Kapat

Böyle bir insanı eleştirmek doğru mu?

bi insanda hem erkeklik hem kadınlık hormonu vardır. örn: bir kadının, kadınlık hormonu %51dir. bu kadının erkeklik hormonuda %49. eğer hormonlarda doğuştan bir kayma olursa bu kadında erkeklik duygusu fazla olur ve kendini erkek olarak ister. erkekler içinde geçerli bu.

peki böyle travesti olan veya erkek olanları suçlamak ne kadar doğru?

0|0
8|20

En İyi Kız Görüşü

• Hislerine hiçbir lafım yok. Fakat kendini değiştirip hissettiği cinsiyete geçince bu Allah şirk koşmak our. Senin yarattığını beğenmedim ben kendimi baştan yaratıyorum ( Haşa) der gibi.

Eğer öyle olmasını isteseydi Rabim öyle yyaratırdı. Dediğim gibi hissine hiçbir lafım yok. Fakat kişiler fazlasıyla saçmalıyorlar.

0|0
    3|1
    • Rabbin onları öyle yaratmış bacım.şirk koşmak da ney

• Erkekken bayana dönenler için söyledim dikkat edersen.Kensidini değiştiripp hangi cinsiyeti hissediyorsa ona dönmek. Allaha şirk koşmaktır tabi.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 20

• Canımcım dediğin şeylerin bili,msel hiç bir dayanağı yok, nerden duydun? Hiç bir insanda cinsiyet hormonları %51'e %49 değildir. hormonlardaki çok daha küçük değişimler oldukça etkilidir. bir erkekte temel erkeklik hormono testesterondur ve bunun %95', testislerde, geri kalan %4'ü de böbreküstü bezlerinde üretilir. Kalan %1'lik kısım da uzun kaslarda üretilir. Erkek vücudunda kadınlık hormonu olan östrojen de yine böbreküstü bezlerinde üretilir. Kabaca erkeğin kalça ve göğüs bölgesinin hafif yağlı yapılanmasında işlev görür. Bir erkek eğer aşırı hareketsiz olur, işlenmiş şekerli, unlu gıdalarla beslenirse ve fazlaca alkol alırsa kilo alır ve özellikle de göbeği yağlanır. İşte bu yağlı göbek ekstradan östrojen üretir ve ereksiyon kalitesini etkiler. Bu herkeste aynı olmaz, kimi erkek gençliğine nazaran daha geç boşalmasını yaşına bağlarken asıl sebep göbek yağlarıdır. Gelelim olağünüstü hormonal dengesizliklere. Bir erkekte böbreküstü bezlerinde ve testiste oluşan iyi veya kötü huylu tümörler salgılanan hormonu arttırır veya azaltır. bu tamamen tümörün orijinindeki (yani çıkış bölgesi) kaynağını aldığı hücre yapısına göre değişir. Eğer tümör doğrudan hormon salgılayan hücerelerin yozlaşmasıyla neoplazmik bir yapılanmaya giderse o zaman salgılanan hormon aşırı derecede artar. Eğer bu testiste olursa erkekte aşırı sinirlilik, suça ve şiddete eskisine göre daha kolay meyil, cinsel isteğin saldırganlık derecesinde artışı ve hızlı kilo kaybı gibi belirtiler yapar. Eğer bu tümör böbrek üstü bezlerinin testesteron üreten hücrelerinden kaynaklanırsa belirtiler aynı olmakla beraber daha az şiddetlidir. Ama böbreküstü bezlerinin östrojen üreten hücrelerinden kaynaklanır ve östrojen aşırı miktarda salgılanırsa o zaman erkekte kadın tipi vücut yuvarlaklaşması, vücut tüylerinde azalıp seyrelme, cinsel istek azalması hatta erektildisfonksiyon (iktidarsızlık), halsizlik, güçsüzlük, eski haline göre erkekte olmayacak derecede yumuşaklık ve duygusallık gibi belirtiler yapar. ama hiç bir zaman o erkeği kendi cinsine ilgi duyar hale getirmez. cinsel yönelim tamamen kişinin genetiği, yetiştiği çevre, aile, yaşadığı olay ve travmaların birbirleriyle karmaşık ilişkilerinin bir sonucudur. Eğer senin dediğin gbi basit olsaydı her eşcinsel basit bir hormon tedavisiyle kurtulurdu. Siz bir gay'e istediğiniz kadar testesteron verin gay düşüncesi değişmez. sadece saldırganlığı ve cinsel iştahı artar. o da cinsel iştahını daha çok gay ilişkiye girerek söndürmeye çalışır. Keşke senin dediğin gibi basit bir hormon yüzdesi oranı olsaydı ama öyle değil. Daha çok ama çok karışık, psikolojik bir durum.

