Eşcinselliğe bakış açınız nedir?

ben inançlı biriyim, yani müslümanım. benim dinimde eşcinsellik haram, Lut kavmi helak oldu bu yüzden. ben sağlıklı bakmıyorum olaya. Peki sizin düşünceleriniz nelerdir?

• Hormonal bir şey olduğunu düşünüyorum, saygım var.
    37% (56)24% (33)31% (89)Oy Ver
  • Dinime göre haram ise, benim için de sapıklıktır.
    38% (58)55% (76)46% (134)Oy Ver
  • Gayet normal bir şey.
    20% (30)12% (17)16% (47)Oy Ver
  • Hiçbir fikrim yok.
    5% (9)9% (12)7% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bunun önyargı olduğunu düşünmüyorum, karşınızdakine hakaret etmeyi bırakın.
sitede amma lez varmış.

0|0
30|45

En İyi Erkek Görüşü

• Bakış açım ___" töbe töbe yaa .s .s .s "

Şaka bir yana dinle ilgili değil bu, salt fikrim ___ "iğrenç" ..

3|0
    3|1
    • Bir kişinin seçmediği yönelimine nasıl iğrenç deyip aşağılayabiliyorsun? Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor.

link

link

• sie çok bilmiş </3

Erkekler Ne Diyor 44

• Ateistim ve eşcinselim. Hangi seksüel aktivitelerin sapkınlık olduğunu belirlermek psikolojinin işidir. "Bence bu cinsel sapkınlıktır, bu değildir" diyemez kimse. Çünkü bu psikolojinin işidir. Psikoloji şöyle der. Heteroseksüellik, eşcinsellik ve bisesüellik 3 ana cinsel yönelimdir. Cinsel yönelim kişi tarafından seçilmez, araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin bri kombiasyonu olduğunu desteklemektedir. Ve bu 3 yönelimde bir hastalık, bozukluk, sapkınlık değildir.

Ve eğer bir cinsel aktivite yetişkin ve karşılıklı rıza halinde yapılıyorsa, kendilerine ve başkalarına zarar vermiyorsa cinsel sapkınlık olarak kabul edilmez. Bu grup sekste olabilir, ensestte olabilir, eş değiştirme de olabilir. Ama ölü, çocukla ya da hayvanla yapılan ilişkiler buna uymadığı cinsel sapkınlık olarak kabul edilir. Ve yorumuma lütfen dini argümanlarla cevap verme ateistim.

Ayrıca aşağıdaki linklerde cinsel yönelimle ilgili yapılmış bazı araştırmları bulabilirsin.

Eşcinselikle ilgili epigenetik teoriler

link

Nöroloji ve cinsel yönelim

link

Doğum öncesi hormonlar ve cinsel yönelim

link

El yanlılık ve cinsel yönelim

link

5|0
    2|2
    • Bence hayvanla yapılan ilişkileri de (partneri erkek hayvan olduğu sürece) sapıklık olarak görmemelisin. Alan razı veren razı

• Ya işine geldiği gibi yorumlama tersinden düşünürsek o zaman bana göre o araştırmalar tarafsız değil belli güç odaklarının ki bunlar sapkın eşcinseller ayrıca artan bu hastalıkla oluşan küçük bir toplumun baskısı yönetim oy kaygısı vs vs önceden sakıncalı hastalık olarak.görülen şey şimdi normal sayılıyor eskiden tedavi edilebilmesi bilimsel dayanağıdır.

• sen ataist derken aslında sapkınsın.

• Eşcinselim. Bunu neden gururla söylüyorum Seni yaradan Allah beni böyle yarattı Benim seçimim değildi. Ben istemedim. İnsanlar hayatıma bakışlarıyla kesikler atıp kanatsın.. Müslümanım oruçta tutarım namazda kılarım eğer haramsada cehennem ateşine yakıt olmaya razıyım haydi eyvallah...

