Bakireliğin kaybedilmesinin 18 yaş altına düşmesi

Antalyada okullara bekaret testi uygulandı geçenlerde. Teyzem denetici olduğu için anlattı durumu. Ailesinin izni altında olan öğrenciler polis eşliğinde giden Antalyada ki Liselerin %90 bekareti kayıp %10 bakire olan genç kızlarmız imiş. Herkesin kendi düşüncelerine saygı duyuyorum fakat bekaret kaybının 18 yaş altına düşmesini şahsi kararım olarak uygun bulmuyorum.. 18 yaş altı genç kızların daha neyin doğru veya neyin yanlış olup olmadığını bilecek bir yaş değildir bana kalırsa..

Sizin fikirleriniz neler?

Güncellemeler:
Güncelleme için kusura bakmayın uyarıyı yapayım ki yanlış anlaşılmak istemiyorum.. Bekareti kaybetmek pişmanlıktır falan demiyorum sadece 18 yaş altına düşmesi reşit olmayan kızlardan bahsediyorum hala "çocuk " sayılanlardan..

0|0
10|27

En İyi Kız Görüşü

• Herkes or*spulaşmış. 18 yaşın üstü olsa neyse hakları yok dicem de, 15 16 yaş? buraya onları savunan kızlara bişey demem yaraları olan gocunur tabide erkeklere anlam veremedim abi. Ne yani kız kardeşin gelip abi ben bakire değilim ya senin kankanla biraz yiyiştikte ama ayrıldık sonra dese, bakireliğini kaybetmek ayıp birşey değil abicim istediğinle sevişebilirsin artık diyecek yani? ahahaha. Türkiyenin yarı kadınları erkeklerden şiddet görüyor... burda kadınları savunan, bakire olmayanları savunan gidip helal süt emmiş bir bayan bulayım, aman el değmemiş olsun. Diyebiliyor ama değil mi? gülerim ben buna valla bunlar adam olmaz..

3|6
    2|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Antalyada Okullara ""Polis Eşliğinde Bekaret Kontrolu Yapan Doktorlar"" gelmiş ve "OKULDA" açıp kızların Bekaretlerine bakmışlar öyle mi ?

.

link

0|3
    1|1
    • Valla duyduğumu söylüyorum ben sadece :S Bi ara antalyanın 2. yerel dergisinde aynı konu konuşuldu

• Subliminal mesajlara şahit olduğum bir olayla inanmaya başladım. 10 yaşında bir kız çocuğu nasıl sevişildiğini ve sex yapmanın ne demek olduğunu nasıl bilebilir.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle. Ve ileriki yaşlarda hiç bir cinsel temas yaşamadığı halde bu bilgileri nereden ve nasıl hatırladığını bilmiyor.

• Artık bu gidişle kızlarına sex yapmamayı değil hamile kalmamayı tembihleyecekler.

• Bekaretini kaybeden kızların ailelerin öncelikle akıllarının bakireliğine bakılmalı bence. Yazık! Ahlaktan ne kadar da yoksun bir millet olmuşuz.

1|0
    0|0
  • Antalya'da doğmuş büyümüş birisi olarak bu uygulama gerçekse olayı kınıyorum.. Bu hükümet işi gücü bıraktı insanların bekaritine mi bakıyor? dindarlık bekaretle mi oluyor acaba? İnsanların cocuğuna karış, kürtajına karış, doğum kontrolune karış... nereye kadar..

Akdeniz ve Ege bölgesinde yaşayanlar her zaman diğer bölgelere daha açık götüşlüdür ve daha genç yaşta cinsel tecrübe sahibi olan insanlardır. Zaten havanın sıcak olması nedeniyle hormonlar erken yaşlarda aktif hale geçiyor. Bizim zamanımızda 95-96 yıllarında da liseliler olarak cinsel ilişki yaşıyorduk. ama şu an olduğu kadar aleni değildi. Antalya'ya gittiğimde bakıyorum artık ortaokula gidenler cinsel tecrübeyi deniyor. Bunda internetin de etkisi var. Artık merak eden arama motoruna izlemek istediğiniz yazıyor ve izliyor. Sonra merak edip deniyor.

