Doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi?

spiral ve doğum kontrol halkasıyla ilgili bilginiz var mı?ya da yaptıran varsa yardımcı olur musunuz?bazılarında önceden doğum yapmış olmak gerekiyormuş 20yaşındayım ve hiç doğum yapmadım

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• merhabalar.

spiral dediğiniz aparat 2 çeşittir, bakırlı ve hormonlu olmak üzere. ikisinin de kendi içinde avantaj ve dezavantajları var. bunlardan bakırlı olanı, bakırlı ria olarak da bilinir ve uzun süreli kontrasepsiyon sağlar. yabancı cisim reaksiyonu oluşturma riski düşük de olsa vardır. kondom, hap kullanımı istenmiyorsa uygundur. hormonlu olan ise biraz daha cesur bir karar gerektirir çünkü etkisini hormon dengesine müdahale ederek gösterir. yan etkileri daha fazladır.

tam olarak neyi öğrenmek istediğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
    • bakırlı olan ria'yı kullanabilmem için doğum yapmış olmam gerekir mi?

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 7

• ben hemşir bir beyim ve açıklama gereği duydum : spiral ve nuvaring yani halka doğum yaptığınız takdirde rahim ağzı daha geniş olduğu için daha kolay takılıyor ama doğum yapmadan öncede kullana bilirsiniz bu yüzden hekimler doğum yapmayan kişilerde pek tercih etmiyolar nuvaring rahim ağzını tıkayarak engelliyor spiral ise rahimin içine yerleştirilerek rahimin kanallarını tıkıyor ve o şekilde engelliyor iyi sabahlar

0|0
    0|0
  • hanımefendi spiral için doğum yapmanızz gerekiyorr bekarsanız operasyon gerektirmeyen yöntemlerii tercih edinizz sizinb için en ideal olanı komdomdur yeni evli çiftlere bile ilk 3 ay kondom daha sonra hap öneriyorum doğumdan sonradaa spirl saglıklı olan budurr bilginize

0|0
    0|0
  • eğer çok partnerli bir sex hayatın varsa bariyer iidir. enfexyonu engeller. kondom, dişi kondomu, diyafram kullanabilirsin.. ama tek partnerli ve partnerine güveniyorsan, oral kontraseptif kullan kanka.. yahut takvim metodu kullan, ekonomik istersen. spiral de iidir ama yaşın genç

0|0
    0|0
  • Spiral her bünyeye yaramıyor. Bazılarında çok kanama yapıyor

0|0
    0|0
  • en iyisi kondom gençsin daha gençsin uğrasma diğerleriyle.

0|0
    0|0
  • spiral için doğum yapmış olman gerekir. en sağlıklısı kondom ve hap.

0|0
    0|0
  • doğum kontrol hapı hormonlara zarar veriyor kadınlar için tüylenmeye ve adette düzensizliklere neden oluyor.. en iyisi kondom

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Prezervatif en pratik ve sağlıklısı bence.

0|0
    0|0
  • bunlar kalıcı çözümler değil mi ? neden yaptırmak istiyorsun

0|0
    0|0
    • bunlar süreli çözümler halka 1aylık spiral 3-10yıllık istediğini seçiyorsun

• teşekkürler kolay gelsin ikimizede :) iyi aksamlar

• iyi geceler :)

Yükleniyor...