Bu evlilik ne menem bir şeymiş!

10 yılı aşkın evli olduğum eşimle artık evde iki yabancı gibiyiz. Çok uzun hikaye.. Cincellik artık yapmacık bir hal aldı. Ben çabalamayan, güven vermeyen, ilgi göstermeyen, eşine anne ve hizmetçi gibi davranan, kadın olduğunu hissettirmeyen biri haline geldim onun gözünde. Artık tartışmalarımız samimiyetten uzak bağarışmalar şeklinde geçiyor. Koca bir aşk nasıl oldu da bu hale geldi anlamıyorm. Samimiyetten uzak saygıdan uzak bir duruma geldik. Alttan alıyorum olmuyor, üstten alıyorum olmuyor işin içinden çıkamıyoruz. Her çabalayışımız bizi daha da derine götürüyor. İki çocuğumuz var artık onların önünde tartışmaya başladık. Afedersiniz ama*sorununu çözemedim gitti.

- Sürekli beni suçluyor

-- Sana öğrettiğim gibi dokunmuyorsun

-- Burda sex yapmayalım

-- Işığı kapatalım

-- Bu pozisyonu sevmiyorum

-- Yalanmasından hoşlanmıyorum

-- İçime girmesini sevmiyorum

-- Benimle ilgilenmiyorsun

-- Beni arzulamıyorsun

-- Bana hikaye anlat

Haliyle yatağa yatınca kırk tane düşünce... Kendini bir türlü rahat bırakmıyor işi gücü benim düşüncelerimi okumak beni dinlemek. Konsatre olamıyorum. Kafanda ne var yine. Sıkıntılarımı dertlerimi anlamıyor oyuncak gibi olmamı istiyor. İstemiyorum diyemiyorum. Sırtını dönüp küsüyor ağlıyor. Nedir bu artık yemin ediyorum bıktım.

Tartıştığımızda söylediklerimi kaale almıyor. Tek doğru var o da kendi bildiği... Hayatımda bir kez bile vurmadım. Ama yemin ediyorum artık dayanamıyorum. Sevgiyi şeklen görmek istiyor.

Tartışmalarda ağzına aldığı hakaret içeren sözleri beni çok yaralıyor artık duymaktan bıktım. Düzelebileceğine de iman edemiyorum. Sorun olmadan yaşayamıyor. Sürekli sorun istiyor. Durgunluktan nefret ediyor. Süreki bir entrika olcak. Küsmediği insan kalmadı. Ailesi ile arası çok kötü, eltisini çekemiyor, kardeşleri ile de arası bozuk. Hep yapıcı hem pozitif olmaya çalışıyorum. Ama nereye kadar devam edecek bu.

Bazen Allah'ım neden beni böyle bir şekilde sınıyorsun diye isyan ediyorum. Bu anlamsız kapris ve tutumları yüzünden 11 yıllık evliliğimde tek kuruş birikim yapamadım. Aksine kredi kartına da bir dünya borç yaptım. 3 500 bin lira kazanıyorum ama 10 bin lira kredi kartı borcum var kenarda da sıfır.

Geleceğimi göremiyorum. İşin içinden çıkamıyorum. Şimdi de sırf o istiyor diye tayin istiyorum başka bir ile gideceğiz. Ancak bende zerre bir umut kalmadı. Tüm umutlarımı soğuruyor. Böyle bir negatif enerji yoookkk. Arkadaşlar ben ne yapmalıyım.

Ramazan günü durup dururken hayat zehir edilir mi?

Tek sorun cinsellik değil. Ama cinsel açıdan birbirimizden soğuduğumuz için rahatlayamıyor birbirimize sarıyoruz.

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yazım tarzından anladığım kadarı ile, hani şu kadınların ''evlenilecek erkek'' tanımındaki adamlara benziyorsun sen..

Bu zamana kadar, hep anlayışlı olması gereken sen olsun. Her doğruyu sen düşündün ve tarttın. Hatta sanırım, bunun için kendinden ödün verdin.

İşte şimdi, o kendinden verdiğin ödünlerin ceremesini çekiyorsun gibi geldi bana. Çünkü ödün vermelerin, seni ''sen'' değil, başka bir adam yapıyor ustacım. E haliyle, ilişkinin ilk yıllarındaki o orjinal adamı öldürmüş bulunuyorsun..

