Bakirelik tabusunu yıkalım artık

o kadar çok bu konuda yorum isteniyorki artık bu tabunun toplumumuzda yıkılması gerekiyor,bakirelik bir namus kavramı değildir.

burada sorsanız herkes birileri ile bir şey yaşamış sorması ayıp kiminle yaşadınız,o yaşadığınız kişilerin hepsi ilerde evleneceği kişiler için namuslu olmayacak mı,bayanlara sorarsanız kendisini kocasına saklıyor kendisini kocasına saklayıp ayrılan bayanlar ilerde bir daha evlenirken numussuz mu olmuş olacaksınız,(bakirelik kaybetmenin tek şartı nikahla mı resmileşiyor)

0|0
1311

En İyi Kız Görüşü

• Ben de saçma buluyorum kimseyle yatmamış olmak benim tercihim ilerde kendimi hazır hissettiğimde elbette ki bir şeyler yaşayacağım beden benim duygular da benim ilerde evleneceğim adam beni bu şekilde aşağılarsa zaten doğru kişi değildir kaçıncı yüzyıldayız allasen erkekler duygusal bir bağ bile olmadan sırf denk geldiği için böyle şeyleri yaşıyorlar böyle adamların beni aşağılamasını sadece ego olarak görüyorum

6|2
    1|3

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

• aynen öyle ama tabi bu demek değilki ahlaksızlığa gidilsin önüne gelenle birlikte olsun sadece seksi iğrenç birşey olarak göstermekten sözediyorum.yıl olmuş 2013 hala seven insan sevişmek istemez diyen var abi o zaman evliler hiç yapmasın bu nasıl bir ironidir neyse ben bişey demiyorum.

4|1
    1|1
  • Evlenmeden cınsel ilişkiye karsıyım bende evlenip boşandım 8yıl bitti cınsellık yasayamalı şans verıyorum evlenmek nıyetım ama toplumuzu dul bayanlara farklı bakıyor ben ödün vermem kişiliğimden olgun ağır baslı güzel birisiyim ama ön yargıyı yıkın dul bayanlara kolay bakmayın herkes aynıdegıl kız olsun erkek olsun artık cok az iyi cokaz sayıda namusuna serefıne sahıp çıkan toplumuz evlenmeden cınsel ilişkiye karsıyım ben tapularımı yıkmam seven adamda ellemez öpmez kıyamaz..!

2|5
    4|3
  • İnançlı insanları bu mitinde göz ardı ediyorsun?

2|2
    2|1
  • +5 verdim sorunu begendim cok haklisin :)

2|2
    1|4
    • arkadaşım benim yorumuma "dinimize göre erkeğinde nikahsız ilişkiye girmesi yasak" demişsin. doğru. sen bunu bana neden uyarıyorsun ki. ben erkeğe helal kadına haram demedim ki.. haram bir iş iki kiş tarafından yapılıyorsa ikisine de haram.

ayrıca erkekle mukayese ederek davranman en büyük hata. başkasının ayıbına bakarak kendin ayıp işleyemez işleyince de başkasının ayıbı ile örtemezsin. herkes kendi davranıından mesul.

• anladığına sevindim. bazen soru kadın üzerine olunca yanıt verdiğim zaman erkeği savunuyormuşum gibi anlaşılıyor. asla. erkek ve kadın farklı yaratılmış olsa da haklar kanunlar eşit. bu hukuken de böyle dinen de. özellikle bu konuda farklı yaratılışı bahane ederek erkeği haklı çıkaramaz. bir tek şu var. kadını ben nadide ve değerli gördüğüm için cinsel obje gibi kullanılmasını yakıştıramıyorum. kadın bana göre ulaşılmaz olmalı. bu nedenle kadına karşı bu konuda hassas yaklaşıyorum.

