Yanlış yolda mıyım ?

Meraba arkadaşlar. Soru mu bu bilmiyorum ama sizce değişmeli miyim bunu sorucam. 21 yasındayım üniversitedeyim, su ana kadar kimseyle çıkmadım, birçok kişi tanışmak istiyor ama erkeklere hiç güvenemiyorum. Mesela bir arkadaşım var işte bütün sevgilileriyle birliktelik yaşıyor tabi bakire ama bakire denirse, çok tutucu bir insan degilim ama hiç samimi gelmiyor bu durum, evleniceğim kişiyle bişeyler paylaşırken kendimi suçlu hissetmek istemiyorum ve bu yüzden en doğrusu olsun diye kendi kabuguma çekildim bekliyorum. Ne kadar doğru bu aslında bilmiyorum, çünkü benim gibi samimi düşünen bir erkek bulabilir miyim artık çok inancım kalmadı. Belki beni de yadırgarsınız bu yasına gelmiş bir erkekle öpüşmemiş diye ama bilemiyorum fikirlerinizi merak ediyorum.

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Sana şöyle bir hikaye anlatayım. Zamanın birinde bir köy varmış burada yaşayan herkes kamburmuş. Sonra bir çocuk doğmuş gel zaman git zaman çocuk büyümeye başlamış ve kambur olmadığı fark edilmiş hemen köydekiler toplanmış bu hastalıklı diye çocuğu kambur yapmışlar. Kısacası çoğunluğun yaptığı şey her zaman doğru anlamını taşımaz senin bu tavrın çok doğru bende tek eşliliğe inanan biriyim ve öyle de bir evlilik gerçekleştirdim. İnsanın bundan da önemli kendine saygısı olmalı her çıktığın adamla öpüş yat her haltı yap kendine saygın nerede derler adama. Daha sonrasında nesli tükenmekte olan bir erkek tipi arıyorsun ki bu devirde artık çok zor sana şimdi diyemem ki git hayatını yaşa ya da bekle hayat senin karar senin ama kendini asla eksikmiş gibi düşünme onlardan kat kat değerlisin bu konumda gerisi yalan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Çok doğru yapıyorsun bence. Ama yine de o kadar içine kapanık olmamalısın. Erkeklerle konuş seni yemezler :) Yoksa doğru kişiyi nasıl bulacaksın? Sadece o arkadaşın gibi laçka olmayıp sınırlarını bilerek tanışmak istersen ilerde eşine de bu şekilde anlattığın zaman o da doğru karşılayacaktır. Sadece tanışmaktan korkma. Ama bu sevgili olayım el el tutuşup öpüşeyim anlamına da gelmiyor. Sınırlarını kendin belirlemelisin ilerde suçlu hissetmeyeceğin şekilde. Ve karşındaki kim olursa olsun asla sınırlarını aşmamalısın.

0|0
    0|0
  • Düşüncelerine katılıyorum ve tebrik ediyorum seni.

0|0
    0|0
  • Niye yargılayalım seni bu durumundan. Her erkeği bir tutmamak lazım hem böyle gidersen evleneceğin erkeği nasıl seçeceksin

0|0
    0|0
  • Maalesef dönemimizde bu şekilde en ağırlıklı ihtimal görücü usülü var, ayrıca deneme yanılma yöntemi olmadan aradıgın kişiyi bulmak çok zorlaşabiliyor.

cut.

0|0
    0|1
  • Doğrusunu yapıyor olabilirsin ve daha gençsin bence

0|0
    0|0
  • Çok iyi yapıyosun aslında kutlamak gerek :) Zamanın salak kızları gibi bugün bunla olayım şugün bunla gezeyim , sevgili olayım düşüncesinde değilsin en azından . İlk olan son olsun düşüncesindesin . Tebrik ettim :)

0|0
    0|0
  • doğru yoldasın

0|0
    0|0
  • cehalet erdemdir. tecrübe bu açıdan iyi bişey değildir.

bence doğru yoldasın, okulun bitip hayata atıldığında sen diğerlerinden daha değerli olacaksın bizim toplumumuzun gözünde.

0|0
    0|0
  • Diğerleri yanlış yolda

0|0
    0|0
  • haklı olabilirsin ama sana yaklaşanlardan elektirik alırsan ve samimi oldğuna inanırsan dene derim.

0|0
    0|0
  • Sen kendini kocana saklamakla en iyisini yapıyorsun sakın şaşma bu yoldan

0|0
    0|0
  • hiçte yadırgamam.

helal olsun derim.

eğer böyle mutluysan da hiç bulaşma derim.

0|0
    0|0
  • Fikirlerimi sizinle tanışarak vermek isterdim

0|0
    0|0
  • dış dünyadan kendini soyutlama

0|0
    0|0
  • Tabiki öyle erkekler var ama sansın az bırını bulursun guvenır bırseyler yasarsın ve o kısıyle evlenmen yanı ole senı yarıyolda bırakmıcak bı erkek bulman cokta zor degıl aslında ya brıını cıdden tanıyıp guvenıp kendını ona teslım et ya da evlenene kadar bekle

0|0
    0|0
  • hiç de yadırganacak bir durum yok bence. bu tamamen kendi tercihin. kimsenin laf söylemeye hakkı yok. yalnız şu var. bilinçaltında bastırıyorsan bu iyi değil. kendine saygını kaybetmeden insanca olabildiğince yaşayabildiğin kadar yaşamalısın...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bence herşeyi zamanıyla yaşamalısın. biriyle çıkmadan önce mutlaka arkadaşlık yapmalısın yeterince tanıdığını, gerçekten onunla uyumlu bir beraberlik sürdüreceğini ve bir geleceğiniz olabileceğini düşünüyorsan sevgili olmalısın. sevgili olduğunda da hızlı ilerleme derim. 3 yıla dağıt sevgiliyken yaşamayı düşündüğün herşeyi. biri zaten beklerse 3 yıldan fazla samimidir bence :)

0|0
    0|0
  • akışına bırak. asıl anormali aşık olmadan ya da hoşlanmadan çıkanlar. e sende mutlaka birinden hoşlanırsın birgün.

0|1
    0|0
  • Kendini fazla kapatmanın zararı sadece sana olur, ama arkadaşın gibi açmak zorunda değilsin, her şeyin bir ayarı var sen arkadaş edin ama istemediğin şeyi yapma.

0|1
    0|0
  • Evlilik öncesi görüşme, sevme, aşık olma döneminin gerekli ve normal bir durum olduğunu düşünüyorum. Konuşma, hal ve hareketlerinizde sınırlara dikkat edildiği sürece hiç bir sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • yanlış yolda olan sen değilsin günlük sevgili değiştirenler...

0|0
    0|0
Yükleniyor...