Şu ''Directioner - Belieber'' meselesine gelirsek... Haksız mıyım?

Şu ''Directioner - Belieber'' meselesine gelirsek.. Bu hayran gruplarına kezban diyenler genelde metal dinleyenler ve kendini mükemmel sanan erkekler. Evet kabul ediyorum, haddini aşmış, ergenlik döneminde olan, hatta 8 yaşında bile umutsuzca One Direction ve Justin Bieber'a hayran olan kızlar var. Bende aşırı sevmem, ama arada sırada dinlerim ve kabul etmek gerekir başarılı sanatçılar.

İlk önce neden sadece ergen olanlara değilde bütünleme yaparak kezban dendiğini söyleyeyim; ÖNYARGILAR.

Eskiden Directioner'dım. Ergenlik dönemime gelmiş olabilir ama asla haddini aşmış, azgın bir Directioner olmadım Allah'a şükür. Ama ben istersem Directioner istersem Belieber olayım veya başka bir hayran grubu, bütünleme yapıp herkesi üzmek, aşağılamak benim en zayıf noktalarımdan biridir. Çünkü aynı şeyleri yaşadım.

Sadece Directioner ve Belieber adına konuşmayayım, hangi hayran grubu olursa olsun bütünleme yapmak yanlış. Bir insanı sırf, sırf müzik zevkinden dolayı aşağılamak nedir abi? Ben istediğim müziği dinlerim. İstersem 1D, istersem JBiebes, istersem AC/DC, istersem Green Day. Hiç birinin başka birine Green Day dinlediği için hakaretler ettiğini, kezban dediğini, yerden yere savurduğunu gördünüz mü? Hayır görmediniz. Çünkü aralarında ergenler yok. Ama başka hayran gruplarında var diye heosine birden hakaret etmek size nasıl doğru gelebiliyor ben merak ediyorum.

Birde şu bahaneler yok mu? Mesela ''Gay insanları dinliyorsun, onları yakışıklı diye seviyorsun, onlar çok başarısız'' felan.

1-İsterse gay olsun. Sana giren çıkan mı var abi? Bırak gay olsun, lezbiyen olsun, biseksüel olsun. Eğer ben veya başka birileri onun müziğini seviyorsa, dinlediği zaman mutlu oluyorsa, senin bunu yargılamaya hakkın yok.

2-Evet yakışıklı diye bir ünlüyü seven çok gördüm. Sadece adını bilen veya ''26, 27, Jerry'' diye dolanan çok gördüm. Ama çoğu öyle diye, neden hepsi öyle oluyo? Hayır hepsine tek tek sordun mu nerden biliyosun onu merak ediyorum.

3-Başarısız olmasından sanane? Belki başarılı ama sen bahane ediyosun. Belkide başarısız ama insanlar onun şarkılarını seviyor. Ee, senin bunu yargılamaya hakkın var mı?

Zaman önyargılardan arınma zamanı. O kezban, ergen diye dalga geçtiğin insanlarında duygusu var. Onlarında çok sevdiği bir ailesi var. Onlarda mutlu olmak ister, onlar robot değil. Onlarda üzüldüklerinde ağlamaktan helak olabilirler. Çünkü onlarda insan. Havalı olmak için değişmeyin, kendiniz olun ve etrafınıza saygı gösterin.

Sizce haksız mıyım!?

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın haklı olmasınada ben pek umursamadığım için böyle şeyleri biri yazmadıkca söylemedikçe pek aklıma gelmiyor bir şey dememeyi tercih ederim genelde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Seviyeli elestiri diyecegim; giren cikan, batan vs. goruyorum, kiymetsizlesiyor gozumde soylediklerin.Twitterdan beliener ve directioner gorenin bunlari demesi normal.Konserlerini de goruyoruz, olgun insanlarin yapacagi ismi onlar.Hayranlarinin yas gruplari belli.Senin oyle olmaman gercegi degistirmiyor sen sonsuz dan bir cikarmak gibi sonucu etkileyemiyorsun.

1|0
    1|0
  • okumadım yazıyı çok uzun :) kendince haklı olduğun noktalar olabilir.