Tanıştığınız ilk zamanları hatırla ve yine aynen öyle bir adam ol.

Fazla da umursama..

Çünkü her koyunun kendi bacağından asıldığı ve ilişkinin ağırlığının sadece bir tarafın çekmediği durumlar da vardır..

Zıvanadan çıktığında ise, çarp ağzına.

Çekinme..

Fazla da acıtma, sarssın ve kendine getirsin; yeter.

En kaba tabirler siyaha siyah, beyaza beyaz diyen; kendin gibi bir adam ol işte.

Hani ''dünya güzel, ben güzel, çocuklar güzel ama bir sen arızalısın ve bunun için acı çekip, yalnız kalmanın eşiğindesin'' gibi bir hava yaratacaksın alt tarafı..

Ha yatak için de şöyle diyeyim; ''bir şeyi isteyip de sahip olamamak kadar insani tahrik eden bir duygu daha yoktur'' der Tom Ford..

Bilmem anlatabildim mi..

Tak geri vitese hemen..

5|5
    2|0
    • Kardeş yaptığın yoruma sonuna kadar katılıyorum. Ama bir insan her zaman aynı olamıyor.

Yemin ederim artık çok bunaldım. Bir kez bile eşimi aldatmış biri değilim. Ancak biri karşıma çıksa gel yatalım dese herhalde yoldan şaşacam. Rotayı sapıtacağım ondan korkuyorum.

• Ağzına çarpacağıma kapıyı çarpar çıkıp giderim

• Evet bu hatuna hafiften bir dokundurmalı. :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen nadir bulunan, değeri bilinmesi gereken bir eşsin. Çevremizde çok olduğu için sana birkaç öneride bulunmak isterim.

1) şiddet bazen dozunda iyidir. Aşkınızı alevlendirir. Ayrıca ona patronun kim olduğunu hatırlatır. Belli ki çok yük almış, sıkılmış. Bir çok sorumluluğu al üstünden. Ve biraz sessilik istediğini dile getir.

2) lütfen, lütfen kesinlikle bir aile danışmanına gidin. Bütün aile danışmanları sizin gibi problem yaşayabilen çiftleri dört gözle bekliyor. Ülkemiz bu konuda çok hassas çalışıyor.

3) belki de ona yetemiyorsundur gerçekten, ve sana olan sevgisi azalmış olabilir. Sonuçta herşey karşılıklı. Sürpriz yap. Bir gecelik uzak ve sessiz bir yere kaçır onu. Susmayı dene. Konuşunca sus ( ne derse desin) susunca alakasız ve güleryüzle birşeyler anlat. Psikolojisi bozulmuş olabilir sonuçta. Evlilik bayanlar için daha zor. Bardağın boş kısmından bak.

4) mümkünse bir işe sok. Ve onu ölümüne yor. Paramız yok de. Haciz gelecek de. 2-3 ay çalışsın. Çocuklar bebekse, en azından onun kazandığını bebek bakıcısına verirsin. Kadının parasını az verdiğini söylersin.

Daha da olmuyorsa.. Olmaz bazen tüm istenilenler, değiştir avradı. Ona da söyle. Lütfen biraz ez onu, ama yalnızken onu şiddetle arzuladığını belli et. Emirler ver. Müzik aç. İçini aç kadının. Biraz sessizsin sanırım.

2|2
    0|0
    • İçimi ferahlatan güzel yorum oldu teşekkür ederim. İnanın 1 ve 2 hariç hepsini denedim. Aile danışmanına gitmedik ama psikatrise gittik. Yaklaşık 1 yıl prozac kullandım. Sonra bıraktım.

• senin hatun iflah olmaz ben diyim...

0|0
    0|0
  • tek cozum bence oturup sakın kafayla konusmak bırbırınızı anlamak dınlemek hak vermek hatalarınızı gormek

0|0
    0|0
    • Sena güvenmeyen ve samimi bulmayan biriyle nasıl konuşur nasıl birbirini dinlersin... Ah ah nasıl bu hale geldik

• bencede nasıl bu hale geldın

ve bence artık bıtmıs bu evlılık :/ uzgunum

guven yoksa samımıyet yoksa hıc bısey olmaz

cunku senın zaten evlendıkten sonra hem esın hem arkadasın abın baban herseyın oluyorr ve yanı hep aynı evde berabersınız herseyınız bır oturtugunz masa uyudugunuz yatak sabh kalktın o aksam uyudun o ee bunları zorla ya da ısteksız yapıyorsan o kısıyle artık yasayamıyorsan bıttımstır

• Senden birtane daha var ise, buraya yönlendir olurmu?