0|0
    0|0
  • gaylik lanetlenmiş bir konu! tartışılacak bir tarafı yok.gaylikten kastım kadın gibi hissetmek değil.kendini hemcinsine ...

0|0
    1|0
  • Ben suçlamıyorum

Amma

Kadınlık duygusu kaymış erkek b i zahmet arkadan vermesin yani :D

O duygusuyla ölene dek yaşasın .

0|0
    0|0
  • Suçlamak doğru değil tabi. Tedavi olabiliyorsa tedavi yöntemine başvurmak lazım. Olamıyorsa kişinin tercihine bırakmak gerek.

0|0
    0|0
  • suçlamak kimsenin haddi değil ancak bunun bir rahatsızlık mı yoksa tercih meselesi mi olduğu konusu asıl sorun bence..

0|0
    0|0
  • yargılamak bencede dogru değil aslında kimse istemez boyle olmasını ama istemdışıda olsa yargılarız...ama aslında onlara haksızlık ederiz oda insandır nihayetinde

0|0
    0|0
  • Kimse suçlamıyor bence mesele bunun bir rahatsızlık, cinsel bozukluk, hastalık ya da ne dersen de böyle birşey olduğunu kavrayabilmek. Malesef çok normalmiş tamamen sıradan bir durum gibi lanse ediliyor. Bu insanları toplumdan dışlanmamalı küçük görülmemeli ama dediğim gibi bu arkadaşlarında kendi durumunun anormal olduğunu anlaması lazım ancak karşılıklı olarak saygı duyulursa toplumun kabullenmesi daha kolay olur.

0|0
    0|0
  • yazdığın gibi bir oran yok :)) o kısmını unut. ayrıca doğuştan gelen cinsel bozuklukla sonradan olan bence anlaşılıyor. şöyle düşünelim 50 yıl önce abd'de i*nelik çirkin bir şey olarak görülürdü ama şu an iyi birşey olarak görülüyor. ne oldu yani bu adamların 50 yılda hormonlarımı bozuldu :))) mesele sadece hormon meselesi değil bence

0|0
    0|0
  • kim suçluyor ki?

0|0
    0|0
  • Homofobik bir yapım yoktur.

0|0
    0|0
  • Dogru Bulmuyorum ..

0|0
    0|0
  • hormonal bir bozukluk değil eşcinsellik.dürtüsel.hormonal olsaydı gaylerin memeleri olurdu ameke.tedavisi de yok bunun.tercih değildir kişinin içinden gelir.

0|0
    0|0
    • hormonalda var. içlerindende geliyo evet. onlar bunu doğru buluyolar

• yüzdeler yanlış olmasın iyi araştır :D hem yüzde ile bakılmaz kromozomdaki baskınlığa bakılır :d

0|0
    0|0
    • yüzdeler yanlış olabilir fakat böyle bir şey var.