• Adam haklı beyler dağılın

3|2
    4|4
  • çok mantıklı konuştun gerçekten yani alkışlıyoruum

1|1
    0|1
  • Herkes dengini bulsun insallah, toplum olarak kitap okumaya yaratici dusunmeye kendimizi veririz insallah

2|0
    0|1
  • evlilik bana göre seviştiğini herkesin bilmesidir. yani evlendiğin akşam herkes biliyor senin o gece neler yapacağını. sevişeceğini resmileştiriyorsun o kadar. herkesle birlikte olunmaya bende karşıyım tabiki. ama sevdiğin ve değer verdiğin ilişkinde bunu yaşamaktada bir sakınca görmüyorum. ama toplumumuz kelimeleri anlamları dışında kullanıp bu insanlara oros.. diyor. buda cahillik başka birşey değil.

3|1
    0|2
  • erkek her b.ku yer bununla beraber kendine güvenmediği için kadın bakire olsun ister, karşılaştıracak malzeme bulunmasın kadının elinde, iş din olsa kendi de yapmaz

9|1
    0|3
  • Benim herzaman lafım şudur Allah bakir erkeğe temiz bakire kız versin inşallah ama

Bakire olmayan erkeğe de pavyondan milletin altindandan

Kalkmadan eş versin..

Herkez ne ekerse onu biçer...

Bakir Yada bakire olmayanın aynı temiz insan almaya hakkı yoktur ...

Kız erkek kendimizi korumalıyız

6|0
    1|3
  • napalım bunun için topluca doktora gidip o zardan kurtulalım mı

1|0
    1|3
    • kurtulunki rahatça yatıp kalkın onunla bununla düşün kalkın kimin eli kimin neresinde anlamayın sonra sevdim seni erkeğim diye yüzüne baka baka evlenin

• ben evliyim zaten

• Haklısın...

1|2
    3|4

Erkekler Ne Diyor 11

• arkadaşım bekaretin bozulması ile yasak ilişki olayını karıştırma.

evli bir kadın doğal bir şekilde Allah'ın izni ve EMRİ ile evlilik yaparak ilişkiye giriyor

diğeri ise Allah'ın MEN ettiği ve HARAM kıldığı yasak ilişkiye giriyor.

evlenmiş ayrılmış ya da dul kalmış kadının bakire olmaması doğal ve günah değil. bu kadınlara namussuz diyemezsin.

yasak ilişki yaşayan ise emre karşı geliyor. şimdi sen Allah huzurunda ve toplum huzurunda kendini daha mı üstün görüyorsun. Ademden bu yana Allah'ın ve toplumların koyduğu kural ve emirler bir hiç ve önemsiz oluyor da senin bu saçmalığın mı üstün geliyor. sen kendini ne zannediyorsun da yaratanın emirlerini çürütmeye kalkıyorsun. akıllı ol

1|0
    1|1
    • dinimize gore erkeginde iliskiye girmemesi gerek ama

• tamamm anladim tamamm

• aynen oyle olmali cok haklisin bencede :) bakire olmali bir kadin bencede yani bende mesela evleninceye kadar bekliyorum asla evlenmeden once kimse bana dokunamaz evlenmeden once yapanlarida zaten normal bulmuyorum ben

• Ozaman öncümüz olarak işe el atman gerek tabuları ailenden başlayarak yıkmaya başla peşinden geliyorz

