Aranızda cinsel sapkınlıklara sahip olan var mı?

Benim yok. Ama size merakımdan soruyorum. Önce cinsel sapkınlığın (parafili) tanımını veriyim. İnsan dışı varlıklara, normal uyarılma sağlayamacak kişilere duyulan veya kişinin kendisine veya ilişkili olduğu kişiye zarar verme ihtimali olan cinsel çekimlere denir. En bilinen parafililer pedofili, nekrofili ve zoofilidir. Bu parafililerin malesef tam bir tedaviside yok. Yapılan tedaviler, kişinin bu eğilimini fiile dökmemek amacıyla yapılıyor. Anne karnında oluşan nörolojik bozuklukların ve de çevrenin etkisiyle oluştuğu düşünülüyor.

link

Yukardaki site psikoloji forumunun "cinsel sapkınlıklar" kategorisi. Ama ingilizce. Mesajları okuduğumuzda "çocuklardan tahrik oluyorum ne yapmam lazım?", "canlı bir insanla seks yapamıyorum, sadece ölüler ilgimi çekiyor" "hayvanlara ilgi duyduğumun bilinmesinden korkuyorum, çünkü bilirlerse benle arkadaşlarıklarını kesiceklerini hatta sapık mualamesi yapacaklarını düşünüyorum" tarzından şeylere sıkça rastlarayabilirisiniz.

Bu parafililer her gün konuştuğunuz bir arkadaşınızda, normal sandığınız insanlarda da görülebilir. Sizde böyle parafilik eğilimler var mı? Gizli olarak yazabilirsiniz.

Güncellemeler:
Bu arada kadınlarda parafililer çok nadir görülürmüş. Bu cinsel sapkınlıklara sahip olan kişilerin çok büüyk bir çoğunluğu erkektir.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Psikoloji ile ilgin nedir açıklamamışsın. Parafilia kelime anlamı ile anormal tip aşk demek , ama seks demek değil . Verdiğin örnekler ennn uc örnekler ama çerçeve bu kadar değil . Parafilik olarak nitelendirilen cinsel hazlar bir bitime de odaklanmayabilir. Daha geniş bir yelpaze ve kategorilendirme verilirse :

1-Egzibisyonizm (teşhircilik, göstermecilik): Kişinin genital organlarını, bunu beklemeyen bir yabancıya göstermesi.

2- Fetişizm: Cinsel ilginin cansız nesnelere yönelik olması.

3- Frottörizm (sürtünmecilik): Rızası olmayan bir kişiye dokunması ve sürtünmesi.

4- Pedofili: Ergenlik dönemine girmemiş bir çocukla ya da çocuklarla ilgili cinsel etkinlikte bulunma.

5- Cinsel mazohizm: Hakaret edilme, dövülme, bağlanma ya da başka bir biçimde

ıstırap çekme eylemi. Bu kişilerde cinsel haz alma olmazsa olmaz koşuldur.

6- Cinsel sadizm: Başka birinin psikolojik ya da fiziksel olarak ıstırap çekmesi. Bu kişilerde cinsel haz alma olmazsa olmaz koşuldur.

7- Voyörizm (gözetlemecilik): Bunu beklemeyen bir kişiyi çıplakken, soyunurken ya da

cinsel etkinlikte bulunurken gözetleme eylemi. Seyredilenin cinsel eylemde olması gerekmez, seyreden cinsel haz alır.

8-Nekrofili (ölüsevicilik) : Hayatta olmayan kişilerin vücudunu izleme dokunma ya da ender olarak ilişkiye girme isteğidir.

9-Zoofili ( hayvansevicilik) : Hayvanları cinsel partner olarak düşünme , bu amaçla dokunma , ya da ender olarak bu amaca yönelik zorlamadır. Latent zoofili ise , hayvan besleyen bir insanın onu cinsel amaçlarında kullandığını düşünmek iddia etmek ve bundan da haz almaktır.

Bunların yasal olarak yakalananları , bazı ülkelerde ağır cezalara çarptırılır , tedavi genelde seçilen yöntem olmaz , idam için gerekçelerin bulunduğu görülmüştür. Ama linç ile de tedaviyi kökten çözen ülkeler ya da uygulamar da olmuştur.

Bu arada güncellemen bana göre önyargı ve kışkırtıcı bir ifade : Dünya genelinde kabul edilen bir makale linklemen gerek , forum falan değil .

Liste böyle devam eder.. Belki istediğin itirafların sayısını artırabilir gizliler arasından

0|1
    0|0
    • Paraphilias are rarely observed in women,[25] (Parafililer kadınlarda nadir gözlenir)

link

Bence fiile dökülmediği sürece bir yaptırım uygulanmaması gerekiyor. Çünkü istemeden böyle olan insanlar var.

• Doğuştan gelen faktörlerde etkili olabilir.