• hafızam kuvvetlidir ben görsem tanırım kendi adına konuş :D

• oldu o zaman

• Travesti yanlış terim, o tercihi para kazanmak ve bedeni satmak adına kullanırsa çok yanlış ancak, diğer açıdan bence eleştirmek yanlış ve tanıdığım insanlar vardı ayşe abla fatih abi olmuştu biz küçükken

0|0
    0|0
  • Ben suçlamam mesela.İstedikleri gibi yaşasınlar.Ama bildiğim kadarıyla doğuştaki kadınsı hormona göre.Klitoris ya öyle kalıyor ya da penis oluyordu.Yamuluyorsam düzelteyim.Ama istek duygu farklıdır.Ama doğaldır.Karışılamaz

0|0
    0|0
  • vallaha mı? biz boşa okuyomuşuz bizm bölümü

0|0
    0|0
  • Bunlardan doğuştan gelen şeyler yargılamak hiç doğru olmaz bize de düşmez

0|0
    0|0
  • sadece bunları değil hiçbir şeyi yargılayamayız.

0|0
    0|0
  • tabiki doğru sonuçta biz yargılamayız kimseyi herkes kendi yaptından sorumludur

0|0
    0|0
  • hormon bozukluğu tedavisi olmak yerine günah olanı yapmak niye? öyle oluşunu değil ama neden tedavi olmadığını eleştiririm.

çift cinsiyetlilik farklı bir olay

0|0
    0|0
    • sana deseler erkeklik yanlış doğrusu erkekleri kadın gibi davranması.Olur muydun tedavi?

• demek ki aynaya bakıp kendilerini görmüyorlar. ama dediğim gibi öyle olmalarını değil tedavi olmamalarını eleştiririm. sanırım cevabımı tam anlamadınız ikinizde

• anladım anladım teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah onu zaten erkek isteseydi erkek olarak yaratırdı kız isteseydi kız olarak yaratırdı demi... Allah öyle yarattıysa işine karışmak olmaz... ha ama kötü birşey bu.. o an ki psikolojiyi bilemez kimse büyük konuşmamak gerek Rabbim yardımcıları olsun .. akLıma Nil Erkoçlar geldi

0|0
    0|0
  • Var öyle arkadaslarım.gül gibi geçiniyoz

1|0
    0|0
  • Suçlamak ne kardeşim cinayet mi işlemiş. Kendi vücudu kendi kararı kendi isteği sen kimsi suçluyorsun ya da yargılıyorsun. Eğer dini açıdan yanlış yapmasınlar günah diyorsan bile yinede seni ya da başkasını ilgilendirmez onunla Allah arasında bişey o yüzden normal insan gibi davranmalı insan karşısındakini zira çünkü karşısındaki normal bir insandır nasıl yaşamak isterse istesin

0|0
    0|0
  • Yanlış,beni ilgilendirmez zaten Allah vergisi çünkü.

0|0
    0|0
  • Başta dünya sağlık örgütü ve ameirkan psikiyatri kurumu olmak üzere (türkiye psikiyatri kurumuda dahil) dünyanın tüm önemli sağlık kuruluşları eşcinsellik ve biseksüelliği bir hastalık, bozukluk, sapıklık olarak değil, insanlardaki 3 ana cinsel yönelimden 2'si olduğu, insan cinselliğinin normal ve pozitif varyasyonlarından biri olduğunu söylemektedir.Ve eşcinselliği değiştirme terapilerinin bilimsel metodlara dayanmadığı, kişiye zarar verdiğini söylemektedir.

0|0
    0|0
  • belirttiğin yüzdeler tamamen saçmalık. Ayrıca hormonlarla değil, hormonu sentezleyen genin çekinik-baskınlığı belirler bu durumu. Toplum alışkın değil, din buna karşı diye o insanlara psikolojik ya da fizyolojik zarar veriyorlar zaten. Çevremde çok kişi var böyle, hiçbir zararlarını da görmedim.

0|0
    0|0
    • zararları yok tabi. maalesef toplum onlara kötü gözle bakıyo

• Olabilir tabiki. Bizde bunu bir rahatsızlık olarak görüyoruz ama erkek erkeğe cinsel ilişkiye girmek ya da kız kıza sevişmek açıkcası mide bulandırıcı.

0|0
    1|0
Yükleniyor...