Arkadaşınız 'Ben eşcinselim' dediğinde ne yaparsınız?

Haydi Bakalım ne diyeceksiniz bu konuda ?

Uzun yıllardır birlikte olduğunuz arkadaşınız "Ben Eşcinselim" dediğinde. Aşağılamalı mısınız ? Yoksa insan gibi mi seveceksiniz ? yoksa ne yapmak istersiniz ?

0|0
21|18

En İyi Erkek Görüşü

• Şaşırabilirim en fazla yoksa sonuçta tanıdığım kişi aynı kişi bana söylemeden de önce öyleydi sonuçta.Katil değil hırsız değil kul hakkı yiyen bi kimse değil ayak bastığı ve yaşadığı çevreye zarar veren biri değil..Sadece gay ya da lezbiyen ise sorun yok.

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• birlikte olduğun arkadaştan kasıt sadece arkadaşsa, nihayet benle böyle bir şeyi paylaştığı için, ona bu kadar güven verdiğim için mutlu olurum.

yok eğer o kişi 'erkek arkadaş' ise, bunca yıldır beni böylesine büyük bir yalanın içinde yaşattığı için çok kırılırım.

1|0
    0|0
  • Normal hemcinsim bir arkadaşımsa şaşırırım aşağılamam ama daha dikkatli davranmaya çalışırım :)

Normal hemcinsim olmayan bir erkek arkadaşımsa ne aşağılarım ne de davranışım değişir, ama şaşırırım tabi...

Sevgilim böyle bir şey söylerse duble duble şaşkınlık geçirir ve sinirsel bir gülme krizine girerdim... İnsan kızsa mı gülse mi bilemez yani :D Aman Allah korusun kötü bir şey her şekilde...

0|0
    0|0
  • benm 8 yıllık dostum gay

bana tanıştıktn 5-6 ay sonra söylemişti o zamana kadar da hep uzaklarda okuyan bir hayalet sevgilisi vardı kuzumun :)) bana söylediğinde çok kızmıştım ''niye daha önce söylemedin'' diye

çok yakın arkadaşım olmasından dolayı ortamlarını arkadaşlarını da çok yakından tanıma fırstı buldum. iyi ki tanımışım soneri, çok seviyorum, benim birtanem o :)

lezbiyen arkadaşm olmadı.olduysa da farketmedim :)

1|0
    0|0
  • benim tercihlerim önemlidir ve bunu uygun bir dille anlatmaya çalışırım.ona doğru yolu göstermeye ve neden bu yolu seçtiği hakkında sorular sorarım aldığım cevaplar tatmin ediciyse onu tercihinden vazgeçirmeye çalışırım .ama değilse kendi haline bırakır uzun bir süre görüşmem.

0|0
    0|0
  • yok ya niye aşağılayayım kendi cinsel tercihi beni ilgilendirmez ben arkadaşımı cinsel tercihine bakarak seçmiyorum anlaştığım insanlarla arkadaşlık ediyorum

0|0
    0|0
  • En yakın arkadaşlarımdan biri gay. Ondan gördüğüm iyiliği sevgiyi kimseden görmedim. Sonradan öğrenseydim de tepki vermezdim sanırım. Bunu %100 onayladığım için değil tabi ki ama insanların elinde olan bir durum değil. İnsan ayıpladığını yaşamadan ölmezmiş insanları aşağılamadan bunu düşünmek lazım

0|0
    0|0
    • Benimde lezbian arkadaşlarım var. Onlarında gayleri var.. tabii ki bana zarar gelmediği sürece bende aşağılamam...

• walla ben insanları karakterine göre değerlendirdiğim için o kişinin cinsel tercihi ona kalmış zaten benim için önemli olmasa hayatımda olmaz bunu öğrendiğimde zaten arkadaşlığımı bitirirsem tüh bana dost nedir ne yaşarsan yaşa ne yaparsan yap yanında olandır.nasıl en yakın arkadaşımıza başka gözle bakmıyorsak onun bu tercihini duyduğumuzda bize meyil edeceğini niye düşünelimki sonuçta o da arkadaşına başka gözle bakmaz lezbiyen yada gay olan birinin ahlaksız olduğu anlamına gelmez

0|0
    0|0
  • Aşağılamam veya dışlamam mümkün değil , cinsel tercihine değil karakterine bakarım ..

0|0
    0|0
  • beni ilgilendirmez sende bilirsin

0|1
    0|0
  • Hayır aşağılamam.Yanında olurum.Sevmeye devam ederim

0|1
    0|0
  • saygı duyarım

0|0
    0|0
  • Olabilir ne var bunda derim.üzerinde çok durmam

0|1
    0|0
  • Olabilirde eğer kız arkadaşlarımdan biri lezbiyense korkarım ya hepsiyle yatağımı paylaştım beeeennn :))

0|0
    0|0
    • Sana zarar gelmediği sürece korkmana gerek yok ki.. sonuçda bir insan :))

• dikkat et :D

• O zaman yaşamaya devam et.. bi terslik olursa gerisini sen bilirsin.. Çünkü onlar sen ben gibi insanlar :)) Tabii ki zarar verilse o zaman değerlendirirsin.. Büyük ihtimalle zarar gelmez... diyorum... Bir bayan arkadaşımda Lezbian çok iyi paylaşıyorum :))

• kesinlikle aşağılamam... ama arkadaşlığımızı bitiririm. bi daha görüşmem.

0|0
    0|0
    • Aşağılamazsın orası tamamdır... arkadaşlığı bitirmek karşındaki üzülebilir ...

• üzebilir haklısın... ama ben mesela,kız arkadaşım bana böyle şey söylese... onunla artık konuşamam. yani şu anda öyle geliyor hiç başıma gelmedi ama.

normal normal olmak varken öyle olmak niye bilmiyorum.. .s .s gerçekten insanların elinde değil mi bu?

