Bu hassas konuda görüşlerinizi almak istedim..

Konu benim için çok hassas ve görüşlerinizi almak istedim.. Lütfen okuyun paylaşın fikirlerinizi dostlarım...

uzun süren ilişkimin ardından hayattan umudumu kesmişken tam 1 sene üzerine aşkı hissettim. Karşılıklı olarak girdim bir yola o insanla..

Benim için bekaret kavramı önemli bir kızda hep büyük konştum bu konuda. Daha öncede böyle birşey yaşamadım, yani eski sevgilime sadıktım ve bekledim onu yaşamadım.

Şimdi bana herşeyi unutturan o insan dünyalar güzeli o kız, geçmişinde tecrübesi olduğunu öğrendim. Evet o benim büyük konuştuğum konuyla karşıma geldi. Seviyor olsamda hoşçakal dedim ama beceremedim. Kendi doğrularımı uygulayamadım.

Bana açıkça anlatması, ruhunda bir kahpelik olmadığını görmem beni ona götürdü yeniden. Kendi doğrularımı ezdim ama böyle daha mutlu olacaktım. Ölümlü dünya be dedim şimdiye kadar yarınları düşündüm ona göre insan seçtimde ne oldu dedim yoluma bu insanla devam etme kararı aldım.

Biryerlerde yanlış mı yaptım, yoksa doğru mu yapıyorum. O insanı sahiplenmek o insanı belkide yanlış yaptığı birşeylerden alıp sıfırdan güzel bir hayat yaşamak isteyişim yanlışmı bu durumda..

Aklım karışık..

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevineceğim arkadaşlarım..

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• ne yaparsan yap kararsız kalma. sadece senin değil o kızın iyiliği için de kararsızlık kötü olur. bir barışıp bir seni istemiyorum deme. onun da bir gururu var ve sen onu istemesen de onu kabullenecek birisi mutlaka bulur. eğer ilerde onun geçmişini sorun etmeyeceğine inanıyorsan ve bu tür konularda güvenebileceğini düşünüyorsan devam et. ama aklında en ufak şüphe varsa hayır diyorum ben. ve benim de şüphelerim olurdu açıkçası. dinimize göre büyük günahlardan birini işlemiş. ama bu senin hayat görüşüne bağlı söylediğim gibi.

0|2
    0|0
    • günah konusu zaten benide rahatsız ediyor ama sıfırdan bir sayfa açsam dedim, yanlış bir şeyler yapıyorsa bile onunla doğruya gitsem dedim. he evet artık netim bu konudan ona birşey demeyeceğim ancak rahatsız etmiyor diyemem. Sadece bu insan olmazsa gelecekte karşıma çıkacak insanın geçmişini ne kadar bileceğim diye sorguluyorum. en azından dürüst insan diyorum..

• Gelecekte gelecek olan belki daha kötü?

• evet bu risk her zaman var. ama gelecekteki daha kötü olabilir diye istemediği bir duruma katlanmamalı. ama tabii ki güven varsa arada bu durumun çok önemi yok.

Kızlar Ne Diyor 5

• Belki geçmişte bir şeyler yaşamış olabilir ama en temiz en saf haliyle gelmiş sana. Seni öyle sevmiş. Senin yapman gereken onu sahiplenip 0'dan başlamak. Çünkü gerçek aşk böyledir. Birbirinizin geçmişini, ne kadar kötü olsa bile kabul edip, seninle doğduğuna, seninle yeni hayata başladığına inanman lazım. Umudunu asla yitirme. Böyle bir şey için de pes etme. Bak gör çok mutlu olacaksınız :)

0|1
    0|1
    • teşekkür ederim bunları hissedip yaşıyorum ..

• Çok doğru bişey yapmışsın seni tebrik ediyorum insanlar hata yapar özelliklede kızlar hassas. Ve duygusalız çabuk kanıyoruz iki güzel söze.. Allah mutluluğunuzu daim etsin.. Onu asla küçümseme ezme kötü davranma yaptığı hatadan.. Çok mutlu olucaksınız umarım

0|1
    0|1
    • teşekkür ederim zaman ayırıp güzel görüşlerini yazdığın için..

• son paragrafta bir cümleye takıldım.

**. O insanı sahiplenmek o insanı belkide yanlış yaptığı birşeylerden alıp sıfırdan güzel bir hayat yaşamak isteyişim yanlışmı bu durumda.

bu senin görüşündür, saygı duyarım. iyi de yapıyorsun bana göre ama, üstteki cümlede yaptığın muamele hoş değil...

0|1
    0|1
    • Neresi hoş değil? Gercekten bir aşağılama göremiyorum

• sanırım yanlış anlattım, onu asla ötekileştirmek değil yaptığım, o zaten onun doğrularıdır. ben kendi doğrularıma göre yorumladım hepsi bu.

• gerçekçi ol.sen takıntılısın bu konuda belli.onunla olduğun müddetçe aklında hep bu olacak.o yüzden iyisimi sen kendini kandırma burdan okuyunca bile hassas noktan bariz ortada.toz pembe değil bazı şeyler daha gerçekci bak olaya

ben olsam umursamazdım bu durumu ayrıca.

0|1
    0|1
    • evet bundan korkuyorum ama yarını düşündüm şimdyi kadar hep ve her seferinde üzüldüm. bu seferde düşünmeden yaşamayı istedim. sağol fikirlerin için.

• Kız milleti tabi umursamaz, ama tek farkımız erkeklerde h�l� ahlak, kültür, ve en önemlisi miğde diye birşey mevcut h�l�

• ey ulu erkekler herşeyin en iyisi sizde oldumu saydonkan:)

sığ düşünceler tarzım değil.herkesin düşüncesi farklı saygı duymak gerekir.

• Gozlerim doldu. Ama insAllah sonradan bunu sorun etmessin. InsAllah mutlu olursunuz :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Seviyorsan bırakma, eğer içinde orspuluk giremiyorsan kızın. Ama zor iş be abi ya, düşünsene, karını senden önce biri çatır çatır inletti :(

0|0
    0|0
    • o son yazdığına kadar güzel konuştun dostum ama bir de düşünsene karın bakire diyelim, ulan ruhunda kalleşlik olmadığını nerden bileceksin he. belkide oraya kadar geldi. ama onu yapmadı. ne farkı kaldı şimdi. bir kızın 30 kişiyle sevişmesi o hale gelmesi var, 1 kişiyle birşeyler yaşaması bunu açıkça yalanlar söylemeden yapması var. tıp gelişti evlenmeden 2 gün önce diktiren insanlarda var bunu söyliyim. Sölüyorum çünkü bende büyük konuşurdum dostum, başa gelene kadar anlamak zormuş.

• biraderim, öncelikle şunu bil, o son yazdığım cümleyi bilerek çok aşağılık bir şekilde kurdum belki seni soğutma çabası gösterdim. iyiliğini istediğim için. sende haklısın tabi, belli olmaz bu işler, en namuslu sandığın en kalleşi çıkabilir. samimi olmak gerekirse, bende bu durumdan çok korkuyorum ya gelecekte benimde başıma gelirse diye, bende çok büyük konuştum zamanında dostum. ama şunu bil ki, eğer sevdiğin kız temiz kalpli ise ve onu gerçekten seviyor ve güvenebiliyorsan, birakma

Yükleniyor...