Tecavüz mahkememin sonucu

Yazılarımı takip eden arkadaşlar için bunun sonucunu borç bildim.

Sonuç geldi;

Tutuksuz olarak yargılanmıştı bir gün cezaevinde kalmıştı.Kararname ise;

Zanlının iyi halinden ötürü,

Bakire olmadığım için,

Zanlının sabit ikametgahı bulunmasından dolayı,

Üstümde kısa bir şort vardı (tatildeydim), kıyafetlerimde not alınmış dosyaya,

Kanıt yetersizliğinden dolayı,

Tanık olmamasından dolayı,

Zanlının yargılanmamasına karar verilmiş.

Kanıt yetersizliği demişken, yeterli miktarda darp mevcut idi, ve telefonum çalmıştı çırpınırken bağırma seslerim vs mevcut. iki defa psikolog heyetinden alınmış ruh sağlığı bozulmuştur raporuda.

Tanık olayına gelince, tanık olsaydı keşke bu sayede tecavüze uğramazdım zaten.

Neyse anlamıyorum ben bu adaletten, boş yere hırpalandım adalet yerini bulsun cezasını çeksin şerefsiz diye. Sonuç olarak bana önce o tecavüz etti sonra adalet sistemimiz.

Ama merak edenler için; şu an tuhaf şekilde iyiyim, gerçekten iyiyim. Elbette ceza almasını istiyordum ama adaletsiz adalet süreci boş yere beni yıprattı, öyle bir süreçten kurtulduğum için mutluyum, en azından şu an hayatımda olmadı olarak varsayabilirim.

0|1
14|34

En İyi Erkek Görüşü

• ne yani dosya düştü mü? al bir de buradan yak.. bir üst mahkemeye itiraz et.. böyle saçmalık mı olur.. zaten anlamıyorum arkadaş çıkan en ufak bir yasada ilk tahliye olan mahkumlar tecavüzcüler oluyor 2 sene önce kamyonla yolda giderken otostop çeken bir erkek ve bir kızı kamyonlarına alıp çocuğu dövüp kamyondan dışarı atıp kızı da ormanlık alana götürüp tecavüz edenler de yerel mahkeme tarafından önce 14 sene hapis cezasına çarptırılmış sonrasında yine aynı mahkeme tarafından yargıtay süresi uzun süreceğinden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı bir olay daha hatırlıyorum adamın biri o an evde yalnız olan yanlış htrlamıyorsam 20 ya da 21 yaşlarındaki kızın kapısını çalıyor zorla içeri giriyor haneye tecavüz ki cebir kullanarak yapıyor bunu ceza arttırılması gerekir.. ve kıza tecavüz ediyor yerel mahkeme 24 sene veriyor yargıtay cezayı çok görüyor bozuyor ve 16 seneye düşürüyorlar.. arkadaş ben bu ülkenin hukuk anlayışını çözebilmiş değilim.. kahvede yancılık yapan adamı suçlunun yan saldalyesinde oturuyor diye cezaevine atıorsun 1 sene bedavaya yatırıorsun... özel şoförlük yapan emekli astsubayı şoförlük yaptığı adamdan sebep 17 kişi ile beraber alıyorsun cezaevine atıyorsun aradan 18 ay geçmiş adamın iddianamesi daha ortalarda yok aadam suçunu bilmiyor.. yolda köpeğini gezdiren adamı 5 metre ilerisinde bulduğun bir maddeden dolayı alıyor cezaevine atıorsun.. sırf ağız beyanından sebep bu dedikleri ve adamın geçmişte sabıkası olduğu için gidiyorsun dükkanından adamı alıyor dükkanın kapısının önünde dövüyorsun kamerada herşeyi çekiyor adamı dükkandan ne şekilde aldıklarını görüyorsun buna rağmen adama 6 sene ceza veriyorsun bu adam suçlu ise bile kanıt yok dayanak olarak ne gösteriyorsun da bu cezayı veriorsun.. daha da çokkk var ben de.. emin ol içeridekilerin %70'i bedavaya yatıyor.. işte ben bunu anlamıyorum suçluyu salıp suçsuzu alma olayı.. eee etme bulma dünyası ya hani.. bu tecavüzcülere yol veren hakimin, savcının kızına aynı şey olsa acaba onlarda tutuksuz yargılanır mı.. :)))

1|0
    0|0
    • Bak kertmeyenkele. En iyi cevap seçtiğim arkadaşın yorumuna bak. Tüm sözlerine cevap veriyor işte. Bu ülke bunlarla dolduğu için sonuç böyle oluyor :( analar nasıl evlatlar yetiştiriyor :(

• gördüm gördüm.. ve sadece eksiledim.. çünkü o ve onun gibilerin düşüncelerini değiştiremezsin annesinin başına o olay gelseydi yaa anne nasıl olsa bakire değilsin ne üzülüyorsun diyecek bir tip o..