0|0
    0|0
    • Benzerlerim muhakkak vardır.

Ama genç yaşta gidiyorlar bunlar :)

22 de evlendim. :=

• Evet yazmak rahatlatıyor ama günden güne yoldan çıkmaya biraz daha yaklaşıyorum...

• Sorunlar var %100 ü de eşimden kaynaklanmıyor farkındayım. Ben de mükemmel değilim sonuçta.. Ön yargı sezdiysen olabilir buna hayır demem.

• -- Işığı kapatalım burda haklıymış eşin :D ney diyim oruç tut Allah yardım eder.herkesin aynı borç olarak yani..

0|0
    0|0
    • Neden ışık kapalı olmalı ? Öyle genel bir beklenti mi var benim bilmediğim.

Teşekkür ederim sağolun dilekleriniz için

• Romantizm evet loş güzel olur kabulümdür. Ama zifiri karanlık ta hiç hoş olmuyor.

• aynen :Dd

• neyi tüketti ona göre böyle davranıyor?

0|0
    0|0
    • Sevgi falan mı diyorsun. Onu bilemem ama saygı diye bişey kalmadığı açık

• ama o zaman evliliğinizin ilk günlerinden itibaren aynı düzeyde olması gerekmez miydi algısı?

• Ben de öyle düşünüyorum. Ama bazen bir günah keçisi bulmak gerekiyor o da sanırım en kolayı ben!

• öncelikle seni çok iyi anladığımı ifade etmeliyim. ancak eğer bir ilişkide problem varsa bu her iki kişinin de katkısı olduğu anlamına gelir. eşin veya sen çok haklısın demiyorum yanlış anlama. ama benim anladığım aranızdaki iletişim büyük ölçüde problemli ki bence tr deki pek çok ilişkide bu ve buna benzer sorunlar yaşanıyor. ben bunun kökeninde yetiştirilme tarzımızın yattığını düşünüyorum açıkçası. biz bayanlar maalesef siz erkekler kadar özellikle cinsellik konusunda rahat yetiştirilmiyoruz. bizler küçük yaştan itibaren cinselliğin bize zarar veren bir şey olduğu düşüncesiyle büyütülüyoruz. yaşıtımız erkeklere aç pipini göster oğlum denirken bize ayıp, sakın yapma vb. gibiz sözler sarfediliyor. dolayısıyla bedenimizle iletişimimiz düşmanca oluyor. çoğumuz kukumuz olduğunu unutuyoruz. cinselliğin c si bile bizi müthiş geriyor. erkeklerin bize zarar vereceğini düşünüyoruz vs. vs. vs. büyüdükten sonra da bu değişmiyor. cinsellik algımız sağlıklı olmadığı ve kendimize verdiğimiz değer problemli olduğu için bize yaklaşan erkeklerin bizim için değil de kukumuz için bize yaklaştığını düşünüyoruz. yani düşman olduğumuz bir şey için. diyelim evlendik bu kez de eşimizin bizi kendi zevkleri için kullandığı hissine kapılıp onunla birlikte olmak istemiyoruz bir süre sonra. çünkü maalesef çoğumuzun orgazmdan haberi yok. cinsellikten zevk almak bize kendimizi suçlu ve kötü hissettiriyor. yatakta içimizden geldiği gibi davranırsak o.pu olarak algılanacağımızı zannediyoruz. sevgimizi ilgimizi olduğu gibi belli edersek bize kötü gözle bakılacağını sanıyoruz vs. vs. eşinde de muhtemelen bu tarz kodlamalar mevcut. ve cinsellikten zevk alanın bir tek sen olduğunu sandığı için bu konuda rahat davranamıyor. seni temin ederim orgazm olmayı öğrenmiş bir kadın erkeğin ne yaptığıyla değil o zevke varmak için sadece ve sadece kendi zevkine bakar. o mutlu ana ulaşmak için de elinden geleni ardına koymaz. bence eşinin öncelikli olarak bu tü kaka algısından kurtulması gerekiyor. ve tabi burada da asıl iş sana düşüyor. bu konuda anlayışlı ol ona ilgi göster gibi şeyler zırvalayacak değilim. bunlar onun işine yaramaz. ama bu sağlıksız bilinçdışı tepkilerinin farkına varması gerekiyor. bu anlamda senin ona ayna olman faydalı olacaktır. gayet normal bir ortamda insanların çocukluk yaştan itibaren programlandıkları bu yargılardan bahsedebilirsiniz. kendisini karşısındakinin aynasından görmesi onun değişimi için yararlı olur diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Hatalar karşılıklı bu konuda bir şey demiyorum zaten. Ancak üzerine gelinen ve saygısızca davranılan benim, bir başkası değil. Benim düşünce hayalinde başka bir ben olduğum. Hayatllerindeki ben le günümüzdeki ben uyuşmadığı anda sinirler geriliyor. Yetiştirilme tarzı yaşadığı ailedeki büyük problemlerinin de çok etkisi var. Ben sakin bir ailde büyüdüm. Sorunların çözüm şekli hararetli ve yoğun konuşmalardan büyük tartışmalardan geçmezdi. O ise çok sorunlu ve hergün tartışılan bir evde geçmiş

