Korunma yönteminiz ne?

doğum kontrol hapı kullansak koruyucu olur mu cidden.bir de bunları eczaneden falan mı temin ediyoruz.pahalı mı .dalga geçmeyin bilmiyoruz ikimizde

Güncellemeler:
ve doğum kontrol nasıl kullanılıyo

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• en ideali doğum kontrol hapı. çok faydası olan bir hap. vajinada polip, myom, kist oluşumuna engel olur, varsa tedavi eder (genelde bakire kızlarda kist tedavisinde bu yöntem kullanılır) bunun dışında adet döngüsünü bir düzene sokar düzenli adet görmenizi sağlar. zararsızdır.

fiyat olarak ucuzdur her eczanede satarlar. ayrıca sağlık ocaklarında aile planlamada ücretsiz veriyorlar alabilirsiniz.

kullanım şekli:

adet başladıktan sonra ikinci gün kullanmaya başlayacaksın. içerisinde 21 tane ilaç var. ambalaj üzerinde her ilaç için gün yazılı. adetin 2. günü örneğin p.tsi ise p.tsi günü yazan birinden başla salı çar... devam et. 21 gün sonunda ilaç bitince 7 gün ara veriyorsun. 7 gün sonunda yeni alacağın ilaca başlıyorsun. ister adet ol ister olma sen 7 gün ara verip kullanmaya devam et.

adet döngüsü genelde 28 gündür. ilaç buna göre düzenlenmiştir. 21 gün ilaç kullanıp 7 gün kullanmıyorsun. bu şekilde devam edeceksin.

1|0
    0|0
    • doktora gitmeden alsam bir srun olur mu

• sorun olmaz. sağlık ocaklarında da doktor değil de ebeler hemşireler ilgileniyor zaten. ama vücudunda o ilaca özel bir alerjik durum varmıdır bilemem. bir görünsen faydası olur.

• sağol

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Doğum kontrol hapı için önce jinekoloğa gidip muayene olman gerekiyor.Uygunsan kullanmaya o zaten sana tavsiye eder hangi ilacı kullanacağını.Hemen korumaya başlamaz bir de hap.

1|0
    0|0
    • gitmeden başlasam olmaz mı ki

• peki ama dr a gitmekte istemiyorum

• Gitmen gerekli sağlığın için.

• dooğum kontrol haplarının farklı yan etklileri var. yumurtalarının işe yaramamasını saglıyorlar temel olarak. evet eczanede alıyorsunuz. cok da pahalı değil.

0|0
    0|0
  • yüksek oranda koruma sğalarlar ma istisnalar vardır..milyonda bir de olsa..eczaneden alırsınız fiyatı da 8 tl ile 30 tl arasında değişir..

1|0
    0|0
  • mavi bir hap 80 tl filan dı en iyisi o gerisi yalan spiral filan da var ama tavsiye etmem.

0|0
    0|0
  • çorap kullanıyorum genelde

0|0
    0|0
  • ilişkiye girdikten 3 gün içinde alman lazım ilk gün alırsan %97 korunma oranı

0|0
    0|0
    • o ertesi gün hapı.zararlıymış o

• doğum kontrol kullan

0|0
    0|0
  • o zaman prezervatifle deneyin ince olanından bu endişenizi ortadan kaldırır.

0|0
    0|0
    • prezarvatifle de tadı çıkmaz bea :D neyse sağol

• o zaman spiral ya da ertesi gün hapı.

• içine boşalmadığı sürece hamile kalma olasılığın yok milyonda 1 denebilir.

0|0
    0|0
    • yok boşalmıyo hatta bana güven diyo da benim içim rahat etmiyor

Kızlar Ne Diyor 3

• 2 ayfalan kullandm ama bıraktm zararı olur dıye ayrıca saglk ocaklrnda ucretsz verılıyor

1|0
    0|0
  • hapı bosver prezervatif en iyisi

0|0
    0|0
  • yaşlarınız kaç siizn ya?

0|1
    0|0
    • 20 de tecrübesizim bu konuda

Yükleniyor...