farklı bir çocukluk. Az Kur'an "oku", öyle gel. Hadi bakalım.

• sen oku da gel, ben hep okuyorum zira. terbiyesiz.

• Iktidarsiz bir erkegin evlenmesi yasak edilmisse bu erkegin livita olmasi onun sucu degildir o zaman bu erkek de gayligi tercih ediyorsa bu aynen mecnun insanlarin yargilanmamasi gibi bir sonuc dogurmalidir. Muslumanlik o kadar ince bir cizgidir ki, tam bir musluman gormus degilim. Hatta Arap ulkelerinde dine kavusurum diye umut ederken, burdakiler Muslumansa ben degilim diye konusuyorum kendi kendime. Bir cok erkek zina yapar. Zina yaptigi kisiler hep kotu kadinlar midir? hep erkege yuklenmissin.

0|0
    0|0
    • oh iyi yapmışım. bir sürü pis pis şey yazıp, sonra namustan bahseden erkeklere kapak olsun bu yazdıklarım da :)

• Ben namuslu ve sadığım.Zina yapmadım hayatım boyunca.İktdarsız erkeğe evlilik nerede yasak edilmiş.Bilmeden atıp tutma.Kulaktan dolma sözlerle akılda verme.

0|1
    2|1
    • atıp tutma mı sahi hadis var.

• Allahım, o görüntülerin montaj olduğu çıktı ortaya mahkeme kararıyla.

• Neden silivride yatıyor hala.Bak beynin yıkanıyor.Her hadis sahi olmayabilir dedim diye bana kafir dedin.İyi yolda değilsin.İslamın kaynağı birdir.Oda Kuran-ı Kerim'dir.Başka kaynak arayışında olma.

• sen ilk önce kuranı kerimi oku iyice bir araştır sonra bana akıl ver

0|0
    2|0
  • güzel demişsin haklısın sonuna kadar

0|0
    0|0
  • Ben şahsen evliliğin mantığını da çözebilmiş değilim. Boşanma hakkı olduktan sonra evliliğin anlamı ne? Ortaçağda Hristiyanlıkta mesela boşanma hakkı yoktu. Kiminle evlendiyseniz ölene kadar başkasıyla evlenemezdiniz. Evlilik böyle bir olguysa, eşine ömür boyu sadık kalmak ise bir mantığı olabilir. Ama istediginiz kadar evlenip istediginiz kadar boşanma hakkınız olduktan sonra bir anlamı yok bence. Ayrıca Müslümanlık demişsin Kuran-ı Kerim demişsin. Kuran'da bir erkeğe birden fazla kadınla evlenebilme hakkının verilmesine ne diyorsun? Bu Kuran'ın oluşturulduğu döneme göre normal olabilir. Çünkü o dönemde savaşlar nedeniyle erkek nüfusu azalmıştı ve kadınların eşsiz kalma tehlikesi vardı. Ama günümüzde bu geçerli olamaz. Çünkü günümüz toplumunda erkek sayısı ile kadın sayısı nerdeyse eşit. Bir erkeğin birden fazla evlilik yapması herşeyden önce diğer erkeklere haksızlık. Bu açıdan Kuran'daki her ayeti günümüze uyarlayamayız. 1400 yıl öncesinin dünyasında yaşamıyoruz.

1|0
    4|2
    • "Bu açıdan Kuran'daki her ayeti günümüze uyarlayamayız. 1400 yıl öncesinin dünyasında yaşamıyoruz."

iman tazelemeni öneririm.

Kuran kıyamete kadar rehberdir. İnsanların birbiriyle ve diğer varlıklarla ilişkisi (her alandaki) temel kuralları belirtilmiştir. Kur’�n-ı Ker�m i sağdan soldan yorumlarla değilde Türkçe mealden okursanız gerçek anlamını daha iyi anlarsınız.

• Nisa Suresi 3. "Eğer (velisi bulunduğunuz) yetimlerle (evlendiğiniz takdirde) haklarına ri�yet edememekten korkarsanız, size hel�l olan diğer kadınlardan ikişer, üçer ve dörder olmak üzere nik�hlayınız. Şayet aralarında adalet yapamayacağınızdan endişe ederseniz, o zaman bir tane alın veya sahip olduğunuz c�riyenizle yetinin. Bu, adaletten sapmamanız için daha elverişlidir." Şimdi ikişer, üçer, dörder nikahlamak günümüze uygun bir davranış mıdır?

Kızlar Ne Diyor 2

• helal olsun sana, çok güzel değinmişsin, erkeklerin de bilinçli olması kafalarına göre hareket etmemesi lazım

3|0
    0|1
  • doğru söylüyosun namus diye gezinen erkekler kizini verirya peki o erkek hiçmi namusuzluk yapmamiş kiz diyemi... filimde izliyorum kizi namus için öldürüyolar babamda var yanimda üzülüyorum çünkü dünyada bu tür sorunlar çok...kendi kendime diyorum sadece kizlarmi namussuz babi gülüyo kizlara tecavüz eden erkeklerin hiç vijdani yokmu bu kizin hali ne olur diye allahtan korkusu olmayanlar yapiyo zaten.

3|0
    0|1
Yükleniyor...