Arkadaşlarım Beni Bitiriyor ! Eriyorum !

Arkadaş ortamım aslında kötü değil şu anlamda kötü değil gidip yolda orda burda apaçilik yapmıyoruz kollarımız jiletli değil o kıza şu laf atmış gidip kavga edelim demiyoruz ama gittikçe herşey kötüye gidiyor. Önce alkol , sonra esrar şimdide başımıza extacy çıktı onları kıramadım hep tamam dedim hep ısrar ettiler hep bu son dediler ve yaklaşık 2 aydır esrar ve alkol kalmadı 2 günde bir extacy hap atıyoruz. Yönetim soruyu kaldırır mı bilmiyorum ama gerçekten zor durumdayım maddi yönden sıkıntım olmasada 2 günde bir 50 tl para gidiyor beynim çürüyor . 2 aydır vücut alıştı ve atmasam içmesem kendimi çok mutsuz hissediyorum çok değişik halisilasyonlar görmeye başladım gözlerim resmen çöktü yemek yiyemiyorum cinsellik hayatım resmen bitti hiç istek kalmadı önce 1 tane dedik artık 2 tane bile kesmez oldu arkadaşlar ne olur daha önce benim durumuma düşen bu illete bulaşan biri varsa lütfen nasıl bırakacaksam bana yardım edin ailemle filan aram açılıyor artık iyice boku çıktı bu ne alkol ne esrar hayatımı s.kti ! 22 yaşında felç etti beni.

0|0
24|15

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşlarından uzaklaş hatta bitir arkadaşlığını. Eğer mümkünse bulunduğun semtten taşın ve en yakın zamanda acil bir şekilde Doktordan yardım al.

kullanan kişinin;

beynine yaptıkları;

link (+18)

beynine, vücuduna, arkadaşlarına, ailesine, çevresindeki herkese, geleceğine yaptıkları;

link

*

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• İlk olarak bence ailene anlatmalısın durumu onlar yardımcı olurlar en azından amatem gibi yerlere götürerek tedavini yaptırabilirler sana. ailenden de destek al ve arkadaşlarını tamamen hayatından çıkart.

0|0
    0|0
  • Kullandığın maddelerin yaşantın üzerindeki olumsuz etkilerinin fakında olduğun ve bu durumdan biran önce kurtulman gerektiği bilincine sahip olduğun için, ben senin başarılı olacağına inanıyorum, sakın vazgeçme. Bulunduğun şehirdeki AMATEM merkezlerinden biri ile irtibata geçerek, her türlü destek ve yardım talebinde bulunabilirsin.

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun sen en zor bölümü geçmişin bile hatanı fark ermişsin öyle arkadaşlar olmaz olsun gene bulursun arkadaş hayatın sınırlı bır doktora başvur tedavi için bu. İşler tavsıyeye ve şakaya gelmez Allah korusun ucunda sokakta bir pislik gibi ölmekte var. Geleceğini duşun nefsıne sahıp çıkmaya çalış bılmıyorum ınançlı bırısısın ama dua etmek tedavı gıbı gelır ınsana emın olabılırsın otur bı odada yalnız başına bır yandan ağla bır yandan dua et. Tekrar Allah yardımcın olsun kesinlikle tedaviye başvur

0|0
    0|0
  • madem iraden zayıf yani arkadaşlarına hayır diyemiyosun o zaman arkadaşlarınla iletişimini kesmelisin benim ortamımda da oluyodu böyle seyler ama 1 kere bile ağzıma sürmedim hayatımda alkol ve sigara harıcınde bisiy.. ki alkolde almıyorum 7 aydır yani.. madem istemiyorsun bunu sürdürmek arkadaş ortamından sıyrılmalısın once.. gonullu tedavi olmanı - tedavın bittikten sonrada tempolu bir hayata geçiş yapıp ve o insanlarla takılma diye bir öneride bulunabilirim sana.. bir de amaç edinmelisin hayatında

0|0
    0|0
  • rehabilitasyon merkezleri var oralardan yardım alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Arkadasim daha yolun basindaymissin hemen doktora git ve yardim al.. Birakmak istedikten sonra birakiliyor, kurtulabilirsin, benim yakinim yillar sonra normal hayata döndü cok sükür..

0|0
    0|0
  • Senin için öyle üzüldüm ki.Belli kurtulmak istiyorsun sen de bu cehennemden.Önce hayatındaki o arkadaşlarından kurtul sonra rehabilitasyon desteği al ama bunu gerçekten istediğin için yap.Umarım en kısa zamanda kendini toplarsın :(

0|0
    0|0
  • Arkadaş kurbanı... Keşke apaçı kolları jiletli olsaydın da öyle illetlere bulaşmasaydın.. Ben samimi olduğum insanlara sigaray bile bıraktırmak için ne diller döktümm.. Hala ayaktayken kurtul o çevreden.