6|2
    4|2
    • senin imtihanın bu olduğunu hiç düşündün mü?

• Simdi sana bisey demiyorum ama hasta ozurlu dogan insanlar yok mu en bastan boyle yaratilan

• Evet var. Ama onun eşcinsellikle alakası nedir? İkiside doğuştandır.

• Sapıklık ,aksini savunan, tebebssüm edende,ses cıkarmayanda sapıktır bana göre , cehennem ateşine yakıt olsun tümü

3|3
    2|3
    • Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor

link

link

• Kendi bahaneleri, acaba eçcinsel olmayıp evladını eşcinsel olmasını desteklerlermi, birde kendi evlantlarını o cinsel anda bir düşünseler ne hissederler. Benim görüşüm yukarıda ap acık yazıyor isteyen destekler isteyen desteklemez , senin inancın sana benim inancım bana , soru sordular bende cevapladım

• Attığım bilimsel araştırmaları okumadın mı? Evlatlarının karşı cinsle cinsel ilişkiye girdiklerini hayal ettiklerinde estetik zevkleri tavan yapıyor mu? Bir kişinin nasıl, hangi cinsle cinsellik yaşadığını hayal ediyorsan zaten sende bir sorun vardır.

• Yaradılışa aykırı bir kere . Sapıklık tek kelimeyle sapıklık bunlar çoğaldı diye söz hakkı sahibi oldu diye hoş görecek fikirlerimi değiştirecek değilim yanlış..

4|1
    3|2
    • Başta dünya sağlık örgütü olmak üzere dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşları eşcinselliği bir hastalık, bozukluk değil insanlardaki 3 ana cinsel yönelimden biri ve insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak görmekte.

• Ben saygı duymuyorum her toplumun ahlak kuralları vardır bizim kültürümüze göre de bu ahlaksızlıktır sapkınlıktır! FAkat SAYGI duyanlarda o zaman İKİ YÜZLÜ olmayacak anasıyla bacısıyla sevişen ensestLere de saygı duyacak! evcil hayvanının altına girip verenede saygı duyacak! morgdan ceset çalıp ölülerle sevişenlere saygı duyacak! onlarında hormonları böyle çalışıyor NE yapalım diyecek adam olacak.

2|0
    3|0
    • yoo nee bedduası? yaşasınlar da bilinçlensinler isterim. kaldı ki dua olur daha çok, eşcinseller harika insanlardır.

• Oran bilinmiyor. Normal/anormal kavramlarını kendin belirleyemessin.

link

Binlerce hayvan türündede eşcinsel ilişkiler çok fazla görülüyor. Belki bilmiyorsundur diye söyledim.

• Biliyorum ama ben hayvanlari ornek almiyorum.

• Hormonal Bi Durumdan Kaynaklanan Bi Sorun İse Bi Yorum Yapamam Lakin Kasıt Varsa O Zaman Allah Cezalarını Versin Derim ..

2|0
    1|1
    • Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor.

link

link

• lezbiyen kızlar genelde güzel kızlar olduğu için lezbiyenliğe karşıyım :D hormonal bişey ya benim de tanıdığım bir kaç gay arkadaşım var,gayler ama normal bir insandan daha iyiler sadece erkeklere ilgi duyuyorlar hiçbir zararları yok saygılılar herkese

3|1
    1|0
  • kimsenin dinini görüsünü düsüncesini sorgulamak kimseye düsmez benim bir kızdan hoslanmam normalse bir kız kızdan erkek erkekden vs. bişi denemz günahı varsada allah yukarda o bilir bana hiç bir halt demek düsmez. !

1|1
    1|0
  • gayler bizim kardeşimiz

0|2
    2|2
  • kıyamet alametlerinden birisi diyorum

4|1
    2|3
  • hormonlarla alakalı bence onlarda olmak istemez empati kurmak bile istemediğimiz birşey en sağlıklısı bu tarz insanları eğer tedavi yontemi varsa dogru sekilde yönlendirip olmaları gereken kıvama getirmek

1|0
    0|0
    • hormonal bir şey olması eşcinselliği gerektirir mi? ayetler var bu konuda, bir kavim bu yüzden helak edildi.