1|0
    0|1
  • Bakın dostlar, öncelikle herkesin görüşüne sonsuz saygı duyduğumu belirtmek isterim... Bir erkek ile bir kadın hukuki ve yasal anlamda eşit olsa da yaratılış olarak eşit değildir, iki cins birbirinden ayrıdır. Bir erkek, kadının yapabildiklerini ve özelliklerini taşımaz, bir bayan da bir erkeğin özelliklerini taşımaz... (istisnalar hariç) Türk toplumunun övünülecek kadar güzel ve hayatı anlamlı kılan örf, norm ve tabuları vardır... Batılılaşmak derken, batının çığırından çıkmış, özgürlük adı altında hayvanileşmeye kadar koşan yozlaşmış toplumunu örnek almıyoruz... Atatürk'ün dediği gibi ilim, bilim, irfan konusunda Batının iyi yanlarını alıyoruz... Yarın Doğu gelişir, doğunun iyi yanlarını da alırız memleket için... Amma velakin Bakirelik önemlidir. Bizi ve toplumsal yapımızın, aile bağlarımızın sağlamlığının temelidir. Kandırılmış, infal edilmiş bayan kardeşlerimiz elbette olmuştur, Allah onları kandıranları bin beter etsin, fakat açılan kapı kapanmaz anlayışı ile hayatlarına devam etmesinler... İnsan görsel eğilimlidir, gördüklerini yaşadıklarını unuttum dese de unutmaz, beyni kaydeder... Bu sebeple değerli akranlarım bay-bayan arkadaşlarım... Mutlu bir evlilik istiyorsak, seyirlik değil ömürlük olsun diyorsak evlilik öncesindeki yaşadığımız tüm duygusallıklarda temkini elden bırakmayalım... Bende dahil dikkatli olalım... Erkek arkadaşlarımız da biraz sağ duyulu olsunlar, temiz bir bayanı yalanlar ile kirletmesinler... Vebalini çekerler bir ömür... Benden söylemesi... Tabi şunu da eklemek lazım, terslikle araç sürerken birisini ezerek öldüren ile, bir seri katil bir olmaz... Duygularımı içtenlikle paylaştım kimse yanlış anlamasın, Atatürkçü, Dinine Düşkün, sıradan hatta hatta hakir bile görülebilecek kadar sade bir Türk genciyim ben... Sözlerimi Mehmet Akif ERSOY'un kısa bir dörtlüğü ile sonlandırıyorum...

-Sakal yobaz işi, top sakal ise medeni,

-Sen ne de çabuk unuttun ehl-i sünnet dedeni?

-Medeniyet dediğin açmak ise bedeni,

-Desenize hayvanlar bizden daha medeni...

Allah'a emanet olun...

0|0
    0|0
  • Takıntı yapıyorlar işte kıskançlıkta var kadınlarda bakire olan kız bakire olmayana bildiğin verip veriştiriyor. Sonrada bakireliğini koruyup her haltı yiyiyor.

2|0
    2|1
  • ne din kalmış ne iman ha

2|1
    5|3
    • ne o zorunuza mı gitti. Ulan siz var ya din iman bilseniz herkesle yatıp kalkmayı meşrulaştırmaya çalışamzsınız.

• gezgindarr kardeş karın başkası verdikten sonra önemsemiyorsan o senin inisiyatif kalmış kardeş bu devir böyle zaten bozuk olanların %95 belki orspu veya hayat kadını

• 6 eksi almışım 6 tane yatıp kalkmaya hoş bakan kişi.. Allahım ıslah et bunları , ıslah olmuyorlarsa helak et

• yaşımız gelince evlenebilirsek bekaret tabusu filan kalmaz. ama namusa, ahlaka önem veren için evlenene kadar bekaret de önemlidir arkadaş

0|0
    2|0
  • üşüyoruz reyiz

0|0
    3|3
  • onun bunun artığında işim olmaz

1|0
    0|1
  • İleride çocugunuz olup bu olayı öğrendikten sonra ne diycenizz aaaa senin annene benden önce başkası kaydı mı diceksiniz hiiiihh ? abaza birisi değilseniz kesinlikle ölene kadar sadece 1 eş ile evlenip yaşıyıp gidiceniz.

2|0
    3|2
  • kız kardeşin içinde ya da kız kardeşin yoksa kuzenlerin içinde bunları düşünüyorsundur inş ya da evleneceğin kadın da bakire olmaz senin için sorun olmaz dostum :)

2|1
    2|3
  • benim s... kızla evlenirsin insallah

4|5
    7|3
    • :D sevdim senı :D

• Kartalice bu zamana kadar kimle birlikte olduysam ya tecavüze uğramış ya sevgilisi askere gitneden zorla yapmış. Bunlar yalan. Tabiikide gerçeği de var.ama bunlar ben sucsuzum demek istiyo.

• kızların onla bunla yatmasının iyi olmadıgını söyledik , kadın erkeğine 3-5 erkekle yatmadan gelmeli dedik diye eksilere bak. Bu toplumun Allaha şükür ki 1000de 1 i bile değilsiniz Allahıma bin şükür

Yükleniyor...