Mastürbasyon neden orucu bozuyor?

bana bunu biri açıklayabilirmi? evet biliyorum günah diceksiniz meni akıyor diceksiniz ama hani şunu merak ediyorum; sonuçta vücudumuza bişey girmiyor mastürbasyon yaparken aksie çıkıyor e oruç vücuda bişey girince bozulmuyormu? ( bunu bitek cinsellik ile ilgi düşünmeyin örneğin su içincede vücuda bişey girmiş oluyo) bunu bir türlü algılayamıyorum? mantıksız gelio bana güzelce açıklayabilirmisiniz neden mast. orucu bozduğunu?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Orucu bozar, sadece kaza gerekir.

Bir Ramazanda iki defa mastürbasyon yapana kefaret de gerekir.

Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken bir şey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

1. Eğer mastorbasyon yaparsanız, o gün orucunuz bozulur. Siz bozuldu diye yemek yiyip su içmeyiniz yinede. Ramazan ayı bittikten sonra bozulan orucunuz için tekrar bir gün oruc tutmalısınız..

2. Eğer bir ramazan ayı içinde masturbasyon yapıp orucu bozup, tekrar başka gün yine masturbasyon yaparsanız KEFARET gerektirir.. Yani 61 gün boyunca oruc tutmanız gerekir..

3. Elle dokunmadan ya da oynaşmadan rüya hali ile vs. meni gelirse oruç bozulmaz. Gusül abdesti almanız yeterli

4. İmsaktan önce ya da iftardan sonra (yani orucu açtıktan sonra) masturbasyon yaparsanız oruca zarar gelmez.. fakat cenabet olarak yiyip içmeyiniz. Önce banyo yapınız.

5. Cenabet olarak imsakta uyandınız ve vaktin bitmesine az zaman kaldı ise, önce yemeğinizi yiyip sonra banyo yapabilirsiniz. Ancak zaman varsa daha önce banyo yapıp sonra yemek yemelisiniz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Orucun amacı nefsini terbiye etmek, sadece aç kalmak değil.

1|5
    0|0
  • simdi sogle dusun.alahin senin orucuna ihtiyaci varmi. yok.

sen oructan ne anliyosun aclik susuzluk . ama oruc aclik susuzluk degildir. oruc nefsi terbiye etmektir. allahin yasakladigi seylerden uzak durmaiktir. haram zina giybet faiz sehvet. orucluyken bu tur seylere daa cok dikkat ederiz ama iradesi zayif insanlar hep kafasi karisir.

sadece bir ay dusun allahn yasakladiklari bu ayda olmuyaak dye. eger ac susuz olmasan onlarn hc birini hatrlazsn o acligin susuzlugun sana oruclu oldugunu hatrlatip o gunqha girmemeni sagliyaak.

ramazanda tek midemiz oruc tutmaz.

gozler.kulaklar.elller ayaklar.

bunlarida tuttrcan. gozlerinle harama bakmiyacan. elinle harama dokunmuyacan. kulaklqrn gunqh duymuyacak. agzn giybbet edip gunah islemiyeek. boglece nefsini terbiye edeceksin:-)

0|0
    0|0
    • teşekkürr ederim işte ben böyle düşünmüyodum ama dedikleriniz doğru gerçekten teşekkürrlr :)

• Oruç tutmak insanın sadece midesini aç bırakması demek değildir. Bütün vücut ruh dahil olmak üzere hepsine oruç tutturmaktır. Aklına oruç tutturacaksın kötü şeyler düşünmeyeceksin. Diline oruç tutturacaksın kötü söz söylemeyecek dedikodu yapmayacaksın. Ellerine oruç tutturacaksın kötü işler yapmayacaksın. Bunun gibi hepsini sırala kendine. İnsan nefsini zincire vuracak ki oruç tuttum diyebilsin. Yoksa bağla eşeği ağaca akşama kadar yem verme o da oruç tutar :))

0|2
    0|0
  • Yalan söylerkende vucuda giren çıkan yok, küfür ederkende p*rno izlerkende..Mesele nefsine hakim olma meselesi.

0|1
    0|0
  • Cünüpken hiçbir ibadetiniz kabul olunmaz. Dolayısıyla abdest gidince oruçta gidiyor.

0|1
    0|1
    • abdest gidince oruç gitmez diye biliyorum.

• :) Ben oldukça hassas bir manevi hayata sahip birisiyim ve haram olmayan bir şeye haram demenin insanı dinden çıkartacağını da biliyorum. Burada bir soruya cevap verdiysem eminimdir. İstediğin şekilde araştır. Umarım değildir. Benim de kalbim senin haklı olman yolunda ama ben çok eminim. Aksi halde soruna yanıt vermezdim.

Bu seni yanlış yönlendirmek olurdu.

• teşekkürr ederim sağolasın :)

• Orcnnn vermiş cevabı.

au revior!

0|0
    0|0
  • İradenle yapıyorsun. Nasıl yemek içmek iradenle oluyorsa mast ta iradenle olduğundan bozulur.

0|0
    0|0
  • şehvet durumu yaşamiyomusun...

0|0
    0|0
  • boş boş aptalca konuşma .oruçun ruhunu anlammışsın .e git seviş sonrada içeri bir şey giymedi oruç niye bozulsun cahil insan .din bu kadar basit mi gelen geçen din adına konuşsun .edebini bil haddini bilr insan

0|0
    0|1
    • ne var bunda bukadar abartı tepki vericek anlayamadım? herkesin dini kendine sen öyle düşünebilirsin ama ben böyle düşünüyorum doğru veya yanlış saygı duymayı öğren azıcık

• teşekkür ederim gönlü çömert bayan oldu :))

• :))

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...