Önemli olan aile içi eğitim ve bilgilendirme. Devlet bekaret kontrolu yapacağına ders cinselliği işlesin.

1|0
    1|1
    • Bilmiyorum ben anlatılan ve duyduklarımı paylaşmak istedim sadece ne uydurduğum var doğruysa doğru yanlışsa onların yanlışı ama uygulama tamamen yanlış çünkü eğer bu sonuçlar öğrenince millet o kızdan belki uzak tutucak dışlanıcak okulda bir sürü sorun oluşacak o kız için...

• geleceğin annesi olmaları konusunda endişeler artmalı bu cocuklar için ergenlik hormonlar ve düşüncesizlik

2|0
    0|0
  • Bekaret testi mi ? pardon ama bu olayın Antalya'da olduğuna emin misin? İran'da olmuş olmasın bu olay ?

0|0
    2|0
  • böyle bir olay olamaz saçmalıyorsun

0|4
    1|1
  • Gerçekten öylemiymiş yav :S %90 bide ne kötü bir durum ya bu toplumuzun geldiği hale bak :(

1|2
    1|3
    • Evet %90 mış oran. Ben liseyi bitireli oldu ama annemin arkadaşlarının kızları lisede bazıları gelir bir konuşuruz böyle henüz Lise 1 veya Lise2ye giden genç kızların bunları yaşadığına şahit oldum.. Biraz üzüldüm cinselliğin bu kadar erken yaşanmasına karşıyım...

• % 90'a kadar cıkma sebebi neymiş, şüphe olmuş ki ailelerin izniyle test yapılmış..

Diğer liselerde oranın böyle olduğunu sanmıyorum.

siz ne düşünüyorsunuz

1|0
    0|3
    • Bildiğim kadarıyla 2 lisede yapılmış 2. liseyi bilmiyorum ama 1. lisede 1. ağızdan dinledim.. İzinleri olarak yapılmış 2 sınıfa yapılan testler..

Bende öyle düşünmüyorum zaten okulun tamamına yapılmamış ama bu 2 lisenin sonucuna bakarak gerçekten üzüldüm 18 yaş altına düşmesine..

• Antalyada okumadım

• link Anlayana c(:

1|0
    1|3
  • entresan bir durum ama daha çok denize kıyısı olan yerlerde ve büyükşehirlerde daha çok oluyor %90 büyük bir oran

1|0
    1|3
    • %90 oranını duyunca bende aynı tepkiyi verdim..

• bekareti kaybetmek pişmanlık değildir.Bu baskıyı kızlardan nezaman çekicekler merak ediyorum

2|3
    2|4
    • Pişmanlık demedim sanırım yanlış anladınız.. 18 yaş altına düşmesinden bahsettim henüz reşit olmayan genç kızlarımızdan..

• evlenirim hacı evlenirim.Kızların intihar etmesi baskı yüzünden.Hoşuna gidiyo heralde o baskı altında ezilmeleri

• baskı altında kalmasınlar ama kendilerinide korusunlar

• evet katılıyorum bu teknoloji sayesinde cinsellik arzuları artmış olduğundan bunlar oluyor

2|1
    0|3
  • katılıyorum yeni gençlik cinselliğe düşkün doğuyor ama buna etken bu teknoloji

1|1
    0|3
  • herkez yasadıgı seyin içinde cezasını ya da mutlulugunu yasaması kendi elinde

ne yapabilirsinki?

1|0
    0|0
  • bizim zamanımızda yoktu lisede böyle kızlar :)

0|0
    1|1
  • Herkes o*lasmis diyenler siz sanki cok temizsniz

1|0
    2|1
  • Akıl yaşta değil baştadır lafını sanırım senın giileri için kullandılar . saygılar.

0|0
    1|1
  • bir arkadas demis devletin işi kalmadı şimdide bekaretmi diye bencede yani yok şu kadar çocuk yap yok kürtaj yapma yok şu bu devlet maşallah her şeye el atıyor.