0|0
    0|0
  • ama zyn müselamn slklar .s.s

1|0
    1|1
  • ne kadar uzun bee sadelestirsene

0|1
    1|0
  • Justin bieberin hayrani dgilim ama sarkilarini dinliyorum cunku cok basarili 1d ye gelirsek salaklar toplulugu sarkilari ve sesleri hic star havasi uyandirmiyo justinde o star isigi var fakat hayranlari cok itici

0|0
    1|0
    • emin misin 1D justin bieberdan daha başarılı

• Yaa burda onu tartisacak degilim belieber degilim cunku ama 5 tane ne yaptigi belli olmayan salagin yaninda justin bieberi savunmaya kalkmak bile zaten buyuk bir aptallik olur justin 25 yasinda falan olsaydi su an justini elestirenler alkisliycakti tamamen kiskanclikla alakali

• Herkesin kendi fikri tabikide ben one directionu daha çok seviyorum ama one directionu sevmeyenlere saygı gösteriyorum justin bieberın bir şarkısını falan dinliyorum yani ama herkesin böyle yapması daha iyi olurdu bence sonuçta herkes sevicek diye bişey yok dimi :)

• Yakismayan kokik olan seylerle dalga gecilir. Bu kadar insan guluyorsa vardir bir sebebi :) kezbanmisij ergenmi bilmemde zevklerin cooooook çocuksuymus

0|0
    1|0
  • O değil de, ciddi ciddi okuyorum nan soruyu. :)

0|0
    1|0
  • yaa hee hee diyorum başka işiniz yok heralde up uzun yazmış ülkenin tek problemi buydu sanki.

0|1
    1|0
    • bu saatlerce bu soruyu sormak için yazmadım

• ya elalemin ünlüleri için satırlarca yazıyorsun başka daha yararlı konular için biraz düşünceni yorsan daha iyi olur.

• Hayatımdan değerli 1,5 dakikamı çaldın -.-'

0|0
    1|0
  • Yani sen şimdi bieber hayranısın ve bunu meşrulaştırmak mı istiyorsun

0|0
    1|0
  • Ya işiniz gücünüz yok bunu mu tartışıyonuz bir de bunun için satırlarca yazı yazmışın :D

1|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu yazıyı yazarak kezbanlığını bir kez daha göstermiş oldun, teşekkürler

0|4
    1|0
  • Okumadım da;

link

link

link

Ehehe bunun nesini seviyorsunuz lan? Bilerek giyiyor böyle hem de.

0|1
    1|0
    • yaa ne alakası var ben orada belieber ım demedim ki eskiden directionerdım yazıyo zaten orda benim anlatmak istediğim burda directioner veya belieberla alakası yok anlatmak istediğim insanların ön yargıyla yakllaşmaları gibi

• birnick in yorumunu gördükten sonra okumaya gerek yok buldum

0|0
    0|0
  • haklisin bebegim

1|0
    0|1
  • Directioner olan çocukların ahkalsız ve gerizekalı insanlar sürüsü olduğunu dile getiren uzmanımız, directioner sapkınlığının kanserden bile daha tehlikeli bir hastalık olduğunu ve tedavi edilmezse ergen çocukların hayatlarının kalanında topluma faydasız, sığ ve gereksiz bireyler olacaklarını ifade ediyor. Bu grubun en tehlikeli yanı da üyerlerinin daha ergenliğe girmemiş veya yeni girmiş kız çocuklarından oluşması ve bu directioner parçalarının ileri derecede sapık olması.

Sözün özü eğer 9-14 yaşları arasında bir kız çocuğunuz varsa onunla iyi ilgilenin. Aksi takdirde sizin haberiniz olmadan directioner olabilir ve gerizekalılar kervanına bir kişi daha katılabilir.

0|0
    1|0
  • Ülkemizde özellikle kurbanlarını sanal alemden seçen, kendilerine directioner diyen ve çocukların bilgisayara bağlanıp asalak gibi platonik aşk yaşamasını amaçlayan bir şebeke bulunuyor. Uzmanımıza göre bu şebeke oldukça tehlikeli ve çocukların zihinsel, fiziksel ve ahlaki gelişimini oldukça olumsuz etkilemekte.

Directioner örgütü nedir?

Directioner şebekesi, özellikle ergenlik çağındaki kız çocuklarını hedef alan çok tehlikeli bir örgüttür. Birkaç adet eli yüzü düzgün çocuğa Türk kızlarının aşık edilmesi düzmecesinden ibarettir. Çocukların directioner olma sebebine bakılınca genelde okul derslerinde başarısızlık, aile tarafından ilgisizlik gibi etmenlerin olduğu görülüyor.

0|1
    1|0
Yükleniyor...