Bekaret yanlış bir düşünce mi?

bekaret. bu çok sıkıntı bi konu.yani diktirir gelir anlayamazsın... satın alınabilen birşey de değildir tamam.

kızlar evlenmek için yerine göre oktay kaynarca karizması,

yerine göre mehmet ali erbil komikliği ,

üniversite diploması,

kalın bir maaş,

araba,

ev istiyor...ve ben hiç bişey isteyemiyorum.

sadece evle araba bile 200 milyarın üzerinde değeri olan şeyler.200 milyarı bir arada görmüş mü acaba , iki avucuna alıp da kaç okka geliyo hiç tartmış mı.

biz tüm bu zor elde edilen şeylere sahip olduğumuzda zar zor adam yerine konulup evlenebiliyorsak ,

hiçbirine sahip olmadan bana evlenmeye gelen birinden benim neden hiç bir şey isteme hakkım yok.bu nasıl bi adaletsizlik ya.evlenmek tüm bu bedelleri öde, o sana sap gibi gelsin bi uyduruk zarı sana çok görsünler.ben bu dünyanın adaletini yiyim.bi de kadın erkek eşit derler nerde eşit be

parasız erkek kadının korunup kollanma içgüdüsüne hitap etmez ve kadına cazip gelmez.

kadın parasız erkeği adam yerine koymaz.erkek için paran yoksa öl kuralı geçerlidir.

siz kadın olarak hiç bir emek harcamadan sevgili ve koca bulabiliyuosunuz. erkek bi kızla nescafe içebilmek için ne bedeller ödemek zorundaüşünüyorum...

Güncellemeler:
bu konu akrabam icin yasanmis bi durumdur..bu soru bi bakima onun adina sordugum bi soru kafama takildi
...
,

0|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• iyi de sen paranı kazanmış evini arabanı alabilecek seviyedeysen sende rahat edeceksin demektir kız onu tek başına kullanmıcak ikiniz birlikte mutlu olacaksınız ama sen bunu kızlık zarına bi bedel olarak görürsen olmazsen bu imkanları sağladıysan kızlık zarı almıcaksın hayatını paylaşabileceğin biriyle olma şansını ikiye katlamış olacaksın sadece ama yok illa kızlk zarı olsun diyosan onuda bulabilirsin çok var ama bakalım kızlık zarına sahip diye aldığın kişi sana huzur verebilecek mi sana ayak uydurabilecek mi buna takılıp kalmamak lazım belki öyle biri karşına çıkacak ki kızlığını yitirmiş fakat senin diğer yarın gibi napıcaksın o zaman ...yani demem o ki rahat yaşamak için herkes kendi çaba sarfetmeli kendini rahat ettireceksin ki eşini bulduğuna inandığında sorun yaşama ...kızlar değil hayat zor.. bu şartlar kızları bu düşüncelere itiyor üç günlük ömür bari rahat ediyim diye düşünüyor

1|1
    0|0
    • durumu mükemmel açıklamışsın...''belki öyle biri karşına çıkacak ki kızlığını yitirmiş fakat senin diğer yarın gibi napıcaksın o zaman''...eğer öyle bişey olursa biterim..bu devirde öyle olan çok kız var mı?

• afferin kiz sana :D umarım tüm kızlar senin gibi yaklaşıyodur olaya

Kızlar Ne Diyor 16

• Sen bakir misin peki? Eğer sen bakirsen baştan sona katılıyorum, ama değilsen baştan sona katılmıyorum...

Bir de şu var ki ben bu siteye girdiğimden beri sanki kadın milleti parayla satın alınan biblo gibi görünmeye başladı gözümde. Kendi cinsiyetimden utanır oldum resmen. Ama öyle değil, bu dünyada hala tertemiz kızlarımız var. Kimin beklentisi ne yöndeyse kendisini o çevrede bulur... Ve lütfen aradığınızı bulmaya çalışırken, sizin kriterlerinize uymayan kadınlara sözlü saldırı yapmayın, sadece arayın istediğiniz kızı, bulun, evlenin tamam... Bu kadar ! İlerde sizin de kızınız olursa bu kınamalarınızın karşılığını ağır görürsünüz çünkü, zaman kötü, benden söylemesi...

0|1
    0|0
    • eee burda kritere uymayan kadına sözlü saldırı nerde? benim kimle evlenip evlenemeyeceğimi sen mi belirleyeceksin?.ben bakir değlim ama sevdiğim kızdan başkasıyla değl bişey yapmak dönüp yüzüne bie bakmıyorum ..kadın erkek arasında çok büyük fark vardır bunu üstünlük olarak alma..bunların bakirliği ev bakireliği denk değildir aynı kefeye konulamaz

• İkili ilişkilerde tüm sorumluluğu kadına atan bir zihniyet var karşımda ve bu zamanda hala böyle düşünenlerin var olması çok üzücü... Peygamber Efendimiz vefat ederken son sözleri namaz ve kadın hakları olmuş... Ama ne kadın hakkı kalmış ne de başka bir şey. Bazen günahlar kibrimizi öldürmek içindir... "Ben yapmam" demek bu yüzden tehlikeli, ama hem yapıp hem de kendisiyle aynı durumda olanları kınamak kadar çirkin bir şey yok... Seni düşüncelerinle kendi haline bırakıyorum. Benden bu kadar...

