Mevlanaya iftira mı atıyorlar?

Bilmeden konuşmak istemem ama, töbe eşcinsel sapık gay falan diyorlar. Hikayelerindede sapıklık geylik varmış. Normal okuduğum hikayeleri dini içerikli çok güzel ama araştırınca sapık hikayeler çıkıyor. Mesela Mesneviden edepsiz hikayeler yazıp araştırdım birkaç tane buldum, bunlar gerçek mi iftira mı aydınlatın beni aklım iyice bulandı.?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Eşcinsel olup olmaması spekülasyondan öte geçmez. Kendi çıkıp ben eşcinselim demedikçe bugün bile kimsenin yüzde yüz eşcinsel olup olmadığını bilemezsin. Geçmişte yaşamış insanlar için de ispatı imkansız, anca kendi yorumunu yaparsın. Iddia etmenin de alemi yok,.

Hikayelere gelince, çok basit, açar mesneviyi okursun.

Şimdi bir sürü kişi yorum yapmış ama çoğunun hiç okumadığı belli. En güzeli merak eden açsın okusun.

Mesnevide cinsellik içerikli çok hikaye var. Ama edepsiz mi, sapıkça mı değil mi bunun yorumunu da herkes kendi yapar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bütün bunlara yine Hz. Mevlana'nın bir sözüyle yanıt vermek isterim.

Ben yaşadıkça Kur’an-ın bendesiyim. Ben Hz. Muhammed Mustafa’nın yolunun tozuyum.

Biri benden bundun başkasını naklederse ondan da şikayetçiyim, o sözden de şikayetçiyim. Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi

Onun şiirlerini ve yazılarını anlayabilmek için kalp gözünün açık olması gerekiyor.

Akıl ile değil kalp ile okunur Mevlana hazretlerinin yazdıkları...

Bir de şunu söylemeliyim ki meyve veren ağaç taşlanır.

Allah bizi diğerlerine uyup iftira atmaktan, kötülükten uzak tutsun...

4|0
    0|0
  • iftira tabi ki. İslam toplumundaki insanları aydınlanmasını uyanmasını istemeyen böylelikle rahatlıkla sömüren toplulukların ya da Mevlanayı anyamayacak kadar cahil insanları uydurması

0|1
    0|0
  • Ve? olsa ne yazar? Benim sevdiğim sanatçı/ bilim adamı Leonardo Da Vinci gaymış? Ve? Banane.Sözleri sanatı beni etkiliyorsa hayatta kimi sevdiği beni neden rahatsız etsin.Banane? Böyle bakıyorum olaylara.İsteyen eksileyede bilir.

1|0
    0|0
  • Niye öyle dediklerini ve buna neyi delil sunduklarını kendi bilgilerimce biraz tahmin edebiliyorum ve kafan bulanmasın. Mevlana gibi bir insanı anlayabilmek için çok derin düşünebilmeli. Düşünemedikleri için anlayamadıkları için öyle söylüyorlar. Sen kendin oku anla, bilen insanlarla sohbet et. Hayran kalmamak elde değil ona . :)

0|0
    0|0
  • Mevlana, yakın arkadaşı Şems-i Tebrizi'yle çok yakın olduğu ve çoğunlukla ikisi başbaşa oldukları için böyle bir iftira çıkmış.Gerçekte öyle bir şey yok.Ben öyle biliyorum

0|0
    0|0
  • Tabiki iftira yoksa ne diye milet mevlana diye yanıp tutuşsun sözleriyle evlerine tablolar assın ?

0|0
    0|0
  • bi hikaye at. aydınlatirim seni

0|0
    0|0
  • nasıl öyle sapık hikayeleri varmış ne anlatıyor onlarda

0|0
    0|0
    • link bunu buldum ben ama emin değilim bir alim bu hikayeyi yazamaz.

• burda anlatılmak istenen baba ve kızın cinsel sohbeti değilde kıza öğüt olarak düşünülemez mi

• olabilir ben zaten inanmıyorum sadece aklım karışık. her alime her büyük insana iftira atıyorlar.

Erkekler Ne Diyor 7

• İftira değil gerçeğin kendisi. Mevlana çok abartılan isimlerden bir diğeri sonuçta. Ki bunun da bir nedeni var elbet

Konya medresesinde Sultan'ın yakınlarına, aristokrat çevrelere ders vererek parasını ve de şöhretini kazanmış. Mesnevi'sinde hakaretler, çirkin kelimeler ve müstehcen hikayeler bol. Arkanızda Saray varsa el üstünde tutulursunuz.

Moğollar işgale geldiğinde onlara mektuplar yazıp kendisi ve yakınlarına iş istemiş bir kişidir ayrıca. "Gel n'olursan ol gel" derken bunu diyor sanırım.

1|1
    0|0
  • sözüm meclisten dısarıda yahu arkadas ataturk boyle, mevlana soyle, peygamber boyle,yahu anlıyoruz allahınız kıtabınız yokda barı en azından saygı duyun,bız sızın allahsızlıgınıza kıtapsızlıgınıza laf edıyormuyuz

1|0
    0|0
  • onlar ne bilsin mevlanayı.akılları ermemiş iftira atmışlardır.

1|0
    0|0
  • hangı gerzek demıs merak ettım

0|1
    0|0
  • Moruk nerden biliyorki gidip o zamanda yaşayıp görüpmü gelmiş gay diyor bunlar tamamen cahillikten kaynaklanmakta

0|0
    0|0
  • Bir kere gay, sapık hikayeleri yalan..İnanma böyle şeylere Mevlana hakkında olumsuz olan şey şudur ki o dönem adı çeşitli katliamlarla meşhur Moğollara para karşılığı ajanlık yapmıştır.Öz oğlunuda istilacılara karşı direndiği için öldürtmüştür.

0|0
    1|1
  • mevlana eşcinseldir. şems-i tebrizi'ye aşıktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...