İnsanların "eşcinsellik bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir" demesini nasıl karşılıyorsunuz?

Başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu olmak üzere dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşları (türkiye psikiyatri kurumu da dahil), eşcinselliğin insanlardaki 3 ana cinsel yönelimden biri ve insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olduğunu ve eşcinselliği değiştirme terapilerinin bilimsel metodlara dayanmadığını, kişilere psikolojik zarar verdiğini söylerken insanların "eşcinsellik bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir" demesini nasıl karşılıyorsunuz?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• bence bir hastalık değil bir sapkınlık

0|0
    0|1
    • link

Yukardaki linke bak bir bence.

• hetero gençler ilişkilerini rahat bir şekilde yaşarken, birbiriyleriyle flört ederken onun gizli yaşamak zorunda kalacağı bir şeyi bilerek tercih edebilir mi? Böyle bir şeyi isteyerek tercih edebilmek için gerizekalı olmak lazım. Eğer bu bir "tercih" se senin de bunu tercih edebilmen gerekir. Ben bundan sonra kızlara hiç aşık olmuycam, onları hiç arzulamıycam, erkeklere ilgi duyucam diye bir tercih yapabilir misin? Bir erkek kadınlara baktığında kendisini zorlamasına rağmen hiçbir cinsel dürtü

• hissetmiyorsa bu onun bilinçli tercihi mi oluyor? Eşcinsellik ilk hastalık olarak kabul edilmesi zaten bilimsel bir temele dayanmıyordu. Toplumun normlarına uymamaması, önyargı eşcinselliğin hastalık olarak kabul edilmesinde etken oldu. Sonra bilimsel, tarafsız araştırmalar yapılınca, eşcinsellerde heterolardan farklı olarak fizyolojilk, psikolojik bozukluğa rastlanmayınca, normal ruh sağlığıyla uyumlu olduğu görülünce hastalık olmaktan çıkarıldı.

Erkekler Ne Diyor 10

• pek iyi karsılamıyorum. son bilimsel calısmalar bunun bir kişilik olduğunu doğuştan geldiğini ortaya koymaktadır. o yuzden daha fazla ayrımcılık yapmamalıyız.

0|0
    0|0
  • İnsanlar her şeyi söyleyebilir. Bu gerçekleri değiştirmeyecektir.

1|0
    0|0
  • psikiyatra gidip tedavi görüp eşcinselken normale dönen olmuşmuki?

0|0
    0|0
  • Lut kavmini araştır. Bir kavim sırf bu yüzden yok ediliyorsa gerisini sen düşün.

0|1
    1|1
    • Ben dine değil bilime bakarım. Ateistim.

• Bir erkek güzel bir kadının göğüslerine ve kalçalarına baktığı zaman hiçbir cinsel dürtü hissetmiyorsa, yakışıklı, güzel vücutlu bir erkek gördüğü zaman ereksiyon oluyorsa bu geçmişte yaşadığı bir olayla mı ilgilidir? Bu size mantıklı geliyor mu?

• link

link

Bu linklerede bir bakmanızı istiyorum.

• evet hastalıktır...

0|0
    0|1
  • Benim çıkış kapım çıkış kapısı olarak kalmalı

0|0
    0|0
  • Bu bir hastalik degil tercihtir. Bole bir tercihte olur mu ya =)

0|0
    0|1
    • Tercih değil yönelim/eğlim. Sen kızlara ilgi duymayı ne zaman tercih ettin?

• Siz arge ile bilimsel araştırmayı aynı şey sanarak yanılıyorsunuz. Bilimsel araştırma sonuçları sınanabilir ve tekrarlanabilirdir. Öyle olmazsa zaten bilimsel bir değeri olmaz.

• Tekrar okuyabilirsin arge ile bilimsel olanini ben ayni kefeye koymadim soran arkadas denk tutuyor her ikisinide

• soruya dikkat etmedim ama o da aynısı gibi duruyor.. duygusal ters tepme söz konusu sanırım

hastalık olasılığına daha yakın gibi.

0|0
    0|0
  • ne olduğu konusunda kararsızım. Ama mantığım bana hastalık olmadığını söylüyor.

bir insan kadın vücudunda erkek hissediyorsa o bunun suçu değildir.

0|0
    0|0
    • O transenseksüellik, eşcinsellik kadınına kadına, erkeğin erkeğe ilgi duyması.

• Homofobi, butun i*neliklerin anasidir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• escinsellik tedavi edilemez. ama HOMOFOBİ edilebilir :).

0|0
    0|0
Yükleniyor...