Bukadar basitleştik mi?herşey aşk ve cinsellik mi?

geleceği düsünerek yasamaktan bahsetmiyorum bir çoğumuz öyle yapmıyor zaten ama anı bukadar kolay ve hevesle kirletmenin mantığını çözemiyorum..

çoğumuz saf aşık ayaklarında bir kısmımız tek gecelik ilişkiler peşinde peki bunların sonunu hic düsünmüyor muyuz?

son zamanlarda en cok rahatsızlık duyduğum dikkat ettiğim konulardan biri bu. gerek yakın cevremde gerek sosyal ortamda gerek burada ya da sanal herhangi bir ortamda herkesin arayısının sadece bu olduğunu görüyorum

peki ya insanlık? iyi niyet güdüsü? bunları tamamen yitirdik sanırım gerçekten.

rastladığım 10 insandan 4ü aşk pesinde 2 3 günlük insanlara ölüp bitip ardndan diğerine geciyor ve hayatı sadece bu zannediyor diğer 4yse tamamen eğlence ve seks pesinde..

seksi bukadar cazip kılan ne? yasaklık desek iranda yasamıyoruz ülkemiz teknoloji sayesinde güzel bir çok duyguyu kaybetti zaten

geri kafaı bağnaz bir insan olduğumu düsünmüyorum fakat hic mi ihtiyac duymuyoruz bir insanın bedenimiz icin değilde insanlığımız karakterimiz icin yapabileceği seyleri ya da kulaklarımız hic mi özlemiyor kalbimizin ve karakterimizin sağlamlığını 2. ağızlardan duymayı ?

yada hic mi düsünmüyoruz bir süre sonra yaslanabileceğimizi yalnızlık cekebileceğimizi?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• bence öyle degil

sonucta sen nasıl gördüğün cok önmli askı ya da sevgiyi

bugun net ve tv ler var hergun izliyoruz.insanlar bizim yerimize hayaller kuruyor bize sunuyor

bizde izliyoruz.hayal kurmuyoruz senn anlayacagın.

e noluyor hayal dunyamız cok ualdıgı için dusunme kabiliyetimizi dusuruyoruz.

artık sadece bireysellestiğimiz için bir baskasının derdini kendi derdimiz olarak göremiyoruz bile

yani senin anlayacagın sevebiliyorsak bu bile guzel

herkesin askı gercekten edebi kadar. ahlak sorunumuz cokken

yani aslında cok eskideymiş o ask

1|0
    0|0
    • eskiden olan askın suanla hicbir alakası yok ki zaten whatsapp görüldüsü değil face te iliski durumu yapmak değil uğruna twit atmak değil aşk

aşk bir insanı olduğu gibi kabullenmek tüm meziyet ve eziyetleriyle sevip sahip cıkıp paylasıp yanında olabilmek

aşk canım demek değil

kaldı ki dediğim gibi teknolojiyle biz bir cok güzel duygudan geri kaldık zaten..

• doğru

Erkekler Ne Diyor 7

• Çok doğru söylediklerin.

Böyle düşünenlerin olduğunu bilmek güzel.

1|0
    0|0
    • yalnız olmadığımı bilmekte güzel..

tesekkür ederim

• İnsan lar böyle toplum böyle Her geçen zaman daha da değişecek Belki hiç istediğimiz gibi olmayacak

Düşünceler çok farklı Ben birilerini düzeltmekten ya da benim için önemli olan değer yargılarını benimle aynı fikirde olmayanlara anlatmanın anlamsız olduğunun farkına vardım .O yüzden vazgeçtim .Kendi bildiğim doğrularla yaşıyorum.

Bence sende öyle yap Kendi doğrularınla yaşa Ne değiştirmeye çalış nede değiş.

Bir örnek vermek istiyorum Hani demişsin ya Günü birlik ilişkiler .Bunu doğal gören normal kızıda var erkeğide var.Onlar kendi bakış açılarına göre bu çok normal .Sana bana tada bir başkasına ters ama onlara doğru .

Herkesin doğrusu farklı o yüzden onların hayat tarzına yanlış olarak bakma .Yada kendi hayatına da yanlış deme

Çünkü Doğru neye göre doğru Yanlış neye göre yanlış .Doğru ya da yanlışın tanımı neye göre kime göre hangi kaynağa göre yapılmış

0|0
    0|0
    • ben insanlık güdüsünden bahsediyorum birseyleri değistirmekten değil..

• Tamam aynı şeyi söylüyorum senin güdülerin farklı

Herkesin ihtiyacı ihtiyaç hissetikleri farklı

• bunları düşünenler hep bir yerde kayboluyor zaten adam olan aile kavramını

oturtmaya çalışır hayallerinde bir aile vardır

1|0
    0|0
    • ama artık öyle insanlar yok malesef. 30unu geçmis insanlar bile hayatlarını daha nekadar eğlenceyle sürdürebilirler diye düsünüyor

• gelip gecici olması değil sorun. sorun insanların bunların kendilerni nasıl tükettiğini göremeden sadece keyiflerince yasaması

• vallahi bu insanlar hep var birde evliler ekleniyor burada bence bunlardan sıyrılıp iyi bir yaşam oluşturmak olur

• Merhaba tosbağa kardeş

Haklısın kardeş.

Herşey çük sevdası değil

1|0
    0|1
  • daha da kimseyi eklemem :/

1|0
    0|0
  • romantik komedi izleyen bir kız daha..

0|0
    1|0
  • Okumadım amk bu ne ya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• maalesef öyle

1|0
    0|0
Yükleniyor...