Kızlar, ailenizden birisi eşcinsel olduğunu size açıklasa?

Sorum öncelikli olarak kızlara... Ailenizden birinin -ki bunu ben erkek olduğum için erkek kardeşiniz, abiniz üzerinden sormak istiyorum- size karşı olan samimiyeti ve güven duygusuyla gay, lezbiyen veya biseksüel olduğunu sizinle paylaşsa, bu yanını kabullendiğini ve bu durumunun yanlış olan genel algıdaki gibi cinsel amaçlı olmadığını, bu duygularını her insan gibi sevgi ve saygı çerçevesinde yaşamak istediğini söylese, hiçbir zaman yanlış bir adım atmayacağını söylese, siz onun bu itirafı karşısında nasıl tepki verirsiniz?

Lütfen, doktora, psikoloğa giderdim tarzı yorumlar yapmayalım, çünkü durum böyle bir olay değil... Birde hakaret etmeyi düşünen erkekler yorum yapmadan sorudan çıkın lütfen...

• Daha iyi bir hayat için destek olurum...
    19% (4)20% (1)19% (5)Oy Ver
  • Canımdan biri, ters tepki veremem, hayatına karışamam.
    57% (12)0% (0)46% (12)Oy Ver
  • Bu yük bana ağır gelir, kabullenemem.
    24% (5)80% (4)35% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|3

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların lezbiyen, biseksüel, gay, eşcinsel kısacası hayatlarına ne karıştım nede yargıladım. Huyum suyum değildir karışmak yargılamak ön yargılı davranmak dinsiz olsun insançsiz olsun kızılderili olsun yahudi olsun kürt olsun ilgilenmem. Benim için herşeyden önce SAYGI'dır. SEVGİ'dir. İNSAN olmak evrensel bir OLGU'dur. İnsanlıktan yana olsun candan gönülden oldugu sürece gözümde herşeydir.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Açıkcası normalde tanıdığım gay arkadaşlarım var ve hiçbir şekilde bu aramızda problem olmuyor gayet normaliz. Ama ailemde böyle birşey olsaydı çok üzülürdüm; onun çekeceği sıkıntıları düşünerek.

0|2
    0|0
  • Canımdan biri, ters tepki veremem, hayatına karışamam.

1|1
    0|1
  • zor bir durum ama ne olursa olsun destek çıkardım. zaten sıkıntılı bir durum, bir de benim sıkıntı çıkarmam onun daha fazla yoracaktır.

1|1
    0|0
  • tam destek.

0|1
    0|0
  • hetero insanlar bazı şeyleri bu kadar dile getirmezken, eşcinsellerin sürekli bu konuları dile getirmesi, sürekli yakınması onları ötekileştiren sebeplerden biri. Zaten toplumda kabul görmemiş olmak başlı başına üzücü bir sebep , gelip bir de bu şekilde absürd tavır ve sorularla amaçladığınız gibi önyargıları kırmıyorsunuz aksine bu konulara karşı önyargılı olmayan insanları da itiyorsunuz.

0|1
    1|1
    • Sessiz durduğunda, etkileşimden kaçındığında, kendini toplumdan soyutladığında, hetero bir kız olarak kendini düşünür müsün peki? Bir süre sonra kimsenin varlığından haberdar olmadığını, bu durumun senin canını ne kadar acıtacağını düşünür müsün lütfen...

• cinsel kimliğim ve sosyal hayatım hakkında hiç bir fikrin yok. o yüzden cevabımla yetinmelisin. toplumda kabul görmemek, ötekileştirilmek vs bunlar zaten sosyal hayatını hiç eden konular, bir de üzerine bu psikolojiyi benimseyip, sosyal kimliğini bir yana bırakıp cinsel kimliğini ön plana çıkarmak ve bunu sürekli irdelemek , seni o çok önemsediğin diğerlerinden daha da uzaklaştırır.

• Elimde olmadan öncelikle şaşırdım.

Sonra kabullenmeye çalışırım ve ters tepki veremem,hayatına da karışamam.