• Çünkü sevgi sana karşı saygı varmış demek ... değil mi sence ? Arkadaş sevgisidir demek s.s. gerçekten diyebiliyordur... Tabii ki eğer ilerisi düşünürse orası kötüdür...

• Gayet her şey eskisi gibi olur. Ama kızarım neden benden sakladın bunca zaman diye.

0|0
    0|0
  • benim için birşey değişmez

0|1
    0|0
  • Ne var yani bunda? Bize ne?

0|1
    0|0
  • sen gaysin sanırım demiiiii

0|0
    0|0
  • yatagina kimi aldigi beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Gayet normal karşılarım

0|0
    0|0
  • bana meylin olmadığı sürece sorun yok derim

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Kız arkadaşım ise durum sakat :-| Neden sakladığını falan sorarım. Normal arkadaşımsa bana o kadar özelini açacak kadar güveniyor olması çok güzel bir şey. Erkek ise ve bana da öyle bir şey teklif ederse uzak dururum ama onun dışında aşırıya kaçmadığı sürece sorun olmaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • erkekse eğer bağımı koparırım..homofobiğim..

kolama ilaç atarda tecavüz eder diye çekinirim..

lezse de bana uzak olsun nolur nolmaz.. :))

0|0
    0|0
  • Yardım edebileceğim bir durumu varsa psikolojik ve ya tıbbi yönden Eyvallah.Gideriz araştırırz hormon cart curt meselesiyse iş ve arkadaşım bu durumdan muzdarip ise amenna ama ben erkeklerle takılıyorum ama senide seviyorum kardeşim dese bu işi zevk eğlence haline getirmeye çalışırsa kesinlikle uzaklaşırım.

Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demişler

1|0
    1|0
  • Ben bir eşcinselim.

Yorumların bazısını üzülerek okurken bazısı yüzümde tebessüm bıraktı.

Hemen hemen yorumlarda ki bir çok şeyi yaşadım 1 buçuk yıldır çıktığım kız arkadaşıma açıkladığımda çok kötü şeyler oldu. Ağladı,bağırdı,çağırdı aylarca konuşmadı telefonlarıma mesajlarıma yanıt vermedi ama sonra kabullenip benimle dost oldu eşcinselliğin ne olduğunu tam olarak öğrenmişti çünkü.

3 yıllık dostuma,kardeşime söylediğimde ise beni aşağıladı,reddetti aynı şekilde kendi adınında çıkacağını düşündü ve arkadaşlığımızı bitirdi aradan 1 yıl geçti hala konuşmuyoruz ve ben onun için bittim oda benim için tabii.

0|0
    0|0
  • gay ve lezbiyen arkadaşlarım var bizden de hiç bi farkları yok. travestilerle birkaç arkadaş ortamında biarada bulundum cidden tanıştığınız ilk etapta çok kapalılar yani muhtemelen herkes .aşşak geçtiği için soyutlamışlar kendini toplumun diğer bireylerinden.

sonuçta insanız hepimiz .

yaratılanı severim yaradandan ötürü.

0|0
    0|0
  • eşçinsel olup da bana meyilli olmadığı sürece hiç sorun yok hatta süper muhabbet ediyorlar bence .. lezbiyen ise meyilli olasada olur :) ama lezbiyenler eşçinseller kadar hoş sohbet değiller . daha faşist düşünceleri oluyor onların :)

0|0
    0|0
  • Çok yakın gay ve lezbiyen arkadaşlarım var. Hepsi de beni çok severler. Arkadaşlar bu gay'lik ve lezbiyenlik durumu 3. bir tür değil. Sakin olun ve dostlarınızın kişiliklerine odaklananın cinsel tercihine değil..

0|0
    0|0
  • Aşağılamak kimsenin haddine değil! Allah vermesin yine tabi ama başıma böle bişey gelseydi ilk olarak psikoloğa gitmesini tavsiye ederdim! Ve bu sırrını ömür boyunca kimseye sölemezdim!

0|0
    0|0
    • Psikologda düzelme olasılığı çok düşük... Çünkü onların uzun sürece öyle olmuşlar... onların hayatın zevkli... bence de çok zor...

• dost ve homofobik degilsem neden asagilayayim? escinsel dostlarim da var, tipki diger heteroseksuel dostlarim gibiler. kendi cinsel tercihlerinin herhangi bir etkisi olmaz bana.

0|0
    0|0
  • aşağılamak mı? neden böyle bişey yapayım ki, çok şaşırırım tabi ama normal davranırım

0|0
    0|0
  • Aksine sevinirim bile, gaylarin kız arkadaş ortamları çok fazladır

1|0
    0|0
  • Allah İslah Etsin Seni Derim :)

0|0
    0|0
  • gaysa sorun olurdu

lesbiyense sorun olmaz

0|0
    0|0
  • korkarım :D

0|0
    0|0
    • ÖCÜ değil ki... sonuç da o da senin gibi bir insan sadece cinsel değişikliği :))

• :))) ben travestiden bahsetmiyorum Normal bi erkek ve gaydır... normal bi bayan lezbiandır... travesti bam başka...

• valla beni taciz etmedikce sorun yok o zaman :D

• onu cezalandırırdım

0|0
    0|0
  • Lezbiyenlerde cekici ve harika oldukari icin sikinti yok. Yeni bir hayat basliyor demektir.

0|0
    0|0
  • Aşağılamam. Uzak dururum. Arkasından dedikodu yaparım ayrıca.

"La duydun mu bizim deliganlı bildiğimiz Haydar şöyle böyle olmuş." derim

0|0
    4|1
Yükleniyor...