Son zamanlarda sık sıkkarşılaştığım bir söz hakkında saygı çerçevesi içinde düşüncelerinizi almak isterim.

Merak ediyorum.Size bir sorayım dedim.Son zamanlarda sık duyduğum bir söz:

"Bekaret iki bacak arasında aranmamalı"

Dinimize göre evlenmeden biriyle ilişkiye girmek,öpüşmek,el ele tutuşmak vs. günah,haram. Bana göre böyle olmalı kızlarımız. Sevgili mantığıyla bir sürü sevgili değiştirip hepsine dokunan binlerce insan var.

Bana ters geliyor böyle şeyler. İnsan fikir olarak da beden olarak da temiz olmalı bence. Bu sadece benim kendi fikrim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Saygılı ve hoşgörülü cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Kusura bakmayın.Soruyu hangi kategoride soracağımı bilemedim.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• düşüncen çok doğru ve yorumunda olması gerektiği gibi .her kız sizin gibi düşünemez .ama günümnüzdeki kızlar gerçekten çok rahat ve umursamaz davranışlar içindeler .bekaret iki bacak arasında aranmalı mutlaka .aranmaması gereken durumdada taraflar birbirini çok iyi tanımalı .

1|0
    0|0
  • Ya aslında bu konunun çıkış sebebi tecavüze uğrayan kızların töre nedeniyle ya öldürülmesi ya da cinayete zorlanması ne yani biri sana tecavüz ediyor ve bu en yakın akraban dahi olabiliyor sen de namusumuz gitti deyip onu ölüme mahkum ediyorsun

Bu sorundan dolayı namus iki bacak arasında aranmamalı sözü yaygınlaşmaya başlamıştır fakat mantıken düşünürsekte elli kişiyle dudak dudağa öpüşmüş biriyle evlenmeden üç kişiyle ilişkiye girmiş in arasında pek bir fark yoktur sanırım niyetler önemlidir sözler sadece ne için söylendiğine bağlıdır

1|0
    0|0
    • Tacavüze asla bir şey diyemem.O kızın rızası dışında gerçeklerşen bir durum,kızın hiçbir suçu yok.O konuda haklısın ama demek istediğim o değildi.

• Yok şunu anlatmaya çalıştım yani bir sözün nerde ne amaçla ve ne zaman söylendiği önemlidir,zina günahtır mesela dinimizde ama cinsel ilişkiyi evlilikte kullanırsan hayırlı şeylere yol açabilir yani amaç önemlidir o sözünde ne amaçla söylenildiğine bakmalı

• Kesinlikle haklısın.

• kesinlikle doğru. erkekler için de geçerli bu. erkeğin namusu da en başta gözleri aslında.

3|0
    0|0
  • sonuna kadar haklisin.çünkü toplumun en küçük yapitaşi olan aileyi ayakta tutan güvendir.geçmişte yaşanilan bu tür şeyler ise güven dediğimiz değeri yerlebir eder.ve toplumun bozulmasina zemin hazirlar. tabi ortaliktaki ahlaksiz görüntüleri saymiyorum.arkadaş! bu kizlarin annesi,babasi yok mu?bunlarin nasil bir namus anlayişi var anlamiş değlim.

1|0
    0|0
  • Ben din dışında kalıp yorum yaparsam , bir kadın ya da erkeğin eline kadın eli değmüşse bakir ya da bakire değildir bu kadar basit 2.eldir

2|0
    0|0
  • Haklısın katılıyorum

1|0
    1|1
  • herkes hata yapabilir bence. o yüzden bu kızların üstüne çok gidilmemeli diyorum. şu an ülkemizde dinimizin gerekleri yerine getirilmiyor. sadece bu konuda değil bir çok konuda. ha sen getiriyor musun diye sorarsan hayır bende getirmiyorum. sen bakire olmayan biriyle evlenir misin diye soruyorsun yine hayır seçeneğini seçiyorum. ama bu kızlara da çok yüklenilmemesi gerektiğini düşünüyorum. çünkü anneleri babaları rahat yetiştirmiş. o bunun farkında değil. bir suçlu arıyorsam annesine ve babasına yüklenirim. onların da annesi ve babasına.

0|0
    1|1
    • Anne,baba kızını okula diye yolluyor.Yıllarca edepli bir evlat yetiştireyim diye uğraşıyor.Kız gidip herkesle düşüp kalkıyor.Yani anneyle baba kötülenmemeli bence.Ergenliğe erişen herkes aklını kullanarak hareket edebilir sonuçta.

