Evlilik müessesesinin amacı nedir? Hadi buyur burdan yak....

arkadaşlar hep bağıra bağıra anlatmaya çalışıyor bazı erkek arkadaşlarımız, namus bacak arasında değildir ben bakireliği önemsemem diye. ne kadar doğru söylediklerini bilemeyiz ama böyle insanları tebrik ediyorum kendi şahsıma.

aynı zamanda ben kimseyle birlikte olmadım eşim de bakire olsun diyenleri de destekliyorum.

hani hep kınıyoruz ya erkek için elinin kiri kadının yapması günah diyenleri. bunların birçoğunun kadına verdiği değerden dolayı onları başka erkeklerle düşünmenin onlara acı çektirdiğinden dolayı istediklerini düşündüm bir an. hepsinin değil ama birçoğunun.

ama yine bugün farkına vardım ki bundan daha acı bir şey var. bu zihniyetten daha kötü bir zihniyet. Öyle bir zihniyet ki kadının görevinin sadece seks ve ev işlerini yapmak olduğunu düşünüyor.

ikidir karşılaşıyorum "kadın benden ev araba para eşya iyi bir mevki isterken ben ondan sadece bakire olmasını istiyorum onun benden istediklerini yapmam çok zor ama benim istediğim çok basit yatmasın kimseyle o kadar" vs vs...

şimdi soruyorum sizlere evin bütün sorumluluğu erkekte midir? artık kadınların da çalışma hayatında yeri yok mu, yoksa biz mi yanlış düşünüyoruz? evlilik müessesesinin amacı kadınlar için erkeğin iliğini kemiğini kurutmak mı yoksa hayatı maddi manevi anlamda birlikte sırtlanmak mı?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlık varolalı Erkekler Evini eşini çoluğunu çocuğunu geçindirmekle yükümlü olarak eğitildi.. Bugün özellikle ananelerine uyarak yaşayan memleketlerde hala en büyük olgudur erkeğin çalışması kadının ev işlerini götürmesi vs vs .. Sırf 19 ve 20. yüzyıllarda kadınlara daha çok çalışma koşulları sağlandı diye erkeğe yüzyıllardır aşılanan ve artık öğreti olarak verilmese bile genlerle geçen "erkek evin direğidir" düşüncesi her halükarda varolacaktır...

Bakirelik meselesine gelince.. Bende "ben kimseyle yatmadım oda yatmasın ben yattıysam oda yatsın" düşüncesindeyim genel anlamda ama iş sevgiliyle başbaşa kalıp öpüşünce değişiyor işte.. Erkeğin o sahiplenme duygusu bambaşka tarafa taşıyor olayı...

Öncelikle ilk öpüşmeden sonra en az 2 gün "acaba benden önce kaç kişiyle öpüştü" düşüncesiyle başbaşa kalırız daha sonra olay daha müsait ortamda sevişmeye varınca o düşünce bu seferde "acaba ilk benmiyim" e dönüşür ve bu sefer acemi olup olmadığını anlamakla geçiririz o ilk vakti... İş daha ileri gidipte olay sekse dönünce kader anı budur eğer bakire ise büyük bi rahatlama olur.. Yok değil ise vah o kızın haline... ilk bir kaç hafta soğuk geçer zira erkek bunu atlatmaya çalışır...

TAbiki bu yazdıklarım sevgilimiz ile ciddi isek gelişir.. Yok zaten ciddi değilsek hiç biri aklımızdan geçmez koy g.tune rahvan gitsin düşüncesinde oluruz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aslına bakarsan kimileri yazdıklarının bir kısmına katılır kimileri katılmaz. Ahir zaman ne de olsa. Dünya değişiyor insanlarda buna ayak uydurmak zorunda kalıyor ister istemez. Ama şöyle bir gerçek var. Erkeklerin dünyadaki amacı avcılık yapıp evini geçindirmek. Kadının görevi ise eve çeki düzen vermek. Bu günümüz şartlarında ne kadar uygulanmasa da asıl amaç budur. Kadınlar bir nevi kıskandıkları için Avrupa kadınlarını onlar geziyor eğleniyor çalışıyorlar iş hayatları var diye bu tür tartışmalar çıkıyor. Ama Türk erkeği kadınının çalışmasını istemez. Yorulmasın evdeki işleri de aksatmasın ister.

Diğer bir söylediğine gelmek istiyorum. Çok haklısın nasıl erkekler kızlardan bakire olmasını bekliyor ve arzuluyorsa kendisinin de bakir kalmayı bilmesi gerek. Bu günah kadınlara has bir şey değildir. Ama yinelemek istiyorum ahir zamanda bulunduğumuz için günümüz şartlarında bu normal karşılanmaya başlamıştır. Uygun, düzgün olan ve olması gerek budur. İki tarafta kendisini kocasına/karısına saklamalı. Şahsen ben öyle yaptım. Çokta mutluyum. Elbette karımın da bu duygularla benimle birlikte olması çok hoş bir şeydi.