• yorumun güldürdü :) haklısın.

Erkekler Ne Diyor 33

• Konuyu bilmiyorum ama bakire değil diye ne demek ya bide öyle bir ayrım mı varmış tecavüzde :/

son 10 yılda adalet hepten bitti zaten bu adamı bile serbest bırakan bir adalet sisteminin içindeyiz

link çok geçmiş olsun.

3|0
    0|0
    • Evet maalesef. Allah bizi bu adamların eline düşürmesin.

• aynen daha önce yaşamışsan, kullanımı herkese açık gibi...

• öyle sapıkça zihniyet olamaz..daha önce bir arkadaşım bu olayı yaşamıştı ve şu anda adam içeride.bence karara itiraz et

• Boyle adaletin ben ta ... o zaman gidelim o yargicin hakimin karari veren her ne insanlik yoksunuysa ailesi tatildeyken karisina kizina tecavuz edelim. Cok iyi bir halim var. Sabit ikametgahim da var. E onun kiyafeti de malum olacak. Versin o zaman bana da yargilanmama karari. Sonucta onun karisinin kizinin da durumu belli. Muhtar onayli ikametgah da gotururum yanimda. Hatta bir adet de uzerime fatura gotursem daha etkili olur sanirim .d palali adam serbest kalir. Kafadan vurup olduren polis serbest kalir. Dagdan onca asker oldurmus adam iner uzerine para verip serbest birakirlar. Tecavuz edenleri serbest birakirlar. Mahkemeye cuppeyle takkeyle git keson serbestsin zaten. Boyle adaletin ben ta ...

1|0
    0|0
  • bu olay alıntımı

1|0
    0|0
  • Konuyu tam kavrayamadım ama talihsiz bir olay yaşamışsın sanırım ve olay adliyeye intikal etmiş. Şu an yazdıkların da bu davanın sonucu öyle mi ? Bu kararı alan beyinlerin de, seni inciten erkekten bir farkları yok. Hiçbirşey bir kadının, kadınlık gururunu incinmesini haklı çıkarmaz. Arkadaşım hayat ne yazık ki adil değil, bu bir süreç. Bence şimdi herzamankinden daha dik durmalısın, senin utanacak ya da üzülecek birşeyin yok. Ama ilahi adalet mutlaka tecelli edecektir. Sen kalbini ferah tut ve yoluna devam et. Keser döner, sap döner...gün gelir hesap döner ;)

1|0
    0|0
    • Muhtemelen. Hayır utanmam gereken bir şey yok ama konu böyle bir konu olunca insan utanıyor elinde olmadan.Fakat artık geçti... geçecek...

• Vay şerefsizler. Böyle adaletmi var. ;-( çok sinir oldum. Böyle uyumaya devam edersek bu boşbakan ülkeyi satacak şu adaletsizliğe bak. Nasıl bir hakim...o...

1|0
    0|0
    • Muhtemelen en iyi cevap seçtiğim gencin mantığında giden hakimler.

• Hukuk o kadar alçak ve kahpe arkan varsa yaşarsın yoksa kimse gözünün yaşına bakmıyor.Allah korusun seni.Daha kötü olan durumlarda var kafası bavula koyulan kız gibi.otopsi raporlarında iftira atıp mahkeme kararlarını etkilemek için başka bir erkeğin spermlerinin olduğu iç çamşırını kızın ölüsüne giydirip sonra bu kız zaten o yolun yolcusuydu demeye çalışıyorlar hatta utanmadan aşk kıskançlık cinayeti diye davayı kapatmaya çalışıyorlar bu kadar şerefsizin olduğu bir ülkede ne beklersin ki canım.Allaha havale et emin ol onun iki dünyasıda paramparça olacak çok gördüm böyle hayvanların son halini hepsi perişan.Sen umudunu hiçbirzaman yitirme