1|0
    0|1
  • ben öyle bişey duymuştum ama yalan sandım

0|0
    0|0
    • bende duydum dinledim olanları o okulda tanıdığım ailevi dostlarımızın kızlarından ama neden yapıldığı hakkında bir fikrim yok

• evet kötü birşey ondan bahsetmicem. devletin başka işi yok mu insanların deliklerini kontrol etmeye mi geldi sıra? bu fişlemek değil midir? hangi hakla bunu uygulamışlar?

0|0
    0|0
  • bu herkese göre değişen bir durum..

sen öyle düşünebilirsin ama düşünmeyen de var demekki..

ben oldu da bekaret gitti ise bunu abartmak doğru değil diye düşünüyorum..

ayrıca lise öğrencisinin böyle kontrole alınmasını da doğru bulmuyorum..

1|0
    0|0
    • Kontrole alınmasını bende kesinlikle doğru bir hareket olduğunu düşünmüyorum..

• dediğin kısmen doğruda resmi olarak hiç kimse hiç bir kuruluş nede devlet böyle bir uygulama yapmaz yapmamıştırda haber olarak yalan bence şikayet üzerine bir kıza yapılmıştır ama okulda tarama yapıp bütün kızlarınkine bakmak yok böyle bir yalanYALAN

0|1
    0|0
    • Belirli bir kaç kız vardır onlara yapılmış olabilir haklısınız

• böyle birşey yok arkadaşım haberlere düşmemiş olmaz demiyorum burası türkiye herşey olurda olsa büyük olay olurdu. ispatlayamayacağınız iddialarla gelmeyin

1|5
    1|1
    • haberin yalan olduğu orandan da belli. kendi kız arkadaşlarınıza sorun oranlayın o kadar yüksek olmadığını görürsünüz zaten

• tabi onuda söyleyeyim. bekaretini vermek istiyorsun toplum baskısından yapamıyorsundur onlara sinirinden yazmışsındır ya da kızlık zarına çok önem veriyorsundur yine yapan kızlara sinirinden yazmışsındır. yani böyle bir haber uydurmak için bolca gerekçe var

• Zaten sizin doğrunuzdan başka doğru yoktur gidin bakalım bu kafayla. Ha beton ha mermer. Ben kime neyi ispatlayacağım kime ne vermek istiyorum sen ne dediğinin farkındamısın ya? Attığın çirkin iftiralara bak ta kendinden utan bi,terbiyesiz .

• bana ruhu ve bedeni bakire olsun bunlar denk gelmesinde

1|0
    0|4
  • Mezbahaneye yeni kurbanlıklar lazım. İşe erken başlamaları iyi 30 35 yaşına kadar çalışabilecekleri sektörlere yetişmiş eleman olmuş olur.

0|0
    2|3
  • ailesi sağlam düzgün olan düzgün ailede yetişmiş ahlak yönünden donanımını almış olan kızlar hata yapmazlar. yapanlarda yazık sonuçta ama kendi hayatını yaşarlar. ben tamamen istisnalar hariç bu konuda aileyi suçlu bulmuşumdur ve kız çocuğunu yetiştirirken doğru yetiştirememek bu konuyu önemsizmiş gibi aslında ailenin düşünememesinden kaynaklı görürüm. yani aile yaşantı olarak serbest olmayacak çok fazla

1|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Bundan büyük yalan olmaz. Kim, nasıl bekaret testi yapıyormuş liselerde? Teyzen neyin denetçisi. Bir de niye antalya? Klasik geri kafalı uydurması efsane. Aynı şekilde bütün kız yurtlarının tuvaletleri de ceninlerle tıkanır her sene.

Atın ama biraz destekli atın. Polis nezaretinde kız çocuklarına bekaret testiymiş. Sonuç da %90?

Hangi lise o söyler misin? Bütün antalya liselerinden kız çocukları teste gitmiş ama duyan bilen yok. Kaç kişi eder biliyor musun? Her gün kaç otobüs kaldırmışlar, kaç günde, ayda bitirmişler? Kimsenin de sesi çıkmamış.

Iftiranın bile ölçüsü olur.