• inşallah bulurlar... amin.

• Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor.

link

link

Ayrıca dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşların eşcinseliği hastalık olarak görmüyor, sözde tedaviler eşcinsellere pskilojik zarar veriyor.

• yorumlara baktım öyle pek de lezbiyen falan göremedim arkadaşım. ama şunu unutma, grup seks yapan insanda hele ki kadında biseksüellik olabilir.

niye? çünkü 2 erkek 1 kadın olunca erkekler birbirine dkunmaz bile ama 2 kadın 1 erkek olunca o kadınlar birbiriyle iş pişirmelidir. :)

0|0
    0|0
  • Eşcinselliğin genetik olduğu kanıtlandı ve tıp literatüründe hastalık kategorisinden çıkarıldı.

Ha sen buna rağmen eşcinselliğin hastalık olduğuna inanabilir ve hakkında hiçbir kanıt olmasa da lut kavmi diye bir kavmin helak olduğuna inanabilirsin. :D

1|2
    2|1
    • ateizm inancında olsaydım belki, lakin değilim.

• Bazı seri katillerinde genetik olarak aile bireylerinden referans aldığı söyleniyor. Bu katillerin normal olduğu anlamına mı geliyor?

• Dünya sağlık örgütünün seri katilliği genlere bağlayan bir kararını ben bilmiyorum duymadım.

Çocuk ebeveynlerinden genetik miras almışsa n'apsın?

Eşcinsellik almışsa o onu ilgilendirir ama seri katillik almışsa toplumu ilginendirir ve önlem alınmalıdır.

• eşcinsellik hastalık değil hormonal da değil.allah onları öyle yaratmış işte

3|2
    0|0
  • Tercih saygı duymak gerekir.

Katillerin kahraman olduğu bir ülkede, Eşcinseller melektir gözümde.

2|3
    1|0

Hormonal bir şey olduğunu düşünüyorum, saygım var.

0|0
    0|0
  • ne yani müslüman lar damı böyle helak olacak diyorsun tövbe de.

0|0
    2|0
  • Ben normal buluyorum, sonuna kadar saygı duyuyorum.

0|0
    0|0
    • Ben bir kişiye solak olduğu için saygı duysam mantıklı olur mu? Eşcinsellik bir tercih olmadığı için saygı duyulması ya da duyulmaması gereken bir şey değildir.

• Yani tercih olmadığına ikna oldun? :)

• Ama hastalık olmadığına da :)

• Tabi ki B

0|0
    0|0
  • kendime yakıştırmıyorum ama başkalarına da karışmam..

neticede eşcinsel denince aklıma:

ilk olarak kadının kendi cinsine yönelmesi geliyor ve

bunu kabul edilebilir de buluyorum açıkçası...

1|0
    1|0
  • Hormonal bir durum ama ilgilenmem

0|0
    0|0
    • Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor

link

link

• Lezlere lafım yok. ama gay kadar itici birşey yok. ne o kıllı kıllı olm kız varken erkekten hoşlanmak nedir lan

2|1
    1|3
    • Bir kişinin seçmediği bir yönelime nasıl itici deyip aşağılayabiliyorsun? Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor.

link

link

• sapıklık bana göre

3|2
    3|2
  • özellikle biseksüel kadınlara saygım sonsuz. saygı bitmez bende onlara karşı.

1|0
    0|0
  • gaylık doğuştan gelen birşey yani istek dışı , o yüzden saygı duyarım ama benden uzak olacak o tipler :D

1|0
    0|1
    • O zaman her kızda senden uzak dursun. Ne de olsa sen heteroseksüelsin. Onlara asılma ihtimali var. Mantığının ne kadar saçma olduğunun farkında değilsin.