0|1
    0|0
  • iran da olaydi su an ona onu kesip yedirmislerdi. tabiki iran olmayalim ama buradada tecavuzun cezasi bu olmali yaziklar olsun bu memlekete birkere daha sogudum. bir genc kizin hakkini savunamayan devlet devlet degildir. gecmis olsun emin ol sen o serefsizdende o karari verendende daha temizsin yolun acik olsun . omrunun geri kalani ins hep tertemiz insanlarla dolu gecer

1|0
    0|0
  • Bir üst mahkemeye başvurabilirsin. Bence sırf zevk için peşini bırakma bu işin. Şöyle düşün , hiçceza almasa bile toplumda o kişinin adının tecavüzcüye çıkması bile mahkeme kararından daha büyük bir ceza ve yaptırımdır.

3|0
    0|0
    • İtiraz edebilirdim karara doğru ama itiraz zamanı geçti ve dediğim gibi adalet sistemine güvenmediğim için kendimi yıpratmış olurdum. Daha da önemlisi babam nasıl olduysa şahit olarak yazılmış, ip üstünde cambazlık yaptım şahit olmasına rağmen ortalığı kasıp kavurdum ve onun öğrenmesini engelledim, mahkeme uzasaydı onu tekrar çağırırlardı. Normalde engellemem imkansızdı, ikinciyi başarabileceğimi sanmıyorum. Bu riske giremezdim.

• Evet çok saygın bişi gerçekten.

• :) senin eline düşen yandı..

• evet aynen adaletten kaçmıs olabilir ama bir gün hak yerini bulur karsındakininde ailesi var aynısını allahım onunda baına versin

1|0
    0|0
    • Allah korusun. Onun çocuğunun günahı ne. Onun başına versin başkasının değil. Birde bebeği olmuş yeni 2 aylık

• Benim günahımın olmaması, günahsızdan günah çıkmasını gerektiyormiyor ki. O adamdan çıksın, bir şey gelecekse başa onun başına gelsin.

• insallah ama birgün mutlaka cıkar emin ol. kimsenin ahı kimsede kalmaz.

• bu ulkenin en buyuk sorunu zaten adalet boyle şerefsizlere kısasa kısas yapacaksın kendinden gucsuz birini zorla neysee onun geçmiş olsun kardeşim üzme kendini

1|0
    0|0
    • Yok üzmüyorum. Çok üzdüm kafii.

• peki nş hayatın boyunca üzülmene sebeb olacak hiçbirşey olmaz ben boyle adaletin de adalet yargısınında bu serefsizlerin bacılarını analarını sevgililerini aynı duruma getirmek gerek

• kesinlikle...

• hata sende niye şort giyip tatile gidiyosun ayrıca yanında niye sürekli tanık gezdirmiyosun ayrıca niye bakire değilsin. ya işte o yüzden hakim amcalar haklı bulur tecavüzcüyü onlar senin gibi kaç insanın hayatına tecavüz etti verdikleri kararla biliyor musun. artık alıştım yargı sistemimizin kararlarına sonucu bildiğim için baştan okuyorum laneti

2|0
    0|0
  • senin bu durumdan kurtulduğuna sevindim yen ibir sayfa senin için başlıyor demek. Umarım hep mutlu olursun. baya bir oldu senin bu duruşma muhabbetin dimi ben öyle hatırlıyorum

1|0
    0|0
    • 2 yıl oldu. Geçtii... Geçecek...

• Çırpınışlarım :) hep bir şeylere sardım durdum.

Şu an kurumsal bir firmada güzel bir yerde çalışıyorum. Girişimcilik planlarım devam ediyor ama daha sağlam bir zemine oturtunca... Daha değil.Elimdeki tutarı çar çur etmek istemiyorum.

• ekledim seni.

• geçmiş olsun, ama son söylediklerinle emin ol benim biraz olsun içim rahatladı, şehir değiştirmeyi, yeni yaşam kurmayı, yeni insanlar, yeni çevre edinmeyi düşündün mü?

1|0
    0|0
    • Bu olayı neyseki kendi şehrimde yaşamadım tatildeydim yoksa duramazdım.

Yine de şehir değiştirmeyi düşünüyorum. hatta yapıcam da...

• anlıyorum...

• keske okumasaydım benım bıle moralım bozuldu gecmıs olsun umarım psıkolojık olarak atlatmısındır

1|0
    0|0
    • geçti... geçecek...