• anne baba terbiye doğruyu yanlışı göstermezse kız ateist duygularıyla hareket eder zaten.

• Ben ilk eşimle tanıştıktan sonra ona aşık oldum sırılsıklam, o da bana. O dönemde iilişkiyede girdik. Evlenmeden önce 2 kez kürtaj oldu. Onunla evlendim ve 20 yıl onunla evli kaldım. Hala ona aşığım.:)

0|0
    0|0
    • Amca 44 yaşındasın babamın yaşında.Evlenmeden 2 kere kürtaj olmuş.Yazık değil mi o canların günahını nasıl ödeyeceksiniz?Keşke evlenip sahip çıksaydın o iki çocuğa.

• Çocuğu karnımdayken öldürüp günahına gireceğime yıllardır çocuk edinmek için çabalayan bir aileye veririm sevaba girerim...

• Bu da son derece saygı duyulacak bir düşünce. Helal olsun size..

• bunu burda cevaplamak isterdim ama, çok fazla dikkat çeker :)

0|0
    0|0
  • keşke dininize göre yaşasanız her şeyi.. hepsini hallettiniz bu kaldı.

1|0
    1|0
    • Çok merak ediyorum.Benim nasıl,kime,neye göre yaşadığımı nereden biliyorsun da dil uzatıyorsun?

• camilerin altında iş yeri açıp ticaret yapılması hakkında bir sorgulaman var mı acaba? git cami imamına sor bakalım ne cavep alacaksın... hadi ezan okunuyor Allah kabul etsin aç orucunu yeter sana...

• kardeşim insanlarin nasil yaşadiği veya neye inanadiğina saygi göstermesini öğrenmen lazim hele karşindaki bir bayansa dahada dikkatli ol.sen saygi gösterki insanlar da sana saygi göstersin.

• Haklısın ruhende bedenende bakire olmalı...Son zamanlarda artık bakirelik pek önemsenmiyor.

Evlenmeden cinsel ilşki içersinde olanlar kendilerine söz söylendiğinde hemen saldırıya geçiyorlar.Eski kafa olarak örümcekleşmiş olduğumuzu söylüyorlar...

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 5

• cok onemli hem erkek hem kadin ama kadin sanki bir tik daha onemli sanki cunku kadin daha guzel yaratilmistir ziynetler hatlar vs.. bence oyle.. islam zaten bir kadini bir pirlanta olarak goruyor boyle soyleyim bir pirlantaniz olsa gidipte disarda onu gosterirmiydiniz HAYIR niye cunku onu calmak isterler , kotu niyetli insanlar olur odan korursunuz , saklarsiniz ki kimse kotu niyet icin almazsin almakta bile dusunmezsin bir banka gibi cok para var ama o kadar korunuluyor ki insan calmamakta israrli cunku alinmazsi imkansiz tek ve odan islamda kadin ortuluyor basortusu ;bir kisiye emanet ederiz oda kocamiz o pirlantalarimizi (namusumuzu) koruyor) iste DINIMIZIN guzeligne bir bakin ...

1|0
    0|0
  • Sevdiğim kişiydi ama yeaa diyerek yiğit tesellisi bekliyorlar ya hani avuçlarını yalasınlar :))

2|0
    1|0
  • sevişmek fikren ve bedenen temiz olmaya engel değil.

1|1
    2|0
    • Ne zamandan beri öyle? Hai fikren dersin anlarım da,bedenen ne alaka?

• bedenine saygı duyan, bedeninle istediğini yaptığında bunu kir olarak görmeyen adamlarla sevişirsen bedenin ed temiz kalmış olur.

• Dine dayanarak düşünen yok.Her neyse.Saygılı diye yüz tane adamı dokundurmak temizlik olarak düşünülemez.

• Nickin bana yeni sevgilimi hatırlatıyor.

1|1
    0|0
  • Bende senin gibi düşünüyorum tamam iki insan birbirine aşık olabilir birbirini sevebilir elele tutuşsunlar sarılsınlar tamamda elleşmek cinsel ilişkiye girmek yanlış bence

0|0
    0|0
    • Sarılmak,el ele tutuşmak da günah.İnsan aşkı kalpte yaşamalı,bedende aramamalı. Tabi birlikte olmak ister ama evlenmeleri gerekir bence.

• ne yazıkki günümüzde böyle değerlere çok dikkat edilmiyor

• İstisnalar dışında dediğinde haklısın maalesef.

Yükleniyor...