Evlenmemeye tek bahane sevmemektir? katılanlar.

Seven erkek evlenmeden duramaz diye bir soru sormuştum, aslında kendimi anlatıcak bir kelime daarcıgı kuramadım ama sözlükte bununla ilgili tamda anlatmak istediğim bir yazı buldum;

özetle ve bütün bahanelerin önünde "sevmemeleridir". evlilik cinsellikle ve sevgiyle ilgilidir, çünkü evlenmeden de arkadaş olup sohbet edersin. evlenince eklenen şey cinsellik ve buna götüren bir tür sevginin ilanıdır. ama bu kadar değil. çünkü evlenmeden de cinsellik yaşıyor isteyen. demek ki evlenince cinsellik ve sevgi kesinlikle var, ama hala eksik olan bir şey de var. o da cinselliğin eşe saklanması, yani başka biriyle cinsellik yaşamayacağına ve başka birini öyle sevmeyeceğine dair verilen söz. yani şu kişiyle yaşayacağına değil, şu kişiden başkasıyla yaşamayacağına dair verilen söz. evliliğin olmazsa olmazı işte bu.

o zaman düz bir mantık kurarak anlıyoruz ki bir kızla evlenmeyen erkek o kızın kendisinden başkasıyla da cinsellik yaşamayacağını ve kendisinden başkasına aynı sevgiyi duymayacağını garanti altına almak gibi bir çaba içinde değil. bir gün bırakabileceğini düşünüyor ve yeterince kıskanmıyor, kızın başkasıyla da birlikte olabileceği bir durumu sürekli kılıyor, evlenmemeyi sürekli kılarken. demek ki dayanabiliyor buna. canı yanmıyor. hani vardır ya, sevdiği kızın evlendirildiğini duyduklarında askerden firar edip köyüne giden ve engel olmaya çalışanlar, bu yüzden de hayatının karar aşamasındaki 3-4 senesini yakanlar. işte sevenler de evlenecek erkek olanlar da onlar, bu evlenmeyen tip erkekler o köyden değil işte.

hani kadınlar arasında bir deyiş vardır ya, kıskanıyorsa seviyordur diye. işte o biraz gerçek demek ki. "benden başkasıyla olmasın, birbirimize bunun olmayacağına dair söz verelim" gibi bir çaba içinde değil, o kadar sevmiyor. sadece kendisi için istemiyor ve sahiplenmiyor evlenmemekle, kendisiyle olan birlikteliğini tescil ettirmiyor, duyulması, bilinmesi, başkasının o kıza yan gözle bakıp bakmaması önemli değil.

değil ki evlenmiyor.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bak üşenmedim okudum değerimi bil :)) Ya hayır aslında sevmemek değil orda büyük bir sorumluluğu kaldıracaksınız erkekler kendini kolay kolay hazır hissetmez hem özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünür erkekler geç olgunlaşır derler bu sorumluluğu ya kaldırabilececğine inanmaz ya da özgürlüğünü kısıtlamak istemez yani sevmemeside bir ihtimal ama bunlarda var direk evlenmek istemiyorsa sevmediği anlamına gelmez.

0|1
    0|0
    • ya seven zaten sorumluluğu alamam dermi

seven insan sorumluluk alır

amma tuhafsın

• seven insan evlenmeyebilir

evlenenlerde birbirini seviyor olmayabilir

o zaman kimin kimi sevdiğini nerden bilicez?

• Oww bu iyiydi ^_^ Haklısın ya anladım evlilik bir ant gibi yani o kağıdı imzaladıktan sonra sadece seninim diyo garanti belgesi gibi :)

Erkekler Ne Diyor 5

• sorun çok uzun, sadece başlığa cevap vericem ;

evlenmemeye birsürü bahane olabilir sadece sevmemek değildir bahanesi..

mesela maddi olarak yetersizdir ve ev geçindirebileceğini düşünmüyordur evlenmez..

yada ailesinin istediği kriterlere sahip değilsindir ''seninle'' evlenmez..

kafasında gerçekleştirmek istediği başka planlar vardır ilk etapda evlenmek istemez..

sorumluluk almaktan korkuyordur evlenmek istemez..

yaşının daha evlenmek için çok genç olduğunu düşünüyordur evlenmek istemez..

vs.

vs.

vs.

bu böyle uzar gider ama adamı illede evlenelim diye sıkboğaz edersen hayatta evlenmez buna da emin olabilirsin..

0|2
    0|0
    • soru değil o yazdıklarım okursan anlarsın

• doğru yazmamışmı şimdi

• evet doğru yazmış :(

• para ve döt lazım evlenmeye

0|0
    0|0
  • ben de katılmıyorum.

0|1
    1|0
    • utanmıyorsun okumadan yazmaya degilmi, bu kadar aciz ve terbiyesizsin

• ne alması aldıya la kız elimizden ben o istiyor diye yazmadımki..

• yok sana bir şey demiyorum zaten :D senin verdiğin cevap onun beklediği cevapmış öyle diyim o zaman :D ayrıca piskopatın biri zaten belli ki. en iyi cevabı falan da geri aldığına göre. millete de zorla bir şeyler kabul ettirmeye çalışıylor :D

• Katılmıyorum .

0|1
    1|2
  • Kıskanıyorsa aşıktır..Aşıksa çok seviyordur..evlenmek ister..

1|0
    0|1
    • Teşekkürler..

• almış gibimi duruyor

• Valla nasıl duruyor bilemem ama ben çıkmayayım sakın mümkünse oraya :))

Kızlar Ne Diyor 1

• sevmemek tam olarak denemez belki ama sorumluluk alamama duygusu ağır basıyordur.

seven her şeyi yapar lafı ise tarihin derin sularında yer almaktadır.

1|0
    0|0
    • kendin aslında cevabı itiraf ediyorsun ama dilin söylemeye varmamış! sorumluluk almamayı kızı almaya tercih ediyor işte, özetle sevmiyor denmez ama aşık değil

zamanla iyi huyundan ötürü bile birini seversin ama aşk kural ve engel tanımaz, aşık olsa eger bir erkek bir kıza, ve kız eger o erkeğe evlenmeden izin vermiyorsa bazı konularda o kızı alır, çünkü aşkda arzulamak ve istemek duygusu vardır. ama evlenmeden kız duvarları aşmasına izin vermişse, erkek zamanla soğur ve sıkılır,

• :))) noluyor yahu sabah sabah:D

Yükleniyor...