Bir ateistin bakire/bakir kalmaya çalışması anlamsız bir çaba mıdır?

Sizce gereksiz,anlamsız bir çaba mıdır bu? Yani bir ateistin bakire/bakir kalmaya çalışması?

Güncellemeler:
O bakire ateist benim arkadaşlar,ateist olandan her şey beklenir gibi düşünmüyorum elbette. Aksine belki de gerçek ahlak ya da irade kişinin kendine bazı kurallar koyup onlara uyabilmesidir.

0|0
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ben evlilik öncesi ilişki olmaz kuralının ister dindar, ister ateist olsun katı bir şekilde uygulanmasına karşıyım. Cinsellik en doğal ihtiyaç ve insanın bedeni de kendini buna hazırlıyor, bu ihtiyaç karşılanmadığında problem yaratıyor. Ilişkiye girmek için evlilik şart diyen kişinin genç yaşta evlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ben buna hazır değilim veya kendime göre biriyle henüz karşılaşmadım dersen, çok doğal bir tercih ve bu şekilde olması da doğru bence.

Ancak evlenmem, sevgilim olur ve bekaretimi kaybetmeden sevişirim diyorsan, bu da bana saçma geliyor. Kendi kendini kandırmak gibi bir şey.

Sonuçta insanın tamamen kendisini ilgilendiren bir konu olduğundan en önemlisi kişisel tercihler.

Diğer yandan insan doğasının da kuralları var ve bu kurallara karşı gelmenin de bedeli var.

Bu, aslında yalnız kalmayı tercih etmek gibi bir şey. Insan şartlara göre bu seçimi yapabilir ama bence bu, kötünün iyisini seçmek olur.

1|0
    1|0
    • Erkekler kızları kullanmaya çalışmasalar belki daha rahat yaşanabilirdi bişeyler. Bu ihtiyaçları bastırmaya çalışmanın bedeli de vardır muhakkak,haklısın.

Erkekler Ne Diyor 24

• öncelikle bende ateistim ve yaptığında bir yanlış yok tabi ki yaşadığımız toplumda garip olsa da ateist'lerden herşey beklenir gibi bunun böyle olmadığını birçok yerde gösterdik. bakire kalman ileride evleneceğin erkek açısından iyi olacaktır, türk toplumunda soğanda bile bulunan zar'ı namusa çevirme olayı vardır ki bu din dışında kalıyor. Hem belki evleneceğin insan müslüman olacaktır ve bu onun için önemli olacaktır. Unutma sen ondan senin ateist olmana saygı göstermesini beklerken sende onun müslüman olmasına saygı göstermelisin :)

1|0
    0|0
  • "Madem inanmıyorum o halde şu haçı bir yerlerime sokayım" filan diye mi düşünüyorlarmış ateistler.

Ahlak, dini kuralların dayatmasını gerektiren bir şey değildir( ki bakire olmayı ahlakla eş değer tutmadığımı belirteyim) Kişi, kendi değer yargılarını oluşturuyor ve bu doğrultuda yaşayabiliyorsa ne mutlu.

5|1
    0|0
    • :)ama cinselliği din yüzünden yaşamayan çok kimse var,onları kastettim sorarken.

• Dinler bütün zevklere karşıdır. Zevklerin fazlasının insanı esir edeceğini bilir. Yemek yeme(aşırısı),alkol,cinsellik vs.

Kişinin kendi bileceği şey. Dini ona bunu yasaklıyorsa bir yandan da ödül vaat ediyor. Bu hayatta kuruyup gideceksin, belki düz duvara tırmanacaksın ama öbür Dünya'da sınırsız ve doya doya.

Kişinin kendi seçimi.

• olabilir tabiki keyfin bilir :) için nasıl rahat ediyorsa.

günah olmasa ben şahsen ne kendim sabrederdim (26 yaşında bakirim) ne karşımdakinden beklerdim.