1|1
    0|0
  • İnsanları olduğu gibi kabullenmem gerekğini düşünür ve saygı duyardım.

0|1
    0|0
  • Ona her şekilde destek olurum. ailem olmasın. bu sıradan biride olur. gelsin böyle derdim var desin yanında olurum hep onun bu benim karakterimden dolayı sanırım :) saygı duyarım ön yargıda bulunmam sonuçta bu kendi tercihi değil genellikle doğuştan oluyor bunlar snradan cıkıyor :/ dediğim gibi ben hep arkasnda olurdm :)

0|0
    0|0
  • Hayat onun sonucta ,karisamam tabi ki onu daha zor bir hayat bekledigi icin uzulurum ama yapacak bir sey de yok.Bu tur seyler dine baglanarak da gecebiliyor aslinda

1|0
    0|0
    • Geçmez, sadece kendini, duygularını dizginleyebilir :) Ama hayat zorlaşacaktır.

• Beşeri karşısında gördüğünde küçük dilini yutucak, nede olsa yakıtı o

• Ne demek istedigini anlamadim:)

• Eşcinsellik sadece psikolojik olarak kalsa iyi. Onunla fiziki olarakta temasa girecek. Hayır kabullenemezdim ben.

0|0
    0|0
    • Bu yorumun başka bir soru getirdi aklıma, onuda sorucam birazdan...

• Günlük soru kotası varmış, şuan açamıyorum o konuyu...

• Aşkın cinsiyeti olur mu diye soracaktım... Aşk varsa gerisi önemsizdir bence, bedenlerin önemi yok...

• eşcinselsin galiba .

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • ben eşcinselliğe saygı duyan bir insanım insanların tercihlerinden dolayı kimse kimseyi yargılayamaz ama biseksüelliğe anlam veremiyorum ya kıza ilgi duyarsın ya da erkeğe iki cinsiyet neden?bana arada kalmışlık gibi geliyor ama merak ettim sormak istedim cevaplamazsanda saygı duyarım

0|1
    0|0
    • Bende bilsem nedenini :) Ama ayrım yapamıyorum ben mesela... Keşke tek yöne olsaydı diyorum zaman zaman, sadece erkeklere yönelmeye bile razıyım çünkü kararsız kalmak her şeyden beter...

• Aşk olmadan meşk bir anlam, tat vermiyor bana... Uzun zamandır ciddi bir ilişki peşindeyim zaten ama henüz denk gelemedik :)

• anladım inşallah mutlu olursun :)

• beni yakın görüp bunu paylaştığı için teşekkür ederdim ama bu durumuna saygı gösteriyorum fakat karışmak da istemiyorum derdim

1|2
    0|0
  • çok farklı gelirdi heyecanlanırdım daha çok takılırdım onunla eğlenceli lan :D

0|1
    0|0
    • Ne yönden eğlenceli mesela?

• farklı düşünceler beni heyecanlandırıyor

• Anladım :) Peki kardeşin var mı? Yani onlar hakkında şüpheye düşürmüş olmayayım seni :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Çok zor bir durum. Onu olduğu gibi kabul eder ve ona destek olurdum. Eşcinsel erkeklerin durumu lezbiyenlerden çok daha zor sanırım.

1|1
    0|0
    • Kesinlikle erkek egemen toplumda çok daha zor... Destek için teşekkür.ler...

• Ben de teşekkür ederim. Umarım fazla sorunlarla karşılaşmazsınız yaşamınızda. Biseksüelim demiştiniz. Kız arkadaşınız/sevgiliniz var mı?

• Sen açıkladınmı?

kaç yaşında anladığın bunu ?

0|0
    0|0
    • Açıklayamadım... Çünkü kaldırabilecek yapıda değiller ne yazık ki ama açıklamayı çok isterdim... Yaklaşık 15 yıldır bu durumun farkındayım...

• neyse sn yine kadınlarada ilgi duyuyosun

0|0
    0|0
Yükleniyor...