• sen git kendini bildiğine anlamaya çalışma sorgulama... aferin kimseyi kınamadım tercih meselesi dedim kadının hakları yoktur önemsizdir demedim kibirli tavır takınmadım yanlış yaptım ve hatamı kabul edim meseleyi içimde kapattım.verdiğim örnekleri kendimden değil erkeklerin geneli için söyledim sen onu bile benim üzerimden konustun...bende seni önyargılarınla kendi haline bırakıyorum...

• malesef çok haklısın benim için geçerli değil bu tabi ben sevgilimle çalışıp sevgimizle birşeyler yapmayı isterim ki öylede yapacağız ama gelin görünki annemlerin beklentileri çok fazla aynen anlattığınız gibi onlarda çocukları rahat etsinler istiyorlar bir bakıma haklılar da ama benim için emeğimin geçmediği bir hayatın anlamı yok sevgiyle karşılıklı çalışılarak elde edilen güzellikler mi daha değerli kıymetli gelir insana yoksa hazıra konduğunun mu değerini daha iyi bilirsin ? herşey maddiyat değil gün gelir iflas eder o kişi hepsini kaybeder sevgide olmayınca mahvolur evlilik ama iki insan birbirine sevgi ve sadakatle bağlanırsa önlerindeki tüm engelleri aşarlar

0|1
    0|0
  • valla böyle bi konuda genelleme yapman çok yanlış bence herkes aynı şeklde düşünmüyor ...bekareti önemsemeyen erkekler ve kadınlar var parayı umursamadan aşık olup evlenenler var ...benm sevglm mesela cafede çalışıyo ne vaad ediyo bana ? evler arabalarmı? hiçbiri ama öyle bi aşk varki içimde çalışıp onunla herşeyi yapabileceğimi biliyorum çünkü çok seviyorum onu ...ve şuan bi milyarder çıksa önüme yüzüne bakmam bu kadar emin ve kesin konuşuyorum ...senin sölediğine gelince kadınlar bizden ev para pul bekliyo demişsin evet doğru var tabi bekleyenler peki siz erkekler? sizin beklentileriniz yokmu? güzel olsun hoş olsun yatakta or*spu dışarda hanımefendi çocuklarının anası mutfağın aşcısı evin temizlikçisi olsun ...akşam işten gelince bide bana güleryüz göstersin stresimi alsın ...canım sıkılınca aldatıyım karışmasın soru sormasın kıskanmasın maç izlerken önümden geçmesin vs ...bence yanılıosun ...bir kadının bekareti parayla kıyaslanamaz ...

1|0
    0|0
    • sölediklerini okuyoken yarısına gelene kadar hepsine katılıyodum..yalnız bana genelleme yapma diyosun kendin yapmışsın..şimdi senle ayrıldığımız noktaya gelelim..benim bi kadından tek beklentim bana ait olması..(aitlik derken bekaret konusunda)..onun dışında kadın kadın olduğu sürece onu baş tacı ederim benim beklentilerim bu kadar abuk sabuk şeyler istemem gerektiğinde daha da fedakar olurum ..beni alan kadın yaşadı :D

• değilim cnam bnem :D görnce çeker vururmusun vurdururmusun bilemicem :D

• belli belli ben seni vurmak için sebep arıyodum :)

• Ben ne yalan soyliyim erkekleri anliyorum, cinsel iliski yasamak cok baska bisey kadinlar bunu her onune gelenle yapmamali, ayni sekilde erkeklerde yapmamali diye dusunuyorum

1|1
    0|0
  • walla çok haklısın

0|1
    0|0
  • kadınlar parayı niçin severler ya alışveriş için ya tatile gitmek içn yada hobilerini yerine getirmek iiçin seviyor çoğu..sana katılıyorum bu konuda

0|1
    0|0
  • sen naptın be hacı? evlenme bence sen!

1|0
    0|1
    • ben değlm yaşayan:) daha yaşım çoook genç

• Karşılaştığın iki kavram da yanyana gelince çirkin olmuyor mu sence..

Para= zar...

1|0
    0|1
    • böyle bi beklentiye girmenin doğruluğunu savunmadım ki ne alaka...demek istediğim bekaret sadece bekaret çok şey mi istiyoruz yapmayın kardeşim sahip olun biraz

• Bunları sen kendi içinde halledeceksin...