4|3
    1|2
    • bende birebir aynı şeyleri söyledim yukarıda peri kızı aynen katılıyorum

• Ki kalmış beni bu olaya birde haklı buluyorum gibi bir etiket yapıştırdınız. 18 yaş altı genç kızlara yapılan çirkin bir harekettir zaten. Ben bunun savunmasını yapmıyorum burada,iyice bir okuyun yukarıyı süzgeçten geçirin.

• Katılıyorum.

• Olmaması gereken bir durum .Bunların ailelerine bakmak lazım hepsi kendi aleminde dir. Çocuklarının ne hayallerini ne de ne sevdiklerini bilirler.

1|1
    2|0
  • Yalnız kimse takılmamış da okulda bekaret testi yapılması ne demektir ya? Bu lise mi ilkokul mu? İnanılmaz bir durum. Ailesi isterse ve çocuk kabul edilirse yapılır da okuldan alınıp böyle bir teste götürülmek çok ilginç. Eğer 16-17 yaşlarındaysa kendi kararını verebiliyordur ama yazık olmuştur derim. Daha çok erken onu kaldıramayabilirler :/

1|1
    1|1
    • Lisede yapılmış,bayağı bir konuşuldu bu durum iyi hatırlıyorum.. Aile izniyle yapılmış,zaten izin olmadan yapılmıyor bildiğim kadarıyla :/

• Hayır demek istediğim bu özel bir şey. Topluca okuldan alınıp götürüldüğünü düşünmek biraz midemi bulandırdı açıkçası. Ve böyle bir istatistik verilmesi. Lisedekiler reşit olmayabilir ama artık aklı başı yerinde insanlar olmuş oluyorlar. Aileler mi zorla yaptırmış okul mu artık bilemiyorum :/

• İnce mevzularını bende bilmiyorum.. Sonucun açıklanması bunu ben bile duyduysam okuldaki öğrencilerde duymuştur kim değil kim öyle diye büyük ihtial. Lisede pek aklı başında olduklarını sanmıyorum aslında şimdi verebilcekleri kararlar bir gün pişman olarak akıllarında soru işareti olarak kalabilir,yada kalmayabilir de ama pekte mantıklı gelmiyor açıkçası 18 yaş altına düşmesi..

• vay arkadaş bu devletin kadın vajeni üzerinde ne alıp veremediği var hala anlamış değilim. Sonuçları da artık velilere sms ile bildirirler..

2|1
    1|0
  • bu bahsettiğin olayın olma ihtimali yok.hiç bir şekilde öyle toplu bir test yapılamaz.hukuken imkansız.tamamen uydurma.boşunada bu salak haber uzerinden ne tepki ölçün ende gereksiz tartışmayın

0|1
    2|0
    • Tepki değerlendirmesi yapmıyoruz burada günümüzde zaten 18 yaşın altına düşmüşlüğü gündeme kaç kere geldi.

Antalyaın yerel 2. dergisine bakarsan görürsün haberi

• tek sebep,dinden uzaklaşmak.

1|2
    1|0
  • sen teyzem denetçiydi diyorsun millet yalan diyor. bu test çok önce yine yapılmıştı ama gerçekmi yalanmı bilemiyorum hatta ortaokullarda hamile olan bile çıkmışmışş

1|0
    1|0
    • ya istediği kadar desin gidip ben denetlemedim yalansa kendi boynuna doğruysa kendi boynuna. 45 yaşındaki kadında tutup niye yalan söylesin.. ortaokul olayını duymamıştım

• kimin hangi yaşta neler yaptığı ilgilendirmez ne senin ne de başkasının haddine düşmez ama bu 18 yaş altı cinselliği desteklediğim anlamına gelmiyor fakat eğer iki insan birbirlerini seviyorlarsa uzun bir süre ilişkidelerse neden yapmasınlar sonuçta kızlık zarı dikilebilir

0|0
    1|0
    • Beni tabikide ilgilendirmez ben burada beni ilgliendirir demiyorum 18 yaş altına düşmesinden konu açtım farkında değilmisin? Beni eleştirmekte burada senin haddine düşmez

• ıyıde kımse kımseye zorla bekaret testı yaptıramazkı okulun yaptıgı bu denetleme gercekten ıgrencmıss

0|1
    0|0
Yükleniyor...