• Orgazmı biliyor o konuda bir sorunumuz yok. Cinsellik konusunda ben çok istekli olduğumdan onunla geçmişte çok sağlıklı diyologlarımız oldu. Ancak özelikle ikinci çocuktan sonra orgazm olmayı bırakın vajinismus benzeri bir vaka yaşadık ve uzun dönem sürdü. Hala da var gibi. Cinsel birleşme istemiyor, hiç bir şekilde uyarılmıyor ve ıslanmıyor, uyarılsa bile orgazm noktasına gelmiyor. Orgazm olması için neler yaptığımı bilemezsin.Kafası sürekli dolu olduğu için kendini hissetmeye bırakamıyor

• anladım. o halde bir psikolog yardımcı olur sanırım.

Erkekler Ne Diyor 8

• sevgili dostum.. yazdıklarını okuyunca ortak iş yaptığımız bir ağabeyin durumu geldi aklıma. çok benzer bir durum. benimle her şeyini paylaşır mümkün mertebe tabi cinsel konularda çok detaya girmeden. ama tahmin ediyorum o anlattıkça. senin gibi mülayim bir adam. valla duydukça evlenmekten çekinir hale geldim... :( elbette her evlilik birbirinden farklı ancak çoğunlukla sorunlu evlilikler var çevremde. bu cinsellik konusu çok kafama takılıyor. bir zaman sonra monotonlaşıyor galiba. bizim koplum olarak bir şeyleri çarçabucak tüketme hastalığımız var. ta ergenlikten başlıyoruz, çok eceleciyiz. biraz zamana yaysak sanki biraz daha uzun ömürlü olacak gibi. ne bileyim. bunları söylemek geldi içimden. yardımcı olamadım belki ama en azından paylaşayım istedim düşüncelerimi...

0|1
    0|0
    • Eyvallah dostum eline sağlık

• akıl vermek gibi olmasın da yine de sabır göstermek gerek. her şerde bir hayr vardır derler. gerçekten öyle. Allah yardımcınız olsun.

• Sabır sabır ya sabır.. evet haklısın ama yaşlandık be dostum.

• Hocam aman dıyım sıddet uygulama. Sonuna kadar haklısın, ne yapsan yerıdır, ama emın ol o haklılıgın ılk tokatta sona erecek, cevrende sana hak veren ınsanlar bır anda onun tarafına donecekler. Al karsına konus bence. Net bır dılle konus, boyle yapmaması gerektıgını anlat ona. Bellı kı sen bazı hatalar yapmıssın. Evlı dahı olsan yapmaman gereken bazı hataların olmus bence.

1.evlı dahı olsan kadın sana muhtac oldugunu hıssedecek.

2.bazı krıterler koyacaksın, kredı kart o kadar ozgur kullanılmamalı mesela

3.bır sey yapmasan bıle cevrende baska bayanlar bulunsun.