• yanlış anlamışsın cinsel yönelim konusunda uzak dursun

• hastalık olduğunu düşünüyorum. kendilerine de acil şifalar diliyorum.

1|0
    1|1
    • Başta dünya sağlık örgütü olmak üzere dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşları eşcinselliği bir hastalık, bozukluk değil insanlardaki 3 ana cinsel yönelimden biri ve insan cinselliğinin normal ve pozitif bir varyasyonu olarak görmekte. Bu yüzden"hastalık olduğunu düşünüyorum" sözün baya komik kaçıyor.

• her canlının en temel içgüdüsü ve yaşama sebebi üremektir eğer üreyemeyeceği, soyunu devam ettiremeyeceği bir cinsel yönelime sahipse hastalıklıdır.

• Bunu hangi bilimsel kuruluş söylüyor acaba : )

• İğreniyorum

2|1
    4|2
    • Arkadaş eşcinsellere özgürlük var da bana yokmu? eksileri basanlara sesleniyorum

• Bir kişinin seçmediği yönelimine nasıl iğrenç deyip aşağılayabiliyorsun? Şu ana kadar yapılan araştırmalar cinsel yönelimin genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin kombinasyonu olduğunu desteliyor.

link

link

• Sana mı sorcaz iğreniyoz işte

• herkes kendinden sorumlu, bana bulaşmasınlar yeter.

cut.

0|0
    0|0
  • bizde aynen böyle düşünüyoruzz

0|0
    0|0

3|1
    4|3
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 30

• Bu neyin kafası anlamıyorum? Hamamda takım elbiseyle dolaşmak ne kadar abes ise, sokakta peştemalla dolaşmak da o kadar abestir. Burası Kızlar Soruyor sitesinin "CİNSELLİK" kategorisi

. Burada hiç birimiz din alimi değiliz. Yarım doktor candan, yarım hoca dinden edermiş derler Ayrıca bu gibi ciddi mevzuları tartışabileceğin onlarca diyanet sitesi var. Böyle hassas konuların geyik muhabbetine dökülmesi size normal geliyor mu?

2|3
    0|0
  • bu bağnaz önyargılı kişiler, çocuğunuz eşcinsel doğar umarım.

5|4
    5|5
  • lut kavmiymiş. nedense tarihte kuran dışında böyle bir topluluğun yaşadığına dair tek referans yok :D uydurma bir topluluk. madem eşcinselin bol olduğu yer helak oluyor, neden evlenmelerinin bile serbest olduğu hollanda refah içinde?

bir de şunu cevapla bakalım, madem eşcinsellik haram neden tanrın o insanlara o dürtüyü vermiş? işkence etmek için mi? yoksa "onlara o dürtüyü veren allah değil, onlar karar veriyor ben erkeklerden hoşlanmak istiyorum diye" gibi bir iddiada mı bulunacaksın?

3|2
    2|1
    • Luıt kavimi bugün İtalyanın Napoli yakınlarında ki eski Pompei şehrindedir gidersen bugün bile kalıntılarını görebilirsin

• Bu mantıkla hayvanlarla seks yapan insanların içindeki dürtüyüde allah verdi diyip işin içinden çıkalım.

• walmira araştırırsın öğrenirsin.

• Dince haram olabilir ama o insanların yaradılışı öyle ne yapabilirler?

Lut kavmi olayında o Hz.Lut'un evine gelen insan görünümlü 3 melek için " onları bize ver, onlara tecavüz edicez. " demişler. Kavmin helak olma sebebi budur. Günümüzdeki eşcinsellerde tecavüz olayını hiç duymadım ve gayette kendi aralarında takılıyorlar. Bizi ilgilendirmez dini boyutu.

2|2
    2|2
    • ayetleri tekrar incele.

• İline gelip uğraşmaktan bahsediyorum zaten.

