İnsanlar neden eşcinsellik konusunda önyargılılar?

Eşcinsellik konularına baktığımız zaman çoğu kişi tercih, sapıklık, hastalık diyor. Bu bir tercih değildir.

Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikayatri kurumu eşcinselliği hastalık kapsamından yarım yüzyıl önce çıkartmıştır. Büyük oranda doğuştan gelen bir yönelimdir aynı heterosesüellik gibi. Bir gün oturup düşünüp kızlardan ya da erkeklerden mi hoşlansam diye düşünüp tercih yaptınızdamı eşcinselliğe tercih diyorsunuz.

Sırf sapıklık için yapanlarda vardır ama çoğunluk doğuştan gelen bir eğilimle bu yöne kayar. (internette tek yumurta ikizleri çalışmasını, gaylerle straigt kadınların, lezlerlede straight erkeklerin beyinlerinin birbirine benzemesiyle ilgili çalışmalara bakın)

link

Olumsuz yorum yapacaklar lütfen bu videoyu izlemeden yorum yapmasınlar.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar bilmedikleri şeyden korkarlar. Daha cinselliğin kendinden korkan, kendi cinsel organından iğrenen insanlar varken eşcinsellere ay canım ne cici diye bakmalarını bekleyemiyorum. Aileler eğitim vermiyor. Bunun yerine o yasak, o günah, o bilmem ne diye çocukların gözünü korkutuyorlar. Sonra gelsin vajinismus teyzeler, gitsin frijit anneler oluyor.

İnsanlar kendi cinsel kimlikleriyle barışmadan, başkalarının cinsel kimliğine nasıl saygı duysunki.

Ha bir de homofobinin aslında gizli eşcinsellikten kaynaklı olabileceğini söylesen taşlarlar seni :)).

0|2
    0|1
    • Evet haklısın, şimdi birazdan gelip yine sapıklık, hastalık vs diycekler. Koyduğum videoyu izlemeye bile tenezzül etmeden direk yazacaklar eminim.

• Çünkü insanlar eğitimsiz, bilgisiz, cahil. Video da paklamaz onları. Gerçekten bilgilenmek istemeleri lazım.

• güzeldi yorumun...

Kızlar Ne Diyor 3

• benim icin bu bi hastalik veya sapiklik degildir tercih meselesi ve saygi duyuorum öyle kisilere ve bi kac tane arkadasim var gay veya lez ve bana arkadaslarim anlattiklarina göre gay veya lez olmak dogustan gelen bisey degildir cocukken nasil büyüdü nasil yetistirildil anne baba durumumlari sosyal hayat bunlar etkili olabiliyo..

0|0
    0|0
  • bence sapıklık filan değil ama bir hastalık ve tedavi olması gerek

0|0
    0|0
    • Dünya Sağlık Örgütü ve Amerikan Psikayatri Kurumu eşcinselliği hastalıklar kategoresinden yarım yüzyıl önce çıkardı. Şu an bir psikayatrise gidip ben eşcinselim dediğinde alacağın cevap bunun bir hastalık olmadığı ve cinsel yönelimin değişemeyeceğidir. Tedavi ettiğini iddia edenlerinde hep şarlatan old. ortaya çıkıyor.

• o senin tercihinse yola devam

0|0
    0|1
    • İşte şunu anlatmaya çalışıyorum. Bu bir tercih değil. Bir gün oturup hemcinsimizden hoşlanmayı tercih etmiyoruz. Sen heteroseksüelliği ne zaman tercih ettin? Var mı böyle bir karar anı? Yok demi. İçgüdüsel olarak hoşlanıyorsun. İkiside büyük oranda doğuştan gelen yönelimler. Ergenliğe girdiğinde anlıyorsun yönelimini. Videoyu seyret bir bence.

Erkekler Ne Diyor 1

• Benim Dinim Sapıklık Diyor Ve Bana da İğrenç Geliyor! Bir Erkekle İyyy İğrenç Ya Tabi Benim Fikrim !

1|1
    1|2
    • Estetik göğüs hakkındaki yorumun. "Doğal Küçük Olsun Daha İyi Ağzına Alıp yutası Geliyor İnsanın :=)" Sende maşallah çok ahlaklıymışın!

Videoyu seyretmediğin belli.

• tamam kardşim dediğin gibi hetoroseksüel olduğum için anlayamıyorum sizi ama sormuşsun bende açık sözlülükle yanıtladım işte!

• Şöyle anlayabilirsin. Şu anki duygularınla yine kadınlardan hoşlandığını hayal et. Ama aynaya bakınca bir erkek değil bir kadın görüyorsun. Arkadaşların karşı cinsiyle ilgili konuşurken sen hiç bir şey diyemiyorsun, yönelimini anlıycaklar diye sürekli tedirginlik içinde yaşıyorsun. Kadınlardan hoşlandığını dışlanma korkusu yüzünden kimseye söyleyemiyorsun. Sen çoğu kişi için bir sapık, hastasın.

Yükleniyor...