0|0
    0|0
  • aslında her erkek bakire bi kadınla evlenmek ister içten içe. ama o devrin geçtiğini anlayanlar sadakati esas almıştır.

şahsım adına cevap verecek olursam, benim için eşimin çalışması gerek ama opsiyonel. maddiyatını geçtim. hayatı bilmeli. unutmamalı. eskiden tamam evin içişi kadına aitti. ama o zaman makine devri değildi. şimdi herşey makineyle yapıyor. kadına bişey kalmıyor. hareket etmiyor. evde hapsoluyor delleniyor. çalışsın en azından. bi olguya varsın.

2|0
    0|0
  • öncelikle rica ederim...ondan sadece bakire olmasını istiyorum diyen adam daha taş devrinden çıkmamış cahilin tekidir.bu gibi yorumları kafana dokmu kendi doğruların üzerine yaşa başkaların doğrularının üzerine değil

2|0
    0|0
  • Tabi ki de evliliğin amacı hayatı paylaşmaktır bence. Bu yüzden mesela ben "karı" "koca" kavramlarını kullanmam. Benim için hayatımı paylaşacağım insan benim "eş"imdir. Eşitizdir. Kendisi bakir olmadığı halde eşinden bekaret bekleyen insanları da kınıyorum.

0|0
    0|0
  • valla bence kadın çalışacak... zaten de hep çalışıyordu, bağda bahçede tarlada... öyle erkek kazansın ben harcayayım zihniyeti yanlış. çalışacak kazanacak beraber harcanacak. öyle evde yatmak yok. çamaşır makinası, bulaşık makinası, elektrik süpürgesi ne güne duruyor.

0|0
    0|0
  • sanki önceden sorduğum soruya yönelik bi soru gibi tesadüf mü bilemeyecem..gel gelelim soruna önceden söyledim tekrarlıyorum : sahip çıkın kardeşim pişman olursunuz yapmayın bakirelik meselesi dünyanın sonu değil ama bu kadar da basit bişey değil anladın mı?

0|0
    0|0
    • tabi ki de basit değil. insan en çok sevdiğiyle evlenmeli onunla yaşamalı bütün ilklerini. kendi kızım olsa asla istemem evlenmeden böyle bişey yapmasını. ama sorun bu değil aslında aman neyse artık olan olmuş sal gitsin:)))

• hep beraber salalım o zaman haydiiii:) ama kızlarımız kendilerini salmasın ocaklar sönmesin türkiye çöl olmasın

• kadınların butun işlere girmeleri işşizlik sayısını artırdı.boşanmaları artırdı.evlilikler azaldı...kadının çalısması erkeğe istisna destek oluyor..boyası giyimi kusamı derken kadının maası kendine yetiyor.namus bacak arasında değildir bende katılıyorum...kimseylede birlikte olmadım evleneceğim kişininde böyle olmasını isterim...birlikte olduklarım olsa hiç bir sorun olmaz...o yuzden kısacası dunyanın dengesi bozuluyor... :) diye dusunuyorum

0|0
    0|0
    • yine de destek destektir bence kendi çalıştığı kendisine yetiyor evet ama ya çalışmasaydı o zaman boyası giyimi kuşamı da sana yük olacaktı:)

• Karı koca ikisi de çalışsın, beraber çalışıp kazansınlar, beraber harcasınlar işte ne güzel... Çalışmayan kadınla işim olmaz...

0|0
    0|0
  • Kadınlar bu tür geri kafalı adamlardan çocuk yapıp nesillerini devam ettirdiği sürece bir yere varabileceğimiz yok.

0|0
    0|0
  • Kızlar, kadınlar namus konusunda sürekli kendinizi savunmaktan vazgeçin artık. Sorsanıza erkeklere sizin namusunuz yok mu diye...

0|0
    0|0
  • link bak ne diyor kadın :D

Hep kendi hemcinslerinizden darbe yiyorsunuz siz :)) valla biz bişey yapmıyoruz :D

0|0
    0|0
  • bakireliği önemsiyorum çünkü kimseyle birlikte olmadım onu da temiz isterim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kadin bile bile gidiyorsa o adama kendi hatasidir. sürünsün.

0|0
    0|0
  • kadın bireydir, insandır. bedeni kendisine aittir, haddini aşıp, burnunu sokmaya da kimsenin hakkı yoktur.

ayrıca evlilik için müessese kelimesini kullanmak bana yanlış geliyor. evlilik benim için -imzalı ya da imzasız- müşterek hayattır. çalışma hayatıma saygı duymayacak adamla işim olmaz. bu çok ince bir çizgi ama. çalışmama "izin veren" adam da bence saygı duymuyordur, hayatımdan çıkarırım, bu kadar da net. insanım, bireyim, kadınım çünkü. herkes haddini bilecek.

0|1
    0|0
Yükleniyor...