1|0
    0|1
  • Bence sen once o arkadaslarinla ilisigini kes ole arkadas olmaz seni kotu kotu selere alistirmislar sonrada ailene sole bunu anlat emnim anlarlar seni biraz zor olur ama o arkadaslarina uymaktan daha iyidir bu ailen sana yardmci olur beraber ustesnden gelirsniz tek basina atlatamazsin bole bisiyi cunku

0|0
    0|0
  • tedaviyle falan olmaz. bahsettiğin şeyler metabolizma üzerinde bağımlılık yapmaz. içmeyecem dersin içmezsin. aslına bakarsan iyi bir baba dayağı lazım sana

0|0
    0|0
  • arkadas kaybetmekten korkma, hayatta hersey seni daha güclü kilar,

bunun icin etrafinda herhangi birine ihtiyacin yok ne de bir arkadasa illaki bir baglilik hissi duymamalisin,

delikanli ol, bazen yol vermesini bil, bazende doktora gidip gorunmeyi de bil,

sonra yarin obur gun suratini taniyamaz hale geldiginde o zaman cevrende yuzune bakacak bir insan bile bulamazsin

0|0
    1|0
  • o kullandığın maddenin fiziksel bir bağımlılığı yok psikolojik bağımlılık yapar merak etme, o arkadaşlarından uzaklaş çevreni değiştir kendine hakim ol içmiycem de bir sıkıntın kalmaz

0|0
    0|0
    • ex kimyasaldır... yapabilir... o bahsettiği esrar için çok geçerli ama kimyasallarda durum biraz farklı...

• çevremde çok var kullanan istedikleri zaman içip istedikleri zaman bırakıyorlar esrarıda öyle dediğin gibi. yalnız eroin ve kokainin fiziksel bağımlılık yaptığını gördüm.

• Doktora git biran once

0|0
    0|0
  • Hem doktora git hem de psikolojik destek Alman'ı öneririm. Öncelikle arkadaşlarından kurtulman lazım. İlk hatanı maalesef , kullanmayı kabul ederek yapmışsınız .

0|0
    0|0
  • Yolun başındayken doktora git ve yardım al bırakman daha kolay olur ve o arkadaş çevresini terket hemen...

0|0
    0|0
  • öyle arkadaş mı olur be. hemen doktora gitmen lazım

0|0
    0|0
  • Farkındayken AMATEM e git ve tedavi ol

0|0
    0|0
  • Senin ne biçim bir arkadaş çevren var. Direk doktor yardımı al.

0|0
    0|0
  • Keşke apaçilik yapıp ona buna laf ataydında şu iğrenç şeylere bulaşmasaydın arkadaşlarınla görüşmeyi kesiceksin insan mı yok sonrada ailenle düzgünxe konuşup tedavi olacaksın uzak duracaksın, 22 yaşındasın senin yaşındakiler dışarda fink atıyor sen ölü gibi dolaşıyorsun yazık etme kendine

0|1
    0|0
  • apaçi gibi olmadığın avatarından belli. İredene sahip olmalısın. Bi yerlere git ve kafa dinle. arkadaş için çiğ tavuk yenir lafı boş, onlar atlatır olan sana olur. Ölsen gitsen ailneden başka düşünenin olmaz. O mezara girdiğin an herşeyin farkında olcaksın, kalkıp gitmek isteyeceksin ama olmayacak. Rahat uyumak istiyorsan kıyamete kadar, bu pislikten kurtulmaya bakıp, mümkünse tövbee et, namaza başla, kuranı oku. İnan bana ALLAH ın gücü ile herşeyi siler bitirirsin. Emin ol, dua et.

1|0
    0|0
  • Herşey beyinde başlar.Eğer bunu beyninde bitirdiysen bağımlılıkla ilgili profosyonel yardım al derim ben.Ailen ve arkadaslarının desteğiyle iyi olursun inşallah,belki de diğer bağımlı arkadaşların da seni takip eder.Onların da hayatını değiştirirsin.İlk adımı atmaktan korkma.

1|0
    0|0
  • yakın bir hastaneye git ve yardım iste.