4.asla sana hakaret etmesıne ızın verme. tepkını koy, tartıstıgınız konu her ne olursa olsun kes tartısmayı ve bunu yapmaması gerektıgı yonunde azarla onu...

bunun gıbı konulara dıkkat et. umarım duzelırsınız

0|1
    0|0
    • Rahat ol dostum herhangi bir kadına şiddet uygulayacak kadar aciz bir mahluk değiliim ki eşime asla. Sorun konuşamamakta zaten. Söylediklerimi samimi bulmuyor haliyle ne söylersem söyleyeyim fayda etmiyor. Kredi kartı verdiğim yok belli bir yaşam sıtandardına çıktık ve ortak bir mali politikamız olmadığı için çuvalladık. Ona sorsan evii için her şeyi yapan hiç para harcamayan nadir bulunan bir kadın. Ancak ortak bir plan olmayınca işler yolunda gitmiyor.

• bir çok nedeni olabilir bunun.ama şunu bilin ki eğer bir kadının ilişki öncesi sürekli baş ağrısı reseptörleri çalışıyorsa bu işte bir sıkıntı vardır.sizi şüpheci biri yapmak istemem ama eşinizi bir araştırın bakalım neler yapıyor siz yokken işteyken.

maddi durumlar ilişkileri müthiş hızlı yıpratan bir neden haline geldi günümüzde. halbuki et-but belli ve hep belliydi madem bu yetmiyordu ona gelmeyebilirdi,sizle olmayabilirdi...

her ilişki zamanla yıpranır maalesef,yıpranmıyor diyen yalancıdır ya da saflığından öyle söylüyordur.

neden tayin peki.orda onu bunaltan şeyler neymiş mesela.başka yerde başka oksijen başka su mu var? başka bir gökyüzüne, başka yıldızlara mı bakacaksınız orda...

ben yine tekrarlıyorum,bi bakın siz iyice neler oluyor acaba

0|1
    0|0
    • Çalışkan bir insan evlilik yüzünden nasıl hedefi olmayan kendini akıntıya bırakan birine dönüşür işte böyle...

• işiniz gerçekten zor ama çözmekten başkada çıkar yolunuz yok...

biraz uzaklaşmaya ihtiyacınız var...

bu kendi psikolojinizin de düzelmesi için şart.

sahi boşanmayı düşündünüz mü?

ben düşünün ve işler dahada arap saçına dönmeden bunu konuşun..

unutmayın ne kadar hızlı davranırsanız kendi hayatınızı kurmanız da o kadar çabuk olacaktır..

olmuyorsa olmuyordur..

0|0
    0|0
    • Düşündüm, düşünmez olur muyum. Çocuğumuz olmasa çoktan o noktaya gelirdik.

• çözüm olmazsa gelip geleceği nokta orası zaten, kaçınılmaz son

• bence orayada gelmiş..kendinizi yıpratmanın anlamı yok..ayrıca dediğim gibi herkes kendi yolunu şimdi seçerse yeni bir hayata başlama imkanını yakalamış olur..bence mutsuz yaşanan her bir gün boşa giden heba olmuş gündür..önce ne yapacağınıza karar verin sonra çocukları düşünün..bakalım eşinizde bu evliliği sonlandırmayı göze alabilecek mi?

• Tekrar Sevgili gibi davranın ? Hatta 1 geceliğine bir otel odasında felan geçirin.

0|1
    0|0
    • Tiyatro kaabiliyetim hiç yok hem de hiç

• Ne demek istediğini anlıyorum önerin için sapol

• Ne demek istediğini anladım sağol

• Birbirinizden uzunca bir süre ayrı kalın. Onu annesi gile ya da tatile bir yere gönder Gitsin 1-1.5 ay kalsın. Birbirinizi özleyeceksin bu esnada. Birbirinize olan açlığınızın farkına varacaksınız.

0|0
    0|0
  • tek bir soru ikizler mi eşin?

0|1
    0|0
  • halen onu seviyorsun değil mi..

0|0
    0|0
    • Seviyorum tabi ki bunca yıl emek, birliktelik uzun bir yolculuk.

• O sinirlendiğinde davranışlarım onu daha da sinirlendiriyor. Resmen sidik yarışına giriyoruz. Zayıf bir yönümü göremiyorum. Doğruyu bulmak için hararetli tartışmaları sevmiyorum. Sakin sakin konuşmaktan yanayım. Karşılıklı rencide olmaktan değil

• biraz onu sallama bakalım ne olacak. tartışmaya falan da girme. seni sevip sevmediğini burdan anlarsın

Yükleniyor...