Cemal Sürraya ne kadar haklı bu sözde

Sevişti bir bakir ile bakire, erkeğe milli dediler, kadına fahişe...

" Cemal Süreya "

0|0
17|18

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru söze ne hacet. Namus bacak arasında değil kafadadır bence. Ve her türlü atraksiyona giripte o milimetrik zara sahip olup bakireyim diyenler ne kadar dürüst ve namusludur bilinmez. 30 yaşına gelmiş hiç sevişmemiş kadın erkekler var. Bence vücutlarına yapılan bir dürüstsüzlüktür bu.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Cemal Süreya.. tüm sözleri ve şiirleri müthiş.

0|0
    0|0
  • Yalanda dememiş..

2|0
    0|0
  • söz doğru yanlış bilmem de Cemal Süreya'nın böyle bir sözü olduğunu hiç sanmıyorum... internet ortamında her sözü birilerine mal edip duruyorlar... en sonunda da hepsi Can Yücel'e mal ediliyor...

0|0
    0|0
  • Anca bu kadar anlatılırdı çok haklı

2|1
    1|1
  • Çok doğru birşey söylemiş Cemal Süreya.Ülkemizde sevişene o* sevişmeyene dar kafalı diyorlar.Herkes kendi bedeninden sorumludur.Namus denilen kavramı 2 damla kandan ibaret görenlere de acıyorum nokta.

1|0
    0|0
  • Vuhu! Seviyorum bu adamı.

2|1
    0|2
  • hakikaten çok doğru

1|1
    0|1
  • Kesinlikle çok doğru bir söz , türkiye coğrafyası böyle işte.

1|1
    0|2
  • Erkek adam oldu kadın da fahişe

Bizim toplum böyledir .

2|0
    0|2
  • Hakki var dogru

1|0
    0|0
  • Bilirim bu sözü..

Doğru demiş başka söylenecek bir şey yok.

1|0
    0|0
  • Erkek yaparsa erkek o yapar ama bir bayan yaparsa yerdrn yere vurulur

1|0
    0|0
  • Yerden goge kadar hakli.

0|0
    0|0
  • cemal süreya en ve hatta tek sevdiğim şair :=)

0|0
    0|0
  • haklı ötesi

0|0
    0|1
  • toplumumuzdaki bay ve bayanının eşitsizliğini vurgulamış.

0|0
    0|1
  • Hmm.. güzel söz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Çok sağlammış. Helal olsun. Bir kıza nasıl kötü bakabiliyor hemcinslerim anlayamıyorum. Sanki anneleri yok gibi... Hele ki kız kardeşi olanlar... Kadın en kutsal varlıktır. Allah başımızdan eksik etmesin onları. Ne mutlu bana ki kadına fazlasıyla değer verilen İzmir gibi bir şehirde yaşıyorum.

1|1
    0|0
  • Söz Cemal SÜREYYA'ya ait olmasa bile kim söylediyse sözün bittiği yer diyorum. Ülkedeki eşitsizliği tek söz ile açıklamış. Erkek yapınca erkek oluyor bayan yaptığında k.hpe, fahi.e, o.ospu vs binbir çeşit yakıştırma yapılıyor.

0|0
    0|0
  • Cemal ustanın bunun gibi internet ortamına henüz düşüp kaşarlanmamış türlü sözü var..Takıldığı hatay restauranta dost meclisiyle zaman zaman rakıya gideriz..Masası çantası kalemi notları şiirleri restaurantta bulunur resimleriyle beraber..

Kadıköydedir cemal usta sevenleri bir kere gelip görsünler..

0|0
    0|0
  • Haklı değil.

0|2
    0|0
  • çok doğru.. dünyada malesef öyle bir yargı yok. erkeğin elinin kiri. kadına ise o* diyorlar. hesap vereceğimiz o büyük günde erkeğin o*larını da bolca göreceğiz :)

0|0
    0|0
  • doğru bir söz. kızın çapkınına da kaşar derler mesela. ülkemizde erkeklerin cinselliğe bakışı berbat

2|1
    0|0
  • 5 yıldız

3|0
    0|0
  • türk toplumunun genel özeti... cinsel istek erkekler için vazgeçilmez gibi gösterilir öğretilir ama kadında o istek evlenene kadar yoktur ! Adama az lafla ortalığın amk...

0|0
    0|0
  • ustad ne demişse doğru demiş... kör zihniyeti bildiğimiz terimle yere sermiş...

2|0
    0|0
  • bir milletin erkeklerin olayları yapabilitesi olmasının ve kadınların aynı olayları yapmak istediklerinde veya yaptıklarında damgalanmaları.cahiliğin en büyük belirtisidir.

0|0
    0|0
  • yerden göğe kadar haklı

1|0
    0|0
  • güzel söz söylemiş...

0|0
    0|0
  • Cok Manidar Bir Söz !

0|0
    0|0
  • Adam olayı özetlemiş.

0|0
    0|0
  • adam çaresizce sağlam söylemiş, keşke böyle bir gerçek olmasaymış da o da söylemeseymiş.

0|0
    0|0
  • haklıdır ama şu da bir gerçek ki seks bir ihtiyaç

0|0
    0|1
  • Sureya ne derse, iyi der.

2|0
    0|0
Yükleniyor...