• gecsın zaten hayat cık kısa onuda ıyı kullanmaya calıs kotu dusuncelerle zaman kaybetme onunde daha guzel bır hayat var senı bekleyen basarılar dılerım

• Bir kişiye karşı yapılmış haksızlık, bütün insanlığa karşı yapılmış haksızlık demektir.

Emile Zola

ve ben adalete bakıyorum gözlerim kapalı...

1|0
    0|0
  • Bu ülkede ne zaman gerçek suçlular ceza aldı ki, çok üzücü bir durum

Bu olayı attlatmış olman çok güzel her ne kadar çok kötü bir durum olsa da senin güçlü olup atlatman iyi, sevindirici

1|0
    0|0
  • Muz cumhuriyetine Hoşgeldin

1|0
    0|0
  • senın için sölmyorum ama bazı kaşarlar bu tecavüz ettıler işini çok kulnyolr benım bı tanıdğım bir kılz acinsel ilşkıye gryor kız daha sonra ailesin durumu öğrenmesnden korkarak bana zorla tecvuz ettı ye işi getırp çocuğu 1 yıl içerde tutuklu klmasına neden olyo daha sonra işin iç yuzu ortaya çıkınca korktum böle demk zornda kaldım diyerek işin içinden sıyrılyo ya o caouk 1 yıl içerde suçsuz yatmasına nedemelı ve bunun gbi, bir ço kişi var ceza evıunde suçsuz yatan tecavüz etmedği halde

şimdi senin durumuna gelkcek olursak bu konuda adalete aman söleymış böleymış diyere çamurda tamama bıldıklrı bışeylr vardr muhtmelen bu kararlrı almasına neden ya da sen dedğin gibi suçsuzda olablrısn

1|0
    0|0
    • Imkansız.

Doktordan darb raporu mevcut, morarma izleri, onun üstünde de var, çırpınırken bir kaç yerde yaralama.

telefon kaydında bırak beni diye çığlık atmam ve ağlamam mevcut (telefon olay sırasında dövdüğü sırada cebimde kendiliğinden açılmış

Ayrıca benimde sabit bir ikametgahm ve temiz bir işim var.

(adam para istedi vermedim o yüzden demiş karşı savunma olarak, benim o...olduma inanılmış delillere rağmen ama onun tecavüzcü olduğuna inanmamışlar)

Bu adaletsizlik değildirde nedir?

• Allah belasını versın o serefsızın de onun salıverılmesıne sebep olanların da. Insallaj atlatmısındır. br ınsanın haytatnda gelebılcek en kotu seylerden bıırı. senı cok ıyı anlıyorum. aynı sey benm de basıma geldı.

• Lanet olsun yaa. Lanet. İğreniyorum böyle bir ülkede yaşamaktan. Geçmiş olsun kızım. Benim de kızımın adı Ceren. Çok üzüldüm gerçekten yaşadıklarınıza..

1|0
    0|0
    • Teşekkürler abicim. Geçti... geçecek...

• Ben de teşekkür ederim kızım. Son derece sağlam bir karakterin var sanki. Bu sıkıntıyı kısa sürede atlatacağına inanıyorum ben.

• 2 yıl geçti üstünden. geçtii... geçecek...

• geççmiş olsun çok üzüldüm,adalet diye bir şey kalmadı yeryüzünde, :(

1|0
    0|0
  • Bu gidişle böyle olaylar artar sonucta ceza verilmiyor yazıkki

1|0
    0|0
  • keşke yazılı kanıt bırakmadan sana ulaşıp akıl verebilseydim...

1|0
    0|0
    • Keşke... ama dillendiremem çevremde.

• hep boyle oluyr magdur bızız ama magdur oldgmuzu da söyleyemıyrz.

• kısa şort var diyeee saldılarmı yanii basından yardım almayı felan düşündünmü hiç

1|0
    0|0
    • Düşünmedim. Yüzümü daha fazla tanıtamaazdım. Ben genç bir kızım onurum ve gururum var.bu mahkeme çok küçültücü bir mahkeme

• mutluyum artık iyi hissediyorum bunu bozmak istemiyorum.Adalet kendiliğinden vukuu bulmalıydı, bir mağdur olarak bunu zorla itekleyerek gerçekleştiremem üstelik ailemin öğrenip huzurunu mutluluğunu bozma ihtimali varken.