0|0
    0|0
  • işte böyle tadı çıkmıyor bence bırak ayda bir at yani öyle tadı çıkıyor başka şeylerle ilgilen hap bağımlılk yapmıyor bizz sevgilimle bıraktık 5,6 aydır içmiyoz ilk içtiğim günler bnde debu etkliler oluyodu tamamen psikolojk sen başka şekillerlede mutlu olabilirsin..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Dostum şoyl e soylym buından 2 ay oncesine kadar bende o dediin ortamda takılıyordum hepsi ilk başta sigra başladılar ben başlamadım esrar a başladılar ben başlamadım alkol kullandılar ben kullanmadım en son hap kullanmaya başladılar yine ben başlamadım hep teklif ettiler ben yok dedim olay ooyle biti yani arkadaş ortamın ne kullanıyorsa sen kullanmak zorunda değilsin sanki iyi bişey miş te oneriyorlar o boku kullandıktan 5dk sonra maymun gbi oluyorlar ya da şempaze gibi 10 dk sonra ağlıyor yani sanki iyi bişy miş gibi sana oneriyorlar.

Ve derhal bir doktora başvur ve bırak bu illeti kesinlikle iyi bişey değil ilerde başına dert alırısın

Allahın İzniyle Bırakırsın İnşlahh

0|0
    0|0
  • at bir şeker bak dalgana.

Beni dinle.

0|1
    3|1
  • bana kalırsa cesaretini toplayıp ailenle paylaş ve bir tedavi merkezine götürsünler seni. psikolojik yardımla beraber atlatırsın. bu meretlerden ne kadar çabuk kurtulursan o kadar iyi daha yaşın çok genç farkındalığın da var sana zarar verdiğini görüyorsun. bırakman için yardım alman şart

0|0
    0|0
  • önce iradene hakim ol bu yaşta insanın cinsellikten uzaklaşması çok kötü , arkadaş ortamıyla sigaraya 13 esrara 16 yaşında başladım önümde hap attılar ben almak zorunda değildim almadım yine aynı ortamda alkol esrar devam ettim. yurtdışına çıktım amsterdam da halüsinojenlerin kralını aldım rusyaya gittim kokaini tattım . ama dediğim gibi irademe hep ben sahip oldum hep tadımlık, bağımlılık değil. sigarayı bile 10 yıldır içiyorum hala tiryaki değilim keyif amaçlı içerim yemek üstüne sex üstüne ve alkolle öyle sabah kalktığında aç karnına o ejderha nefesle iki tane üstüste ateşleyenlerden olmadım hiç bağımlısı olmadığım için bırakma gibi bir derdim de olmadı. herşeyi tadında yapmak lazım şimdi sana tavsiyem ex e kesinlikle bulaşma bdaha esrarı ayda yılda bir yapsan olur alkolü de aynı şekilde her gün içmediğin sürece sıkıntı olmaz

0|0
    5|1
  • Arkadaşım senin acil dr gitmen lazim henuz daha gec degil.burdan kim nedese faydasi yok. En iyi karar tibbi bilgi.

0|0
    0|0
  • bakkk dostum...sonrası psikolojk ve kalıcı rahatsızlıklarr...bence yol ayrımına gelmişin..kendine ve ailen yakışır şeyler yap..yaşadın ve bitti..asıl etkisini bırakınca anlıycaksın...bırak lütfen

0|0
    0|0
  • arkadaşım bu işin şakası olmaz

acil yardım alman lazım

yoksa gidişat kötü bilesin..

allah kurtarsın seni o arkadaş dediğin müsvettelerden ve bu durumdan..

0|0
    0|0
  • dostum hiç mi film felan izlemiyorsun sonun onlar gibi ya hapishane ya da toprakda olacak

kendini kurtarmaya bak kesinlikle doktora git kimin ne söyledğine bak

böyle şeylerde insan asosyaliğin sosyal olmakdan daha iyi olduğunu anlıyorum

0|0
    0|0
  • Kardeşim gözünü seviyim konuş arkadaşların bişeyler yap uzaklaş bak benim arkadaşım kurtulamadı bak sonrası daha kötü bu işin hayatın bitecek hemen ortamından uzaklaş hava değişimi vs bişeyler yap tedaviye git utanma bak yol yakınken bırak

0|0
    0|0
  • onu iççeğine alkole ver kendini

0|0
    0|0
  • Bir kliniğe yatmalısın acilen.

0|0
    0|0
  • doktora git hacı tek çözüm çekinme yoksa hayatnı s*kersin

0|0
    0|0
  • zayıfladın mı hiç?

0|0
    0|0
  • özentinin sonuçları bu işler.

0|0
    0|0
  • arkadas çevreni degişitr amk . Arkadasın hiç olmasın ewde takıl pc dee spor yapp amk . baska işlerle ugraş gardaşm bende lisede arkadaslarım yüzüneden bir bebeyi bıcakladm bende hayır diyemedimm ama şuan kimse yok ne arkadas ne çevre kral gibiyim amk

0|0
    1|1
Yükleniyor...