1|0
    0|0
    • Sonunda samimi bir cevap:)

• bazı inandığını söyleyenler de farkında olmadan din dışı kendi etik sistemlerini yaşıyolar. Allah (belki bigün inanırsın:) sabır versin, millet keyfine göre yaşasa dünyanın çivisi çıkardı. hayatta başarılı insanların ortak özelliklerinden biridir irade.

• inancı farklı algılamıssın sen. inanmayanlar herseye müstehak mı yani, ? peygamber öylemi düşünmüş öylemi yapmış ? senin dinin sana benim ki bana demiyor muy du ? neyse..

0|0
    0|0
  • Bu kişisel tercih meselesi, kimisi sevmediği biriyle ilişkiye girmek istemez. Dinle alakası yok bu durumun. Ahlak da değil, mesele sevgi, güven gibi duygular. İnsanlar yabani hayvan değil, spermini şehvetini hormonunu zaptedebilir. Eğitimsiz insanlar bunu beceremez, o ayrı

3|0
    0|0
  • bence olay dinde değil vicdanda kendinde biter kişinin

2|0
    0|0
  • ne yamansın kız. ters köşeden caktın :)

0|0
    0|0
    • :)keşke en başında söyleseymişim,anlaşılmadım..

• o da senin farkın olsun. bence iyi sordun. önyargısı olan objektif olan cıktı meydana her biri birinden merdane :)

• Haha teşekkürler

• Niye sadece inanca bağlıyorsunuz bu durumu

Elhamdülillah Müslümanım, evet günah kendini evliliğe saklaması gerek...

Ama herkes öyle düşünmüyor işte, kimi kadın bakireliğini teslim eder belki öylesine belki aşık oldugunu sandığı kişiye...

Kimileri de Teslim etmez sırf İnancının getirdiği kurallardan değil, kendini önemsemesinden veya tek bir hedef belirlediğinden " ben erkeğime saklıyorum kendimi, ondan başkası olmayacak " anlayışındadır...

Saygı duymalı

cut.

1|0
    0|0
    • Ben dine bağlamıyorum ki bu konuyu,bunu düşünerek kendini kontrol etmeye çalışanlar çok mu diye merak ettim.

• Yok ben onu genel açıdan dedim zaten.. Genel gördüğüm anlayış o yüzden çünkü...

• mesele sadece inanç meselesimi? yani insanlar namuslarını iffetlerini (kadın-erkek) sadece inanç içinmi korurular..evleneceğiniz kadın ya da erkek kişi için en özel kişi değilmidir ve bu özel kişi herşeyin en özelini hak etmiyormu ?bu bekarette olsa başka bişeyde olsa hayatınızı birleştireceğiniz kişiler herşeyin ilkini en özelini ve en güzelini hak etmiyormu? mesele hala sizce inaanç meselesimi? bazen anlayamıyorum...

0|0
    0|0
    • Benim için de inanç meselesi değil güncellemeyi bir okuyun yaw

• ben cevap yazarken güncelleme yoktu sayfayı açık bırakıp işlerimi hallettikten sonra devam etitm :) siz o arada güncellemişsiniz):)) bekaret konusunda üç aşağı beş yukarı aynı fikirde sayılrız öyle algıladım ama farklı bir platformda aiteizmi ya da inancı tartışabliriz:)

• Sabahtan mı başladın içmeye ?

0|0
    1|0
  • Onlarında kendilerine göre nedenleri olabilir, bilemem.

0|0
    0|0
  • Günaha girmemek için .s .s .s

0|0
    1|0
  • Bekaretini bozan insanlar Allahtan korkmadıkları için sırf artistlik olsun diye bozmuyorlar. Tarzı odur onun, bekarete önem verir, eşinide aynı şekilde ister. Bu soru olmamış yahu. :)

0|0
    1|0
  • çok normal bir şey ..

0|0
    0|0
  • herkesin kendi bileceği iş arkadaş

0|0
    0|0
  • Ateist olunca önüne gelene vermen gerekmiyorsa bakire olmanda da hiç bir sakınca yoktur.