Sorunu iyi oku bak bakalım kim kimi yargılıyor " sitede amma lez varmış " falan. Senin Tanrın öyle yaratmış Tanrına sor sorularını. doğuştan hormonal ve tıpta değişmesi şu anda mümkün olmayan konuları yaşamadan bilemezsin. O yüzden büyük de konuşma belki de çocuğun öyle olur da o zaman anlarsın kişileri.

• Ortamdaki gaylerin ve lezbiyenlerin %9%'i zevk için farklı arayışlar içinde oldukları için bu yolu tercih etmekteler yaradılışı bahane etmeden önce bunu düşün şimdi ben gidip ahmete vereyim sonra genlerim böyle diyeyim

• Bende senin gibi araştırmadan etmeden bir lut lafını duyup ezberleyip konuşan homofobikleri sevmiyorum napcaz şimdi? bana görede insanların sırf inancı yüzünden önyargılı yaklaşmaları ve önyargılarla yaşamaları hastalıktır.!

4|1
    2|1
    • Adas harikasiniz :)

• :) anlamamışsın, anlatacak da değilim. yobazsınız vesselam, saygım olmadığını söylemedim bu 1, dinime uygun değil bu 2. Allahın yasakladığını sen savunursan o da senin çelişkin olur bu da 3

• Bende sana saygısız demedim zaten bunu söyleyen sensin şimdi bu 1. Dinine saygı duyuyorum ama senin kendi inancın doğrultusunda insanları eleştirme ve aşağılama hakkın yok bu 2. Ben hiçbişeye o yasaklamış,bu yasaklamış diye uymam. Kendi beynim,mantığım var şükür araştırır neyin ne olduğunu anlar ona göre yaşarım. Ben yobaz değilim ve olamam çünkü deistim ama sen fazla ot gibi yaşamışsın belli. Körü körüne inanacağına biraz araştırma yap :D

• dinime göre haram fakat saygı çerçevesi içerisinde yaşanmalı diye düşünüyorum sonuçta onlar kendilerini o açıdan farklı görüyor diye bir şey yapmak saçma olur herkes özgür kalsın ama karşı cinse ilgi duymak varken pek güzl bir şey olduğunu kestiremiyorum... :) aklıma nil erkoçlar geliyor...

0|1
    1|0
  • Hormonal olsun olmasın, gayet doğal.Kimin kimle seks yaptığı kimseyi ilgilendirmez.

1|1
    0|0
  • Lut kaviminde eşcinsellerle ilgili bir bilgi okumadım bu zamana kadar hep SAPMIŞ DUYGULAR yazıyor. Eşcinsellikle bir alakası yok bende bir eşcinselim ki bu sizi neden bu kadar ilgilendiriyor anlamıyorum yaşadığımız hayat bu şartlarda hiç de kolay değil bunu bilerek seçmiş olamayız bir yönelimdir ve bir şey daha.. her koyun kendi bacağından asılır.

3|1
    0|1
    • tekrar oku o halde.

• Cahil kendini açikca belli ediyor lut kavimindeki insanlar ensest duygular icindeydiler sapmis duygular yasiyordular. Bu örnek dinseverlerin insanlari korkutmak ibret almasini saglamak için söylenen bir dolap. Escinsel duygular tamamen daha farklidir. isminin es'cinsel' olmasindan cinsellige düskün oldugumuz cikarilamaz bu tamamen yanlistir. Iliskilerimizde istersen inan iatersen inanma ask ön plandadir

• Allah onu öyle yaratmış sonuçta

2|1
    1|1
  • İsteyen istediği gibi yaşayabilir, beni ilgilendirmez başkasının tercihleri. Saygı duyuyorum.

3|2
    0|1
    • Bir gün dünyada ki bütün insanlar olur da hem cinslerine ilgi duyar olursalar insanlık soyunun devamı için hepimizi ilgilendiren bir sorun oluşturabilir.