• psikolog halletsin ben halledemem

• bence herkesı bır tutmamalısın ayrıca evlenecegın kız namussuz olup senden hıc bısı ıtemese o zaman daha mı ıyı? bence herkesı bı kefeye koymamalısın

0|0
    0|0
  • böyle düşünüyorsan hiç evlenme kendinide kızıda yakma

1|0
    0|0
  • senin maddi değerlerine karşılık sana manevi değerlerin tümünü vericek bizim adetlerimiz böyle yani yapıcak birşey yok mesela başka bi ülkedede kızlar erkeklere başlık parası bile veriyomuş yani

0|0
    0|0
    • siz erkekleri anlamak gerçekten zor, her sevgili olduğunuz kızla yatmak istersiniz, aynı zamanda hanım hanımcık olsun dersiniz, evlenceğiniz kişinin bakire olmasını istersiniz tamam ben de demiorum kızlar önüne gelenle yatsın die bişi ama bakire eş isteyen erkek bakir olarak evlenmeli. kaç erkek ilk cinselliğini karısıyla yaşıo ki karşıdan bunu bekliosunuz tuhaf..

• tövbe edersen ve bidaha yapmazsan evlenebilirsin diye biliyorum

• tamam tamam öyledir o zmn :)

• Katılmıyorum eskidenmis o simdi bende uni mezunuyum calısiyorum evim var arabamda olcak ee kardi tarafin iyi bi isi oldin yeter hic bi beklentim.yok.benim gibi kizlarda cok yani.eskide kaldi.onlar.artik kadinda calisiyor

0|0
    0|0
  • Hayırdır niye kızdık böyle. Herkes eşit haklara sahiptir ve karşılıklıdır.

0|0
    0|0
    • yok be gayet sakin sormustum ama

• iyi de senin dediğin gibi olursa, kadın evleneceği adamdan ev araba bekliyorsa, pahalı mücevherler istiyorsa, talepleri gerçekleştiği takdirde evlenecekse sende ondan bakire olmasını istemek de haklısın.

bi yerde okumuştum, bu da bir nevi fahişelik deniliyordu, bekaretini kocasına satıyor kadın. evleneceği adamdan talep ettiklerinin karşılığında o da bakire olarak geliyor.

ama bu işler herkese göre değişir. şimdi üniversite mezunu işi olan geliri olan kadınlar da var, onlar kendi ihtiyaçlarını kendileri çalışarak ellerinden geldiğince karşılamaya çalışıyolar, evlenecekleri erkeklerden bekledikleri de kendileri gibi bi iş sahibi olmaları. fazlasını istemiyorlar, akıılar fikirler uyuşsun, gönüller bir olsun diyorlar. böyle ilişkilerde de bekaret önemli olsa da bir saplantı haline dönüşmüyor en azından.

0|0
    0|0
  • eve bakıcaksın sen olacaksın bu dünyanın kanunu.mecbursun yani isyan etmenin bi manası yok..

0|0
    0|0
    • ortada isyan yok ..sadece bi yanlışm varsa düşünce babında onu düzeltmek isterim

• iyi bari :)

• başka açılardan da bakabliyosan olaya bana haber ver burdayım ben

• haklısın valla

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 5 yıldız ;) Bu düşünceye ulastıgımızda cagdas medenıyet sevıyesıne ulascaz valla :)

0|1
    0|0
  • Evlenirken kızlarının karşılığında para, mal, mülk vs. isteme kızın satılmasına ve hatta fahişe muamelesi görmeye eş değer değil midir. Bırakın kızınız evlenirken bişeyler istemeyin aileler imkanları nispetince gönüllerinden geleni diğer çocuklarına yaptığı kadar yardım etsin.

0|0
    0|0
  • katılıyorum hoca dogru söylüyorsun ama bu insandan insana ve yetişme tarzına ve büyüyüp yaşadıgı yerde baglı

0|0
    0|0
  • hak hukuk senden yana yürü be ;);) ben ondan ev araba vs almadan evleniyorum :d::D

0|0
    0|0
  • Zenginlik ,ev ,araba kadınlar için cazip şeyler çünkü böyle bir erkek hem özgüven açısından hem güç açısından hemde maddi açıdan iyi bir yerde tabi kadının gözünde ,erkeğin bekaret isteme konusuna gelince ona bende katılıyorum yani para,mal, mülk bir yana benim için önemli bekaret.

0|0
    0|0
  • dostm sende sap gibi bi kız isteme herşey karsılıklıdır... sen 200 milyar getiriyorsan karsıdan da 200 milyar talep et ( yapabiliyorsan) eğer sen evlenene kadar hiç cinsellik yaşamamşsan bunu talep etmen doğal..ancak bu konuda bu kadar kafa yorma önemli olan kişiliktir.. eğer kişiliği düzgünse kızlık zarı önemli değildir..kız kaşarın biri olsa..kişiliği kötü olsa kızlık kurtarır mı? ya da normal düzgün bir insan olsa ama gençlik hatası yapıp yaşasa batırır mı? ya da diktirmese.. hep ters ilişkiye girmiş olsa o insan ne kadar kız olabilir ki? bi et parçasını bu kadar sorun etmemelisin.. ama sen bakirsen birşey yaşamamışsan.. arama hakkn vardır ama araya aşk girince.. inan hepsi unutulur.. saygılarla..

0|1
    0|0
    • araya aşk girince herşey unutlr doğru ama insan arıyo ister istemez ama aşk bu bakire falan dinlemez...

• inş bakalım yardımın için saol

• önemli değil elmden bişi geldiyse ne mutlu bana

Yükleniyor...