0|0
    0|0
  • ateist diye mahalleyi sıraya dizecek hali yok. bu sorun şunu da gösteriyor, demekki bazı insanlar cinselliği kafalarında düzene koyamadıkları için inanç arayışına giriyorlar.

0|0
    0|0
  • sanane amk kız vermicem diyo

1|0
    1|0
  • prensip meselesi

0|1
    0|0
  • Bakireliğin dinle inançla bir alakası yokki. Tamamen insanın kendi tercihi ve nefsi ile ilgili.

0|0
    0|0
  • hayır, takdir edilmesi gereken birisidir tam evlenmelik

0|0
    0|0
  • Anlamsızdır.

0|0
    0|0
  • ateistin kuralımı varmış bakirelik gibi hiç güleceğim yoktu.:D ateist dediğin kural tanımaz be:D ozaman ateist felan değilsin:D

0|0
    1|0
    • Dinin koydukları dışında kurallarım olamaz mı:)

• ozaman haşa kendine bir din demiyimde idealar üret konfüçyus gibi sonra etrafında ne diyorum ben ya:D:D:D çinde okadar tanıdık arkadaş edindimki hepside senin durunda kendilerine bir takım kurallar koymaya çalışıyorlar ama sonra ekliyor senin dinin nasıl diye. anlatabildimmi?

• bakireliğin inanmak ya da inanmamakla alakası yok tercih meselesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ne alaka ben sadece günah diye değil kendime yakıştırmadığımdan yapmıyorum onu yani illa din lazım değil vicdan lazım bunlar için .

1|0
    0|0
  • Bakire kalmak istemek illa ki dinle ilgili olmak zorunda değil ki veya biri inançsız diye önüne gelenle beraber olacak da değil.

0|0
    0|0
  • bekaret çoğu kişi için dini inançtan öte kültürel ya da ahlaki bir konu... ülkemizde hala bir kadın için erdemin göstergesi olarak algılanıyor... kızların çoğu da bunu dini inanç yerine kendisini kocasına saklamak, yalan söylemeye mecbur kalmamak için önemsiyor... o yüzden bence normal bir durum...

0|0
    0|0
  • alaka ?

0|0
    0|0
    • Dine göre evlenmeden yaşanması günah değil mi? Sen de mi ateistsin?

• Ateist olduğu için tuvalete çıkmayan var, bakire veya bakir olması çok saçma.

0|1
    0|0
  • Nasılsa Allah'a inanmıyor istediğini yapar mı diye dusunuyosun? İnsanların karakterleriyle alakalıdır biriyle olup olmaması.

0|0
    0|0
  • bakireliğin dinle ne alakası var ateist olan bir kız bakire olamazmı veya ateist olan bir erkek bakir kalamazmı

0|0
    0|0
    • Genelde dini düşünerek evlenmeyi beklemiyorlar mı ben öyle biliyorum

• Bunun dinle bi' alakası yok. Tercih meselesi.

Bazı müslümanlar sırf allah korkusu yüzünden bazı şeyleri yapmadıkları için bunu anlayamaması çok normal. Ama ateistler sırf birşeyden korktukları icin değil, kendi vicdanları ,insaniyetine karsı ters düşenleri yapmamaya dikkat ederler.

Sende bir ateist olarak herkesle cinsi münasebet yasamayı uygun bulmayabilirsin. Senin tercihin. Bi' alakası yok ateist olup olmamakla.

1|1
    0|0
  • Aferin bakire ateist.

0|0
    0|1
  • bu biraz dine biraz da yaşama bakar...

0|0
    0|0
  • öylemisiniz yoksa?

0|0
    1|0
  • Ben dinlere inanmamama rağmen, geç kaybettim durum bununla ilgili değil kesinlikle

1|0
    0|1
    • bekareti günah diye saklayanların,yapmak için içi giden ama yapmayanların korktukları için yapmadıklarını düşünüyorum yazık :D

Yükleniyor...