• "B" Aynen senin yazdığın gibi düşünüyorum.

1|1
    1|0
  • Normal görüyorum. Herkesin özel hayatı.

1|2
    0|0
  • B: Dinime göre haram ise, benim için de sapıklıktır.

2|2
    1|0
  • hormonal birşey. saygım var

0|1
    0|2
  • Gayet normal bir durum benim için.

3|2
    0|1
  • Ne olursa olsun saygim var.

2|1
    0|0
  • Lavicert en sevdiğim renk. Lacivert bakıyorum.

4|1
    0|0
  • hiçbir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Bunun hala tartışılıyor olması çok saçma.

2|1
    0|0
  • bırak ne halleri varsa görsünler

0|1
    0|0
  • A bence

0|1
    0|0
  • hormonal bişey saygım var

0|2
    0|0
  • Saygı duyarım

0|1
    0|0
  • 180 dece açıyla bakıyorum :((

Not: B

0|1
    1|0
  • sizin dininize de haramınıza da sövmemk elde değil !

2|1
    2|1
  • Kesinlikle saygı duyuyorum ben. Farklı olabilirler ama bu onlarında insan olmadığı anlamına gelmez. Herkesin cinsel tercihi farklıdır ve bu onların da elinde olan birşey değil sonuçta. Kimse keşke ben eşcinsel doğsam da millet bana sappık gözüyle baksın istemez. Bu eşkilde yaratılmışlarsa vardır mutlaka sebebi ben saygıyla karşılıyorum.

1|1
    0|0
  • Oncelikle sunu belirtiyim bnde inancli biriyim lez flan da dgilim dinimizde escknsellik haramdir demissin aslnda tam olarak oyle dgl allah bazi insanlari farkli yaratiyor onlarda hunsa dniyor yani allah insana hangi tarfa yakinsan otarafi sec demis hem ruhsal hem bedensel olarak bunun bir gunahi yoktur ama cinsel istek olarak rkegin erkegi arzulamasi kadinin kadini arzulamasi slnda arzulamak gunah degildir ama cinsel bir iliski yasayamassn allah herseyi bir duzene gore yaratti evlenirsin cocuk yaparsin bu bir duzen evlenmeden olan cinselligin her turlusu cok buyuk gunahtir zinanin gunahi azabi cok buyuktur bnu ben demiyorum ayetler hadisler diyo ve gunaha girmemek icin evlenilir yani evlilik olur kadin cocuk dogurur gider boyle ama erkek erkege kadin kadina evlenulmez evlenlirsede bir aile kurulmaz yani doganin kanununa insanlik hayatna aykiri bir durumdur

1|1
    0|0
    • Eşcinsel ilişki lanetlenmiştir. Arkanızdan kuranı yorumlamayınız işinize gelmiyorsa inanmazsınız.

• Bana bitane kaynak goster ben sana dogru olmadigini gosteren bin tane kaynak bulurum

• Celaleyn tefsiri , mizrakli, ilmihal, buyuk hadis

• Kesinlikle saygı duyuyorum, bazen böyl şeyler hormonel oluyo, memeleri büyüyen erkekler var hormonal değişikliklerden böyle hissedenler var, demek istediğim insan kendini öyle hissediyorsa eline olmadan ne yapsın yani, kendini bastırıp hayatını cehenneme cevirmektense bunu kabullenip öyle yaşasın daha iyi... dediğim gibi, sonsuz saygı duyuyorum öyle insanlara...

2|2
    0|0
  • zina yapan arkadaşların yok mu? zina da günah içki içen arkadaşların yok mu içki de haram ... çok önyargılısınız çok

4|3
    1|0
    • sen benim sorularıma cevap versene

• he

• Müslüman olmak ön yargılı olmak mıdır veya bir dine mensup olmak? Hepimiz senin gibi dinsiz mi olalım.

• gayleri seviyorum

5|4
    0|1
Yükleniyor...