The causes of paraphilic sexual preferences in men are unclear, although a growing body of research points to a possible prenatal neurodevelopmental correlation. A 2008 study analyzing the sexual fantasies of 200 heterosexual men by using the Wilson Sex Fantasy Questionnaire exam, determined that males with a pronounced degree of fetish interest had a greater number of older brothers, a high 2D:4D digit ratio (which would indicate excessive prenatal

• estrogen exposure), and an elevated probability of being left-handed, suggesting that disturbed hemispheric brain lateralization may play a role in deviant attractions.[42]

Erkekler Ne Diyor 14

• Böyle şeyler düşünen bir insanın ruhsal ve psikolojik dengesinin kesinlikle yerinde olacağını sanmıyorum. Bir çocuk, hayvan ya da bir ölü sekse konu edilemeyecek kadar iğrenç bir durum. Bana kalırsa bu ciddi bir hastalık ve hastaneye kapatılarak acil tedavi edilmesi gerekiyor. Hayvan bir derece ama bir çocuk !? Herhalde bu gün bir çocuğa cinsel tacizde bulunan birini görsem gözüm kararır sonuç itibari ile kendimi kaybedip öldürebilirim.

Ölü insanla seks yapmanın fantezisi, düşüncesi bile sinir bozucu olsa gerek, insan hayatında böyle bir şeyle karşılaşsa ne tepki verir ? Sanıyorum hayatının sonuna kadar o sahne unutulamaz ve çok derin izler bırakır. Bana babam anlatmıştı askerliğini yedek subay olarak doğu beyazıtta yapıyormuş. Askeri hastanede diş hekimi olarak çalışıyormuş askeriyenin köpekleri varmış ve arka tarafta bir askeri dişi köpeğe tecavüz ederken pencereden görmüş. O askere aşırı şiddet uygulamaktan askeri mahkemeye çıkmış ve beraat etmiş. İster cehalet diyin ister hastalık bu tarz şeyler insanı insanlıktan çıkarır.

0|0
    0|0
  • Bende bunlar yok ama merak ettim ne sebep oluyor bunlara ? yani bir kişiye ne oluyor da bunlar sebep oluyor ? insan beyni çok karmaşık bir şey.

0|0
    0|0
    • Yukarda yazdığım gibi anne karnında oluşan nörolojik bozukluklar ya da çevre ya da ikisinin kombinasyonu bu parafilik eğilimlere neden olduğu düşünülüyor. Mesela parafilik arzulara sahip kişilerde sol yanlılık normalden yüksek oranda görülmüş. Pedofiilerin beyinlerinde gri madde normal insanlara göre daha düşük çıkmış. Buna benzer araştırmalar var.

• bildiğim tek şey var, dünyada neler var neler. ne sapkın, ne ruhu bozuklar var.. şükür ki yok öyle eğilimlerim. 10 senedir biricik sevgilim sol elimle takılıyoruz. mutlu ve seviyeli bir ilişkimiz var :D

0|1
    0|0
    • Ama bazı kişiler gerçektende kendi istemediği halde bu eğilimlere sahip olabiliyor. Hatta bu eğilimlerimi nasıl engelleyebilirim diye bu forumlara yazan, yardım isteyen bir sürü kişi var. Tabi bu eğilimlerini fiile dökmemeleri gerekiyor.

• Ben aslında istem dışı yetişkinlere değil sadece çocuklara, hayvanlara filan ilgi duyup bu eğilimini tutan insanlara üzülüyorum. Sonuçta eğilimlerini fiile dökemezler. Ömür boyu cinsellikten uzak bir hayat yaşamak zorundalar. Asla cinsel tatmini yaşayamacaklar. Mesela sen bir hayal et. Sadece kadınlara ilgi duyuyorsun, ama asla ömür boyu bir kadınla cinsel birliktelik kurmaman gerekiyor. Bence parafililere sahip olmadığımız sadece yetişkin insanlara ilgi duyduğumuz için halimize şükretmeliyiz.

• dediğin gibi sağlıklı bir birey olmamız şükredilecek bir şey.. ama bence verdiğin örnek sağlıklı değil. he hastadır, tedavi ettirilmelidir o ayrı mevzu. onlara bir hasta gözü ile bakarak üzülebilirsin ama o hayalini kurdukları tatmin duygusunu yaşamaktan mahrumları diye, empati kurarak onlara anlayış gösterilmemeli.

• insan okuyacak bunu insan az kısa yazın :)

0|1
    0|0
  • ayak fetişi olduğum için ayakkabılar..

0|0
    0|0
  • ben varım, hayırdır?

0|0
    0|0
    • Hangi parafiliye sahipsin merak ettim.

• yok cok sukur yasıma uygun bekar ve gayet normal kızlardan hoşlanıyorum

0|1
    0|0
  • psikolokmusun sen

0|0
    0|0
  • yok öyle takıntılarım benim ya

0|0
    0|0
  • fetişlik gibi bişeymi?

0|0
    0|0
  • bir kadın olsun ve anal dışında herşeye açığım...

0|0
    0|0
  • Vazelin beni tahrik ediyor.

0|0
    0|0
  • evet çok büyük bir kısmı erkek kızlar mesela 20 yaşını geçse bile mast yapmadan bile dayanabiliyor ama erkekler öyle değil genelde bende bunu anlamıyorum kızlar dayanabiliyorken dha kolay bir şekilde evlenmeden neden yapıyorlar bunları ?

0|0
    0|0
  • yok ama kopegıne veren kız p*rnosu ızleyınce tahrık olmuor degılım kopekle alakası yok kızın azgınlıgı benı tahrık edıyor ya da ınlemelerı herneyse

0|0
    0|0
    • ayırca lıselı kızlarada ılgım var ama kucuk olanlara degıl pedofılı degılım olgun olanlara 16-17

Kızlar Ne Diyor 1

• nekrofiliyim :) ama zararsızım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...