• unutmaya çalış tatlım hayatına bak salal gitsin

• geçmiş olsun size adalat işde yapacak birşey yok kendimizi koruyacağız

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun, inşallah bir üst mahkeme bozar verilen kararı da adam ceza alır. inşallah adalet yerini bulur

1|0
    0|0
  • Mübarek günde kendi bayan akrabalarından çıkarsın Allah inşallah.

1|0
    0|0
  • bu ülkede adalet öleli çok oldu pampa

1|0
    0|0
  • geçmiş olsun :S

1|0
    0|0
  • çok geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • adına üzüldüm ama güçlüsün bu çok iyi. Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 14

• bakire değilsen kaç kişinin girip çıktığı önemli değil zihniyetine aşığım.

cidden çok sinirlendim.

3|1
    0|0
  • Başına gelene çok çok üzüldüm, bu ülkenin adalet sistemini sikip bırakmışler :/

1|0
    0|0
  • üzüldüm ya

1|0
    0|0
    • Üzülme; öldürmeyen acı güçlendiriyor.Herkes hayatında yıkıcı olaylar yaşıyor; benim kısmetime de böyle bir olay varmış işte.

• Bu ülkede adalet yok yok yok!

2|1
    0|0
    • bunu en iyi adalete işin düştüğünde anlıyorsun.

• Bu ülke de adalet felan yok malesef , çok geçmiş olsun.

1|1
    0|0
  • Sırf bu yüzden kaçıcam bu ülkeden.

1|0
    0|0
  • yok böyle bişi ya bu nasıl bir adalet

1|0
    0|0
  • eli skinde adamların verdiği kararlarla şekilleniyor adaelet .ne beklersin.

2|2
    0|1
    • senin adına üzüldüm , ben bir * kafalının beni sadece seks aracı olarak görmesine dayanamazken, sen saldırıya uğramışsın hissettiklerini anlayamazlar işte . yabancı ülkelerde tececavüz cezası en ağır suçlardan biri sayılırken biz de tahrik edilişin sonucu olarak algılanıyor.

• Öyle canım bugün 13 yaşındaki çocuğa tecavüz ediliyor, o çocuk hakkında bile, kadın istemezse erkek saldırmaz deniliyor; çocuk için. Ben bu durumda zurnanın son deliği kalıyorum, kendimi geçip çocuk için isyan ediyorum. Ona dokunmayın!

• Oha diyorum oha!

Şimdi o adam gidip başkalarına da tecavüz edecek belki başkalarının da hayatını karartacak ama yine elini kolunu sallaya sallaya gezecek, gerçekten adalet yok bu ülkede. Bakire olmadığım için demişsin ya bakire ol olma farketmez senin rızan olmadan sana bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. Geçmiş olsun canım

0|0
    0|0
  • Onceki yazilarindan okudum tecavuz eden kizligimi aldi yaziyordu. Nasil olur da bakire olmadigini kullanirlar kararnamede ? Ayrica bu devletin tecavuz konusundaki bu pasif sisteminin de Allah belasini versin. Elbet bu dunyada hakkini bulmadi bu olay ama eminim ki oteki dunyada daha beter olacak karsiligi. Sen cok guclusun, kim oldugunu bilmiyorum yasim da senden kucuk ama inanilmaz sekilde motive ettin beni. Oldurmeyen sey guclendirir lafinin canli halisin gozumde. Bundan sonraki hayatinda hep mutlu olursun insallah. Her zaman guclu kal ve bu sitedekileri sakin mahrum birakma yazilarindan. Bircok kizin senin sahip oldugun guce ve kararliliga ihtiyaci var. :)

0|0
    0|0
  • Gecmis olsun. :(

1|0
    0|0
  • Adalet mi bu böyle olanları idam ediceksin.

1|0
    0|0
  • İlk defa yazını gördüm senin ama allah yardımcın olsun senin kadar kötü birşey yaşamadım belki (ki rabbim kimseye yaşatmasın) küçükken taciz olayı yaşadım çok küçük yaşta. Böyle şeyler okudukça benim bile aklıma o geliyor ki sen mahkemeye verebilmişsin. Rabbim emin ol cezasını verir o şerefsize adalet vermese de rabbimin adaleti herşeyden üstün gelir..

1|0
    0|0
  • Türkiyede adalet aramak genelevinde bakire aramaya benzer. Neyse ki sen iyisin ilahi adalete bırak gör bak neler oluyor. Mevlam neyler neylerse güzel eyler.

1|0
    0|0
Yükleniyor...